Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 23.09.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Срамовизия  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 13:03



Не съм голям рабирател но съм голям зрител, любител и слушател на музика. Това което видях и чух на конкурса "срамовизия" направо ме втрещи. Толкова отвратителни песни не съм чувал, половината на живо едвам пеят. Немога да разбера тез изпълнители глупавили са какви, не разбрахали че на евровизия се пеят денс песни.
Тукмо слушах песента на слави трифонов, ами не е от най-доброто което може, но си мисля, че песента е точно за евровизия. Аз не знам от кол и въже ли са го сабрали това жури, горките са толкова некадърни, че не истина. Музика трябва да се избира не от 50 годишни старци а от 18-25 годишни хора (не знам колко е било годишно журито но предполагам)
По-добре никой да не го печели този конкур, че само ще се изложим....
Дано догодина се осетят тези певци и композитори да направят истински денс парчета, защото пак казвам такава музика печели конкурса...



Тема Re: Срамовизиянови [re: cимo]  
АвторИв4o (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 13:22



Ами не знаеш ли кой е в така нареченото жури? Пенсионери приятел. Всичките са над 60 години минимум. От старата социалистическа естрадна гилдия в Бьлгария. Те са ги избрали тези смешници, защото отговарят на разбиранията им за музика. Долно, евтино ниво. Жалко и трагично. Само Мариана Попова ми хареса, а както си личеше по реакцията на публиката и на нея самата. Би трябвало на тези пенсии да им се забрани да журират.



Тема Re: Срамовизиянови [re: cимo]  
АвторlRC (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 12:47



ИНТЕРВЮ
Ана Мария Тонкова:

Журито на Евровизия нямаше избор, изпратените песни бяха на много ниско ниво




Ана-Мария Тонкова е музикален директор на БГ радио, член на журито на Българската песен в Евровизия

Какви бяха предварително установените критерии за избор на полуфиналисти за Българската песен на Евровизия?

Както при едно спортно състезание, така и тук изборът имаше и субективен характер. Основното при прослушването и работата на журито бе да се избере нещо, което може да се представи добре, атрактивно и мелодично в три минути. Песните трябваше да се кратки, ясни, мелодични. Конкурсът е за мелодична песен.

На полуфинала изглеждаше сякаш журито нарочно е избягвало комерсиалното етно звучене, което през последните години се толерира в Евровизия?

Така ви изглежда, защото не сте селектирала сред 126 песни. Ако е имало нещо по-добро там, то щеше да влезе.

Какво не достигна на популярни имена като братя Мангасариян, Устата, Слави Трифонов да стигнат до полуфинала?

Трябваше да чуете песните. Аз нямам против популярните имена. Мангасариян, Устата, трябваше да ги чуете. Слави Трифонов имаше добри оценки, не отлични разбира се. Той обаче накрая се отказа.

Поп фолкът има ли място в Българската песен на Евровизия?

Нямаше представен добър поп фолк изпълнител. Не сме се дистанцирали от този стил.

При селекцията имаше ли натиск от страна на организаторите от БНТ спрямо журито, тъй като на 25-ти февруари се видя, че половината от финалистите са свързани с продукции, излъчвани по държавната телевизия - "Хит минус едно", "Бон-бон", "Нощни птици"

Вие ги знаете, аз не ги познавам, не следя техните изяви. Честно да ви кажа никой от БНТ не присъстваше при селекциите.

Защо журито не заложи на изпълнители, които са познати на широката публика?

Миналата година имаше изявени и всички вестници се впуснаха вкупом да ги плюят. Мисля, че именно поради тази причина тази година нямаше популярни лица. А и изявения в родината може би смята, че не му е място да се явява на конкурс.

Много български музиканти коментираха, че представилите се полуфиналисти са посредствени.

Каквото се представи, това имаше. Защо българските музиканти, които се изказаха в понеделник пред "Новинар" не напишат песен и да се яват на конкурса. Миналата година всички журналисти вкупом оплюхте до разсипия известните музиканти. Дълго време те трябваше да се вадят от дупката, в която бяха вкарани. Като се направи нещо хубаво, тогава може да има претенции. Никой не може да загърби хубавото, защото на конкурса не отива конкретен човек от журито или от БНТ, а отива държавата. Не мога да разбера, как никой все още не го проумява. Моето мнение, още след първата година, когато България участва в Евровизия е, да се избере и да се работи с един изпълнител. Обаче преставете си, както всички се мразим и всеки негативно гледа на колегата си, какво ще стане. Ще започнат да питат: "Защо този, а не мен, как така не ми дадохте шанс да се явя на конкурса". Ще започнат коментари от сорта "Кои сте вие"-тази гилдия или телевизията, която има право да го реши, защото БНТ е продуцент. Предполагам, че именно поради тези причини държавната медиа не е искала да се избира песен за Евровизия по този начин. Гърция направи така, но страната участва в конкурса от 32 години.

Вие предлагате да няма конкурс или селекция, а да бъдат канени изпълнителите?

Аз така предлагам, но не сме дорасли. Като слушам реакцията както на гилдията, така и на журналистите. Ние не сме дорасли да ме изберат мен или вас и да кажат: "Добре, моето момиче, сега ще те направим хубава, ще танцуваш, ще ти направим едно хубаво парче, ще ти направим клип, ще ти организираме пътешествие в съседните държави". Не сме дорасли, защото всеки ще каже, защо на мен не ми се даде този шанс. Рано е още.

Възможно ли е това някога да стане?

Би трябвало нещата да стават по този начин. Когато журито бе събрано от шефовете на БНТ ние го коментирахме. Предполагам, че заради това, което ви казах, те се отказаха. Защото по-добре е чрез конкурс да те плюят, отколкото без конкурс. Тогава вече конспирацията още повече ще работи в мисленето на българина. Ние имаме много конспиративно мислене. Вие ме питате за натиск - какъв натиск над 15 души. Заради какво?

Имайки предвид случилото се миналата година на финала в НДК.

Нямаше никакъв натиск от страна на организаторите и мога да се закълна в целия си трудов стаж. Никой няма интерес. Цялата тази конспирация обаче, която всички развиха през последните дни и когато излязоха 24-те полуфиналисти доказва, че трябва да има конкурси. На такъв етап сме.

Заговори се за конспирация, защото излезе, че на финала отиват само две изявени и популярни имена - Мариана Попова и Стоян Захариев.

Този конкурс не е за популярни хора. Мариана Попова е от една година популярна. Тя имаше кариера, извървя я бавно и умно, откакто се отдели от групата си. Тя не е популярна като други музиканти.

Имам предвид, че на фона на всички останали се откроява тя и така се губи конкурсния елемент на финала, където хората няма да имат избор.

Мариана е имала куража да се яви, уверена е в себе си, че няма да бъде оплюта и няма да се изложи. Парчето й беше подходящо и хората наистина й пляскаха в залата. Аз бях много радостна. Между другото публиката беше много позитивна дори когато ние се смяхме на изпълненията.

Знаете ли защо се получава всичко това? Хората, които се явяват на един такъв форум, който може да им донесе популярност, не са в час. Може би защото наблюдават как медиите налагат дадени лица. Мислят си, че лесно се става популярен, без труд и за това имаше такива смешки. Нивото беше много ниско. Еднакво ниско като миналата година, изключвайки последните 24 песни. Вие обаче не знаете за какво става дума от подадените в началото песни. Ще препоръчам на телевизията да ги сложи на Mр 3- ки на сайта си и да слушаме всички заедно какво е отпаднало.

Значи основният проблем е, че първоначално предложените песни на журито са били на много ниско ниво?

Абсолютно на ниско ниво и трябва да се работи. Вчера изчетох изказване в "Новинар", че журито било средна възраст 60. Защо не се споменават имена като Петър Дундаков, Момчил Колев, Живко Петров, режисьорът Васил Стефанов. Това са млади хора. Петър Дундаков направи дебюта на Белослава преди няколко години, за Момчил Колев е излишно да казвам какво е направил за българската музика, Живко Петров също, да не забравяме и Славчо Николов от БТР. Това не са 60 годишни, а 60 годишните пък са доказани майстори на кратката форма. Излезте на улицата и попитайте за три песни на Васил Найденов и ще видите, че са написани от Тончо Русев. Много е лесно да се говори отстрани. Журито с чест изтърпя всичко и никакъв натиск не е имало. Казвате, че са от Хит минус едно, кой например?

Неда Карова, Весела Бонева.

Весела пее добре и изглежда много добре. Пее добре на живо без никакъв страх, за което и свалям шапка.

На финала на 11 март журито вече няма да има думата. От позицията на зрител, кой е вашият фаворит?

Аз не гласувам.

Сигурно имате предпочитания?

Нямам, вчера гледах промото, което беше направено много приятно, има добри песни. Но може би Мариана Попова се откроява. "Мастило" много ми харесаха как изглеждат - много младежки, модерни и красиви. .



Тема Re: Срамовизиянови [re: lRC]  
АвторlRC (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 12:22



Според много анкети и мнения на присъстващи хора в зала 1 на НДК, Мариана Попова е единствения претендент, който би представил достойно България на финала в Атина през май.

В импровизирани класации по повечето бг. форуми става ясно, че песента Let me cry е фаворит на хората, които гласуват. От осведомени източници става ясно, че скандалния беквокал на Мариана, Азис няма да придружи екипа в Атина. Потърсен за мнение, той коментира: ”Мариана е най-талантливата певица в България и аз реших да я подкрепя с цялото си сърце… време е да спрем да се правим, че тя не съществува”. Мариана има и много стилен и скъп видеоклип на песента, което и гарантира одобрението на Европа ако разбира се стигне до там. На 11 март в зала 2 на НДК ще разберем, кой ще отиде в Атина а Попова скромно коментира: Дано този път бъде истинско и отиде талантлив човек.



Тема Re: Срамовизиянови [re: cимo]  
Автор NOASET (poznat)
Публикувано04.03.06 08:18



Какво изобщо може Туркослав Мутрафонов Доган,освен да грачи "уникално"и да си купи диплом за виолист?

Мама му Здравка много го е изпускала по глава


Тема Re: Срамовизиянови [re: NOASET]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 14:08



Срамота, кои са тези, които са подбирали тези така наречени песни?



Тема Re: Срамовизиянови [re: cимo]  
Автор NOASET (poznat)
Публикувано05.03.06 16:07



Аз например харесах Марияна Попова,може да пее,за разлика от другите.

Мама му Здравка много го е изпускала по глава


Тема Re: Срамовизия [re: cимo]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 20:31



аз, чесно ви казвам ако пуснат някоя от измислените песни, се отказвам да слушам българска музика... дано бъде както иска народа, тази Мариана наистона заслужава да ни представя, дано не се покаце пак бълграската ...
Дочух от някъде, че мастило може да спечелят ей тей, това ще е много зле



Тема Re: Срамовизия [re: cимo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 12:15



Марияна е супер готина, а и участието на Азис им осигурява 100 процента вота на зрителите. Само, че като цяло пак Бьлгария няма да има успех. Това не е лесно запомняща се, танцувална песен с лесен текст, това,, което се тьрси. А и Марияна няма такава визия, която да те шокира.



Тема Re: Срамовизия [re: Toни]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано07.03.06 21:12



Това не е лесно запомняща се, танцувална песен с лесен текст, това,, което се тьрси.

Обзалагам се, че тази година няма да спечели такава песен.

Saint Seiya Tenkai


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.