Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови  
Авторunisex (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 10:58



...vij ne znam za vas no na men mi se struva 4e ako vsi4ki si kupuvame originalnite CD-ta na lubimite ni bg izpulniteli,6te se vdigne nivito na bg musikata....te taka ili ina4e ne pravqt koi znae kolko pari, A INA4E NIE PALNIM GU6ATA GU6ATA NA NEKVI SELTACI DET DAJE I NE SLU6AT MUZIKATA KOQTO PRODAVAT....TA MIQTA IDEQ NEKA DAVAME PARI NA TEZI KOITO SA SI GI ZARABOTILI........A ZA MP3 NA BG MUSIKATA E KAK MOJE DA SI FEN PRIMERNO NA AVENEW I DA SI SVALI6 MP3 ,TVA ZNA4I 4E TI NE SI FEN TI SI IM VRAG...6TOT IM KRADE6 TRUDA...MA EDVA LI NQKOI OT VAS 6TE SE VPE4ATLI OT TEZI MOI DUMI...TO PARVO TRQBVA DA SE NAU4I6 DA UVAJAV6 DRUGITE I SLED TVA SEBE SI ...AKO ME RAZBIRATE



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: unisex]  
Автор KeDEBUG™ (debugger)
Публикувано02.12.02 05:13



разбирам те накъде биеш. я сега да те питам следното: купил съм (покупката е от лицензиран магазин в САЩ) 8 различни албума на Iron Maiden и след това свалям нещо тяхно, което аз го нямам (от колекционерска гледна точка). одобряваш ли подобна постъпка или не?

Редактирано от KeDEBUG™ на 02.12.02 05:14.



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: unisex]  
Автор Mgla (--==<||>==--)
Публикувано02.12.02 11:18



Браво за тия думи, но наистина едва ли реакцията ще е положителна. На такива мнения българинът обикновено реагира "тея пък кво се опитват да ми кажат, я да го духат, аз си знам какво да си правя..."
Иначе 100% те подкрепям, дори и хората в чужбина могат да си купуват дискове на любимите си български изпълнители, има ги по online магазините, за пример бих дал Дюкян Меломан и AveNew. А ето че и от dir-а започват да продават mp3-ки, дочух, че щели да са по 50-60 ст. Да не би да е много това??? Хайде наистина да дадем по едно рамо на музикантите ни, тогава те наистина ще могат да ни се отблагодарят с по-качествена продукция... (Хич не обичам да сантименталнича, но наистина си е така...)



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: unisex]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано02.12.02 13:01



Бъркаш се нещо, брато. Големият сатър в гърба на музикантите го удрят издателите. Иначе и аз не одобрявам пиратстването на български изпълнители.



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulnitelite [re: unisex]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано02.12.02 18:55



Кажи ми поне един български изпълнител, дето ще може да ме прехласне, ще ме задържи с професионализма на музиката си, та да отида и да си купя не едно, ми няколко копия от един и същ албум! И хайде само не ми излизай с тезата, че щото хората разсъждавали така, затова БГ музикантите не печелели и затова нямали стимул да правят качествена музика, защото ще ти отговоря, че бъркаш причинно-следствената връзка!

Направят едно хубаво парче и за да стане албума, го запълнят с бози, а пък после искат хората да дават пари. Истинският музикант прави музиката заради самата музика, без да мисли за печалби, продажби, пари, реклама, връзки и т.н. Печалбата идва от само себе си после. И въобще музиканти, които правят музика с цел да бъде продавана и да печелят от това, не са музиканти.



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: CyberGene]  
Авторnjamam prjakor (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:36



absolutno sam "za" na poslednoto mnenie................kato ne moje da te grabne edna grupa (pevec, pevica) ot k'av na k'av shte davam pari za tjah ili pak shte im obrashtam vnimanie............ne mogat da me grabnat s muzika, ne mogat i da me grabnat s imidj , ne mogat da me grabnat s reklama............SORRY!!!
Golemijat problem e che malko hora se interesuvat ot BG musika, 'shtoto tja ne e dobra.............a ne e dobra ne zashtoto darjavata e malka , ami 'shtoto ne se pravi zaradi muzikata, ami zaradi njak'vi izmisleni "komersialni" gluposti.........
Kato haresvash njakoi izpalnitel ti podsaznatelno iskash da imash Originala (cd ili kakvoto i da e tam) 'shtoto si FEN...........i po tozi nachin mu "pazish garba" ot piratsvoto............malko e izvan temata - znam - ama kakvoto predlagat, tva poluchavat Bg muzikantite. Predlagat piratsvo, poluchavat piratstvo..........



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: CyberGene]  
Автор Mgla (--==<||>==--)
Публикувано03.12.02 11:29



И ти си прав, но бягаш от темата. Става въпрос за случаите, когато нещо ти харесва и искаш да го имаш, но предпочиташ да е на mp3 или пиратка, защото излиза без пари или много по-евтино.

Друг е въпросът, че на нашата музикална "сцена" силно преобладава долнопробен комерсиализъм без никаква естетическа стойност, дори се долавя някаква носталгия към соц-естрадата, което направо мен лично ме побърква... Имам чувството, че просто се перат доста пари, като се експлоатира отворената нагласа на младите към всичко "ново"...



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: Mgla]  
Автор Karl Terzaghi (не.познат.)
Публикувано03.12.02 12:38



Нека добавим, че родните музиканти печелят не толкова от тираж, колкото от "участия". С хонорара за една вече "продават" сигурно около стотина касети.



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: Mgla]  
Автор CyberGene (suspended)
Публикувано03.12.02 13:06



Е, да, тук съм съгласен. Поне що се отнася до българската музика. Обаче се чудя дали изобщо българските музиканти - поне тия, които не правят компромиси - се надяват на някаква печалба от продажба на дискове... Едва ли има български музикант или група, който да има повече от 5-6 хиляди фенове, и то в НАЙ-ДОБРИЯ случай (изключвам чалгата, Мишо Шамара и прочие, там действат други принципи). И по-голямата част от парите ги обират продуцентите. Така че с пиратство и без пиратство, за музикантите е почти все тая. Обикновено се печели повече от живите участия по клубове, а албумите са само за престиж. Абе не е лесна съдбата на музиканта... Ако някой си мисли така, значи дълбоко се заблуждава! Сложна тема отворихме. Но да продължа мисълта си, като се уточня, че говоря за малкото качествена българска музика, другата - кучета я яли. Когато направиш хубав албум и си спечелиш фенове, тогава дори и някой първоначално да си е изпиратствал парчетата, той после ще те уважава, ще ходи на твои концерти, на участията ти в клубове, ще си купува евентуално следващите ти албуми, дори и без да е чул предварително нищо от тях. Съдя по себе си. Но сигурно ще има и хора, които ще обичат музиката ти, и въпреки това ще продължават да си купуват пиратски дискове или да смъкват без пари - това е лошото. Но така или иначе си мисля, че няма нищо по-ценно за един музикант от това да има искрени фенове - колкото и малко да са те и нищо материално да не е спечелил. Това е най-голямата награда.

Всичко по-горе обаче беше за българската музика. Говорим ли за другата, никой не може по никакъв начин да ме убеди, че докато не се промени ценовата политика на големите звукозаписни компании спрямо бедни страни като нашата, няма да съм върл привърженик на пиратството! Недопустимо е да ми продават оригинален диск за 40 лева! Мога да си го позволя, но предпочитам да си купя 6 пиратски диска за тези пари, или още по-добре - да си ги сваля от нета. Има хора, които дори не могат да си позволят да си купят и един такъв диск, какво да им кажем - "не бъдете меломани, щом не сте богати", еми не става така... Някои от българските компании вече започнаха да сключват лицензионни споразумения с големите компании и пускат оригинални дискове на поносими цени за българина, но са само на по-известни заглавия. Обаче аз лично слушам джаз и там хич няма такива неща, да не говорим колко трудно се намират изобщо някакви дискове. Отиваш в Дюкян Меломан и там ти казват, че ще ти го поръчат, ама на баснословна цена... И какво излиза - че само разни наконтени богаташчета, дето си нямат и понятие от джаз, но са си въобразили, че е "елитарно" да го слушат, могат да си го позволят?! Да ти п****м на държавата, бих казал аз!

Съжалявам, отклоних се съвсем вече в темата, но просто ми се щеще да кажа, че в момента на българина всичко му е наред, та му е само и точно до пиратството. Пък като са ощетени българските музиканти от тая работа, да се пробват в чужбина, кво? Или ги е страх?

Mgla, поствам го като отговор на твоя постинг, но всъщност просто си разсъждавам, нищо конкретно за теб.



Тема Re: PIRATSTVOTO - noj v garba na bg izpulniteliteнови [re: CyberGene]  
АвторRadsenal (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 01:05



Pro4etoh mnogo vnimatelno vsi4ki mneniq i re6ih i az da dam svoeto.
Nai-vajnoto - hora propuskate, 4e edin originalen bg disk struva 10-12 leva, a piratskiq 6-7. Trqbva da si dosta zadrusten, za da se doskryndzi6 za 5-6 leva. Drugiqt variant e da gi nqma6 parite, koeto si e dostoino opravdanie kato se ima predvi kak jiveem pove4eto... Az li4no sym vijdal dosta malko piratski bg cd-ta. Neznam za vas.
Pomnq navremeto kak se preobriha s piratskite zapisi na kasetka. Zna4i piratskoto kopie struva6e ne6to ot roda na 3-4 leva, a originala gone6e 10 lv. Sybraha se izdatelite i re6iha da svalqt cenite. Originalnite kasetki stanaha 4-5 leva. Mnogo qsno, 4e pri takova syotno6enie na cenite 6te si vzema originala. Sega cenite na kasetkite gonqt ve4e 8 leva. To4no zaradi tova e tozi bum na piratite. 6toto vseki izdatel gleda kak da spe4eli pove4e, no ne vlaga gram misyl v rabotata si. Koi 6te si vzeme originalna kasetka za 6-7 leva, kato za sy6tite pari 6te si vzeme piratski disk (izkliu4vame bolnite fenove na dadeni grupi, kato men samiq naprimer). I eto, 4e stigame do sy6tnostta na ne6tata - vinovni sa izdatelite. Neka napravim malko sravnenie:


Izdavane na albuma v kratyk srok sled oficialna premiera po sveta (za 4ujdi albumi) - original - 2-3 meseca (s malki izkliu4enie, idva6ti po-skoro da potvyrdqt praviloto), pirati - 1-2 sedmici predi oficialna premiera po sveta.
1-0 za piratite
Ka4estvo na albuma (poqviha se vse po-dobri i po-dobri zapisva4ki) - e, nqma kak da se nadmine ka4estvoto na originala, no neka kajem ravenstvo
2-1 za piratite
Dostypnost original - kolko pyti vi se e slu4valo da idete v magazina i da vi kajat, 4e nqma tyrseniq ot vas disk, 6toto nqkoi 6ef s bqla qki4ka go e domyrzqlo da se obadi i da pory4a novo koli4estvo ot vyprosniq album, pirati - vinagi imat vsi4ko, (e, pone po4ti) 6toto im izliza hiper evtino vsi4ko i dori dadeno ne6to da se zasedi na sergiqta, to nqma da vodi do zaguba na pari
3-1 za ednookite liubiteli na rom
V kraina smetka re6enieto e drasti4no namalqvane na cenite, koeto 6te razmaje konkurenciqta 100 %, 6toto vsy6nost taq konkurenciq se poqvi to4no zaradi bezbojno evtinite piratski kopiq.
Mnogo qsno, 4e ako si pone malko fen na dadena grupa i ti predlojat diska im za 10-12 leva v original i 6-7 v piratsko izdanie, 6te predpo4ete6 pyrviqt variant.

Drug e vyprosyt, 4e izpylnitelite v bg izob6to ne gi boli kolko albuma 6te prodadat. Dori daden album da se prodade v 100 hilqden tiraj, izpylnitelqt 6te polu4i sy6tite pari za 2-3 u4astiq. Prosto takava e sistemata v bg. Taka e napravena, 4e akulite da pribirat vsi4ko. Lo6oto e, 4e kakto i pove4eto tyrgovci v BG i bg izdatelite sy6to ne mislqt za golemi investicii. Predstavete si edna bylgarska muzikalna televiziq, koqto da ne se vliqe ot parite na izdatelite, ne se podrejdat 4artovete spored tova koi kolko pari e dal, a spored tova koi kolko albuma e prodal. Predstavete si edin bylgarski super luksozen muzikalen magazin s vsi4ki ekstri v nego. Predstavete si bylgarski klub za AVTORSKA muzika, koito da ne e maze ili staq za dvama. Predstavete si kak vseki album se reklamira adekvatno. Predstavete si edno istinsko bg muzikalno spisanie, v koeto da rabotqt profesionalisti, koito da ne bydat vodeni ot li4ni pristrastiq i interesi, a ot 4isto profesionalen interes.
Predstavihte li si? E, sega ve4e 6te vi e po-lesno da si predstavite edno povdigane na nivoto na bg muzikalnatya industriq.
Samo ako go nqma6e tova "predstavete" si ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.