Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: bg muzikataнови [re: chaeno_momiche]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано20.04.04 20:32



И коя музика разбираш? Кое в нея? Общото?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Re: bg muzikataнови [re: Alegro]  
Автор chaeno_momiche (с много захар)
Публикувано21.04.04 06:51



Например трябваха ми няколко години израстване, за да си пусна един ден в трамвая уолкмена, и да осъзная красотата на едно парче - "Estranged". Как партията на китарата се разгъва, музиката е на вълни, вокал преливащ в соло, което поема темата... Гънс никога не са се славели сред широката публика като група, залагаща на дълбоко философски схващания в текстовете, както и някакви новаторски похвати в изпълнението, но пък също така музиката им носи много индивидуализъм. Музика с характер, та дори и леко истеричен. Професионална деформация в съвсем лека форма имам аз - слушам текст, мелодия, ритъм, синкопи в ударните, фермати, ама защо тук, ама дали защото, пък двугласът на какъв интервал е, можеше ли да е по-добре изпято...Е, не винаги слушам /по скоро анализирам/ така. Има музика, която не предполага такова задълбочаване. Например рапът. Е, при него е водещ текстът, такава е и функцията на песните - да разказват почти само с думи, не със звуци.
Та като ти видях ника се сетих и за една бг група. Много талантлива, но изкараха май само 2 парчета в ефира. А готино звучене...специфичен вокал. Дано пак да се обадят .



Тема Re: bg muzikataнови [re: Alegro]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано27.04.04 16:52



:))) ami saveta mi e da badesh sebe si, da zashtitavash vkusa si zashtoto taka zashtitavash vatreshniq si svqt.Moje da haresvash muzika koqto sled vreme da ne ti e lubima, no tova ozna4ava, 4e v momenta ti si takav i nqma kak.........Da nai-gotino e da ne se sramuvash ot tova koeto haresvash, tapo e.



Тема Re: bg muzikataнови [re: chaeno_momiche]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано27.04.04 16:58



Qvno imash vkus i razbirane za neshtata....Znaesh li shte ti spomena edna grupa koqta kato po-malak ne q razbirah i ne mi haresvashe, no v posledstvie...Queen.Kogato 4ovek e na 10-14g. moje da haresva edna grupa ili ispalnitel,kogato e na 15-17 ve4e sa pove4e, a kogato porasne oshte malko ako obi4a muzikata nqma kak da ne vidi mnogo pove4e krasivi neshta:)



Тема Re: bg muzikataнови [re: bql_stih]  
Автор chaeno_momiche (с много захар)
Публикувано28.04.04 07:04



Основното нещо, за да направиш добро парче е да вложиш мисъл, стил, естетически да уцелиш границата, да имаш чувства. Куийн са наистина значимо име в музикалната история, аз все пак имам предпочитания относно това какво да слушам, та затова съм ги слушала, някои парчта по стотици пъти. Но не са моята група. We will rock you е векико парче - колкото ненатоварено от инструменти, толкова богато на звучност...
Нина Н. изкара едно "Ти" , това в момента ме е развълнувало. Не ме интересува коя е тя, как пее, как изглежда, интересува ме този, който го е написал. Защото не е тя. Просто е много добро. Как няма да вземе награди? И клипа е мислен перфектно, изобразява музиката. Ъхъ!



Тема Re: bg muzikataнови [re: chaeno_momiche]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано28.04.04 13:34



i na men "TI" mi haresva



Тема Re: bg muzikataнови [re: chaeno_momiche]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано28.04.04 21:51



Понякога човек оценява нещата около себе си, когато може "да ги види", да ги "докосне", а това е възможно когато те станат част от него. Или той стане част от тях.
Трудно можем да сложим музиката, а защо не и изкуството, в някаква точна категория- истерична, липса на задълбочаване и т.н. Защото ако слагаме в категории музиката, това значи, че човек иска да сложи в някаква категория и всичко около се си. А това не е далеч от истината.
Обичам Андреа Бочели. Изпълнението му със Сара Брайтън- Time to say good bye или Celeste Aida, но това е музика, която човек трябва да слуша когато е сам и когато я разбира. Но това е музика не за всеки момент, не за всеки.
Но това, което харесвам във всяка една музика е, че тя не може да е заместител на друга. Не може да я замени.

А за групата, която ти напомня ника ми, не ми е позната. Аз изходих от итал. ез. и това, което той казва. Щях да го напиша на български, но красотата на всеки език, нещо в което вярвам, е че както и да се преведе на друг, самият той си остава неповторим- звученето, интонацията, значението, което се влага.

А твоят ник, как се появи като твой избор, чаено момиче?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Re: bg muzikataнови [re: bql_stih]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано28.04.04 21:59



"Да защитаваш вътрешният си свят..."

В момента, а и не само сега, много хора защитават себе си- вътрешния си свят, себе си, разбиранията си, вярата си и т.н. Изявено, да, изявено желание за някакво себедоказване. В повечето случаи, не пред самите себе си, а пред другите. Както се получава с чувството за сигурност, вътрешна сигурност- търсим опорна точка извън нас, а не в нас.
Според мен, човек няма нужда да защитава вкуса си. Дори да го отстоява, защото независимо дали е критикуван вкуса му или приеман от околните, ако човекът държи на него, не би трябвало "външните фактори" изобщо да са фактори за каквото и да е.
Да отстоява себе си... И тук мога да добавя нещо, но ще пропусна. Ти вече си го казал- тъпо е да се срамуваш от себе си, още по-тъпо е да се срамуваш от някого до теб, че е себе си.

В момента слушам Атлас с "Есенни листа", а навън е пролет. Намирам го красиво, защото човек може винаги да има всичко във всеки един момент- дори един друг сезон, стига да иска.
А ти, пуснал ли си си нещо в момента?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Re: bg muzikataнови [re: Alegro]  
Автор chaeno_momiche (с много захар)
Публикувано30.04.04 07:28



Обичам чай, а може би обичам рози в чаен цвят...? Какаото ми е фаворит, но Какаово момиче щеше да заблуждава в нета. Песента Портокалово момиче сега най ми пасва, понеше съм оранжева отгоре до долу, но тогава избягвах паралелът, та затова Чаено. Мисля, че излъчва индивидуалност, която нося. Това е.



Тема Re: bg muzikataнови [re: Alegro]  
Автор bql_stih (motiv)
Публикувано30.04.04 11:36



:Esenni lista".....hubava pesen .I pomprincip sam saglasen s tova koeto pishesh.Az dali sam si pusnal neshto:)))))....pitai me goga ne sam si pusnal neshto:) ne zashtoto ne moga bez da mi shumolevi neshto na glavata, a zashtoto ne moga bez da mi shumolevi neshto v dushata:)
Uspeh




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.