Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Тема Любителско фолклорно надсвирване срада 17.09  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 12:31



Здравейте,
лятото е на края си, времето за репетиране свърши, идва момента в който всеки ще покажи каквото може за да зарадва другите, неземни песни, бясни хора, отсвирвания, криви ритми, цялата палета на фолклора.
Каним ви на второто фолклорно любителско надсвирване, надпяване и надиграване в София.
Както винаги, напълно доброволно, няма такса, няма резервация, само желание за народна музика под мотото "Красив български фолклор за красива непокътната българска природа ", пак на същото място – Лятната сцена на Борисовата градина, датата е 17.09 сряда от 18 часа.
Всеки е добре дошъл, дали да свири, да пее или да играе.
Ще има акустично свирене и пеене като едно време на мегдана, ще се импровизира на място, последователноста и изпълненията ще ги уточняваме по чувство, като се стремим да разообразяваме и дадем възможност на всеки за изява. Добре дошъл е всеки който може на някакъв инструмемт да свири народна музика или да пее или пък желае да играе, без каквито и да е ограничения във възраста. Хора ще се опитаме да изкараме всякакви, танцьори и ансамбли са добре дошли, ще видим дали ще устискат на темпото, фотографи разбира се също, а и тези които искат просто да слушат и гледат да не се стесняват да дойдат.
Със съвременни носий ( дънки, тениски и прочие ) или с традиционни, кой както иска.
Разпространявайте на всеки, нека се съберем както последният път че и много повече.
Всички сте добре дошли.

За въпроси и предложения:
Станислав Бояджиев
Тел.: 0878909184
Мейл: sboyadjievbg@abv.bg



Тема Re: Любителско фолклорно надсвирване срада 17.09нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Muxaun (непознат)
Публикувано11.09.08 14:18



Айде и от мен малко :)

Хайде на Великата Софийска народна седянка-вечеринка в парка.
Истински свободен фолклорен събор.
За Всички почитатели на народните веселби-
-за зрители, любители, майстори.
Всеки може да гледа, да посвири, да попее и потанцува ако иска каквото може от сърце и душа.
Вие сте основните участници.
За Всички фолклорни
( любителски, читалищни, професионални, самодейни)
групи, певци, ансамбли -
идвайте да видим какво е веселба, покажете на всички какво можете.
Реда на изпълненията ще се гласи на място.



Тема Re: Любителско фолклорно надсвирване срада 17.09нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор lilava_peperuda (изтрещяла )
Публикувано13.09.08 12:21



Идеята е супер! Обаче няма как да дойда

Някои хора сме на репетиция от 19ч

Никой не е идеален докато не се влюбиш в него!

Тема Re: Още информациянови [re: Cтaниcлaв]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 12:09



Здравеите всички,
малко информация,
от столична община ми се обадиха по случаи моето запитване за лятната сцена, сцената е заета за него ден от организаторите на "Италия тук" но не е трагично. Проверих програмата им и що да видя от 20:30 италянски фолклорен концерт, та какво по дорбо от това, ние се събираме както се уговорихме почваме да свирим и да пеем и после ще ни посвирят италянците а пък след тях продължаваме ние, те съм сигурен ще са приятно изненадани от нас, така че идвайте на време ще стане не фолклорно надсвирване ами междуфолклорно надсвирване.
Идвайте на време и по рано, аз ще съм в 17 часа вече там.
Дано само да не вали. Пък и да вали ще се оправим. Последният път София беше в взривове цяла сутрин и пак се събрахме.
Привет на всички.
Станислав



Тема репетициянови [re: lilava_peperuda]  
Автор Muxaun (непознат)
Публикувано15.09.08 16:47



ее, цялата репетиция направете на веселбата :)



Тема Re: Любителско фолклорно надсвирване срада 17.09нови [re: Cтaниcлaв]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 11:01



Здравейте,
улучихме най-лошото време което е възможно, но въпреки това ще свирим. Така че добре дошли и дано да не вали.
Поздрави.
Станислав



Тема Re:Ще има чай да не умрем от студнови [re: Cтaниcлaв]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 12:26



Ще има чай на свирнята,
но ми трябва помошник за газовият котлон ( да го наглежда ).Ако може донесете сухи билки за чай, но само балкански че да може да го смесваме с това което имам аз.
Поздрави.
Станислав



Тема Извинениенови [re: Cтaниcлaв]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 11:28



Здравейте,
Искам като инициатор и организатор на любителското надсвирване да се извиня на всички който дойдоха вчера на лятната естрада за надсвирването и бяха разочеровани че не се състоя и практически никого не завариха. От една страна мои грешки от друга ужасното време бяха причината, практически в последният момент много хора ми се обадиха че няма да дойдат заради студа. Това надсвирване е напълно доброволно и живее от ентусиазма на участниците.
Аз си взех поуки за организацията и ще направим още един опит да се съберем преди времето окончателно да си каже думата.
Тук няколко препоръки които аз ще спазвам за другият път и които всеки трябва да има в предвид като прави нещо подобно.
МЯСТОТО трябва да е запазено за това събитие в общината, да е място където минават много хора (като лятната сцена) и мястото да се обозначи за да се познае от хората.
ВРЕМЕТО трябва да се следи с една седмица на пред и да е топло и слънчево.
МУЗИКАНТИТЕ, трябва да се осигури един основен състав който да е в състояние да свири добре (не професионалисти) като състава трябва да има обезателно 1.Тъпан, 2.Гайда (най-добре една джура и една каба ), 3. Кавал или Тамбура или Гадулка ( кларинет или акордеон ) 4. Вокал (поне един отделно от свирачите ). От там на татък колко други ще дойдат е само добре дошло.
Тези три основни точки трябва обезателно да са налични за да не се получи както вчера. Всичко друго може да се измисли допълнително.
Когато тези неща са налични ще пуснем отново поканата за надсирването.
Моля всички които искат да ми помагат и да свирят да ми пишат и да си пишат телефоните, за да организирам основният състав за другият път.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.