Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Българи за България
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизма  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано13.04.04 18:35



По какво си приличат и по какво се различават?
Кой ги създаде и кой им дърпа конците?

Моята чест се нарича вярност.


Тема Re: ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизманови [re: Чepнopизeц]  
Автор Sabazy (ариец)
Публикувано13.04.04 20:38



Не съм аз
Според мен ги създадоха две неща
1. Нуждата от такива личност в истинският смисъл на думата.
2. Този , който се стреми да опорочава нуждата от такива личности и идеи с тези плашила между, които поставям и Владимр Спасов , Йоло Денев и какви ли не олигофрени..



Тема Re: ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизманови [re: Чepнopизeц]  
Авторwaffen (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 20:39



В мътно време изплуват мътни явления.
Дявол знае на кои от тях им дърпат конците и кои са спонтанни идиоти, а при кои - и двете.
Днешните политикани гледат да заемат всяка ниша, за да се класират до салама - пазарна икономика.
Младежкото ВМРО се опита да направи нещо, но дебелото прасе го забрани - нали е власт и държавния апарат е на негова страна.
Могат да се добавят още много - Неволен Сидеров и др. и др.
Просто трябва да ги отличаваме.



Тема Re: ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизманови [re: Чepнopизeц]  
Авторнaциoнaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 21:02



Хммммм......
добра тема
АЗ съм бивш член на ВМРО и съм отвратен от тези жалки кариеристчета които натрупаха актив за наша сметка.
Ние викахме по митингите и сваляхме Жан а те през това време трупаха актив и мангизи. Някои се включиха и в приватизацията, други станаха собственици/съсобственици на предприятия. а после забравиха каузата за която са тръгнали да воюват.
Използваха нашия патриотизъм по наи долният възможен начин.

А сега и за другя клоун.
Когато се свързахме с него , той прати координатора си.
Тази гадина след като беше посрещната, настанена и нахранена извади шише с водка {марка Гелеменов (която така и не се появи на пазара)} почерпи и легна да спи..... А на дръгия ден се оказа че е изчезнал, а заедно с него и спестяванията на семейството скрити в ъгала под килима.
А последното което се чу за Гелеменов бе, че е откраднал парите от гробището и го идирваха куките.

В краина сметка и ВМРО и Гелеменов ОСРАХА НАЦИОНАЛНАТА ИДЕЯ
Създателите им са едни и същи и наи-вероятно целят да отвратят българите от национализма и патриотизма.

Това е моят коментар.

Да му мислят идиотите които още се въртят там.



Тема Re: ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизманови [re: нaциoнaлиcт]  
Автор Sabazy (ариец)
Публикувано13.04.04 21:23



От къде се вземат ли? Ами патриотите са си патриоти само, че откъде и как си вземат парите! Това е въпросът .
Те, патриототе станаха толкова много, че в един момент почвам да си мисля, че аз не съм патриот ами откачен , който си пада по Ницше , Викернес и Евола и харесвам работите и идеите на Елтимир. Относно лъжепатриотизма , следва да се замислим по какво може да се разпознае? Понякога, като чувам крайни и високопарни слова съм склонен да мисля, че става дума за именно такива. Ето защо и някои от изказвания за историческото супервеличието също ме плашат. Но когато започват да увъртат, да изглеждат много сговорчиви и да правят отстъпки с цел привличане на хора... Когато не виждаш наистина достойни хора а просто едни печалбари и нагаждачи също ми става ясно , че именно за такива става дума! Но, когато разискваме просто ей така и не влагаме чувства, когато се опитваме да "респектираме" , също буди съмнение!
Да не забравяме кои си падат по крайностите и извращенията! Кои обичат да си измислят история и да фалшифицират факти. Кои обичат да всяват страх и мнителност.



Тема Относно "мощната националистическа вълна"нови [re: Чepнopизeц]  
Автор Sabazy (ариец)
Публикувано13.04.04 21:28



Предоставям някои мои мисли от преди месец:

От много места чувам, че идва ред на национализма. Всеки, почти всеки недоволен и разочарован човек е готов да го приеме като единствен Нов вариант на управление. Изявите на Волен Сидеров, Юлиян Вучков и много други като че ли насочват "хората" именно натам. Медийни величия правят пари от "патриотизма":Слави и кой ли не още. Почти всеки успяващ човек си слага и автоматично "патриот" към самопределението, къде съвместно с "евроинтегрант" , къде с някаква друга идеология или религия. Развяване на знаменца по празниците, призиви...
Наблюдавайки бегло политическата действителност в България в миналото а и сега; не само ,че се задава национализтическа вълна но има вероятност и "патриоти" да вземат властта през следващите избори. Но който му е ясно как се взема власт и какво после става с избраните ще се замисли дали ще се промени нещо вследствие това"патриотично" управления. Най-вероятно Волен Сидеров да сформира някаква коалиция?! Но как ще се управлява и какво ще стане с повечето от сегашните националисти-нищо. Тези които не се включат във "вълната" ще си останат същите аутсайдери. Далеч съм от мисълта, че евентуалното "патриотично" управление/най-вероятно в съюз с БСП/ ще уравлява Патриотично, ако е така то в скоро време може да се очакват бомбандировки или в най-добрия случай след 1год. управление "народното недоволство".да го свали ...незнам
Наблюдавайки бегло може да забележим как от 1995 до сега последователно се опорочаваха различните форми и идеи за управление. Първо-лявата идея, После-дясната, После- идеята за "силната личност"/царя/.. остана недокосната само национализма(патриотизма). Ето това е изводът ми : Идва нова вълна , която да подлъже отново изметта и тя е "Националистическата вълна".
Ако наистина има патриотични организации те трябва да обявят бойкот на всичко , което им се налага отгоре, всякакви съюзи и т.н. Аз дори стигам до крайност: Пред името си няма да поставя нито националист, нито патриот, нито дори родолюбец-не искам да ме сравняват с някакви изроди и да ме питат:"ама ти истински ли си?". Докато не стане стане ясно що е Българска политика и национализъм -така ще бъде.
И както вече съм казвал:"Изграждайте бавно йерархията на ценностите си!" Всеки ден по малко, гледайте , учете и мислете дали действате като българи във всяка ситуация. Пък нека видим тогава какво е останало от Българите и дали си заслужава да се наричате българи.



Тема Re: ВМРО, Гелеменов и псевдопатриотизманови [re: Sabazy]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано13.04.04 23:55



Може би има малка разлика в Създателя- Гелеменов бе създаден като допълнение на БНРП-добрите и лошите националисти.Просто се е знаело че в посткомунистическите държави национализма ще избие при всички случеи и са гледали да е контролируем.Да не вземе да се пръкне някой неконтролируем и да обърка плановете на новите Архитекти на Новият Световен Ред-всичко трябва да е под контрол.Защото и Хитлер беше грешка-финансиран от евреи и масони до момента в който отказа да ги слуша също както и Сталин.БНРП бе набрала вече енергия и бе на косъм от парламента-тогава изкараха плашилото Гелеменов и разединението настъпи.Последваха груби грешки на д-р Иван Георгиев и ръководството-и всичко започна да рухва по много странен и мистериозен начин.
Тогава на някой му хрумна да извади от нафталина остарелите старчета от ВМРО-което до момента приличаше на пенсионерски клуб.Та на новите-стари сини претенденти за власта им светна че по закона за реституцията който бяха предвидили да прокарат след планираната и съгласувана с....революция тези старчета ще се сдобият със всички имоти на старото ВМРО.И започна отчаяна националистическа пропаганда от новото-старо ВМРО.Появиха се от нищото млади и надъхани партийни функционерчета които успяха да излъжат част от младите фенове на БНРП.Революцията започна-РАМО ДО РАМО НАЦИОНАЛИСТИ ОТ ВМРО КРЕЩЯХА ПО МИТИНГИТЕ С АКТИВИСТИ НА ДПС.
ДПС заплаши с етнически конфликт ВЛАСТА- с коалиционен партньор ВМРО...
Мина време и Каракачанов заяви по радио Хоризонт че ВМРО е неолиберална дясна формация-обиден от водещата която ги нарече патриотична организация.Сега там старчета няма-има млади бизнесмени щастливи от коалицията със С. Софиянски...Те за пари и коалиция с Доган ще направят.
Ако тези неща ги чете някой от ВМРО-може ли да ми посочи един пример на сериозно спречкване на ВМРО и ДПС.Наричат ги Воеводи-ако ги гледаха от някъде старите комити колко ли пъти щяха да се обърнат в гроба.
И това не изчерпва темата...


Моята чест се нарича вярност.


Тема ОЩЕ ЕДИН КРАСАВЕЦнови [re: Чepнopизeц]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано18.04.04 00:35



Става дума за едно плагиаторче-Красимир Иванджийски му викат-май така се и казва.Та заплаши да ни съди дето му правим реклама на скапания вестник-понеже нищо не печелел от това че му пускаме някои материали от негово име.Та на това му се вика простотия-по цял ден ровят нета основно в руски сайтове че накрая плаче за авторски права и заплашва-БЕЗЦЕННОТО МИ ТО СИ СИ Е МОЕ-АЗ ПРЪВ ГО ОТКРАДНАХ.Не че весника е лош ама всичко идва от няколко сайта.Така е във вестника проповядва патриотизъм родолюбие и социална справедливост а всъщност е добре изпечен лъжец алчен и арогантен почти колкото СМИЙГЪЛ-пък майната му на хубавите работи дето ги пише.Аз съм велик-моят вестник е уникален-Краси умря ти циганката.Със Волен и Ник Щайн ще сте като тримата мускетари а ние ще ви пратим от Русе и Антон Рачев за Дартанян и с кралските мускетари от ВМРО ще...А за последно причастие ще викнем отец Гелеменов.
Аман от фюрери и клоуни-аман от псевдо патриоти

Моята чест се нарича вярност.


Тема Re: ОЩЕ ЕДИН КРАСАВЕЦнови [re: Чepнopизeц]  
Авторwaffen (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 13:13



Виж за Ник Щайн не бих казал - когато някой е убеден, в това, което казва, му личи. Обратното - също



Тема Re: ОЩЕ ЕДИН КРАСАВЕЦнови [re: waffen]  
Авторwaffen (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 13:15



А и Щайн не се прави на никакъв националист - просто споделя, какво вижда и какво му прави впечатление у нас. Общото с Неволен му е само една и съща телевизия - това не е критерий.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.