Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Тема ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови  
Автор ludomladoМодератор (оптимист)
Публикувано12.06.07 21:10



Здравейте на всички клубари!

Хрумна ми една идея, която искам да споделя. Всички знаете или поне сте чували за седянките от едно време. На тях се е пеело, свирело и работело. Използвали са се и за сгледи на момите, а също и като легален повод за срещи

. Та мисълта ми е : не може ли сега в 21 век и ние да си направим "седянка" - използвайки новите технологии - като конферентен разоговор по скайп например? Така ако определим време удобно на всички ни може да се "съберем" на "седянка".

Ще оставя темата "закована" най отгоре за 1 седмица и с радост ще приемам отзивите ви - а може и скайп имената Ви ....

Скайп ludomlado2

Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: ludomlado]  
Автор neamnervi (диване)
Публикувано14.06.07 10:23



Здравейте и от мен:)

Струва ми се интересна идея, но какво можем да правим на тези "конферентни" седянки?:)
Мисля си, че конферентни разговори между повече хора стават трудни за провеждане, особено когато са неформални:) Може и да бъркам разбира се, за това ще се радвам, ако успеем да направим нещо, което да прилича на седянка и да е интересно, забавно и полезно:)

SKYPE - nenny_nik

"Няма да съм ангелска жена, ако нямам дяволи в очите"

Редактирано от neamnervi на 14.06.07 10:24.



Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: neamnervi]  
Автор ludomladoМодератор (оптимист)
Публикувано14.06.07 21:12



ето първия престрашил се

, ами по конферентен разговор съм говорил с трима засега - чува се добре - така че ако примерно един пее - другите слушат - мисля че ще се получи...

Скайп ludomlado2

Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: ludomlado]  
Автор lilava_peperuda (изпляскала)
Публикувано14.06.07 22:09



Идеята за седянка е чудесна, но не мисля че ще се получи във виртуалното пространство. Може би варианта да се организира среща на живо ще е по удачна. Ако и другите форумци са съгласни може да се измисли нещо. Ако някой иска може да ми остави бележка.

ГОТИНО Е ДА СИ ВАЖЕН, НО ПО-ВАЖНОТО Е ДА СИ ГОТИН!


Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: ludomlado]  
Автор Muxaun (непознат )
Публикувано15.06.07 21:20



отдавна много искам да видя хора, обичащи фолклора

искам да пея, да слушам песни, музика, искам да съм сред хора като мен и да се забавлявам понякога.

лесно е - в парка вечер, или събота-неделя, с текстове, инструменти.
преди няма седмица видях наживо-на 1 фестивал в севлиево как 10 американски момичета пеят многогласни песни(БГ) и си правят седянката.... ...както ги видях случайно после в интернет докато търсих текст на песните които пяха:
http://www.youtube.com/watch?v=iMpOjxILxrI


едно голямо "Хайде" и от мен за седянка



Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>каним винови [re: lilava_peperuda]  
Автор Eлeнka ()
Публикувано16.06.07 14:22



И от нас имате съгласие, ето нашия скайп-lebivino.

А и да не е за седянката, всеки е добре дошъл или онлайн при нас, или в Мелник- да посвирим, попеем, поиграем, поговорим, както вече се е случвало много пътис музиканти от Бг и от всякъде.
Идеята да се ораганизира седянка някъде ни допада, но за съжаление ще попречат разстоянията на хората да се срещнат. Ако все пак имате възможност- каним ви в нашето ателие в Мелник, да направим седянка
Да се надяваме , че идеята на Лудо младо ще намери реализация в скоро време





Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: Muxaun]  
Автор ludomladoМодератор (оптимист)
Публикувано18.06.07 19:45



На всички , които до този момент са ми изпратили скаип координати съм ги прибавил в списъка си с абонати - сега остава да уточним времето и деня.

Лично на мен ми е удобен всеки ден от понеделник до петък без сряда. Като време мисля, че е добре да го правим в интервала 8-10 вечерта.

Кажете и вие кога сте свободни за да определим дата и час за първата "седянка"



Скайп ludomlado2

Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>>нови [re: ludomlado]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 11:12



Ами хайде на седянката... От кога чакам такава хубава идея.. Ето и моя скайп, който някой вече знаят: danimani8

А знаетели с кои песни се наклават седянките??
А от посочените дни мога понеделник и вторник, абе и четвъртък ще стане.



Тема Re: ХАЙДЕ НА СЕДЯНКА>> [re: ludomlado]  
Автор neamnervi (диване)
Публикувано19.06.07 15:31



Мен до края на месеца не ме бройте, ако се организира седянка. За жалост няма да мога да участвам:) Ще се включа в следващата:)
Нещо, което е важно - някъде бях чела, че Скайпи поддържа максимум 4 човека в конферентен разговор. Не знам до колко това е вярно, но ако някой знае нещо нека пише. Аз ще се опитам също да изровя инфо по въпроса.

"Няма да съм ангелска жена, ако нямам дяволи в очите"




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.