Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Концерт-промоция на Поли Паскованови  
Автор ralej (dancer)
Публикувано04.04.05 15:36



Концерт - промоция на новия албум на Поли Паскова
6 април 2005
19:00 часа
Зала Нефтохимик НХК, Бургас

На 6 април в гр. Бургас ще се състои голям концерт по случaй издаването на най-новия компактдиск на Поли Паскова. Името на албума е `Различна`и съдържа характерните за певицата изпълнения на народни песни със съвременно завучене.

На концерта ще присъстват редица певци, изпълнители на българска фолк и поп-фолк музика, който ще забавляват публиката с най-новото от репертоара си. Магда, Иван Дяков, Нончо Воденичаров, Вероника, Тони Дачева и Найден Милков, Николай Славеев и Славка Калчева ще се качат на сцената, а изненада в програмата ще бъдат две дуетни песни на Поли Паскова и Николай Славеев. Те са записани специално за събитието.

Съществено ще е присъствието на Фолклорна Формация `Нашенци` (София), която ще помогне за създаването на един истински концерт-спектакъл, който не може без феерията на българските танци и пищността на българските носии. `Нашенци` е една млада група, но с много амбициозни членове. Тя е създадена през 2004, но вече има направени записи за Българската Национална Телевизия и Веселина ТВ. Хореограф на формацията е Жасмина Тоскова.

Самата Поли Паскова вече е изградила една стабилна певческа кариера. Тя има издадени четири самостоятелни албума и над десет телевизионни видеоклипа. Разнообразният й свободен репертоар е от над 150 песни, включва народни и осъвременени македонски, шопски песни и други стилове.

Освен у нас Поли е известна със своите песни и в Америка, Германия, Македония и Турция, където е правила самостоятелни концетри и участвала в международни фестивали. За миналата година, певицата изнесе 21 концерта в различни градове на Америка. С уникалния си стил и музика, тя представлява международен интерес и има поръчки от големи музикални лейбъли. През февруари 2005г. песен на Поли Паскова и група POPCORN беше включена в световна немска компилация.

За много кратък срок, Поли Паскова успя да заеме своето място на българската музикална сцена и да спечели хиляди почитатели от цял свят. Нейната голяма дарба и излъчване дават живот на българската народна песен, а невероятното й изпълнение на живо събира огромна публика, която Поли успява да разчувства, трогне и омагьоса.


Славяна Митева
www.balkanfolk.com



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: ralej]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано04.04.05 17:05



Преди 2-3 седмици седнах да чуя въпросния албум на Поли Пакова. Трябва да кажа, че нервите ми издържаха до 4-тата. Аранжиментите са слаби, а и певица от Бургас няма смисъл да се напъва с македонски песни. Що не се пробва със странджански!? Не знам къде са хилядите и почитатели, но съм питал в 3 музикални магазина, какво количество са продали от албума й, като само в единия някой си купил касетка. Казаха ми, че продават албума вече месец.
Това е лично мое мнение, с което не искам да ангажирам четящите тук



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: Speedy_]  
Автор ralej (dancer)
Публикувано04.04.05 22:59



Поли е родом от Банкя. Дълги години е играла баскетбол в Бургас и съответно е живяла там. А относно песните - на мен много ми харесват. Класациите си казват думата също така. Но всеки има различен вкус.



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: ralej]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано05.04.05 10:31



Но всеки има различен вкус.

Точно така, затова написах, че мнението ми си е лично и не ангажирам никой с него. Наистина Поли беше от Банкя. Както и да е - значи биха и утивали шопски и граовски песни. Между другото тя не беше ли волейболистка!??

Кои класации си казват думата? Няма класация за фолклор, която да е представителна у нас. Не искам да прозвучи като заяждане, но така наречените класации са пълна измама и този който ги прави ги дирижира както си иска.

Навремето си спомням, че Райко Кирилов печелеше всички първи награди на Пиринфолк въпреки, че вие като линейка, а имаше къде по-класни и стойностни певци и песни, които бяха пренебрегвани. Аз го разбирам човека, тогава естрадата изпадна в нокаут и цяла сюрия т.нар. естрадни певци се юрна да пее фолклор и поп-фолк заради парата, която се завъртя там - въпросния Райко, Панайот Панайотов, Таня Боева, Нона Йотова и т.н.

Пожелавам успех на Поли,а и Пайнер е фирма, която ще и осигури стабилна реклама и поле за изява, така че ако наистина е добра певица ще има успех.



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: ralej]  
Автор ralej (dancer)
Публикувано12.04.05 23:24



По предварителна информация концертът ще бъде излъчен на 18 април от 17 ч. (I и II част) и на 22 април от 17 ч. (III част) по ТВ "Планета". Ако има някаква промяна ще пиша. Повече за промоцията тук (има и снимки)





Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: ralej]  
Автор CERRUTl (непознат)
Публикувано18.04.05 00:22



щом слушаш такива певици като Поли Паскова приятел ти изобщо не разбираз от музика и в часност от народна.сега ще си кажеш тоя па къв е че толкова разбира?!?!?
аз съм свирил на тази твоя любимка,дори и записвахме 2-3 песни и трябва да ти кажа че по фалшива певица на съм чувал,режисиора в студиото си игра два часа на компа.докато нагоди що годе гласа на "певицата" а и я ми кажи ти чувал ли си я накога да пее на живо???като и още доста такива ......така че зада защтитаваш една теза или личност(както е в случая) трябва да разбираш от това за което говориш а не като малките деца и циганите като ги питаш-това какво е? и те казват- Не знам ама ми харесва !!! аиде и си помисли за качеството на музиката която слушаш!!!



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: CERRUTl]  
Автор ralej (dancer)
Публикувано18.04.05 00:26



Не мисля да коментирам изказването ти. Поли пее страхотно на живо - в последните 2 седмици - 3 пъти я слушах. Друго нямам какво да ти напиша.
И кои песни си записвал с нея? Тя не работи със случайни музиканти..



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: ralej]  
Автор CERRUTl (непознат)
Публикувано18.04.05 00:26



аааа и това което казваш на спидий че каласациите били еди кво си...
ако те интересува мога да ти кажа цените на Сигнал+ и Веселина за вкарване на песен в класация и за това да се направи дадена песен хит;) разбираш ли? всичко си има цена а и кажи ми ти колко пъти си се обаждал на импулсни телефони за да гласуваш за песен;)? а?



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскова [re: CERRUTl]  
Автор Speedy_ (Любознателен)
Публикувано18.04.05 10:38



Много ми беше интересно да прочета писанията ти относно Поли Паскова. Като човек в кухнята на правенето на песни би ми било интересно да се изкажеш по темата накъде върви фолклора, която скоро пуснах под заглавие "Питане до всички пишещи в този форум"
Поздрави,
Speedy

Редактирано от Speedy_ на 18.04.05 10:39.



Тема Re: Концерт-промоция на Поли Паскованови [re: Speedy_]  
АвторБЮXAK (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 04:30



ТАЯ ТОТАЛНО Е ИЗЛЪГАНА ЧЕ МОЖЕ ДА ПЕЕ АМА ....НЕИСЕ , КРИТЕРИЯ НА ПАИНЕР Е ИЛИ МОЖЕШ ДА ПЕЕШ,,И В ЛЕГЛОТО ,, ИЛИ НЕ МОЖЕШ И НАЛИВАШ МНОГО ПАРИ ДА ТЕ НАПРАВЯТ НЕЩО .АМА КАТО НЕ СТАВАШ ЯЗЪК ЗА ПАРИТЕ




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.