Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ако имах чук.... :)нови  
Автор [morf] (0xfec22f38)
Публикувано16.04.02 11:41



Някой сеща ли се за тая песен на Емил Димитров?
Мисля, че беше кавър на една US песен от 50-те - If I had A hammer.
Та някой да го има това?(за песента на Е.Д. става въпрос, не за оригинала)
Или поне URL да даде, че на мен ми е невъзможно да го намеря.

Do Not Touch The Tape Inside!


Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: [morf]]  
Автор make love (kritichna)
Публикувано16.04.02 12:15



Вече стана дума преди известно време за най-лесния начин да се сдобиеш с подобни "уникати".

Записах си песента от БГ Радио. Всяка вечер има "поздравителен концерт"... или казано на по-човешки език,предаване "Любими песни за любими хора". Обаждаш се,поръчваш,стоиш с пръст на копчето и...записваш.

Това е най-лесният начин,в случай че нямаш познати в БГ Радио или в РЕТРО радио. В РЕТРО всеки вторник вечер има дълъг блок от "РЕТРО БГ музика"!!!Полезна ли ти бях!



Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: make love]  
Автор [morf] (0xfec22f38)
Публикувано16.04.02 12:43



Ami kak da ti kaja... i da i ne.
Naistina mai niama mnogo drugi varianti za sabirane na "retro" BG muzika i ot tazi gledna tochka mi pomogna.
No ot druga strana, v momenta na miastoto kadeto jiveia ne hvashtam nito edno ot tezi radia i prosto e nevuzmojno da si ia zapisha tazi pesen po tozi nachin.
Po vaprosa s kachestvoto niama da govorim.
Neznam kakvo shte se poluchi ako zapisha neshto ot radioto na kaseta.Sigurno niama da e mnogo dobre.A i veche otviknah s kasetite:))
Nadiavam che vse pak ia ima kachenia iz niakoi ot mp3 saitovete.
No zasega niamam kusmet :((

Do Not Touch The Tape Inside!


Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: [morf]]  
Автор make love (kritichna)
Публикувано16.04.02 18:28



ПЕСЕНТА Е МНОООГО ТРУДНО ВЗЕТА ОТ АРХИВИТЕ НА "ХОРИЗОНТ". Едва ли ще я откриеш в ИНТЕРНЕТ.
Бих могла да ти я запиша от БГ Радио,но...само на диск,от музикалната им редакция...не знам как да ти я изпратя
Жалко...



Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: make love]  
Автор [morf] (0xfec22f38)
Публикувано17.04.02 12:45



Mnogo slojno stava.Ne iskam da te pritesniavam tolkova.To zapisi na disk, to poshti, razpravii...
Niamash li vuzmojnost da ia pratish po e-mail tazi mp3-ka.Ako e malak razmer(3-3.5 Mb)bi triabvalo da niama problem.E pak zavisi s kakva vrazka si i kade ti e poshtata.
No taka shte e mnogo po-udobno.
Ili puk ako imash stranica iz Net-a, moje da ia kachish tam, dokato ia izteglia samo.
Blagodaria za usiliata.

Do Not Touch The Tape Inside!


Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: [morf]]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано17.04.02 18:52



Много съм я търсил тази песен, но единственото, което имам е един много лош запис, който дори не си заслужава да се прави на мп3.

Ако те интересува мога да ти изпратя една що годе слушаема версия на песента в изпълнение на Лили Иванова.

... И оркестърът да свири!


Тема Re: Ако имах чук.... :) [re: jj]  
Автор [morf] (0xfec22f38)
Публикувано18.04.02 08:18



Ок.И този вариант е приемлив, щом не може да се намери другия вариант на Е.Д. :(

Do Not Touch The Tape Inside!


Тема Re: Ако имах чук.... :)нови [re: [morf]]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано18.04.02 12:13



Окей, двете изпълнения са много различни, имай го предвид. Кажи как да ти го пратя - ICQ, email? Мога да ти пратя и изпълнението на Рита Павоне, с перфектно качество.

Веднага щом си намеря някакъв добър запис на песента в изпълнение на Емил Димитров - пращам ти го.

Малко инфо за песента - "Да имах чук" е преработка на старинна баптистка песен. И тук спирам защото открих,че някой е залял с кафе касетката ми с инфо за песента, бляк!

Нищо де - чакам да ми кажеш как да се свържем.

... И оркестърът да свири!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.