Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 20.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖ  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано19.08.04 10:57



Здравейте,

Тъй като ми писна да си таксувам байка в товарния вагон (а и не всички влакове имат такъв) и през целия път да треперя дали няма да ми го чопнат или лашнат и повредят или да го разтоварят погрешка на друга гара и реших следното.

Купувам си брезент с подходящ размер. (Вече съм си избрал един много готин, тъмно-зелен.) Разкроявам го и си ушивам правоъгълна торба и и слагам два дълги метални ципа. Карам си колелото до гарата, там на перона го разглобявам - свалям джантите, седалката и педалите, извивам кормилото и прибирам в чантата. Рамката и джантите ги връзвам заедно с "технически конец", за да не се мандахерцат много в торбата. Би трябвало да се получи размер нещо като 1м х 1.40м х 0.30м. За всеки случай мога да превържа торбата с едно коланче, за да добие по-прибран вид. Седалката и педалите ги прибирам отделно в раницата. И така се качвам във влака и го слагам това нещо горе на багажника. При пристигането - в обратния ред.

Как мислите, дали може да възникне някакъв проблем? Най-вече от злобен БДЖ-ар, който с набито око да огледа този багаж и да ревне: "Аааа, не мое тъй! Голем е багъжът! Я, бецален допълнително!" Или някакъв друг, неизвестен за мен потенциален проблем?




Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: pyrx]  
Автор timmyyy (fre33r1d3r)
Публикувано19.08.04 11:42



Аз съм си транспортирал колелото във вагона в насипно състояние (рамка, колела), без никаква опаковка и единствения ефект беше, че ме гледаха като изстребител :-)
А иначе чантата за байк си е полезно нешо, можеш и по автобуси да го пренасяш (аз и в багажника на автобус съм го пренасял без опаковка) и въобще навсякъде, когато не можеш да го караш.
Някой ден може и аз да си ушия :-)

8 hobits = 1 hobyte


Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: pyrx]  
Авторzla gad (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 14:04



Немаш никакъв проблем за транспорта по тоз начин...особено пък в калъф. Само си мисля че свалянето на педалите от курбелите не е много добра идея...
Като нищо в калабалъка по гарите може да си прецакаш резбата и после наеш ли как се кара с един педал...



Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: zla gad]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано19.08.04 15:58



Аз пък съм си вкарвал колелото Вътре във междуградски автобус. Гледаха ме като лйохман, но пък не треперех кат пупулка да не ми го чопнат

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: BurnOu7]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано19.08.04 17:05



Виждал съм такива чанти, заводска изработка. Даже ги уплътняват да не ти се дере рамката. Между другото някой беше пуснал една тема за некви американци, дето правиха обиколка на България. там по снимките някъде мярнах такъва куфар



Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: pyrx]  
АвторNiman (Нерегистриран)
Публикувано22.08.04 22:25



Spored BDZ detski kolichki, ski i velosipedi se taksyvat 20kg. nezavisimo ot razmera i kilogramite /pishe go v tapia im pravilnik/.

No triabva da se prochete kakvi sa iziskvaniata za dopalnitelen bagaj, /po tochno za razmera i kg/. Po princip gi pishe po garite do bagajnoto otdelenie.
Togava veche i nai krivia kondyktor kopche ne moje da ti kaje.

Zashtoto sam imal slychai na razlichna interpretacia i zaplashtane pri razlichni kondyktori i garovi lelki.



Тема Re: "Пъклен" план за транспортиране на байк по БДЖнови [re: Niman]  
Автор ~DPAKOHA~ (перко)
Публикувано23.08.04 08:57



Добре ако просто си качиш баика във влака без да си го опаковал и тн. какво ще ти кажат?При абтобус няма почти никакви проблеми!



Тема А колко струва.....?нови [re: pyrx]  
Автор ggf (@passenger@)
Публикувано23.08.04 09:13



А колко струва таксуването, на колелото по БДЖ и как се определя то ?

Редактирано от ggf на 23.08.04 09:14.



Тема Re: А колко струва.....?нови [re: ggf]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано23.08.04 10:07



Преди две години ми взеха 10-на лева за 200 км. Мериха го байкът - оказа се 12 кг, но те писаха "за простота" 15. Писаха и някаква "задъжлителна застраховка" и така. Близо 25 ми излезе отиване и връщане само за таксуването. Да не говорим, че висях на опашка от 5-6 души пред багажното половин час и самите формалности по таксуването - още толкова. Чул съм и, че по различните линии е различна таксата - не много, но е различна за едно и също разстояние.



Тема Ето този вариантнови [re: Niman]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано23.08.04 10:17



аз се опитвам да избегна!

Още не съм си ушил торбата, но направих "суха тренировка" с един стар чаршаф - разглобено колелото добива размера малко по-голям от този на куфар, като на дебелина е по-малко. Вече съм си приготвил отговор на кондукторския въпрос "Кво е тва, бе!?" - "Тва са едни джунджурии." или "Части за колело" и.т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.