Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 17.05.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 10:35



Аз съм учудена,че никой досега не е писал за това необикновенно събитие.На 22 април се проведе надиграване между любителски танцови групи от София,то не беше между танцови ансамбли,а между клубове и групи за хора любители,които ходят да танцуват български хора за удоволствие.На сцената имаше над 500 участника,явиха се 20 танцови групи и изживяването беше неописуемо.Всички тези хора танцуваха и се забавляваха с такава положителна енергия,че залата щеше да се пръсне.Всички танцуваха от 11ч.до 16ч. почти без да спират и колкото повече танцуваха,имах чувството,че могат още три пъти по толкова.Просто немога да ви опиша какъв купон беше,надявам се догодина да го има пак.Първа награда заслужено взе Клуб за народни танци"Чанове",наистина бяха много добри и танцуваха със страхотна енергия,просто бяха като един ураган на сцената.Видях,че във www.horo.bg има снимки от фестивала,който иска може да ги види и ще разбере за какво говоря.



Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Диди]  
АвторБopиc (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 18:08



Наистина беше много вълнуващо. Моето мнение е, че всички групи заслужаваха награда без разбира се да омаловажавам отличното представяне на класираните на първите три места.

1-во - Клуб по български народни танци “Чанове” р-ли Костадин и Милена Господинови,
2-ро - Танцова група “Играорец” р-л Красимир Христов,
3-то - Танцова група “Фолк палитра” при народно читалище “Димитър Динев”

А и публиката получихме награда! страхотно настроение и прекрасно изживяване.

Ето и снимките които направих аз:





Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Бopиc]  
Авторmarrrgo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 23:00



Аз пък бях на терена. Страхотно усещане.....





Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Диди]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано27.04.07 14:11



Аз също бях там,наистина беше невероятно.Незнам само защо имаше награди,всички заслужаваха такива.една от групите изигра даста сложни хора които от никого не бяха повторени.Групата мисля бе ,,Хоро,, а хората им Варненско и Гъмзовянка.Също така бяха с различни шопски носии както жените така и мъжете.
Не разбрах каква бе , ама никак не беше убедително.Почти всяка група повтаряше едни и същи хора.дори граовското никой не го изигра така както трябва ,да не говорим пък за 12 тактовия вариант ако въобще някой ги бе научил.
тези които от журито които показаха хорото,,трите пъти ,,го показваха като чели не го знаеха а го налучкваха.
Настроението наистина беше невъобразимо.Журито не бе обективно по никакъв начин.За отценка масовост да ,,Чанове,,заслужават награда но за испълнение може много да се спори.Всичко предварително се знаеше кой ще вземе накрадите,разнасяхасе списъци .Ще кажете не е вярно,но се лъжете седях зад журито и видях какво става.
Догодина може пък да е по различно.



Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Диди]  
АвторQPll (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 21:59



Аз много сяжалявам, че съм го пропуснал но като гледам по думите ти е било страхотно.Някой ако знае от къде мога да го гледам да ми пише на поща www.speed_1995@abv.bg





Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: QPll]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 15:26



Искам да изкажа възражение относно коментара.Първо абсолютно съм сигурна,че нищо не е нагласено,но българина си е българин,веднага гледа да плюе,второ имаше групи,които направо си бяха ансамбли(което не е разрешено),включително и тази група -Хоро.Журито елиминира такива групи,защото те се правят на любители,а всъщност са си танцьори,но това веднага си личи естествено,ако не ги бяха отрязали такива,тогава можеше да се каже,че е нагласено.Колкото до хората,не е важно да са сложни,а да са ефектни,аз бях също в публиката и искам да кажа,че хората на Чанове бяха най-ефектните,а за изпълнението мога да кажа,че тогава си пролича кой е любител и кой танцьор-самодеец и едно е да играят 15 души на терена,а съвсем друго-70 души и преполагам,че никак не им е било лесно на хореографите да научат толкова много хора да танцуват и им се възхищавам.От доста години се занимавам със български фолклор,пътувам доста по света и този фестивал много ми хареса,може с годините и той да се упорочи или да се нагласят наградите, но мисля че ако вие не признавате честността на фестивала,значи ви е яд на някого или сте от тези ансамбли,които за да участват се писаха за любителски групи.Единствено българина може чистосърдечно да каже на бялото-черно,но аз мисля,че който е отишъл за да се кефи го е направил с удоволствие.До догодина!



Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Диди]  
Автор frainetto (любопитен)
Публикувано01.05.07 17:13



Да, Диди е права....Павел Вежинов беше писал много точно за една черта от народопсихологията на българина, изразена в мислите на героя му-Иван Урумов, от книгата "Нощем с белите коне" - "..няма нищо по-безнадеждно нещо на тоя свят на убеждаваш някого в нещо, много по-лесно е да го излъжеш..всеки трябва да достига до своята истина, за да повярва в нея!". Та ето го и нашенеца в изказванията си видите ли всичко е нагласено и т.н...българина е този, който вместо първо да каже "браво, супер, евала на хората потрудили се за всичко това", а той обратно - "е, как така точно те станаха първи, защо точно те"...но както и да е...това е дълга тема и по-добре е да се прочете Иван Хаджийски. Аз бях на този фестивал и много ми хареса, определно. Признавам си, че съм пристрастен, тъй като аз играя е един от тези клубове, но не участвах поради контузия. Оценявам високо труда на инструкторите в клуба, в който аз участвам и се чуствам изключително добре. Тези всеотдайни, млади хора положиха и продължават да полагат много усилия. Благодарност заслужават и всички, участвали в цялостната организация на този фестивал, за да бъде постигнато това, което видяхме в зала "Триадица". Дори и да се опорочи след време, както Диди пише, такива прояви са ни много необходими и заслужават да бъдат стимулирани. Затова нека бъдем позитивисти и критикуваме конструктивно!!!



Тема Re: май не се чете много в тоя клубнови [re: Диди]  
АвторTeoдopa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 15:29



Пуснах информация за фестивала още на 21-ви в темата Събори, а на 22-ри април пуснах и снимки. Явно без файда за клубарите


Сега търся инфо за 12 май - ще има ли танци пред НДК?



Тема Re: май не се чете много в тоя клубнови [re: Teoдopa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.05.07 17:39



Ще има, да. Май от 16 ч. има някакво шествие на читалищата и от 18 ще се играе пред НДК, ама признавам, че съм малко завеяна и може и да бъркам часовете. Със сигурност обаче ще се играе.



Тема Re: Първи градски фестивал"Хоро се вие,извива"нови [re: Диди]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.05.07 17:45



Виж, дали е нагласено или не не знам, но Чанове не бяха най-добрите, това съм сигурна. И имаше поне два-три по-добри състава и то от аматьори. Разбира се, наистина е трудно да научиш 100 души да играят сложни хора, но все пак това е конкурс. Няма лошо всичките тези сто души да си играят и да се учат, а да излязат само най-добрите 15 от тях, които да изиграят нещо интересно и непознато, примерно.

Това го казвам, просто защото трябва да сме обективни. Иначе инициативата е похвална и наистина всички там се забавлявахме страхотно.
И и тук, както и в клуб Танци, ще кажа на Каприз, че и нашата група игра различни танци- шира и малешевско хоро. Малешевското и други го играха, но нашето все пак беше различно. И една група, на която забравих името (бяха с бели блузи и черни панталони) играха много приятно родопско хоро, което също други не го повториха... Така че имаше какво да се види.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.