Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За народната музика по БНР  
АвторAнтoн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 14:18



Скъпи приятели, искам да споделя с вас една моя тревога. До скоро предаванията за народна музика по програма “Христо Ботев” на Българското национално радио звучаха всяка вечер в най-слушаното време от 18,30 да 19,30 ч. Отделно от това, рано сутрин пускаха концерт народна музика без водещ. Вечерните предаванията бяха разнообразни- представяха се нови записи на народна музика, често имаше гост на живо в студиото. Народната традиция свързана с празници и обичаи също заемаше достойно място, както и предстоящи концерти и събори. Тези едночасови предавания си имаха своите многобройни редовни слушатели, сред които съм и аз.
За съжаление тази добра традиция беше прекъсната. От скоро везе в сила новата програмна схема на програма “Христо Ботев”, според която в делничните дни българската народна музика звучи само сутрин от 5,30 до 6 часа. Предаванията за народна музика просто бяха свалени от ефир! Виж:

В програма “Христо Ботев” водещо място заема културата, част от която е и българската народна музика. Надявам се, че ще подкрепите идеята за връщането на народната музика в същия обем и същия часови пояс.
Ето предложението ми: Тъй като в сайта на БНР не е посочен и-мейла на Паулиана Новакова-програмен директор на “Христо Ботев”, а само на Валерий Тодоров-генерален директор на БНР, предлагам всеки от нас, който подкрепя идеята за връщане на народната музика във вечерните часове на делничните дни да пише на следните адреси:
HristoBotev@bnr.bg
gendirector@bnr.bg
administration@bnr.bg -център за анализи и стратегии
pr@bnr.bg bnr@bnr.bg -връзки с обществеността
muzika_botev@bnr.bg
hb_muzika@bnr.bg
kultura@bnr.bg
hristobotev@bnr.bg
dmusic@bnr.bg -оркестър за народна музика на БНР
Също така, би било добре да се пращат писма написани на хартия на адрес: София 1040
бул. "Драган Цанков" 4, които да бъдат адресирани до Валерий Тодоров-генерален директор на БНР, както и до Паулиана Новакова-програмен директор на “Христо Ботев”.
Целта е хората, от които зависят нещата в БНР да видят, че слушателите не одобряват промяната и да върнат народната музика в същия обем и в същия часови пояс. Нали Радиото работи за нас-неговите слушатели, нали точно ние сме гражданското общество, на което много се разчита да бъде коректив в такива ситуации?! И най-накрая, как да запазим националната си идентичност в обединяваща се Европа без ежедневната си доза себеуважение и национална гордост?!



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: Aнтoн]  
Авторtarko (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 17:20



Според мен трябва да се увеличи времето за народна музика. Има всякакви радиа, за Чалга, бг музика, черна музика, електронна музика, рок, класика, само за народна музика няма. И то в националното ни радио!! Възмотен съм. Трябва да се борим за много повече време в ефира дори и по националната телевизия. Но имам чувството, че има някаква кампания за унищожаване на фолклора. Да се борим казвам аз!



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: Aнтoн]  
Авторshopko (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:35



Здравейте и от мен. Казвам се Петър Стоянов (нямам нищо общо с адаша ми - бившия президент, нито пък с настоящия:))))
Проблемът с народната музика по "Христо Ботев" е наистина голям. Антон е написал нещата точно.
Моят призив е също към всички, които харестват бг фолклора - пишете и адресирайте писма на хартия, тъй мейлите като БНР-то са препълнени.
Основното ни искане - възстановяване на народната музика по програма "Христо Ботев" в пълен обем. Нека тя отново да заеме своето достойно място в ефира на програмата!
Бижте това: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=461261





Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: shopko]  
Авторpeaлиcтът (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 21:33



Обезличаването и усмъртяването на българския етнос са набрали бесни сили...Не очаквайте да ви чуят! Една изчезваща нация...



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: peaлиcтът]  
Авторshopko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:12



Ами ако и другите мислят така: "не очаквайте да ви чуят", то наистина няма да ничуят, защото няма да има кого да чуят. Добре ще е ако всеки почитател на народната музика напише писмо до шефа на радиото с искане за връщане в ефира на "Христо Ботев" на фолклорната линия поне по 1 час дневно.
Нададем ли глас ще ни чуят, мълчим ли - ще решат, че никой не се интересува от народни песни и музика и настоящото лошо положение ще се запази.



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: Aнтoн]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано22.02.08 16:50



Преди предаванията за народна музика бяха от 18.00. Като ги преместиха ми стана ясно, че са трън в очите на ръководството и няма да ги търпят дълго. И така до деня, в който радиото замлъкна. Всъщност продължи да говори, но на някакъв чужд език.



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: Aнтoн]  
Авторshopko (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 19:44



Давам мейла за връзка с мен: za_bg_folklore@abv.bg
Моля, всеки, който се суваства съпричастен да ми пише.
Целта е ясна - връщане на предаванията с народна музика по "Христо Ботев".
Ще се радвам ако хорат от форума, обичащи народното изкуство установим връзка, щото едно пиле пролет не прави.



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: peaлиcтът]  
АвторAнтoн (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:59



По-добре, и ти напиши писмо до БНР-то с искане за повече народан музика. Така, с чиста съвест ще може да кажеш, че си направил нещо против "Обезличаването и усмъртяването на българския етнос".



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: shopko]  
Авторfolk_horizont (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 21:22



А слушали ли сте предавания за народна музика по програма "Хоризонт" на БНР.Какво е вашето мнение?



Тема Re: За народната музика по БНРнови [re: folk_horizont]  
АвторGondoland (Нерегистриран)
Публикувано06.08.09 18:20



Предаванията за народна музика по БНР са пълна пародия. Особено противно ми е лигавото предаване на Юлия Цанкова по "Хоризонт". Как един свестен журналист не се хвана да направи едно интелигентно предаване за народна музика. Спрях да слушам всякакви предавания за народна музика по БНР заради тези некадърници.
По принцип, обаче, определено народната музика трябва да се върне в ефир и трябва да заема много повече време от програмната схема, но не по безобразния и меко казано тъпашкия начин по който е представена в момента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.