Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 20.04.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
*Кратък преглед

Тема бездарна е!  
Автор ggkk (непознат )
Публикувано11.03.12 22:27



Искам да споделя мнението си и да Ви кажа, защо като движа стрелката по скалата на УКВ на радиоприемника си, не спирам на БГ Радио.
Ето преди малко бе красноречив пример.Без да гледам съм го оставил на тази честота и тъкмо започваше една "песен". Но това що за песен е? Напълно изнервящо някакво мутирало гласче повтори 68 пъти "само твойто име, само твойто име, само твойто име, само твоя глас"!!!! Отвратително!!!
БГ певците ни ,особено новото поколение самозвани и надути тинейджери, които вместо да работят нещо полезно, правят банда и започват да изпъват вратни жили в неистово цвилене, провикване и хълцане /например така нареклия се Дони хълцука с мазния си гласец/!!!
Например чалгата има много противници и то все от средите на самообявилите се за интелектуален елит. И на мен циганско-турската чалга ми е противна! Даде се възможност на циганския етнос да участва във творенето и изпълнение на песни по радиото и телевизии, нещо дето го нямаше преди!Не е за отричане, че и повечето и текстове са на ниво да може мозъка на мутрата да го схване - т.е. пари, коли,жени! И сексуални покани и закани!!! Но има и други песни, които не знам защо са към чалгата, май само защото се пеят от певици на попфолка.
Но ето ви пример- Малина пее една песен, на която и текст и мелодия са на ниво! "Раждам се с вик и с вик посрещам светлината.Миг, само миг сме на земята, На любовта е сянка самотата!" Чудесна песен, чудесен текст!!
Ще кажете , че това е само едно мнение, мнение на някъкъв си слушател от народа. Но ако ви интересува ще ви кажа, че това мое мнение се споделя и от мойте колеги! И моето наблюдение е, че радиоприемниците са настроени предимно или на "Радио Вероника" или на "Радио Веселина" А може и на "Фаворит".
Е, това е! Ако ви интересува мнението на средно статистически слушател на УКВ радио.Който обаче никога не слага нактройка на приемника си на БГ радио!



Тема Re: бездарна е!нови [re: ggkk]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано12.03.12 14:07



Има доста качествена съвременна българска музика - Embrace by Dark, Despoth, Revenge Project, Hyperborea, Past Redemption, Проказа, Day of Execution, Symbolic и т.н. В Бруталика по ZRock понякога пускат хубави съвременни български песни.

Посочения чалга текст е твърде примитивен и позитивен за да бъде качествен. Добър съвременен текст е Умирай Трудно на Проказа.

Коткотрепач

Редактирано от v.peichev на 12.03.12 14:10.



Тема Re: бездарна е!нови [re: v.peichev]  
Автор anackin-175017 (познат)
Публикувано29.08.12 16:02



БГ Радио го слушат едва 3 % от населението на България, така че няма защо и да го слушаш. А и там имат много малък набор от песни и много рядко имат нещо качествено. Самочуствието им е твърде голямо, но без никакво покритие.



Тема Re: бездарна е!нови [re: anackin-175017]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано29.11.12 04:45



Единствения проблем на БГ-музиката още от едно време е че няма достатъчно позитивен емоционален заряд. Иначе меланхолични песни колкото щеш.

Чалгата запълни точно този вакуум, освен другото.

И аз искам да слушам БГ-радио, ама повечето време там има депресии. Рових преди време в Ютюб камара време отделих да видя какво се е правило през комунизма, че малко песни от тогава помня. Е в ранния комунизъм е имало по-приятна естрада, по-весела. После съвсем депресия, с малки изключения (отделни песни на Братя Аргирови, Васко-Кеца и др. - тях си ги слушам ама на мп3)

За съжаление, когато си пусна радио и аз ща-неща съм на Вероника - предпочитам прости и тъпи текстове, но закачливи или поне не-депресарски със някакъв по-жив ритъм.

Понеже по някое време и аз изтрещявам от простотията на някои чалга-текстове, та повечето време съм на едно Техно радио. Там поне простотии и депресии няма.



Тема Re: бездарна е!нови [re: OgnenDemon]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано30.11.12 09:59



Не е нужно музиката да има позитивен емоционален заряд - примерно My Dying Bride, Paradise Lost, Katatonia, Draconian, Dark Tranquility и т.н. нямат грам позитивен заряд нито особено жив ритъм и едновременно с това интересни композиции и стойностни текстове. В чалгата няма композиции и текстове на нивото на такива стойностни групи. Песните по Вероника са дразнещи с примитивните си композиции и тъпите си текстове без грам емоция, мисъл, дълбочина. Съжалявам хората, които не могат да открият красотата на депресията и негативното в живота.



Коткотрепач

Тема Re: бездарна е!нови [re: v.peichev]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано04.12.12 08:29



Стоп малко. Ти групи като My Dying Bride (особено с Turn Loose the Swan) и подобни изобщо не трябва да ги редиш в тия постинги. Оно си е друга бира, да не кажа че си е цял друг ракиен склад. И аз имам останало от металическия пролетариат, знам за какво говориме. Ама съвсем друго имах предвид тука.

И междудругото ако смяташ да редиш култови групи, да ти кажа че веднага след Май Дайинг Брайд трябва да сложиш Лакримоза - просто друго до Брайда неможе се нареди. Другите са от трето място нататък - просто са или по-комерс (като Парадайса) или не-толкова талантливи, а както всички знаем Брайда е от най-талантливите в жанра точно на тоя вид метъл, да не кажа че по-талантливи за мен от тях в Готика няма или поне в момента не се сещам. Все едно да наредиш Тиамат или Анатема до Терион, ама от "Тели" албума насам. Аз на Терион им бях супер фен, ма са си комерс.

Но както казах - друго се имаше предвид в темата. И преди да се изказваш вземи слушай малко, щото ако аз мога да говоря за това което ти слушаш (имам години слушане на всякакъв вид метъл разновидности и отделно на всякакъв вид готик разновидности), но ти неможеш каза за това което аз съм казал - чул си част от песни на Азис и кой знае кой още и си вече с мнение. Вервай ми сред чалга-помията има и стойностни текстове. Супер рядко но ги има. И не всяка чалга-песен звучи като кючек. Мога да дам и примери.

Може да не съм чалгар (от години съм повече в електрониките, посещавам рок и класически концерти), но слушам всичко и немога да кажа на черното-бяло и обратно.

На нацията ни просто и трябва повече музика с жив ритъм и позитивен емоционален заряд, но с качеството на Щурците и други от старите ни.



Тема Re: бездарна е!нови [re: v.peichev]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано22.08.13 13:52



Има доста качествена съвременна българска музика - Embrace by Dark, Despoth, Revenge Project, Hyperborea, Past Redemption, Проказа, Day of Execution, Symbolic и т.н
Ето това изречение звучи абсурдно и смешно. Изброяваш български изпълнители и групи, но повечето имена са на английски. Може да са българи, но с тези имена не може да са български групи. За мен това е пълна подигравка, колкото и да са добри иначе. А не знам дали са добри, защото нищо не ми говорят тези имена.



Тема Re: бездарна е!нови [re: ggkk]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.12.17 20:40



Има нещо вярно...
И това в песен да се пее "кво" ...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.