Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 19.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Estrada"нови  
Автор fan (musikalen)
Публикувано29.01.03 12:09



Zdraveite,

imam tuk edno vypros4e kym vsi4ki. Poneje sporim s nqkoi priqteli, mi se iska da 4uq i drugi mneniq na fenove na BG muzikata.

I taka, kakvo mislite za posledniq proekt na Doni "Estrada"?



Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
АвторOTVORKO (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 17:35



Ne samo posledniyat album na Doni, no i posledniyat mu imidj, sa edna golyama smeshka!



Тема Re: "Estrada" [re: OTVORKO]  
АвторGregory (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 19:46



Ne sum go 4uval,ama sus sigurnost e porednata boza



Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
АвторMOMЧИЛ (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 00:52



Виж сега,не съм слушал целия албум,но парчето с Леа и онова дето го пее
с миНети са ужасни.
А дони става все по-грозен!
Не че аз съм на Брад Пит брат му,но тоя Дони е противно-грозен.
Двамцата с миНети са направо като красавицата и звяра.




Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
Авторminuva4 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 10:47



Mi za purvi pyt 4uh edna 4ast ot "proekta" na koncerta "Pesen na godinata"...
I kakvo da kaja... - gorkite originali!!...



Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
Авторsvircho (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 09:56



Никой не ви пита как изглежда Дони или дали Нети прави минети. Питаха ви дали харесвате албума "Естрада", а вие дори не сте го слушали. Как тогава можете да давате оценка.



Тема Re: "Estrada"нови [re: svircho]  
Автор fan (musikalen)
Публикувано07.02.03 11:14



Mai si prav, ama kakvo da se pravi - v show business-a vyn6nostta i image-a za dobro ili lo6o stra6no mnogo vliqqt vyrhu vyzpriemaneto na tvor4estvoto na daden artist, ot tova prosto ne moje da se izbqga...
kolkoto do moqtq tema za "Estrada" az nqkak si prodyljavam da se 4udq kakva e ideqta vsy6tnost na tozi album...Sega znam, 4e 6te se nameri nqkoi da mi obqsni, 4e zamisylyt e mnogo blagoroden - vyzrajdaneto na strahotnite pesni ot 60-te i 70-te godini i populqriziraneto im za dne6nite pokoleniq...Ama az ne6to ne sym ubeden...4udq se dali tozi album 6te se zavyrti po klub4eta, diskoteki...(osven po bgradio:))-pone az kydeto hodq ne sym 4ul o6te ni6to. Ako tova ne stane, zna4i opityt za populqrizirane sred "mladite" nqma da e tolkova uspe6en. 6toto to4no po tezi mesta si li4i nai-qsno koga edna pesen se priema i haresva...
Ot druga strana, predpolagam, 4e albumyt e naso4en i kym predi6ni pokoleniq(na6ite roditeli, babi i dqdovci dori), koito navremeto sa se kefeli adski na tezi par4eta. Samo 4e kato si gi znaem ponqkoga kolko sa konservativni, dali tezi "moderni" varianti 6te im se haresat?!?
Az li4no mnogo obi4am hitovete ot spomenatiq period na bg estradata (60-70g.) i s kef si gi slu6am vinagi kogato sym v podhodq6to nastroenie, no ne sym syglasen, 4e na vseki po-golqm hit ot minaloto trqbva da se "posqga", kakto naposledyk e supermodno...Naistina ima jestoki cover-i, no pove4eto ot pesnite si gi haresvam v original, v tova im e 4aryt...
E, 6te se radvam na drugi mneniq, o4akvam gi s interes



Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
Авторsvircho (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 12:02



Съгласен съм с теб за някои неща. Не съм съгласен например, че има хитове не може да се посяга. От доста време насам в световната музика непрекъснато се появяват кавъри на страшно хубави песни, които са си "класика" за много от слушателите. Но това не би трябвало да ни попречи да харесаме новата версия повече от оригинала, както се е случвало с много хора предполагам, или пък тотално да го отречем. Говоря за музиката извън България. За България не мога да дам оценка, защото първата работа на повечето слушатели на БГ музика е да напсуват музиканта, веднага след него и мен, защото казвам че ми харесва а след това да чуят песента.
Не мисля, че е албума е предназначен за клубовете. По-скоро наистина е ориентиран към старото поколение, но в същото време и към младите хора.
Дори и само за да ги накара да чуят оригинала, ако не им е харесал кавъра.
Аз слушам албума с удоволствие и мисля, че няколко от песните наистина са много хубави. Нито съм от старото поколение, нито си лягам и ставам с грамофонните плочи от едно време.
Въпреки това световната музика от 70-те и 80-те години много ми харесва.
Но това не е важно, важното е че не псувам музиката и музикантите, които не харесвам, а приемам че съществуват.
Не мога да кажа, че един човек е тъпанар само защото слуша чалга.



Тема Re: "Estrada"нови [re: svircho]  
Автор fan (musikalen)
Публикувано07.02.03 13:46



Ne tvyrdq, 4e ne trqbva da se pravqt cover-i, naprotiv. Samo 4e mi se iska kogato tova se pravi da se vnimava mnogo, 6toto nai-lesno e da se vyzpolzva6 ot ne6to gotovo i samo da mu smeni6 rityma...No ponqkoga tova e gadno. Nai-presniqt mi primer e ot izqvite na grupa "TE" v edin stoli4en klub. Napraviha cover na "I belong to U" na Lenny Cravitz vyv funky variant- mi samo deto ne se izdraifah...
Ina4e absoliutno sigurno e, 4e kogato edin cover se napravi dobre(i se izpee dobre), s uset i maistorstvo, moje da stane po-dobyr i ot originala. Pak primer: pesenta na Chris Isaak "Blue Hotel" ne mi ponasq, namiram q za bludkava, no cover-yt na "HIM" (ako ne se lyja) namiram za jestok!I o6te mnogo primeri...
V BG naposledyk zapo4naha da se pravqt cover-i, i to bumyt e nai-ve4e ot minalata godina nasam. Apogeqt zasega mai(v koli4estveno otno6enie:)) e imenno proektyt "Estrada".naistina mi e liubopitno kak se priema toi ...
Tuk nqkyde se vry6tam kym tvoeto mnenie, za da ti kaja, 4e izob6to ne vqrvam nqkoi kato 4ue albuma da se zasili da tyrsi originalite, osobeno sred mladite...Tova e samo edna krasiva teoriq:) v sferata na pojelaniqta.
Kolkoto do tova da se kvalifizira daden 4ovek kato typ, smotan ili gotin spored stila muzika, koito slu6a, pone pri men tozi period prikliu4i o6te v 9-10 klas. Hora razni i vkusove razni, a i povodi razni:) Zatova ima tolkova stilove muzika...Koeto si e super



Тема Re: "Estrada"нови [re: fan]  
Авторsvircho (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 14:14



Съгласен съм




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.