Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 26.05.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема В чест на Вълкана Стоянова...нови  
Автор пoдapъk (за когато вали)
Публикувано09.08.05 00:45



Почина Вълкана. Притихна гласът, който разливаше тракийското светоусещане право в сърцата ни. Най-красивият плод в градината на българския фолклор премина отвъд, във вечността. Завърши мисията на момичето, което излезе от бащината си къща в с.Люлин на 14 години и раздаде на света своите ямболски и котленски песни.

Вълкана наистина бе изпратена с мисия - да подари събираното със столетия съкровище на българската душа на тези, които имат сърце да чуят. Пееше ни с радост, с трепет, с благодарение. Песните й бяха красиви и силни, вълнуваха и умиляваха. Пееше ни за тихата ликуваща радост от това да споделиш живота и благодарението си ("Нягол на Милка думаше"), за подвига на любовта ("Продава се, кардаш, конче"), за съкровения трепет по очакването да се завърне най-скъпия човек ("Тих вятър вее"), за самото завръщане през бурното море на живота към някой, който те чака и обича ("Димитър товари гемия"), за верността към любимия дори когато не ти е верен ("Момчил си конче ковеше"), за радостта и жалбата по моминството ("Стано, бяла Стано", "Се ма яд, мамо"), за храбростта и верността ("Яна цвете брала", "Алтънлъ Стоян войвода"), за срещата, която променя живота ("Женала е дюлбер Яна"). Вълкана ни пееше за всичката тази човечност с такава простота и красота сякаш това е най-естественото, а и най-истинското състояние на човека - да пее и благодари, да се радва и възхвалява.

Преди години Вълкана ни завеща: "моята молба към всички вас е - обичайте ме и когато не мога да пея". Обичаме я и винаги ще я обичаме и си мисля, че ако предадем на децата и внуците си едничка макар песен от нейните, обичта ни ще е пълна и Вълкана винаги ще може да пее...

Прости и упокой, Господи!

"...та че ма приведе през Будима града.
кой отде ма видя - на крака ми стана,
сам си цар ма видя, на крака ми стана..."


Редактирано от ludomlado на 28.09.05 11:28.



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: пoдapъk]  
АвторEжkoБeжko (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 20:04



Прости Господи ,и дай светлина във вечния и път.
Защото и тя ни даде от светлината си. Озари ни с песента си, осветли ни, облагороди ни , пречисти душите и сърцата ни !

Мир и любов !!!



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: пoдapъk]  
Автор lukretia borgia (отровителка)
Публикувано10.08.05 00:53



кога се е случило това?и кога ще е погребението?



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: пoдapъk]  
Автор So_Alien (ТиТ)
Публикувано14.08.05 17:10



Защо никъде не беше отразено това. Отидоха си едни от най-великите тракийски и световни гласове (Недялка Керанова, Вълкана Стоянова)...изключително съм съкрушен.
Просто Поклон!
Моята Тракия осиротя!
България осиротя!




Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: пoдapъk]  
Автор bicat (new user)
Публикувано20.09.05 20:20



Вълкана Стоянова е жива и здрава. Спрете да пускате слухове по нейн адрес.Този, който е пуснал това да си носи кръста и греховете.



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: bicat]  
Автор lukretia borgia (отровителка)
Публикувано21.09.05 23:10



и аз така знам,но явно някой друг не е в час



Тема сгреших. простете, моля!нови [re: пoдapъk]  
Автор пoдapъk (за когато вали)
Публикувано22.09.05 23:41



Да, Вълкана е жива и здрава! Слава Богу!
Сгреших. Повярвах на добър човек, тъгувах и живях с "новината" повече от 40 дена.
Простете, че заблудих и вас и натъжих всички, които я обичат.
На самата Вълкана извинение ще поднеса лично. Господ да я поживи!
Благодаря на тези, които писаха - за бдителността и справедливите им думи.
Също и на онези, които останаха най-тихи - за снизхождението.
Простете.

P.S. Моля модератора да изтрие темата (или поне да я преименува), за да не въвежда и други в заблуждение.



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: lukretia borgia]  
АвторEжkoБeжko (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 22:26



е,това е наистина прекрасна новина !!!И аз бих казал съсхтото ,за слуха който някой си е пуснал.да си носи кръста и последиците от глупавата шега !!!

да е жива и здрава Вълкана Стоянова !!!



Тема Re: В памет на Вълкана Стоянованови [re: EжkoБeжko]  
Автор So_Alien (ТиТ)
Публикувано02.10.05 21:29



Това е най-страхотната новина наистина, която съм чувал. Но как е възможно да се получи това недоразумение?! Отвратително!



Тема Re: сгреших. простете, моля!нови [re: пoдapъk]  
АвторEжko Бeжko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 23:53



Към "подарък" :
Прости прибързаната ми и несправедлива критика.
Пиеми личните ми извинения !
Бъди здрава и господ здраве да ти дава !
поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.