Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 13.05.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Певец (музикант) = автор?  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано12.06.04 22:08



Здравейте. Докато четох темите и мненията тук, особено за нивото на българската музика, за българската музика на английски, за това кой певец колко струва се замислих за следното.

Не зная, и искам да ви питам колко съм прав, та не зная да има българска звезда, която да си пише сама песните. Имаме известни певци, имаме известни автори на песни, но сечението на тези две множества е пренебрежимо малко. А ако някой си напише сам песен, това ми се струва по-скоро изключение и изрично се споменава. А има певци и певици по света, които издават цели албуми с песни, чиято музика са написали сами. И във френската, и в италианската и в американската кънтри музика ако щете има много примери на световни звезди, които бълват толкова музика, че има и за тях и за други известни изпълнители. А може би не само там.

Кажете ми, ако не съм прав. Има ли такива хора? Но автори на музиката, не на текста на песните, които изпълняват. И мислите ли, че липсата на такива звезди е показателна за нивото на музиката на една нация?



Тема Re: Певец (музикант) = автор?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Avinka (sladyranka)
Публикувано12.06.04 23:04



B.T.R. sami si pi6at myzikata i tekstovete,
po-to4no kitaristite im-Slav4o Nikolov i Kiril Bojkov!
Pri tova se spravqt mnogo dobre



Тема Re: Певец (музикант) = автор? [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор malinche (чуждоземна)
Публикувано13.06.04 13:30



Хе - хе! Хубава темичка си подхванал
Групите, наистина, са си автори на парчетата - там би било много тъпо някой друг да им ги прави... Но що се отнася до самостоятелните поп изпълнители, нещата стоят доста интересно. Образувала се е нещо като манифактурка - един човек прави музиката и аранжиментите, един снима клиповете, при текстовете има малко по-големи вариации (певецът може и да реши сам да се понапъне да си ги измисля, например...), въобще се чудя как точно се конкурират парчетата?! А като прибавим и гласовите данни на повечето изпълнители - става СТРАШНО!... На мен, обаче ми прави впечатление, че повечето хора идентифицират изпълнителя с автора и по този повод са склонни да му простят бездарното изпълнение... всъщност е много важен екипът, който стои зад "звездата"...
Естествено си има изключения - сещам се за Графа, който си е автор, без съмнение, но пък изобщо не го харесвам така или иначе... В края на краищата, за времето, в което живеем, тази ситуация ми се струва нормална - повече комерс, повече печалби, звезди - еднодневки, и добър бизнес за лейбълите!



Тема Re: Певец (музикант) = автор?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Day ()
Публикувано14.06.04 09:15



Графа не си ли пише сам песните?



Тема Мисля, че си много прав.нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор 4avdar4e (добро дете)
Публикувано14.06.04 23:19



И не си "дървен"философ.... Само трябва, може би, да разграничим "групарите" и соло-/поп/-певците. Та, дори ако се замисля, какво направиха Дони и Момчил, какво правят "Каризма"? Пишат песни по поръчка. Въпросът е другаде - лошо ли е това? И още един въпрос - защо в БГ не се толерират хора, които сами си пишат всичко? Моят скромен отговор е, че нямаме реално разработен музикален пазар.

Пътьом се сетих още нещо, та да го го допиша... А БГ хип-хопа не е ли точно това - музика /ритъм/, текст, изпълнение и разпространение. Те май по-добре се справят от поп-а ...

Чавдарчето е весело дете - играе, пее, учи се, чете

Редактирано от 4avdar4e на 14.06.04 23:22.



Тема Re: Певец (музикант) = автор?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор chaeno_momiche (от плодове)
Публикувано19.06.04 15:07



Определено е така! Това е най-трудното-да напишеш нещо сам, да му сложиш смислен текст, а после да го изпълниш качествено! Е, аз мога да посоча един такъв дует беше, Дони & Момчил. Аз си ги харесвах, някои не могат да ги понасят, но все пак става съпрос за автор и изпълнител - те са такива. И не са единствени, де.

-Защо винаги мислиш,че твоите проблеми са най-важни?!
-Защото са си мои!


Тема Re: Певец (музикант) = автор?нови [re: chaeno_momiche]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:08



Grupa"Te", Stefan Wyldobrew, Rushi Widinliew, Wanq Shterewa,Grafa, Grupa"Lora", Grupa "Ostawa"...mnogo sa.



Тема А ако ...нови [re: chaeno_momiche]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано22.06.04 18:27



... пишейки песента си имаш едно на ум, че трябва и да я пееш, а след това я пееш така, както автора е искал () сигурно е по-добре.

А има и друго. Едно време Верди са го освирквали на премиери на оперите му, но пък и са го викали 30 пъти на бис след представлението.



Тема Re: Певец (музикант) = автор?нови [re: iti]  
Автор chaeno_momiche (от плодове)
Публикувано23.06.04 06:50



Аууу, Графа става все по-добър.
За "Те" не ми се говори много, защото подкрадват ч мотиви, я фрази, я музикална мисъл... Не винаги!
Вълдобрев има талант, не толкова музикален, колкото артистичен във всичките му проявления. Има нестандартно мислене. А на какъв инструмент свири? Че ако си пише сам музиката трябва да владее най-малкото някаква клавиатурка...
Остава? Аха!Имат много интересни възгледи, и затова трудно, но все пак пробиха. Ай лайк дем!
Лора... Ще ги видим ние къде ще стигнат. Два опита знам. Или три. Известните им такива. Не са лоши, джунглата не ме кефи.
Видинлиев е сладък, музиката му е добра, но пак казвам, че трябва да свири на някакъв муз.инстумент, иначе е лъжа и измама, че пише сам нотите.
Щерева е като Вълдобрев. Самоче Инфинити май й направиха няколко неща, включително "Дъжда", велико парче. Но да не забравяме музикантите в "Инфинити". Отдавна ги познавам, и едно време в училище си бяха изявени. И талантливи.

Иначе всички, които си изредила са много готини, и на мен ми харесват парчетата им.





-Защо винаги мислиш,че твоите проблеми са най-важни?!
-Защото са си мои!


Тема Re: А ако ... [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор chaeno_momiche (от плодове)
Публикувано27.06.04 10:51



... пишейки песента си имаш едно на ум, че трябва и да я пееш, а след това я пееш така, както автора е искал () сигурно е по-добре. - това не го схванах....
А Джузепе какво общо има? Били разяснила, пийз!


-Защо винаги мислиш,че твоите проблеми са най-важни?!
-Защото са си мои!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.