Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Тема Недялка Керанова  
Автор TONlTA73 (от скоро)
Публикувано22.06.07 12:09



Днес-22 юни се навършват 11 години от смъртта на майка ми,народната певица Недялка Керанова.Поклон пред паметта й!



Тема Re: Недялка Керанованови [re: TONlTA73]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 13:17



Поклон пред паметта и!!
Най- голямата тракийска певица!!



Тема Re: Недялка Керанованови [re: TONlTA73]  
АвторMarangoza (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 16:20



От малък съм я запомнил с песните "Като седиш Кино, Кинче" и "Дена из пътя вървеше"... Поклон!
Ако отворите линка по-долу можете да видите цяло предаване за певицата и да чуете "Караджата из гора вървеше"


А от мен - "Като седиш Кино, Кинче"




Тема Re: Недялка Керанованови [re: TONlTA73]  
Автор frainetto (любопитен)
Публикувано22.06.07 16:30



Невероятен глас! Нека се преклоним пред паметта на тази велика БЪЛГАРКА!!! Нека си спомним за легендарната НЕДЯЛКА КЕРАНОВА!!! В моето съзнание е запечатан ярък спомен от родния ми град, в театъра, когато тя пя доста и то без микрофон...Истински развълнувам бях при изпълнението на "Караджа дума Русанки", на живо...баща ми и майка ми бяха просълзени, бяха станали прави....просто нямам думи. Такова емоционално въздействие аз не съм виждал досега... Уникална певица!

Поклон пред паметта на незабравимата тракийска певица НЕДЯЛКА КЕРАНОВА!!!



Тема Re: Недялка Керанованови [re: TONlTA73]  
АвторMarangoza (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 16:43



Ето какво разказва акордеонистът Янко Запрянов от групата на Пенка Павлова в книгата на Тодор Бакалов "Майстори на народната музика - спомени и размисли:
"...излязоха по-млади и по-добри певици...Първо Недялка Керанова. Тя пък е едно гласище...спреше ли електричеството, спира уредбата дето озвучава, а тя продължава да пее и се чува надалече. На един събор Пенка / Пенка Павлова / ни събра предварително и каза:Трябва да внимаваме. Недялка е тука. Трябва да свирим и пеем хубаво, по - хубаво от друг път, че нали знаете как тя пее."




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.