Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 27.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Поход в Родопитенови  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 08:44



От скоро съм с ново колело и имам намерение да направя едно ходене по Родопите за около седмица, до сега не съм ходил по Родопите, дори пеша, но тая година ще се ходи вече няма накъде.

Та може ли да ми дадете описание на подходящ маршрут като се има в предви че ще съм нарамил палатка, спален чувал храна дрехи и прочие вещи от първа необходимост. Като задължително искам да включа Триград и околността, до там как и от там на къде.



Тема Re: Поход в Родопитенови [re: alexoff]  
Автор Martu (непознат )
Публикувано27.05.04 11:08



Незнам накъде ще ходиш само не тръгвай по римските пътчета, че майката си ебало. 30км съм бутал по тоя камънак и ми се разгони фамилията. И вървят само нагоре.. а пък тоя Триград кво сте го нарочили толкова незнам. Има толкова много къде - къде по-готини местенца в Родопите, без да е гъчканица и обслужването и вобще отношението на местните е много по-добро. Иначе те поздравявам за избора - Родопите е най- готината планина, а с колело да не говорим.

Редактирано от Martu на 27.05.04 11:11.



Тема Re: Поход в Родопитенови [re: alexoff]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано27.05.04 13:35



Ако си от София може да се срещнем и да ти обясня доста подробно няколко маршрута в Родопите. Тук няма да стане, защото има тънки моменти, които е трудно да се опишат.



Тема Re: Поход в Родопите [re: тyчo чyчo]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 16:01



Еми от Благоевград съм и от тук ще се придвижвам я с влак я с автобус до Пловдив или Велинград пък от там на къде още го мисля за това и поствам тук. А иначе съм на ясно, че в Родопите има какво да се види и то в голями количества и че Триград е само едно от тях но просто ми се минава от там и искам да събера още предложения на къде мога да ходя с колело като се има предви и че ще съм с багаж, раница палатка спален чувал и прочие, което малко или много ще ме затруднява с придвижването.
Но понеже никога не съм ходил по Родопите, а пък мои приятели които са ходили само ме дразнят с разкази къде са ходили и какво са видели(самоче с коли не пеш или с колело). Просто събирам идеи къде да ходя :))



Тема Re: Поход в Родопитенови [re: alexoff]  
Автор Martu (непознат )
Публикувано27.05.04 16:37



Ами всъщност аз съм правил около 200 км. преход само с байкове, като тръгнахме от Бяла Черква/, но незнам дотам как ще стигнеш без кола/, спахме на Персенк, после после през Чудните мостове, слязохме в Широка лъка и спахме в СТойките, от там по един черен панорамен път в страшен дъжд и студ някак си оживяхме и стигнахме до Девин. /егати изречението/ Спахме в Девин и на другия ден направихме най- якото 70 километрово спускане до Стамболийски. Понеже беше пазарен ден пътьом спряхме в Кичим и се посрахме от череши и ягоди. Стамболийски - Пловдив е равно и е 20-на км. Ако стигнеш дотам ще ти е най - малката грижа.
За да бъда по-точен до Чудните мостове отидохме пеш, а байковете ги бяхме зарязали на неква поляна на около 30 мин. път. Бяхме 12 човека, за 4 дни в гората срещнахме хора само веднъж, счупихме 1 вилка, един нос, изтрихме поне 5 чифта калодки, две предни салта с байк и не спукахме нито 1 гума.
До Персенк влачихме и едно замразено агнешко бутче.
Много яки снимки и невероятни спомени.
Успех.
П.С. Първитедва дни предимно колобутане през картофени ниви



Тема Re: Поход в Родопитенови [re: Martu]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано27.05.04 17:15



Нещо ето такова ми се прави и на мен.

Само как се оправяте с багажа аз имам голяма туристическа раница с която си ходя по планините но не мисля че ще ми бъде удобно с нея на колело и се замислям да си взема дисаги но никъде не съм виждал да се продават за сега и ще трябва да пообиколя да си намеря нещо. Някакви идеи от къде и на каква цена мога да си взема нещо можеби около 35-40 литра



Тема Re: Поход в Родопитенови [re: alexoff]  
Автор Martu (непознат )
Публикувано28.05.04 10:16



Ами аз тогава бях само с една малка раница и я бях вързал с ластици на багажника /доста аматьорско нали?/ веднага след това един приятел ми подари дисаги от ТСМ. Не са най-доброто но с малко наместване стават. Със сигурност, ако носиш повечко багаж не е добра идея да ти е на гърба, защото ако подскочиш някъде може да се изстреляш от байка. Носете си инструменти, тел, клещи и гуми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.