Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Българи за България
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема От къде идва расизма?  
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано24.07.04 14:21



Нека си поговорим за расизма! От къде идва, кой го е измислил и защо?
И според вас кои народи са най-големите расисти?
Кои? евреи, българи, немци?
Според мен който е измисли расизма същит е измисли и антирасизма? Друг е въпросът кой е измислил неприязънта и дистанцираното отношение към инородците или пък кой е измилил че турците миришат или как определяме кой ние неприятен

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: От къде идва расизма?нови [re: Caбaзий]  
Автор Samolet (сини очи)
Публикувано24.07.04 23:58



можем да почнем с отговора от ЕВРЕИТЕ. Защото доста неща почват от тях. Да речем от момента, в който са се самоназовали "богоизбран народ". Това не е точно разисъм, по-скоро е близо до нацизъм (ирония на съдбата).

Колкото до ксенофобията, тя е характерна както за ограничения, слаб и не конкурентноспособен човек, затлъстелия бюргер, така и за някой африкански племена.

Друг е въпросът за миризмите - турците и циганите наистина миришат различно от нас. Факт, не е измислено! На мен тяхната миризма ми е неприятна (в 99% от случаите) - пак факт. Понасям този факт със стоицизъм, когато ми се налага.



Тема Re: От къде идва расизма?нови [re: Caбaзий]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 09:51



най-големите расисти са японците,без да са го измисляли и без да са трепали други раси за да утвърдят своето превизходство.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.