Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 16.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема я ми кажете..нови  
Автор lnsight (минаващ)
Публикувано01.03.01 16:51



къде от къде на Витоша се спускате, щото имам един скапана байк, ама го ползвам само за движение в трафика на София, което също може също да бъда доста забавно, но все пак бих пробвал и вашия вариант



The death is not the END

Тема Re: я ми кажете..нови [re: lnsight]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано01.03.01 17:40



Вариантите са наистина много.
спускаме по туристическите пътеки а качваме с лифтовете иначе ного зор.
От където минават хора оттам.
Пример : Лифт Семьоново - Алеко - пътеката за Семьоново - селото.
Пример : над село Железница - (туйк има изкачване) - опбиклната пътека на Витоша - над Бистрица - над Семьоново - Бай Кръстьо - Драгалевски манастир - Бояна
Пример: Драгалевски лифт - НАДОЛУ - до Драгалевци
както и безкрайни варианти (абе зимаш еднакарта на планината и гледаш пътеките, за начало и хоризонталните са достатъчни)

-Oly-


Тема Re: я ми кажете..нови [re: lnsight]  
АвторDownhill (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 20:10



Ако имаш "един капан байк", не ти препоръчвам много да се изилваш, защото може да се счупи в крайно неподходящ момент. Или поне да не спре.
Наистина - начините да пукнеш в планината с колело са разнообразни...
А иначе - аз се качвам до "Алеко" с автобус или с драгалевския лифт; след това карам по туристическите пътеки надолу. По-рано ме беше страх да съм сам, ама вече взе да не ми пука и съм се помислил почти за безсмъртен... :-) Все пак гледам да му хващам мярката, а и не разполагам с КОЛЕЛО, а с колело.

Поздрави на всички!



Тема Re: я ми кажете..нови [re: Downhill]  
Авторapkaдaшko (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 14:56



Мда... даунхил е прав. Ако колелото е бричка. по-добре е да се избере нещо по-благо като спускането от Златните Мостове по алеята към с.Владая. Особено е важно спирачките да са тип-топ, щот иначе... здравей дърво, привет дере ;) И външните гуми също са важни, зависи каква ще е настилката за на долу, пък ако е здраво бабунеста и камениста... обикновенните джанти ниакак си ще кривнат от възмущение.
туй то на кратко ;)



Тема Re: я ми кажете..нови [re: lnsight]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано06.03.01 17:11



Aми тя темата е поизчерпана, нямам какво да добавя. Най-добре е да почнеш да експериментираш:))) Качваш се на Алеко с рейс, лифт, на самоход или както си искаш. Оттам хващаш която пътека ти скимне. Аз така правя обикновено. Добре е да имаш карта, в случай на загубване, което обаче на мен ми се струва малко вероятно. Но не и невъзможно де:))) Всичко се случва. Можеш да видиш и този сайт:


Тук е описаната обиколната алея на Витоша. Някъде по-горе беше споменато за нея.
Освен на Витоша можеш да караш и в Лозенска планина. Също е близо до София. Аз и там карам. Имам познат, той е с кросов мотор и знае всички върли пътеки. Лошото е, че няма как да ти ги обясня:))) Не познавам региона, но има много пътеки заслужаващи внимание.




Тема Лозенската планина - най-добрата на света!нови [re: yellow]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (непознат)
Публикувано08.03.01 11:14



Чудна е наистина тая Лозенска планина. Пътища и пътечки колкото искаш - ако щеш равно - равно, ако щеш баир - баир! А и карта има по въпроса, макар и не много реалистична, но за отправна точка става. Смо тия ловджии ми бъркат в здравето - като ми тръгне ловната дружинка по петите, като ми се разджафкат тиа ми ти кучета нейде из одзад - ами почвам да се чувствам неловко да му се невиди!



Тема Re: я ми кажете..нови [re: lnsight]  
Автор lnsight (член)
Публикувано08.03.01 14:10



не знам на кой да отговоря, затова отговарям на себе си отнася се за всички


ами благодаря ви за информацията, някой ден ще се пробвам на някое по спокойно спускане, щото байка ми наистина е скапан и ако ми хареса, някой ден може да се обзаведа с нещо по-яко

The death is not the END

Тема Re: Лозенската планина - най-добрата на света!нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано10.03.01 10:51



Къде е тази планина. Че аз малко прос си падам незнам къде е ?
Имам някаква бегла представа къде са Горни и Долни Лозен но самата планина никаква. Дай някакви напътствия. Скакво ходиш до там и къде точно се кара ?

-Oly-


Тема Лозенската планинанови [re: oly]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 21:44



Бе и аз точно не съм запознат как стоят нещата. Мога да отида дотам, обаче не мога да го обясня:))) Ако си падаш по возенето на колелото в рейса можеш да хванеш рейс 5 или 5А. Тръгват от последната спирка на рейс 11 в кв. "Гео Милев". Возиш се до последната спирка в с. Долни Лозен и слизаш. Другия вариант е да отидеш на самоход. Незнам къде живееш, но целта е да стигнеш "Цариградско шосе". Може и по околовръстното да хванеш, зависи как ти е по-удобно. По-добре е по цариградското. Тръгваш по него, минаваш Горубляне. Не слизаш долу където са колите, т.е. пътя за Панчарево, а продължаваш направо в посока Пловдив. Ако по натам по пътя видиш бензиностанцията на "В+", значи си хванал правилния път:))) Караш по тоя път. По едно време се минава под някаква табела "Мото Пфое ви желае приятен път" или нещо от сорта. Тая табела си е почти гавра, като се има предвид изкачването, което следва:))) Е скоро след тая табела май беше околовръстното. То е над магистралата, трябва да се качиш на него и да тръгнеш надясно. Първата отбивка, която стигнеш е за Лозен. Тя май беше скоро след като се качиш. Тръгваш нагоре и караш все направо по главния път. Има едно жестоко изкачване, после леко пускане, стигаш до кметството, после все направо. Накрая се стига до едно бесно надолнище. Местните му викат "Гинабахча". Там ако се развъртиш както трябва, правиш 70 - 75км/ч. Като слезеш, там е спирката на рейс 5.
После оттам ми е трудно да ти обясня точно как е:))) Трябва да стигнеш до "Кавака". Това май беше някакъв ресторант. Оттам се хваща нагоре по един широк черен път. Само катерене му е майката, там лифтове няма. Рейсове също. Всъщност рейсове би могло и да има, не съм запознат. Аз си джиткам на самоход. Катериш си по тоя широкия път без да се отклоняваш. То няма и къде да отидеш. Всъщност има, ама са едни върли пътеки, по които се връщаш на спускането. Та значи, катериш и по едно време се стига до една чешма. После, в случай че не си издъхнал, продължаваш нагоре. Стигаш до манастира "Свети Спас" (май така му беше името, ако бъркам поправете ме). След манастира, още нагоре има още една чешма със светена вода. Ми стигаш дотам, пиеш една вода и почваш да пускаш откъдето ти душа иска, пътеки бол. Добре е да си намериш карта, щото аз така ти го обясних, че можеш и да замръкнеш в планината:))) Планината си я бива, има доста опасни дерета, но който го е страх от мечка да не ходи в гората:))) Туй то, незнам дали ти обясних нещо, по-скоро те заблудих, но толкова съм запознат със ситуацията:)))




Тема Re: Лозенската планинанови [re: yellow]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано11.03.01 09:22



Някой ден като се затопли повечко и слънцето земе да зелязва по късно ще му се фърля на маршрута.
Ама като ти кажа че съм от Люлин, май излиза по лесно да отида до Люлин планина да покарам.
Ако някой е ходил там с колелото нека се обади

-Oly-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.