Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> БГ фолклор
*Кратък преглед

Тема Gledahte li ve4eнови  
Авторlunabg (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 10:28



spektakala na Lili Ignatova "Orfei i Evridika" az go gledah predi sedmica i be6e ne6to fantasti4no ne sam gledala oba4e nito "Dva sviata" nito novia spektakal na Ne6ka Robeva taka 4e moje li niakoi koito ima baza za sravnenie da si kaje mnenieto



Тема Re: Gledahte li ve4e [re: lunabg]  
Автор CooCoo (часовникарка)
Публикувано27.05.03 17:21



според мен си започнала от най-слабото...
Някакъв тип беше направил анализ на "орфей и евридика" срещу Орисия или нещо подобно - пусни на търсене може би Георги Андреев или Исихия като ключови думи за постинг от ноемрви - там някъде беше... имах някои несъгласия, обаче като цяло беше доста обективно написано.
Иначе след това изгледай Два Свята и не забравяй кое е правено първо... а Орисия е тема за друга бира, по скоро 10тина бири...

"Всички истини които ще ви кажа са пълни лъжи"
Боконон


Тема Re: Gledahte li ve4eнови [re: CooCoo]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 23:57



poneje sa nai slabite zatova tancuvaha v Roial Albert Hall......nai dobroto koeto sam gledala i ne go izpuskaite ako imate vazmojnost da go vidite



Тема Re: Gledahte li ve4eнови [re: lunabg]  
Авторdandy (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 15:20



Аз не съм гледала спектакъла на ЛИли Игнатова, само откъси по телевизията, но мой приятел участваше... Предполагам, че са доста добри. Прилича ми на съвременен спектакъл, има вплетени космически мотиви и звучене... А за спектаклите на Нешка Робева няма какво да говорим... Тя е изключителна и неповторима като творец... Разбира се винаги е казвала, че е възпитаничка на Хореографското училище и много е взела от проф. Иван Тодоров и покойния Кирил Харалампиев... Гледах "Два свята" и "Орисия" - първият е доста емоционален, наситен движения, ритми, цветове... Вторият ми се стори малко архаичен, тъжен, тягостен... Дори костюмите са в бял и черен цвят...има и малко сиви. От "Готови ли сте" съм гледала само фрагменти... в други смесени концерти... Там постановката е доста раздвижена и пъстра... Но нямам конкретно мнение... Като заключение Много ми харесват всички постановки на Нешка Робева, както и всички съчетания, които правеше преди години за художествената гимнастика... Но в спектаклите си личи разделението - мъжете се танцьори, а жените - гимнастички... И това малко не ми допада... Има някакво смесване и преливане на стилове.. ? И тези уреби, топки и ленти ... ? Няма как .. без тях не може..Но... явно това се продава... При всички случаи си заслужава да се гледат спектаклите, Аз дори бих ги видяла няколко пъти... Приятно изживяване и на Вас с прекрасните български ритми и танци...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.