Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови  
АвторMarangoza (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 19:25



Тук -

можете да видите и чуете песента "Вода" на Елица Тодорова и Стоян Янкулов. Цитирам постинга на Deteva от един друг форум, защото много ми хареса:
"...От подгряваща група на миналия конкурс за българска песен на Евровизия, дуото Елица Тодорова и Стоян Янкулов се превръща в явен фаворит на настоящия. Наистина от дълбокия извор на българския фолклор към нас е потекла най-чистата планинска вода, пречистена от интелекта на Стоян и любовта му към последните писъци на технологията и страстта на Елица, обливаща ни като буйна река с извечната мъдрост на Българката. Нека ги занесем в Европа с гласовете ни. "



Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Marangoza]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 21:29



Превъзходни са. Песента, особено със своя финал "...конче язди мома люби...", е типично Българска по дух.
За съжаление, видео-клипа по нея, на "топрежисьорът Валери Милев и
неговият екип", с множеството черни кадри, разваля най-чистата планинска вода. Въпреки този жалък опит за клип, ще ги подкрепя.



Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Импepиaлиcт]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 22:24



Браво , Българи! Елица и Стунджи са първи! България набира скорост!



Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Marangoza]  
АвторMarangoza (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 22:25



И каква стана тя...!!! Който го може, го може. Който познава - позна. Пожелавам успех на Елица и Стоян и във Хелзинки. Нека тези буйни български ритми разтресат и финландската столица





Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Marangoza]  
Автор чepтa (бЕла)
Публикувано26.02.07 11:08



наистина достойни да представят България. евалата





Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Marangoza]  
Автор tsvetalina ()
Публикувано27.02.07 17:26



Най накрая да чуем нещо наистина българско , а не скучни английски изпълнения или копия на стила на Руслана.Отдавна не се беше появявал някой със свой собствен стил. Както и отдавна не се беше появявал толкова добре сработен дует. Бравооооо



Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Marangoza]  
Авторbeaubourg (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 19:25



сега е момента някой защитник на автентичния български фолклор да премери сили.
да видим най-накрая българската народна музика жива ли е, или е умряла някъде 20-те години на миналия век с появата и разпространението на звукозаписната техника.





Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: beaubourg]  
Автор MR_MlNlSTER (приятел)
Публикувано02.03.07 18:16



Ако не друго поне ще покажем на света че малка България цени фолклора си с което повечето страни не могат да се похвалят.

Думите ми, действията ми. Това съм аз!


Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия" [re: beaubourg]  
Автор Speedy_ (любознателен)
Публикувано06.03.07 12:08



Хм, за мен това чудо дето ще ни представя на Евровизия няма нищо общо с народната музика освен, че може би текста е взет от някоя народна песен.

Слушах песента 2-3 пъти и честно казано не вдянах много. Разбрах, че човека язди кон и момата седи на чешмата. Хубаво. Това с любенето нещо не се вързва. Може би това не е пълния текст. Думата "мОре" се употребява където трябва и където не трябва. Съмнявам се, че изпълнителката знае какво означава тази дума. За заикванията в стил "истерията" на бг гласове съм се изказвал и по рано.

Все пак на фона на целия бълвоч от идиотии които предложи конкурса, това е може би най-доброто. Западняците си падат по подобни превъпращения на народната песен в някакво "изкуство" така че искрено се надявам песента да получи гласове за разлика от предните ни 2 представяния. Аз лично никога не бих гласувал за подобно нещо, а и в случая нямам право.





Тема Re: Най-българската песен в конкурса "Евровизия"нови [re: Speedy_]  
Автор ludomladoМодератор (оптимист)
Публикувано06.03.07 22:10



и музиката, и песента е много-добра, спийди е прав за текста - пройзволна компилация от няколко песни . и то от съвсем различен стил е (но пък ги обединява общия ритъм). Да се надяваме, че тази година на журито няма да им е омръзнал стила Руслана и ще оцени по достойнство Стоян и Елица!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.