Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 28.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Приключи Деветият софийски фолклорен фестивалнови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.07.05 15:40



"Витоша". Дано не съм объркала нещо в името, но ето защо пиша тази тема:
1. Колко от вас разбраха за този фестивал? Защото фестивал имаше, чужди ансамбли имаше, български също, но публика почти нямаше.
2. Защото съм ядосана на чисто българската (дез)организация на този фестивал.
Понеже вероятно никой от вас не е присъствал, ще се опитам да разкажа. Първи ден: закъснение половин-един час от началния час. Съставите играха на мокра сцена, защото никой от организаторите не се беше потрудил да я избърше. Резултат- почти във всеки състав по една две "жертви паднали". 40-50 стола за публиката пред Народния театър, които бяха крайно недостатъчни.
На някои от концертите публиката се състоеше единствено от близки на участниците. Повече от обидно за чуждите състави, пропътували хиляди километри, за да играят тук. Хората играеха с желание, сменяха костюми, бяха дошли да покажат най-доброто от техния фолклор, но срещнаха само вялите ръкопляскания на няколко баби. За прашлясалите циментови "сцени" няма защо да коментирам. Тези, които са ходили в нормални страни знаят за какво говоря.
На финалния концерт в Историческия музей в най-голямата жега имаше отворено само едно мижаво барче, в което като капак свърши и студената вода, та каталясалите танцьори нямаше откъде и една вода да вземат. Чудя се дали нямаше фирма, която да даде двеста-триста лева за няколко каси с минерална вода за участниците. Столовете за публиката и там не стигаха. Наложи се да бъдат вдигнати от столовете хора, висяли три часа в очакване на концерта, за да седнат официалните гости.
Много неща още мога да напиша, ама ми се отщя. Просто ми се ще да попитам: "докога по български ще ги правим тези неща?".
Иначе, дебелият кмет на община Павлово за пореден път използва танцьорите и певците за повдигане на имиджа си, без да направи никакво усилие за подпомагане на тези дейности в района, който уж управлява.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Приключи Деветият софийски фолклорен фестивал [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторMR_MlNlSTER (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 12:58



ЕЕЕЕЕЕ, много кофти!
Ама пък ти защо не предупреди във форума, че ще има такъв фестивал, много ме е яд, че съм го изпуснал.
Та викаш такива работи се случват! Не ми казвай кой са били чуждите ансамбли, че ще ме хване още по-голям яд.
Споко ще се оправиме един ден!



Тема Re: Приключи Деветият софийски фолклорен фестивалнови [re: MR_MlNlSTER]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано24.07.05 21:12



Ще кажа пък: един ансамбъл от Сицилия (доста добри, въпреки леко еднообразните танци), един от Унгария (много ми харесаха унгарските танци и с голям кеф играеха хората), сръбски ансамбъл (можеше да се сбърка с турския, щото повечето мацки бяха с шалвари, ама големи сладурани), турски ансамбъл и едни много сладки индонезийци. В началото, на откриването бяха и други състави, но не запомних всички.
Абе, хората танцуваха, но точно затова ме е яд на организацията, защото гледах как танцуват с хъс, когато има публика и едва-едва, когато няма.
А не се иска кой знае какво. Вярно- за закриването имаше хубави фойерверки, но все пак един фестивал не става само от зарята.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Приключи Деветият софийски фолклорен фестивалнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторMR_MlNlSTER (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 17:04



Mersi za razbiraneto! : )
Ta vikash i surbi imalo napravo sme se izlojili, te tolklova se natiagat i vikat na liavo i na diasno che sa bili mnogo po dobri ot nas vuv vsiako otnoshenie. A nie kakvo izlojili sme se baq. Dano drugata godina da ne e taka. Ako ima drugata godina de. Mi kakvo moga da ti kaja i az sum popadal na edna takava izcepka pred NDK ama niama kakvo da se napravi.
Vsi4ko opira do organizaciata, vsi4ko opira do reklamata v smisul do parite. Ti kakvo misli6? Ako ima6e pone niakakvo izvestie che shte ima takuv festival sto procenta shteshe da ima pove4e publika. Eto vij na orfeevite praznici! Idealna organizacia, mnogo reklama! I na otkrivaneto i na zakrivaneto be6e palno s hora. I obshtinata si be6e svarshila idealno rabota. Zavijdam im na smolianci che imat takava kmetica! Samata tia si prizna che iska da napravi Smolqn edin goliam festivalen grad! A nie dokato sedime i chakame drug da ni svurshi rabotata nishto niama da stane!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.