Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Никола Тесла  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано24.10.08 16:27



Имате ли филмите за Никола Тесла?
това е встъпление
http://www.youtube.com/watch?v=5LcDBTP5ctM
a тези са другите
http://www.youtube.com/watch?v=BHfvjnA0GtE
http://www.youtube.com/watch?v=B1lASWgzaD8
http://www.youtube.com/watch?v=rPAwNELriCY
http://www.youtube.com/watch?v=1osfPqlOVew
http://www.youtube.com/watch?v=5pTak_fAS9E



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано24.10.08 19:05



Само ще ти пусна линкове - ако нямаш нищо против.

За Тесла съм съгласна, че е велик - само да можеше да се направи разлика между легедните и действителността.













Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано28.10.08 09:58



A като се замисля за великите личности стигам до много противоречиви изводи.
Например как е възможно човечеството да не осъзнава, че повечето му велики личности са разрушители, а не създатели. Да дадеш на едно недорасло и неосъзнато човечество супер сили и супер възможности преди това човечество да е достатъчно израсло за да може да контролира неразумните си желания е все едно да дадем на едно дете кибрит за да си играе в дома ни докато ние, родителите му, сме някъде навън по работа.

От друга страна има един факт, който ние хората май не осъзнаваме съвсем ясно - ето например животът на планетата Земя е възможен само благодарение на съществуването на растителните видове и главно дърветата, които от земята, буквално от лайната ни правят кислород, божествени цветове и божествени аромати. А ние хората от всички тези божествени продукти - правим лайна ( извинете ме за израза, но така си е).
А я погледнете какво е нашето отношение към растителните видове на планетата Земя?

Според статистиката всяка година в амазонските джунгли се изсичат дървета, колкото територията на Гърция. А като добавим и умишлено запалените гори за да се изкупи дървесината на по-ниски цени?

Някой беше писал тук, че главно предприемачите са тези от нас, които движели напредъка на човечеството. Разрушението на природата ни се счита за напредък на човечеството. Жалко е...

Извинете ме, но що за напредък и в каква е това?

Редактирано от eco_world на 28.10.08 13:18.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано28.10.08 11:48



Може би защото си играем на живот.

Редактирано от Kaлoмaин на 28.10.08 11:49.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано28.10.08 17:22



A що се отнася до Никола Тесла поне от филмите се вижда), че той е бил с по-отворени рецептори и един вид действащ контактьор, който освен че е приемал информация се е стремял да я реализира сам.
С опитите си той е стигнал до там, че е започнала промяна на електромагнитното поле на планетата Земя, а естествено е тя като всяко живо същество да реагира срещу подобна намеса.
Тук обаче възниква друг един въпрос... дали внушената информация на Никола Тесла от една по- напреднала цивилизация не е била предадена с цел подготовката на условията на Земята за инвазията на тази цивилизация на нашата планета?



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.10.08 17:23



контактьорче, а?



Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: Last Roman]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано28.10.08 18:39



А откъде според теб идват тези идеи в Никола Тесла?



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.10.08 19:52



със сигурност малките зелени човечета нямат нищо общо.



Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано28.10.08 20:51



Въпросът е до колко може да им се има доверие.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.10.08 08:32



Извънземни няма. Просто някои налудничави правителства (САЩ) се чудят къде да похарчат още пари.

Растенията са създадени, не се развиват, не творят - те просто си седят, миришат си, украсяват с цветовете си, хранят ни и ... бързо умират.

Ако не сме ние, нито има кой да им се наслади, нито има смисъл от произвежданите от тях органични вещества и кислород.

А и те умират, както казах, и гнило растение не изглежда много по-добре от ... отпадните човешки продукти.

И да, сама по себе си, плътта не е много привлекателна. Можем само да се учудваме на заклетите материалисти, които са убедени, че смисълът на живота е ядене, пиене и секс... и после НИЩО. Глупаво и жалко, нали?

Но Човек е смисълът на Земята. Само той може да се самоосъзнава, да ТВОРИ.
Иначе всичката тая красота би била като красотата на диаманта - студена и безсмислена, вечна и непроменима (не развиваща се), неосъзната... без никакъв смисъл. Единствено Любовта придава смисъл на ВСИЧКО.

А иначе, всеки гений получава знанията и Мъдростта си от Бог (или ангелите, демоните). Геният винаги изпреварва времето си (затова е гений) и е полезен. Геният НЕ работи за Хората, Твори за Бога, "Работи" в Духа. А Хората (ТЪПЛАТА) е тая, която винаги намира извратрено приложение на Откритията.

Извънземни няма.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано29.10.08 09:07



"Ако не сме ние, нито има кой да им се наслади, нито има смисъл от произвежданите от тях органични вещества и кислород."

Кои ние?



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.10.08 09:26



ние, боговете...


Това с растенията обаче изби рибата. Голяма заблуда е, когато някои хора си мислят, че растенията са просто жив декор.

Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: Last Roman]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано29.10.08 09:34



И на мен ми се стори, че някои хора се самообожествяват, затова попитах, невярваща...
Горките амазонски гори! Няма кой да ги помирише





Тема Re: Никола Тесланови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.10.08 09:48



Растенията осигуряват материалното съществуване на Живота, нима казах нещо по-различно?!
Но на Човек е дадено Безсмъртие. И пак казвам, според мен е супер тъжно да си мислиш, че Човек е само някакви си 70 години материално оцеляване.
В края на краищата, очевидно е, че и Земята е само прашинка във Вселената.
Смисълът е в ДУХЪТ (вечен), Материята е преходна.

И НИЕ, ХОРАТА, някои от които стват "богове", служейки на Бог.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.10.08 09:49



но пък има кой да ги изсече. Хора, мислещи като нашия сци - под път и над път.



Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано29.10.08 09:52



Извинявай, но просто помисли над следното: ние без Природата не можем, но тя без нас - да! На никого няма да липсваме, ние човеците, ако просто ей тъй си изчезнем... Не сме толкоз важни!



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.10.08 09:52



Много са ми интересни "природозащитниците".

Да, Капиталистите убиват Природата.
Но поммисли си, повече от 2/3 от ХОРАТА на Земята, все невинни същества и деца с мечти, измират и което е по-лошо - агонизират в адски мъки. ОПРЕДЕЛЕНО "ЖИВЕЯТ" ПО-ЗЛЕ ОТ РАСТЕНИЯТА И ОТ ЖИВОТНИТЕ. И причина за това не е, че ти и аз хапваме на бързо и обличаме по някоя дреха (както ни внушават всеки ден), а алчността и безпаметната озверялост на същите тия Капиталисти... Те, които те карат да се осланяш на материалното и да презираш Духа.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 29.10.08 12:17.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.10.08 09:56



И като изчезнат хората - какво - една дива тропическа джунгла - представи си, червеи хапват настървено милите ти растения, паяци и отровни стоножки се нахвърлят на птици и бозайници... и така всеки ден, еднообразно, повтарящо се, не-осъзнато, БЕЗ развитие - чуден смисъл.

Романтиката от четенето на приключенски романи и гледане на телевизия, без да се мисли, съчетана с агресивността на БЕЗУМЕЦА срещу собствените му братя (по вид), това води до погубване на Творението.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.10.08 10:01



сци, майна, нямаш елементарни познания по ботаника. Спорът с теб е безсмислен и е просто губене на време.



Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано29.10.08 10:08



Без обиди моля!


Картината без хората, която описа, на мен ми харесва, наистина. Защо си мислиш, че щом милея за природата, то значи мразя себеподобните си? Никое дете не трябва да гладува, без значение от расова или етническа принадлежност!
Приключенските романи ми бяха интересни като бях малка, да. Все си мисля, че мисля, докато гледам телевизия. Мнението ми е, че си доста краен, а на мен лично това не ми допада. Но това е само моето лично мнение...



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано29.10.08 11:13





Много прибързани заключения си правиш!
Наясно съм какво имаш предвид "природозащитниците" и все пак....



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано29.10.08 17:22



А не ти ли се струва, че е малко странно всичко, което пишеш тук?
Естествено за всички нас не е тайна, че си силнорелигиозен възпитаник, но твоята религиозност е предимно църковната религиозност, която е също един вид сектантска религиозност, а не предполага по-разширен хоризонт, макар че си с псевдоним "sci"

Ти пишеш:
"Извънземни няма."
и още...
"А иначе, всеки гений получава знанията и Мъдростта си от Бог (или ангелите, демоните). "

А къде са ангелите или демоните на земята? Няма известно такова царство на земята, нали?
Следователно какви са те, и къде са, ако не са извънземни?

Църковната религиозност е точно религията на тълпата - тя не ти дава по-широк хоризонт, защото няма за цел да ти даде повече простор и повече свобода, а иска да владее над човека. Но всъщност е създадена от ограничени човешки умове, които се подчиняват на догми и предразсъдъци, които целят човечеството да влезе в калъпа на тези догми за да бъде подвластен на ограниченото човешко мислене.
Гениите са отклонение от приетото за нормално в ежедневното ни мислене.
Църквата не създава гении, напротив точно църковната машина е създала инквизицията за да се саморазправи с всички човешки отклонения, които са в основата на човешката гениалност.
Ако една идеална социална система се олицетворява с добре смазана машина, човек не е създаден да бъде машина, нито да бъде машинна част от една машина.
Минералите, растенията, животните са различни нива на еволюцията на планетното съзнание на планетата Земя, която е също живо същество и в която и чрез която действа Божественият Дух.
А планетата Земя не е единствена в Божественият свят, нали!
Тогава защо да не приемем, че Бог не би се ограничил да създаде само една биоформа на Космическия Човек и само на една планета от целия безкраен космически океан от планети в своя Божествен свят.
Аз поне вярвам в един неограничаващ Себе си Бог, Който не се вмества и подчинява на църковни норми и догми.
Ако Бог е Цялото, то ние сме микрочастите на това Цяло, а не частите на каквато и да е социална или църковна система.
Аз вярвам, че всички части са еднакво важни и еднакво нужни за изразяването на Божественото Цяло !

Редактирано от eco_world на 29.10.08 17:30.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано29.10.08 18:15



Не, не съм религиозен.

Държавата поробила слабите душИ (желаещите материален просперитет, власт и слава пред тълпата) от Църквата и си заформила ДЪРЖАВНА Религия - точно това, за което говориш - представата на Тълпата за Бог - една ограничаваща институция, утвърждаваща робуването на Индивида на държавния (сатанински) апарат и пълното му обезличаване.

НО, виж биографиите - всички велики Учени, Гении са били дълбоко във ВЯРАТА. (Интересен факт е, че дори Хитлер е бил дълбоко в Знание и Мъдрост, относно Християнството). Тесла, също е Вярващ, което му дава Свободния Дух да мечтае и да се впусне в мистичното без предрасъдъци, без да се кланя на идоли и на тълпата... и точно това го превръшща в Гений.

А ти, какво - използваш, ако мога така да се изразя, НЕО-хипарска "философия". Дочули, недоразбрали всички "лапнаха" източните уччения. Забиха се в извратености като "позитивно мислене" (това е да се възгордееш, че си сам Бог и да мислиш, че ти твориш реалността с мислите си; самозалъгваш се, вместо да си обективен), "теорията за прераждането" (доста успокоителна, както пее Висоцки, съгрешаваш си, а после ще си еволюираш от кристал, през растение и животно до човек), медитации и вегетарианство (заклети материалисти, те отказаха живо общение с Бог /молитва/ и се отдадоха на смешни диети, демагози, защитавайки "природата" рушат всичко) и вярата в екстрасенси, извънземни и други подобни развлечения за невежите.

Занимавам се с Вяра, Наука, Окултизъм... изучавам и размишлявам, анализирам и си записвам заключенията (някой ден мисля да издам няколко книги

).

Ти поде един смехотворен метод - "да не ограничаваме Бог, що да не създаде извънземни". Смешно е, защото в това твърдение прозира пълният лаик. Смешно е, защото отново въпреки привидното, това е опит да омаловажиш плана на Бог, да заместиш Бог с абсурдни изрази от типа "Вселенски разум" или още по-лошото - пантеизъм. Бог не е ВИЧКО. Има Бог, има и Творение. Това не Го ограничава. Бог е обективна, мислеща ЛИЧНОСТ. Не е нито машина, че да отговаря на формули (заучени молитви) и ритуали, нито е и собственото ти въображение. И... определено не се състои от измислените "елементарни частици" в болните мозъци на днешните "физици".

Много революционно говоря, нормално е да не ме разберете; който търси, обаче, намира и ако искаш ще разбереш.

И така, ако и да имаше извънземни, то как са се появили те - пак от нищото ли.
Защо хората се възгордяват за глупости, а за простичните неща толкова се подценяват - като сравнява прекрасните условия на Земята с 'ада' на останалата Вселена, защо всеки е убеден, че "извънземните" са "по-развити" от нас .
И пак, духовните същества (ангели...), както и всичко останало е ТВОРЕНИЕ на Бог, Небесно или Земно, то е тук и сега.

А устройството на Вселената е окултна тайна и който иска нека Учи.

Много ви плаши Бог. Нормално, във века на "Чаlгата"... Но, който изучава лесно ще разбере, че Истината е ЕДНА, много части на един прекрасен в своята простота, "пъзел" на Хармонията. Можеш да четеш всичко - от Елифас Леви и Агрипа, през Дарвин и Айнщайн и да стигнеш до "библиите" на "различните" религии... Мъдрият ще разбере Цялостта.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 29.10.08 20:51.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано30.10.08 09:31



Да ни уведомиш като дойде време за книгите





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано30.10.08 09:48



Приятелю сциентолог, аз не съм привърженик на спора, понеже вярвам, че не в спора се ражда истината!
Ако си съгласен ще ти отговоря по този начин, като използвам твоят постинг за основа.

"Не, не съм религиозен."

Добре! Нали всеки от нас е роден свободен, така че всеки от нас може сам да реши каква линия на поведение да последва в живота си.
Бог ни е дал пълна свобода и свободен избор, нека си го следваме според нивото на осъзнаване, което сме придобили досега.


"Държавата поробила слабите душИ (желаещите материален просперитет, власт и слава пред тълпата) от Църквата и си заформила ДЪРЖАВНА Религия - точно това, за което говориш - представата на Тълпата за Бог - една ограничаваща институция, утвърждаваща робуването на Индивида на държавния (сатанински) апарат и пълното му обезличаване. "

Да! И аз схващам нещата по подобен начин. Всяка официална форма на религия е оръжие на управляващата каста за поробване на масите, а не за тяхното освобождаване.

НО, виж биографиите - всички велики Учени, Гении са били дълбоко във ВЯРАТА. (Интересен факт е, че дори Хитлер е бил дълбоко в Знание и Мъдрост, относно Християнството). Тесла, също е Вярващ, което му дава Свободния Дух да мечтае и да се впусне в мистичното без предрасъдъци, без да се кланя на идоли и на тълпата... и точно това го превръща в Гений.

В този поляризиран свят всичко е минус и плюс - и ако последваме минуса - вземаме повече отколкото даваме, а ако последваме плюса даваме повече отколкото вземаме - така е с всички отличили се човешки личности досега в човешката история. Вероятно по-разумното е да се стремим към динамичен баланс, но ако ние не успеем, то природата на нещата го прави вместо нас.

" А ти, какво - използваш, ако мога така да се изразя, НЕО-хипарска "философия". Дочули, недоразбрали всички "лапнаха" източните учения. Забиха се в извратености като "позитивно мислене" (това е да се възгордееш, че си сам Бог и да мислиш, че ти твориш реалността с мислите си; самозалъгваш се, вместо да си обективен)"
Това за мен ли го пишеш? Не се ли отнася повече за теб самия?

Виж какво си избрал за свое мото:
Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


"теорията за прераждането" (доста успокоителна, както пее Висоцки, съгрешаваш си, а после ще си еволюираш от кристал, през растение и животно до човек), медитации и вегетарианство (заклети материалисти, те отказаха живо общение с Бог /молитва/ и се отдадоха на смешни диети, демагози, защитавайки "природата" рушат всичко) и вярата в екстрасенси, извънземни и други подобни развлечения за невежите. "

Всичко е Бог! А Бог е Цялото!

Всеки от нас е излязъл от Бога и ще се върне накрая в Него, а това означава, че всеки човек, всяко същество е път към Бога. Затова според мен е по-вярно да търсим истината в себе си, а не отвън. Нещата отвън са само за подсещане, само за пробуждане на Божията искра в нас.
Разбира се всеки е свободен да следва и външни водачи, но... пак стигаме до онази мисъл: "Когато слепецът води слепец - няма ли да паднат и двамата в една и съща пропаст?"



"Занимавам се с Вяра, Наука, Окултизъм... изучавам и размишлявам, анализирам и си записвам заключенията (някой ден мисля да издам няколко книги ). "

Бог е единственият творец чрез Духа си, ние, микрочастиците Му можем само да провеждаме Неговия Дух, доколкото успяваме, доколкото сме достатъчно чисти проводници, но човешката ни реалност около нас всеки ден ни напомня, че кривите огледала са повече от правите.
Затова аз не се наемам да пиша книги. В света има достатъчно изкривени образи и изкривени отражения на Божията Истина.


Ти поде един смехотворен метод - "да не ограничаваме Бог, що да не създаде извънземни". Смешно е, защото в това твърдение прозира пълният лаик. Смешно е, защото отново въпреки привидното, това е опит да омаловажиш плана на Бог, да заместиш Бог с абсурдни изрази от типа "Вселенски разум" или още по-лошото - пантеизъм. Бог не е ВИЧКО. Има Бог, има и Творение. Това не Го ограничава. Бог е обективна, мислеща ЛИЧНОСТ. Не е нито машина, че да отговаря на формули (заучени молитви) и ритуали, нито е и собственото ти въображение. И... определено не се състои от измислените "елементарни частици" в болните мозъци на днешните "физици".

Много революционно говоря, нормално е да не ме разберете; който търси, обаче, намира и ако искаш ще разбереш.

И така, ако и да имаше извънземни, то как са се появили те - пак от нищото ли.

А как си се появил ти? Замислял ли си се?

Защо хората се възгордяват за глупости, а за простичните неща толкова се подценяват - като сравнява прекрасните условия на Земята с 'ада' на останалата Вселена, защо всеки е убеден, че "извънземните" са "по-развити" от нас .
Повечето от извънземните са по-развити технологично, но вероятно са по-назад в изграждането на енергийните си тела - нямат заложено емоционално тяло.
И за повечето от тях това е основен проблем.


И пак, духовните същества (ангели...), както и всичко останало е ТВОРЕНИЕ на Бог, Небесно или Земно, то е тук и сега.

Да, така е!
Но я да видим какво се казва в Господнята молитва:
"Отче наш, Който си на небесата..."
А в църковната религия и църковното християнство не се споменава никъде, че планетата Земя е също неделима част от небесата... Защо ли е така?

А устройството на Вселената е окултна тайна и който иска нека Учи.

Много ви плаши Бог. Нормално, във века на "Чаlгата"... Но, който изучава лесно ще разбере, че Истината е ЕДНА, много части на един прекрасен в своята простота, "пъзел" на Хармонията. Можеш да четеш всичко - от Елифас Леви и Агрипа, през Дарвин и Айнщайн и да стигнеш до "библиите" на "различните" религии... Мъдрият ще разбере Цялостта.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!
Редактирано от sci на 29.10.08 20:51

Редактирано от eco_world на 30.10.08 09:56.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.10.08 09:56



абе и твоята не е лесна, ама поне се намерихте двамата.



Queen's only


Тема Re: Никола Тесланови [re: Last Roman]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано30.10.08 10:02







Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано30.10.08 12:46



- Не съм сциентолог. Още не мога да си намеря подходящо "братство", именно поради широката област на интересите ми.

- Прав си, за Истината няма смисъл да се спори. Обсъжда се и се търси, така както се търси съкровище по карта.

- Да си Религиозен значи да си невеж, суеверен, поклонник на догмите на Държавната "Църква". Аз съм Вярващ със Свободен Дух. Един анархист например е най-близък до Правдата в "политическо" отношение.

- Не съм съгласен с Аристотеловата идея за "златната среда". Всичко е полярно - окултна и "религиозна" Истина. Източните мистици твърдят, че Денят не може без Нощ. Но те смесват нещата (поне в популярното ниво). Св. Авгистин добре показва, че Светлината е съществуваща самостоятелно, а Тъмнината е само отсъствие на Светлина. Та, трябва да си краен. Не може да служиш на двама господари, бъди или горещ или студен, хладките са за презрение. Гениите са максималисти.

- Ако беше чел думите на Исус "богове сте вие", то щеше и да разбираш смисълът на моето "мото". Но сега понеже не разбираш, го тълкуваш погрешно. Синовете на Бог, тия които Го Обичат, чрез които Той изпълнява Волята си, те са сънаследници и в този смисъл богове. Бъди БРАТ на Бог и ще си бог!

- Не всичко е Бог. Не си "искрица" от Бог. И ако не Го следваш, няма никога да Го видиш. Имаш избор - да се върнеш при Светлината (Бог) или да остаснеш в Тъмнина. Тогава НЕ си част от Бог и Бог не е в теб. Князът на тоя Свят е Сатана (заради продажните Човеци). Така, че Бог го няма тук. Той е в сърцата на своите "представители" - Християните. Затова е глупаво, когато невярващите обвиняват Бога за Злото на Земята. (Представи си го - посланик /на Царството Небесно/ в чужда Земя).
Бъди Обективен. Работи "външно", затова си на МАТЕРИАЛНАТА Земя, затова имаш тяло от ПЛЪТ. Това трябва да учиш. Потъвайки в себе си, ставаш безполезен отшелник.

- Естествено, че източник на всяко знание (с определени уточнения) и Мъдрост е Бог. Но ако Бог даде "талант" на Човек, той е длъжен да го сподели, да работи за другите, а не да крие знанието си. Спомни си - Държавата прави така - краде информация в ущърб на Народа.

- Как съм се появил - Бог е Сътворил Човек, както и всичко видимо и невидимо. Няма да задълбавам, има достатъчно литература по научен Креациоинизъм.

- Говориш за извънземните, все едно ги познаваш.



- Човек има достъп до небесните йерархии, стига да иска това. (И не чрез престъпни методи, като Магията и държавните религии, а чрез Исус, който е Вратата).

- Човек е създаден да се Учи на Мъдрост и Любов. Това е смисълът на Земното Битие. Всичко друго е грях.

P.S. На другите участници се "извинявам", понеже не считам интернет само за празнословно подхвърляне на шегички от типа зАгуби забавно време, но придавам известна доза сериозност (полезност).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: Last Roman]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано30.10.08 20:01



Не е ли все едно за теб - дали ми е лесно или дали ми е трудно?
Всички сме тук в един и същ казан и нашата обща цел е да се учим и да споделяме помежду си наученото.
Вярно е по-интелигентните (kато теб и sci) учат по-лесно и по-бързо, а другите като мен учат по-бавно и по-трудно, но аз не се плаша от трудностите. Даже ги предпочитам пред по-лесното научаване. Не изпитам ли на свой гръб всичко, не увирам достатъчно бързо - такъв съм си - твърд като зрял боб.

Редактирано от eco_world на 31.10.08 00:08.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано30.10.08 21:19



Не е важен постигнатият "набор от Знания". ВАЖЕН Е СТРЕМЕЖЪТ КЪМ МЪДРОСТ. Стремящите се към Духовното винаги са били малцина, а днес са почти изчезнал вид

.

Така че, не се подценявай. Напротив, ти си от малкото Мислещи, Търсещи, вървящи по Пътя.
Виж мнозината и в тоя клуб, възгордяни присмиватели, подхвърлящи 1-2 глупави, заучени реплики, за тях нищо не е сериозно (освен може би, стремежите им към материалното).
Един ден ще се замислят дали Животът им е имал Смисъл.

Достойно е Човек да работи за Бог, не за слава и почит от Тълпата.

Успех в търсенето!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано31.10.08 13:33



Странно е, когато думата "възгордяни" отправя по чужд адрес именно този, който смята пътя, по който върви, начина, по който търси истината за единствено правилен!? За по-голяма арогантност от тази в момента не се сещам.
Или може би следното, което също ми направи впечатление. Ти милееш за природата по свой си начин, но когато някой друг изтъкне своето мнение, веднага му навираш в лицето гладуващите и мизерстващи деца по света и неща от този род. Сякаш за теб е невъзможен стремежът да се милее и за едното и за другото, сякаш непременно искаш едното да бъде жертвано и ей така, с лека ръка, отсъждаш кое да бъде. Личното ти мнение си е лично твое и нищо не ти дава право да лепваш характеристики на хората, които не го споделят!
Ако притежаваше по-дълбоко чувство и разбиране за начина, по който "функционира" света от Тълпата, както твърдиш, то за теб нямаше да е невъзможно да видиш красотата дори и в "паяците в джунглата".

Когато липсва директния контакт /изражение, поглед, жестове, интонация/ значението и смисъла на казаното много често се изкривяват. Затова в интернет пространството се разговаря понякога и с чувсво на хумор.





Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано31.10.08 14:21



- Многократно съм се убеждавал във факта, че не-личната комуникация често води до напълно погрешно разбиране. Странен и интересен феномен, който специалистите, си заслужава да изследват.
НО

- Не можем само да подхвърляме подигравателни шегички, шаблонни изрази от оня тип, които разсмиват тълпата, като избягват каквато и да било сериозност на разговора. Отморяващо е може би, но недостойно е непрекъснато да сме несериозни, освен, когато ни плащат.

- Какъв е моя Път? Някакво фанатично Учение ли предлагам, някаква Религия, Секта??? Моят е Правилният Път, в смисъл, че избирам Пътя на МЪДРОСТТА (по условие). А друг е въпросът как се справям с вървенето. Дори това не е важното, както многократно казах, важен е само СТРЕМЕЖЪТ, ИЗБОРЪТ да търсиш Мъдрост. Ако си на по-високо ниво, то само си задължен да помагаш (споделяйки знанията си) на тия след теб.
Затова е нужно, не просто да оспорвате, а да представяте СВОИ теории и доказателства. Обикновено използвате "клиширани" такива (приети точно като СУЕВЕРИЕ от Тълпата) и бягате от дискусия. Мисля е очевидно, че представям доказателства, аргументи, за своите теории.
Така, според мен решихме "объркването" ти относно моето "възгордяване".

---

Колкото до опазването на Природата (Човек, животни, растения, минерали), да, трябва да се постъпва така, че да се вреди възможно най-малко. НО винаги трябва да имаме правилни приоритети. А аз съм твърдо убеден, че Човек е Короната на Творението.

(Хората обичат да объркват приоритетите. Най-често например поставят Приятелите си пред Любимия Човек; друг случай е да поставиш Кариерата /Шефа/ пред Семейството си. АБСЛЮТНО ПОГРЕШНО! И отново тези "йерархии" са представени много точно в Библията. Изобщо, изследвай я като Учен /както аз правя/ и ще се увериш, че просто си пасва, получава се, Библията ни напътства към Хармонията!).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 31.10.08 14:26.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано31.10.08 17:20



Аз нещо противно на това, което казваш за Библията ли съм написала някъде? Не бих спорила по тази тема, не съм запозната достатъчно.

И пак това голямо "но"! Ти си избрал сам за себе си да се вземаш доста на сериозно. Не "възгордяване", това е дума, която ти употреби, а аз цитирах. Арогантно подхожда повече. Дори да си по-мъдър от всички нас, дори да си по-умен, ако прекалено много натякваш качествата си, те придобиват съвсем други нюанси. "Добродетел над добродетелите е да се дисимулира добродетелта!" Тъй като не съм много мъдра, просто цитирах. Не е много оригинално, но пък е вярно.
Ти смяташ, че човека е корона на творението, аз - не. Ти търсиш хармонията в Библията, аз - в Природата. Защото всичко в нея е в хармония и баланс, докато не се намесят хората. Не харесваш дивото, но дори там има повече хармония, отколкото при хората, защото нито червея тръгва да се прави на лъв, нито лъва пречи на червея да съществува, само защото е по-могъщ. А уж ние /хората/ сме разумните същества на планетата. Само дето, ако "количеството" Мъдрост е константа, то това количество доста се е разпиляло и поразмило с демографския взрив.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 08:28



Сци, със тази твоя съсредоточеност да не бъдеш от "тълпата" започваш да ставаш досаден. Всеки в "тълпата" си има лице, име и живот, който го е направил такъв, какъвто е. Не си въобразявай, че мизантропите са велики личности. Най-много да са били велики мизантропи.
Всъщност никой не вярва, че предлагаш ново учение. По-скоро хората се чудят каква секта би ти формирала такова съзнание. Между другото защо не минеш през "Религия". Там Романът е пуснал "Религиомер".

Може би сам ще се изненадаш какво означават възгледите ти и ще видиш, че и ти си в тълпата.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 12:21



Напълно те разбирам. Точно това, което аз наричам Тълпа, те кара да се отвръщаш от Човекът.
Но пак в Библията пише - Мнозинството е ЗЛО!. Това, което и всички Гении повтарят.
Дори Насилието в дивата Природа е породено от Грехът на Човека
Така че, бих ти препоръчал да не оценяваш Човекът по мнозинството, а по единиците.
Оцени го по себе си. Макар, че вероятно и ти не можеш да реализираш своето Аз, обхваната от робството на Тълпата. Но, както все казвам - важен е стремежът. Понеже горко на оня, който знае (и може) да стори Добро, а не го прави. А Управниците, могат, но полагат услия да сторват единствено Зло...

Не оценявай Човекът по утайката на Обществото - Властниците, борещи се за власт и пари. Оценявай Човекът като принцип, по Великите Личности, макар, че са малцина избраните.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 01.11.08 12:42.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 12:41



Не, не съм от Тълпата и никога не съм бил. Затова съм тъй Самотен. Но... Принципите не трябва да се престъпват никога. Това е да обичаш БОГ повече от Хората дори.
И точно такава тема имаше миналата седмица в клуб Християнство. Но сега не я намирам. Цитираха Словото, но се правеха, че не го разбират, защото търсеха леснината на собствените си пътища, вместо славата на Божия Път.

Запознат съм с подхода на Римлянина - цитати, подхвърлени смешки - никакви изводи, никакви предложения... просто убиване на време. Има ирония в това, модераторът на клуб Религия да е пълен атеист

.

А за мен не ще намериш съответна "секта". Какво е общото в сектантите - те се борят за ЗЕМНО (МАТЕРИАЛНО) благоденствие. Ето например - йеховистите не вярват в Божието Царство - надяват се, някой да им оправи земните къщурки и да са щастливи. Католиците винаги са се стремяли към Власт, прикрити зад загадъчност (масони, илюминати и т.н.), всъщност опасани в глупави и срамни интриги. То е като държавните служби - представи си най-прехвалените - за държавна сигурност - мъже със свръх самочувствие, а реално обикновени жалки паталогични воайори и извратени садисти, чийто живот съвсем няма никакаъв смисъл! Православните са водени от мързел и низко угодничене на тялото. Харизматиците - произлезли от САЩ, минаха хипарската фаза на големите концерти, днес се отдават на търговия и лихварство. Англиканска, мормонска, муун и т.н. секти с извратения им патриархат, пуританство - едни патологични садисти, които се гаврят със собствените си деца. Будисти и източни религии, дремещи в някоя дупка като животни, без да им пука за хората около тях. Отдават се само на наркотични състояния, които обезобразяват безсмислено телата им и ги обричат на болести, воня и мизерия. За по-низшите култове не ми се и говори - жалко е когато човек реши да продаде душата си на низши духове (отново известни като гении, но в друг смисъл), само за някакви жалки земни подаяния...

Така че, не ще ме намериш там. Божията Църква е от отделни пръснати ЛИЧНОСТИ, носещи Духът в Сърцата си!

Не се гневи. Гневът обикновено е породен от подсъзнателен упрек срещу самият себе си. Не знам, може би усещаш как си вързана и ти в Тълпата и няма измъкване. НО пак ТАМ е писано, Князът на тоя Свят тялото може да унищожи, но Безсмъртната Душа остава.
Важен е единствено искреният отказ вътре в душата си от модата, суетата на този Век (Свят).

---

Поздрави за прекрасната картинка!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 01.11.08 12:43.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 13:31



От чисто любопитство

какво се получи.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 14:16



Не се гневя - чудя ти се. Ако искаш го приеми като изява на ограничеността на една от тълпата - защото нямам намерение да се съобразявам с твоите представи за личности.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 14:18



Видя ли - вписваш се в тълпата. А теста е от руски сайт - не американски.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано01.11.08 15:31



Е, не се "отвръщам" от човека. Просто не мисля, че хората сме по-специални като вид от останалите видове на планетата, само защото аз съм човек.

Но имаше и такъв момент при мен, да. Понякога добрите намерения не стигат, за да се пребориш с простотията. Напротив, дори се получава обратен ефект. Поради грешни методи ли що ли? По този въпрос тема е пуснала Каломаин в "Религия". Та нашите занасяния и шегички тук са безобидни и не това отличава хората от Хората, а ето такива постъпки като посочените там.





Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано01.11.08 20:47



Понякога добрите намерения не стигат, за да се пребориш с простотията. Напротив, дори се получава обратен ефект.

След като ние често не сме в състояние да поемем отговорност за собствените си деяния, как бихме могли да понесем товара на другите? Невъзможно е!

Аз считам, че ние често забравяме също за какво сме тук... никой от нас не е осъществил още второто си раждане, а след като не можем това, как можем да се наемем с мисията да водим други хора след нас?
Аз поне не се наемам!

Ето дори опитите на един гений като Никола Тесла водят до големи промени в електромагнитното поле на земята, а предизвиканите аномалии са толкова неуправляеми, че застрашават целостта на земята и живота на цялото човечество.

Всички тези факти във филмите за Тесла още веднъж показват, че пътят за развитие на технологиите не е верният път на развитието на човечеството. Всичките ни постижения на материално ниво ще останат като паметници на земята, свидетелства за съществуването на биологичното човечество.

Според мен законът, че " количествените натрупвания водят до качествени изменения" не е съвсем верен, а е материалистично схващане.

Само един ясно дефиниран и изчистен стремеж по вертикала може да ни помогне да се придвижим по-нагоре.


Редактирано от eco_world на 01.11.08 23:06.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано02.11.08 13:14



Е зависи къде го прилагаш този закон. А развитието на технологиите не съм съгласна, че не е "верния път". По-скоро не бива да е единствения път.

Това за "второто раждане" не мога да го разбера. Какво имаш предвид? Преди време попълних един тест в интернет, ей така на майтап, относно преражданията - трябваше да разбера кога съм живяла, къде, и т.н. Излезе, че съм живяла в Англия през 7-ми век и съм била гробар и алхимик

Големи глупости, наистина.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 13:58



Е зависи къде го прилагаш този закон. А развитието на технологиите не съм съгласна, че не е "верния път". По-скоро не бива да е единствения път.
Развитието на технологиите, без повдигане на съзнанието на човечеството е все едно да дадеш в ръцете на престъпниците най-престижните технически постижения.
То и без да го искаме така се получава, понеже престъпния свят печели много повече отколкото непрестъпния, а всички престижни технологии струват скъпо и не се подаряват на честните хора, а се продават възможно най-скъпо тоест къде отиват - отиват в служба на престъпни свят, в ръцете на хората, които имат най-нисък морал, а естествено те ще се опитат да ни направят свои роби. Те не са зинтерисувани ние да сме свободни хора.
Всички тези реклами на банките сега, които текат в ефира, телевизиите и билдбордовете, да не би да са за нашата бъдеща свобода? Не!
Те искат да купят нашата свобода, да им станем доживотни донори на енергия!

Това за "второто раждане" не мога да го разбера. Какво имаш предвид? Преди време попълних един тест в интернет, ей така на майтап, относно преражданията - трябваше да разбера кога съм живяла, къде, и т.н. Излезе, че съм живяла в Англия през 7-ми век и съм била гробар и алхимик Големи глупости, наистина.
Не е важно точно какви сме били преди, важното е какви искаме да станем!



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 14:34



Малцина са избрани.
Тълпата винаги ще тъне в невежество.
Помисли си, днес 21 век, колко десетилетия са минали от Луи Пастьор например, а колко хора, дори от т.нар. "елит" спазват елементарна лична хигиена. И това е само един нищожен пример. Аз познавам инжинери, които нямат никаква идея какво е "електрически ток". За обикновените хора, една печка е истинска магия...

Така че, нищо ново - решението е известно от дълбока древност - тайни общества, Жречески касти, в които са напредничавите, духовно будните, Избраните.
НО Е КРАЙНО ВАЖНО ТАЗИ КАСТА ДА Е ОТДЕЛЕНА ОТ УПРАВЛЕНЧЕСКАТА, ЧИЯТО ЦЕЛ Е ПОРОБВАНЕ НА ХОРАТА, ЛИЧНО ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАНЕ, УДОВЛЕТВОРЯВАНЕ НА НИЗШИТЕ СИ СТРАСТИ...

Така както били отделени Шаман от Вожд, както Църква от Монарх, така, трябва Науката, Духовенството да е отделена автономна затворена общност, в която всеки проявил определени качества и стремежи да може да влезе.

Там, вътре, Знанието би било защитено (езотерично, окултно, метаФИЗИЧНО).

Разбира се, реалността доказва невъзможността за реализиране на този Идеал в днешните "последни дни".

А целта на Света, на Властниците, на дяволските служители (търговци и лихвари) е една - да отнеме свободата на Хората. И Успя.



---

Няма прераждане. Вярно - глупаво е, както вече писах за това.

Но има второ Раждане, НОВОраждане, тогава когато Човек се откаже от живот заради плъттта и материалното и последва Духа.
Тогава, Kaлoмaин, Човек престава да бъде част от Тълпата и става един от Избраните. Това е Посвещението.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 16:44



Няма прераждане. Вярно - глупаво е, както вече писах за това.
Аз не съм толкова категоричен - има или няма!
Все пак нека не забравяме факта, че ето и сега живеем в тяло, което почти не познаваме, а все още сме живи, нали?
Реалността е много по-обширна и необятна от нашите сетива и представи...

Но има второ Раждане, НОВОраждане, тогава когато Човек се откаже от живот заради плъттта и материалното и последва Духа.
Тогава, Kaлoмaин, Човек престава да бъде част от Тълпата и става един от Избраните. Това е Посвещението.

НОВОраждането е също вид прераждане...само че на друго ниво на осъзнаване - това, за което всички ние сега гадаем, предполагаме и мечтаем - тогава ще е реалност, но може би доста по-различна от нашите ограничени сегашни представи и познания...



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 17:51



Ами ако човек не иска вижда тълпа, а хора? Имам чувството, че не се интересуваш много от познатите си. Предпочиташ да си ги вкараш в "тълпата", вместо да приемеш, че това са хора като теб, но се сблъскват с други неща и трябва да минат през други препятствия. Знам едно със сигурност - не се е случвало да прекарам повече време с някого или да работя с него известно време, и да не открия, че този човек е интересен, уникален, преобразуващ света около себе си по определен начин и определено заслужаващ уважение. Мисля, че само хора, които изобщо не познаван останалите, биха им лепнали етикета "тълпа".

Не аз съм говорила за второто раждане, а Ли-лава.





Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 17:56



Който не знае
и не знае, че не знае
е глупак - оставете го!

Който не знае
и знае, че не знае
е дете - научете го!

Който знае
и не знае, че знае
е заспал - събудете го!

Който знае
и знае, че знае
е мъдрец - следвайте го!

/Арабска поговорка/

Редактирано от eco_world на 02.11.08 17:59.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 18:27



Не мога да ви кажа повече за Новораждането, за сега. То е добре обяснено в Библията, думите на Учителя към Никодим.
Аз имам опит в това, знам, че който желае силно в Сърцето си, ще получи Посвещаване ТУК и СЕГА! Нещо повече - това е ЕДИНСТВЕНИЯТ Път (Исус) за Спасение.

Мъдрецът дори да знае, мълчи или говори с притчи. Никой не може да ти даде Мъдрост насила, но който се насили сам себе си (положи активна Воля) - ще влезе в Царството Небесно.

Колкото до Тълпата - точно Християнството разглежда всеки Човек като ОТДЕЛНА Личност със своите собствени Таланти, Мисия и т.н. В този смисъл всякакви групирания като патриотизъм, спортни отбори и други, в чиято основа стои конкуренцията, т.е. формите на Война между човешки групи няма място сред Мъдрите. Държавата поражда Тълпа - статистическа сборка, подлежаща на лесно управление. Когато един човек воюва за поддържане на това нискоенергийно състояние - народ, безличен, то той е от тълпата.
И не знам за теб, но аз не съм имал късмет да попадна на хора, които се борят за Индивидуалност.
Чувам само клишета, потънали в някое от телевизионните "реалити-шоу" или клюкарещи за глупостите на съседа, или пушещи и наливащи се с кафе, безлични мравки вършещи работа, която мразят и мърморещи срещу всички, не-вярващи в нищо, нямащи нищо свято, в съзнанието им е само как и кога да се наядат, напият, да правят секс и да се позабавляват за сметка на някой свой събрат...

Това съвсем накратко, мисля улови мисълта ми



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 18:34



За да трупаш Мъдрост, трябва да си Ученик (затова се пиша Ученик). За да бъдеш Ученик, трябва да имаш Учител (иначе как ще учиш ако търсиш знанието в празната си душа).

А как да имаш Учител, ако не се довериш някому. Няма по-естествен Път от ВЯРАТА. Тръгваш с Вяра. И по Пътя събираш Мъдрост, вървиш все по-уверено и все по-правилно.

То е като в Университет - отначало нямаш идея какво те чака. Доверяваш се напълно на Преподавателите. И постепенно, изпреварваш даскала си.

И после, вярно е, че колкото по-мъдър ставаш, толкова по-дълбоко в тайните потъваш и страстта ти към знания расте. НО нивото ти вече е различно. И е греховна "скромност" (израждаща се в гордост, помисли и ще разбереш, за какво говоря) да се представяш за глупец.
Когато изучавам животът на ап. Павел, понякога се стряскам от самочувствието му, НО той знаеше, че говори Истината, понеже не бе от него си, а от Учителя. И ако не е строг авторитет един учител, как ще научи учениците си.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 18:35



Никой досега не е успявал да ми затвори устата по толкова елегантен начин.

Не знам какъв е сци. Остава ми само да го чета по-внимателно и да мълча.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 18:37



Накратко я улових.

Но не съм съгласна. Това е.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано02.11.08 19:04



Когато казваш "тълпа", разбирам какво имаш предвид, но не мога да разбера какво чувство влагаш - на презрение ли, на раздразнение, или може би снизхождение, съжаление??? Не личи да си безразличен, а както казах общуването по интернет изкривява малко нещата... та затова питам.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 19:46



Приятелю sci, а сигурен ли си, че словото, което приписват на Апостол Павел е истинското?
Виж сам... истинските мъдреци - книги не пишат!
Книгите ги пишат посредствените!
Те записват думите, които са изказвали истинските мъдреци!
А помисли сам...когато една мисъл (както светлината, или както водата) премине през едно по-нечисто съзнание, през едно по-нечисто стъкло, няма ли да се орежат нейните по-високи, по фини нюанси? Няма ли да стане тази светлина по-обикновена, както и изворната вода - мъртва като чешмяната!
Исус не е писал евангелията в Новия Завет, нито неговите ученици са ги писали, а това вече е светлина, която е пречупена многократно тоест не е вече онази Жива Светлина (с голямо С), която дава Живот!
Затова за мен "Аз съм Живота и Светлината!" от онази черна книга, наречена от света - "Света Библия", не е истината, която търся и в която вярвам!

Редактирано от eco_world на 02.11.08 19:59.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:08



Усещането (Чувството) на Мъдрецът към Тълпата е... нещо подобно на това като, когато гледаш някой да се дави...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 20:20



Хм. Според мен усещането на един мъдрец би трябвало да бъде - "Аз мога да плувам! Ще трябва да влезна при тълпата за да мога да измъкна някого. От брега никой няма полза от мъдростта ми."





Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:20



Е житието на Павел също ни е предадено в книгата Деяния на Апостолите и не е писана лично от него. Имаме и негови писма (както и на другите Апостоли).

Да, прав си, писаното слово е ограничено. Това е и причината да не се разбираме в интернет.
Затова и учениците ходят на училище и имат учител. (Нещо, което се промени и то към много много лошо в днешни времена).

И пак там, в Библията е писано - Вярата идва от СЛУШАНЕ на Словото. Поради което е лицемерие, когато хората отказват свети събрания под предлог, че ще си четат у дома.

За това способстват и купищата ЛЪЖЕУчители, които карат хората да потъват в разочарование като сами преценяват Словото (а не като при неграмотното простолюдие от миналите векове).

НО и тук Има една тайна - БОГ КАЗА НА ПОСВЕТЕНИЯ, ЧЕ СЛОВОТО МУ НЕ Е БУКВА, А Е ЗАПИСАНО В СЪРЦАТА, НЕ ЗАКОН, А ЖИВОТ ПО БЛАГОДАТ...
Служенето на Бог не е Насилие!

И пак, не мисля, че цитирам Библията фанатично като закон, дори затова нямам навик да давам точни цитати, а разсъждавам.
Ученикът тръгва с Вяра, пристига с Мъдрост. (В Царството Небесно, Вярата ще отпадне, както и Надеждата. Остава само ЛЮБОВТА).

А повече относно ЖИВОТО СЛОВО У ПОСВЕТЕНИЯ, то е дълбока тайна и едва когато тръгнеш по Пътя ще имаш достъп до нея.
И пак, достъпът не е като при военните секретни игрички и простотии, а просто както източните мъдреци (явно ги харесваш) казват - трябва да изпиташ за да разбереш. По-дълбоките ми обяснения са като да говоря за Дао ("който знае, не говори; който говори - не знае").

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:23



Е тогава защо ме упрекваш, че обсъждам знанията си с останалите тук.



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 20:24



Според мен обсъждането и знанията не са помощ.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 20:50



Според мен обсъждането и знанията не са помощ.

Знаеш ли приятелю sci, не знам как е за теб, но аз винаги съм се възхищавал на женската интуиция, защото докато ние мъжете трябва да разсъждаваме върху даден проблем за да намерим отговора - те, жените, вече го знаят!

Редактирано от eco_world на 02.11.08 20:54.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 21:02



Може би


Но какво ни остава?

Казват винаги трявбва да има изход.
И все пак...
Няма я онази Жреческа (Научна) общност, на която сам Човек да се опре.

Едно е сигурно - САМ Човек не виждам как ще стигне далеч. Нужен е поне още един, Учител (понякога умният слушател става учител, като опосредства Бога-Учителя).

Така или иначе трябва да се опитва, да драпа Човек по Пътя до последен дъх. Не трябва да се мълчи, а да се вика, да пищи така както и за ужасите на Света и Б-я днес... Настоятелността, упорството казва Бог накрая ще даде резултат.

Минах през Ада, но не се отказах, не мога да се откажа, а всеки път виждам, че който търси, намира.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 21:07



Човек може да постигне цялото Знание и Мъдрост, като общува с Бог. И е длъжен да го направи (това е единственият смисъл на Живота). Не само не е гордост, но си създаден за да си поставиш най-високата Цел, наречи я БОГ и да я достигнеш!

А Човек е цяло същество само когато се състои от мъжка и женска половинка. Затова Адам не бе самодостатъчен в съвършенството на Едемския рай, в присъствието на Бог, докато не стана едно с Ева.
Двамата по отделно са слаби и недостатъчни. Интуицията не може без логиката и обратно.

А получиш ли Духа, ще усетиш чудото на Водителството Му като една разумна интуиция...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано03.11.08 09:02



Човек може да постигне цялото Знание и Мъдрост, като общува с Бог. И е длъжен да го направи (това е единственият смисъл на Живота). Не само не е гордост, но си създаден за да си поставиш най-високата Цел, наречи я БОГ и да я достигнеш!
Приятелю sci, хайде да бъдем последователни, а?
Най-горе ни пишеш: "Човек може да постигне цялото Знание и Мъдрост, като общува с Бог."
А по-надолу: "Не само не е гордост, но си създаден за да си поставиш най-високата Цел, наречи я БОГ и да я достигнеш!"
Тоест как можем да общуваме с Бог, след като още не сме постигнали тази наша цел?
През цялото това време докато постигнем заветната си цел можем да общуваме единствено с представата си за Бог. Да си въобразяваме, че общуваме с Бог т.е. с по-висшето съзнание от нас.
Но най-често нашето отношение към по-висшето съзнание е както на мравката към човека. Както една мравка да осъзнае човека, така и днешния човек може да осъзнае Бог.
Според мен нужна ни е известна последователност за да напредваме честно, а не да хвърляме празни думи, неизпълнени още с нужното съдържание - както правят повечето фанатизирани проповедници.

Иначе си прав и аз съм съгласен с теб, че най-доброто, което можем да направим през време на престоя си тук - в това измерение - е да посветим усилията си и енергията си за сливане с по-висшето от нас съзнание, но факт е, че не всяко по-висше съзнание от нашето е Божествено по своя произход.

Божествено според мен е това, което дава без да мисли за получаване!

А сатанинско съзнание е това съзнание, което уж ти дава за да те направи свободен, а всъщност иска да те зароби за вечни времена - както банките ни зарибяват сега, както "Топлофикация" и всички други земни институции се опитват.

Защо например някои от откритията на гения Никола Тесла не са били въведени в широката практика още тогава - по негово време?

Вероятно е, защото институциите, които са финансирали изследванията му не са били заинтерисувани всички да спечелят, цялото земно човечество да спечели, затова неговите разработки ни се предлагат постепенно - на час по лъжичка - разтеглени във времето - за да не се задавим... с мисъл за нас...



Що се отнася до сливането на интуицията с логиката съм напълно съгласен - време е вече интуицията и логиката; сърцето и разума; мъжът и жената да престанат да се борят за надмощие - кой от двамата да върти геврека на колата, а да работят в съдружие, в благородно сътрудничество.
Но това естествено не може да стане отведнъж - като с магическа пръчка, а всеки от нас първо в себе си ще работи, да смири неразумните си желания и чак тогава, когато ги овладее, когато развие необходимите добродетели може да търси външен сътрудник - мъж или жена.

Редактирано от eco_world на 03.11.08 09:32.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано03.11.08 09:55



Когато се запознаеш с нов човек, как общуваш с него - първо на общи теми, постепенно се опознавате, намирате общи интереси и накрая може да беседвате за дълбоко научни неща, за които дори само вие двамата знаете и разбирате...

Приеми Бог не за статуя или икона, както езичниците правят. Той НЕ е машина "вселенски разум" както богохулните невежи Го наричат и се опитват да Го "задействат" с ритуали и заклинателни формули.
БОГ Е ЛИЧНОСТ, С КОЯТО МОЖЕ ДА СЕ ОБЩУВА "НОРМАЛНО".
Помисли, Бог слезе в Човешки образ - Исус.

Така че, ДА, постави си за цел Бог (точно така ще се присъединиш към тия, които Той им даде титла богове) и ако Го следваш упорито, накрая ще Го достигнеш в пълнота. Израстването е постепенно за цял живот, всеки миг.

Нима не е ясна логиката тук?!

Например ще намаляваш броя на "малките" лъжи в продължение на живота си и постепенно ще откриеш, че не лъжеш никога. Или в Науката - ще учиш по един метод на месец и така с времето постепенно ще осъзнаеш, че имаш дълбоки познания в дадената област.

Постави си Цел. В началото е абстрактна, затова се приема не с Ум, а с Вяра. Постепенно това съотношение се измества, Докато остане единствено Ум (Чувства).

Разликата между Човек-Бог с твоето сравнение мравка-Човек е огромна.
Мравката дори не осъзнава себе си, не е личност. Животните действат по инстинкт. Те нямат принципи. Още по-малко може да се очаква да започнат да Творят (каквото и да било). Има примери Човек да падне на животинско ниво, но обратното - животно да достигне човешко ниво - никога.

Например едно куче, което "обича" стопаните си, ако крадец влезе и го нахрани, то ще "заобича" крадеца, докато последният убива собственика му.

Животното действа по инстинкт - програма. Един компютър не ще оживее никога независимо от безумните блянове на абсурдните материалисти-екстремисти (фанатични атеисти, подели глупав "джихад" срещу Бог)!

Това е, което отличава Човек от Животно. Един синигер може да пее прекрасно. Но песента му е една и съща от раждането до смъртта. Пък и песните на синигерите (всичките) от как свят съществува е същата. Човек е тоя, чрез който идва новото, чрез който слиза информация в тоя свят.

И така, Бог не зависи от нашите представи. Богохулството на неверниците е, че ние "творим" Бог. Колко позорно е поведението на възгордяните невежи.

И да, Бог ти дава, но ти трябва да си го вземеш. От теб не се иска да плащаш нещо в замяна на Любовта Му. Но няма как да ти се даде насила. Може да ти се отнеме нещо насила, но не и да ти се даде. Точно това го видяхме в темата за грижите на Църквата към хората от света в клуб Религия. Тия са усилията, които се искат от Човек, следващ Бог.

А не сравнявай Бог с Властниците на тоя Свят. Те са пълни противоположности. Властниците имат една цел - да те поробят за да задоволят низшите си страсти! Лицемерие, коварство и всяка гнус е техният белег. Това го няма у Бога.

Колкото до Тесла - откритията му започват с едно видение и продължават в проблясъците на бурята, воден от Духовете.
До колко е потъвал в грешки, до колко е следвал сляпо сила, която не разбира, до колко се е заблуждавал... Истинското знание не може да бъде крито дълго от хората.
Но така или иначе, поради решението на мнозинството от хората, Управлението на Земята е Зло и ще бъде такова до края на Света.

Айнщайн: Религията без Наука е Сляпа, Науката без Религия е куца.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 03.11.08 09:57.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано03.11.08 11:18



Дори думите изкривяват мисълта, на този който говори. Какво остава за книгите! И все пак, ти откъде черпиш информация? Откъде се Учиш? Защото доста крайно се изказа. Само не ми казвай и ти, че получаваш информация свише





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано03.11.08 11:37



Отговаряйки ми на въпроса за чувствата ти към тълпата, ти пак се показа доста арогантен /питам за теб, а ти ми отговаряш какво чувства Мъдреца.../

Само не бъркай смисъла, който влагам в тази дума, защото арогантността е порок, когато няма покритие.

Един философ, когото не уважавам много, все пак красноречиво е казал:
"Ако светът е създаден от някакъв Бог, то ако аз бях този бог, сърцето ми щеше да е разбито." /по памет, не цитирам/ Хм, ако не стига мъдростта за всички, да беше си я запазил за себе си! Ако не знаем какво да правим с разума, с който сме надарени, то по-добре да бяхме си останали неразумни животни! Знам ще ти прозвучи доста еретично, но няма друго животно, освен човека, което да разрушава така брутално средата, в която живее. И няколкото Мъдреци не могат да поправят стореното, да платят цената. Твърде е висока. И ,да, говоря за материалния свят, защото в него живеем и ако не се научим да го уважаваме и ценим, какво тогава остава за духовния?

Творим, да. Но то пък съвременното изкуство е едно "изкуство"... Така че и това качество сме изгубили... А миналото си остава в миналото и няма връщане назад.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано03.11.08 12:25



Избрал съм Пътя на Мъдреца, значи СЪМ Мъдрец. Няма Мъдрец на Земята, познал цялата Мъдрост, която е само у Бог.
Както Учителя казва - Който Повярва Е ВЕЧЕ Спасен, всеки Християнин е Светия, от мига на ИЗБОРА си, а не чака да бъде канонизиран, векове след смъртта на тялото си, от някаква държавна институция, наричаща се самозвано "църква".

Разбира се, далеч не съм стигнал съвършенство. Според конкретния случай мога да проявя гняв или презрение към тълпата. Страданието обаче ме е научило да избягвам хората и да помагам само на тия, които изрично настояват за помощта ми. Тъжно ми е, че аз никога не съм получавал помощ...
Едно е сигурно - не съм способен на одумничене, завист, омъстителност... мисля това не е никак малко.

Голямата ми страст е Знанието. Така е било всеки миг от деня на първото ми осъзнаване (бях на почти 3 годинки).
Дори съм се питал - ако имах цялото Знание, какво щях да правя. Често казано, сигурно нищо, просто сбъднал мечтата си, аз нямаше да правя повече нищо. Разбира се това е невъзможно и аз целия си живот ще посветя на непрестанни изследвания.

Колкото до това, че наричам себе си Мъдрец, мисля достатъчно ясно поясних за важността на Избора да ТРЪГНЕШ по Пътя, което и доказах с поведението на един признат гений Павел, същото, което се наблюдава у всеки избрал да се отдели от безличната маса - Нютон, Лайбниц, Максуел, Айнщайн, Пикасо, Шоппен... всички те знаеха отлично "стойността си".

Нещо повече, не само не е възгордяване, но е грях ако не си поставиш най-високата цел, ако не вярваш, че точно ТИ ще стигнеш най-високо.
Излишната безумна "скромност" особено е характерна за българите.

Искрено се надявам да разбереш за какво говоря. Но аз толкова разяснения дадох по тези въпроси до сега...

А за Изкуството и т.н. - все обобщаваш статистически, т.е. осъждаш Човечеството на база мнозинството. Аз и за това писах.
Тук ще дам малък пример -
Представи си, че имаш дете. Детето ти нека е чувствитлено, умно, талантливо, пълно с Любов и стремеж към Мъдрост. А нека всички негови съученици в училище са тъпла - арогантни, невежи, неграмотни, псуващи, пушещи, дрогиращи се, побойници, престъпници от най-долен тип.
И един ден ти кажат от лицето на някаква власт - Виж какво, гледай тия какви са, пропаднали, за нищо не стават. Опитахме всчико, но явно не ще се променят към по-добро. Да вземем да ги премахнем, да ги унищожим. То твойто дете вярно е различно, особняк някакъв, ама една птичка пролет не прави, пък и в такова обкражение няма шанс да постигне нищо. Да ги заличим всичките, а...

Какво ще направиш?

Също така бих те попитал, би ли се проклела, че чрез теб е дошло това дете на Земята, тъй както упрекваш Божията Мъдрост, за това че създадениете хора са пропаднали по своя Воля?

И да, писано е, Бог гледа на хората и плаче (сърцето Му е разбито), толкова много го боли, че мнозинството от хората са избрали Смъртта, а не Живота, че жертва собствения си Син. Сега всеки, който поиска, може да Живее ВЕЧНО.

P.S. Моля те, не наричай повече Хората, Животни. Тялото може да има същата природа, но и глупецът осъзнава, че у Хората съвсем не тялото е най-важно!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 03.11.08 12:29.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано03.11.08 12:49



Не, не мога да твърдя, че получавам информация свише, просто имам едно малко кантарче вътре в мен и всяка дума я поставям на това кантарче и като я претегля - решавам, къде да я поставя или дали изобщо да я употребя в съчетание с останалите - а ако ме питаш точно откъде се е появило това кантарче, не мога да ти отговоря - предполагам, че е в резултат на минали опитности... както при всеки един от нас... :)))



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано03.11.08 12:55



Да, жалко обаче, че не всеки знае как да си ползва кантарчето

Сляпата вяря в кякво ли не е доста разпространено явление.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано03.11.08 13:10



Мила приятелко, не му се връзвай толкова на Sci. той просто е огорчен от късогледството на масите, на повечето от съществуващите човешки тела около нас. Но подобна горчилка всеки от нас носи в душата си, всеки от нас, който има наченки на себеосъзнаване успява да отличи елементи от колективната хипноза, с която определени лукави същности постоянно се опитват да ни манипулират и да извличат облаги от нашата наивност и вяра.
Всички ние сме част от Цялото и сме извикани към съществуване само за да може Цялото да се изрази най-пълно чрез нас.
Всеки от нас е тук, защото е необходим за Цялото, а не защото искат да ни направят кефа!

Друг е въпросът, че низшите духове са ни поставили капанчета на всяка крачка за да си ловят плячка... но нима и ние не поставяме такива подобни капанчета за наивните животинки, рибки или растения. Поставяме, нали?
Така че най-общо може да се каже: Каквото правим на другите - това трябва да претърпим и ние самите! Така си учим уроците в крачка!

Редактирано от eco_world на 03.11.08 13:17.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано03.11.08 13:16



Е, най-после някакво подобие на скромност! Знаех си аз, че си човек все пак


Естествено, че е невъзможно да имаш цялото знание! Или който и да било въобще да го има! Който си мисли, че вече е постигнал това и светът за него не е вече загадка, е глупак. За умния загадки винаги ще има за разгадаване.

Аз, както може би си разбрал, приемам хората такива каквито са. Не ги деля на по-специални и всичко останало - тълпа. Не може всички да са еднакво способни - генетика и среда на развитие, нали помниш И колкото по-шарен е светът, толкова повече ми харесва. А сред съучениците на моето дете се надявам да мога да различа положтелни качества дори и у тези, пушещите, дрогиращите се, агресивните. Дори и те имат достойнства скрити някъде в тях и не бих ги унищожила, а бих потърсила. Но човек не знае какво ще му дойде на главата, така че някой с опит /т.е. деца/ да каже. Аз си мисля, че това бих направила.

Няма да наричам хората животни, ако ти не наричаш различните от теб Тълпа



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано03.11.08 14:33



И да, писано е, Бог гледа на хората и плаче (сърцето Му е разбито), толкова много го боли, че мнозинството от хората са избрали Смъртта, а не Живота, че жертва собствения си Син. Сега всеки, който поиска, може да Живее ВЕЧНО.

Според мен църковното тълкование на жертвата на Исус не е най-вярното!

Ако беше вярно - досега Той - Исус да ни е идвал на гости многократно за тези 2000 години - ама не е! Защо ли?

Ако църквата беше наистина Христова, Той никога нямаше да я забрави, а щеше редовно да я посещава при своите визити на Земята.

А църквата от своя страна щеше редовно да организира световни събори в Негова чест!

Ама на! Нито едното, нито другото става!

Редактирано от eco_world на 03.11.08 14:48.



Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано04.11.08 13:12



Eто защо не ми се струва много разумно да се уповаваме на църковни истини.
Спомнете си (поне тези, които от вас си спомнят) предишната система. Религията беше забранена като вид "опиум за народа"! Библии бяха изгаряни, църкви разрушавани - вместо "религиозен опиум" широко и масово се предлагаше "партиен опиум" от бившите комунистически лидери. Те самите бяха на материалистични позиции, макар че цялата им доктрина да беше изградена и построена на основата на християнското учение. Спомням си даже, че дори и главните свещенници тогава бяха партийни членове... всички източници на информация бяха или изпокрити или изгорени, или засекретени за да нямаме никакъв достъп - да концентрираме вниманието си само върху материалистичните ни постижения.


А след промяната на системата всички предишни лидери станаха религиозни християни - външно си промениха възгледите, но отвътре си останаха крайни материалисти.
Въпросът ми е - кога всъщност са били наистина искрени? Преди или сега?
Отговорът ми е: Нито преди, нито сега !
А така е било и през вековете! Така е било и през последните 2000 години до наши дни!
Затова аз не вярвам на никакви простосмъртни източници на информация!
Библията за мен също е простосмъртен източник на информация!
Защо ли?
Защото третира само живота на човечеството след грехопадението, ако тя - библията беше Божествен източник на информация - щеше да ни дава подробна информация и за живота във висшите светове, откъдето ние с вас сега да черпим вдъхновение и идеали за подражание.
Аз съм сигурен, че има такива човечества, които не са тръгнали по земния ни път на развитие, които вместо инволюционния път са избрали еволюционния.
Но цялата тази информация е съвсем съзнателно скрита и засекретена от нас, защото така ще се разклати господството на земните ни господари.
В един по-голям мащаб сега се повтаря същото, което изживяхме преди в микромащаб - в предишната соц. система.
Нещата винаги ще са такива, докато ние сами не решим да се самоизключим от общоприетия път на развитие.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано04.11.08 18:23



За да трупаш Мъдрост, трябва да си Ученик (затова се пиша Ученик).

Ученик си казваш, но на кого от всичките тези учители? Сигурен съм, че и ти самият не знаеш, на кой от тях точно си Ученик!?

МЕЖДУГАЛАКТИЧЕСКА ПОЛИТИКА



Човечеството на Земята е било държано изолирано в космически мрак толкова дълго, че това е довело до интелектуалното му нефункциониране и неспособност да преработва космическа информация. Вниманието на хората е било съсредоточено върху това дали “да вярват” или “да не вярват” в пришълци, извънземен разум или дори в ултраземен разум. Така че истинският въпрос е: Защо човечеството е държано в това състояние?


Според американската контактьорка Барбара Марчиняк, голям брой телепати от Плеядите (обикновен арийски космически народ, блондини) й съобщили, че те, блондините, са постигнали съгласие с влечугоподобните раси от нашата галактика да спрат еволюционното развитие на човешкия род, за да се осъществи специално генно присаждане, което да позволи на расите блондини от Андромеда да се кръстосат с неарийците от Млечния път, които включват влечугоподобните в частност. В изпълнение на тази договореност били избрани две планети за този възлов генетичен експеримент по прекратяване на нормалната еволюция, за да се създадат специални развъдни раси. Земята била избрана за целта в галактиката Млечен път, а еднотипната планета Колдас (Koldas) била избрана в галактиката Андромеда.

Нека сега да погледнем в други информационни източници и да видим как всичко това се навързва.

1. От малко познания по астрономия става ясно, че галактика Андромеда от милиони години се движи в пространството по посока към сблъсък и сливане с нашата галактика Млечен път. Според една статия със заглавие “Звездният мост” (The Starbridge), публикувана преди повече от тридесет години от неизвестен контактьор в Австралия, Андромеда е вече толкова близо до Млечния път, че съвместен незначителен ръкав звезди с техните планети вече ги свързва и че раси и от двете галактики мигрират напред-назад през този “звезден мост”. Това би обяснило защо способността за съвместно възпроизводство е станала значима. Това също така би обяснило и защо управляващите старейшини и на двете галактики се налага да намерят начин да си поделят властта и да се научат да управляват съвместно.

2. Според американския контактьор Джордж Хънт Уилямсън, е имало съществен опит за сформиране на съвместен управленчески съюз преди приблизително един милион години. Насочеността на андромеданците били технологиите, а на орвонтанците (населението на Млечния път) - психичното усъвършенстване. По този начин бил ознаменуван Пакс Галактика (Pax Galactica), така да се каже, при който орвонтанците щели да получат напредничава технология, а андромеданците - подпомагане в психичното развитие. За съжаление технологията станала вид троянски кон, чрез който галактика Орвонта попаднала под цифровизирана тирания чрез планетно съизмерим величествен компютър на планета, наречена Тирантор (Tyrantor) [оттук е произхода на термини като, например, тиранин (tyrant) и тирания (tyranny)]. Очевидно старейшините на Орвонта се съгласили с тези на Андромеда всички индивиди от галактика Орвонта да приемат физически импланти, които да ги подчинят на Новия Галактически Ред посредством включването им към величествения всеуправляващ компютър на Тирантор. В същото време психичното развитие на андромеданците очевидно било само частично повлияно, тъй като планът на Андромеда включвал те да са висши раси, по-напредналата галактика заради технологиите.

3. Преди милионни години Земята е била по-близо до Слънцето, с по-топъл климат, каквато е била и планетата Марс. При тези условия на Земята са протичали два главни еволюционни проекта. В океаните са се появили нови делфини за развитието на нов тип делфинско население. Те наподобявали малките сиви човечета от вече отминалата лунна еволюция, докато сухоземните масиви дали развитие главно на влечугоподобен тип население. Това били проекти за подновяване на расите и от огромно значение както за малките сиви човечета, така и за местните галактически влечугоподобни. Внезапно, поради споразумението за генно присаждане, проектите по създаване на делфини и влечугоподобни трябвало да се прекратят и не достигнали до етапа на обособяване на човешка индивидуалност. Земята е била предназначена за ускорено развитие на човекоподобните маймуни, защото преобладаващият властващ тип в Андромеда е човекоподобният (основно маймунски). И така, неандерталският човек бил внедрен на Земята преди милиони години с местна присадка от орвонтанските системи в Млечния път. Тази втора коренна раса била изкуствена и неестествена за планетата Земя. Също така започнало преднамереното изтребване на влечугите, за да се осигури защита за неандерталците. Дотогава еволюцията на бозайниците на Земята трябвало да обслужва изхранването на влечугите, динозаврите. Що се касае за влечугоподобните хуманоиди - майуните и нисшите типове хора - те винаги са били хранителен деликатес. Гладните влечугоподобни разбиват и отварят черепа на маймуната или нисшия тип човек и изяждат живия мозък. Някои японци били научени на това кулинарно развлечение от влечугоподобните и е известен факт, че изпълняват този жесток ритуал по изяждане на жив маймунски мозък до ден днешен, макар че не вдигат шум около това! Но настъпва подобрение. Можем добре да си представим малките сиви човечета и влечугоподобните напълно обезпокоени и ядосани от това, че техните специални проекти за подновяване на расата били избутани върху леда и изместени от “маймунските момчета”. И така, продължавайки нататък, нека погледнем отблизо миналите и настоящи усилия на влечугоподобните да саботират проекта за генно присаждане на Земята.

4. На планетата Баави (Ba’avi) има раса гиганти, или титани, в основата на които е прототипа на коня, понякога ги наричат Яху (Yahoos). Тяхната планета се върти около близката звезда Проксима Кентавър (Proxima Centauri). На един техен земен контактьор било казано, че когато се състояло масовото имплантиране, имало мнозина от тяхната раса, които се разбунтували срещу тази идея. Стигнало се до споразумение, при което всички онези, които не искали да приемат импланти, можели да ги избегнат, ако се съгласели да мигрират на експерименталната планета Земя и встъпели в полово общуване с неандерталските жени, създавайки хибридна усъвършенствана раса на Земята, върху която да се осъществи експериментално присаждане. Друга група била изпратена на Марс да наблюдава внедряването на зелените и червените раси от Алфа Кентавър (Alpha Centauri) А и Б за възпроизводство с маймунските раси, присадени на Марс, но тази друга група гиганти, конски народ, вероятно били имплантирани членове от групата, която трябвало също и да наглежда неимплантираните гиганти на Земята. Така преди един милион години на Земята се появила раса, наречена Баал (Ba’al) от Баави (Ba’avi), в качеството на богове, старейшини, пътешестващи във време-пространството Ел-ове (El’s) или Ал-ове (Al’s). Те донесли също и своите машини. В легендите се споменава, че все още има такова оборудване на гигантите дълбоко под земята в Перу и Монголия. Всъщност, терминът Шамбала (Shambhala) е производен на много стария термин Шем-Баал (Shem-Ba’al), който означава “космодрум на Баал”. Също така, теософите твърдят, че Шамбала всъщност е построена от циклопи-гиганти, тъй като сред Баал имало както двуоки, така и еднооки представители, или циклопи. На Великденските острови има забележително правдоподобни статуи на същества от Баал.

5. Планетата на Уилямсън, наречена Малдек (Maldek), преди един милион години била непокътната, макар че сега това е точно астероидният пояс в нашата Слънчева система. Тя станала новият планетен дом на раса арийски андромеданци, които се установили там на четвъртата планета от Слънцето, за да наблюдават експеримента по генно присаждане, да поддържат малките сиви човечета и влечугоподобните и да се уверят в това, че гигантите, или Баал, щели да ускорят процесите на Земята и Марс. Това включвало възпроизводството на зелените и червените раси, или хибридизацията, на Марс, и т. н.

6. Във филмовата поредица “Междузвездни войни” действително е отразено как родните раси на Орвонта - Млечният път - се вдигнали на общо въстание срещу империята на Тирантор преди половин милион години. Те отстранили своите импланти и повели войни в космоса срещу силите на империята и Андромеда. Влечугоподобните били същинските лидери и подстрекатели на това въстание, а техни основни герои щели да бъдат наричаните в Библията Луцифер и Сатан. Въстанието било почти психично, или в това духовното развитие да преобладава над технологичното обезличаване изобщо. Във всеки случай, преди приблизително 500000 години въстанието навлязло в Звезда на Смъртта и раздробило Малдек, избивайки милиони надзираващи арийци от Андромеда. Това било печална, ужасна загуба за арийците, но по-късно те щели един вид да отмъстят, когато потопили Атлантида на Земята, избивайки милиони, предимно орвонтански, червени хибриди - атланти, - които ние до днес наричаме “червенокожи” (нашите американски индианци).

7. Въстанието било сполучливо и новата Космическа Конфедерация демонтирала всеуправляващия компютър на Тирантор и убила Императора и неговите сподвижници там. В същото време, местен компютър от този тип все още продължавал да функционира на шест планети в пространствената област близо до Земята, където шестте колонии на арийските андромеданци все още владеят своите осиновени планети. Една от тях очевидно е изкуствената астероидна луна, наречена Акарт (Acart), която обикаля около Сатурн, заменяйки Малдек и населението й, които били взривени преди 500000 години. Както изглежда, старейшините и на двете галактики все още хранят някакъв интерес към възможността да се научат да живеят заедно и да накарат Проекта “Земя” да заработи по някакъв начин. Така било постигнато примирие. Нашата червена хибридна раса (американските индианци) била прехвърлена на Земята от Марс, след като земната орбита била разширена до нейното настоящо положение с по-умерен климат. Тя очевидно била заселена в страната на индианците “хопи” в американския югозапад. Според Уилямсън, грънчарството на хопи имат еднаква изработка с каналите на Марс, скицирани от американския астроном Пърсивал Лоуи. Също така, хопи казват, че, когато те най-напред пристигнали на Земята, имало топла кал навсякъде, а това е правдоподобно за планета, чиято орбита току-що се е отдалечила от Слънцето - планета, която е била на по-гореща орбита.

Зелените хибриди също били пренесени от Марс до Централна Азия в Шем-Ба-ал. Те, разбира се, са нашите азиатски (жълти) раси. И понеже познавали Марс с името Монгол (Molgol), те естествено нарекли своята нова земя със същото име, което за тях означавало “твърда земя, върху която може да се живее”. Следователно, названието “Монголия” се отнася за Марс. Също така, факт е и това, че индусите наричат Марс с името Мангалам (Mangalam) по същата причина, тъй като много древното име, с което те познавали Марс, било “Монгол”.

8. Преди около 50000 години арийците довели на Земята две генно проектирани човешки същества - Адам и Ева, които били съвместими за възпроизводство по полов път с лемурийците (негърските раси на усъвършенстваните неандерталци) и червената и жълтата раси на атлантите (хибридите от Алфа Кентавър), които били внедрени на Земята преди половин милион години. Тези две генно проектирани същества били въведени в Едемската градина и били именувани Дон (Dawn, Адонис или Адам) и Eва (Eve). Едемската градина, според Книгата на Урантия (и навярно е така), била там, където сега е остров Кипър, но който бил свързан със сушата преди потопа - като провлак, който гледан от въздуха приличал на еректирал пенис! Извънземният хумор може да е бил намесен до известна степен в това. Във всеки случай, тази двойка същества била сътворена в състояние на детинска невинност и трябвало да научава всичко отначало. Така те били подготвени да вярват, че основната цел на живота е да правят секс, да учат своите деца да правят секс (както директно, така и индиректно) и да напълнят остров Кипър с хиляди адамови арийски “деца на големите богове”. Първият голям храм бил построен в Йерусалим (основата на небесния “пенис”), където арийците и неарийците (атлантите) можели да се срещат в съвместни общности за обсъждане на Божествения План относно Земята, който евентуално щял да доведе до кръстосването на адамовите арийци с неарийците, след като веднъж адамово-арийските гени бъдели достатъчно широко разпространени. Добре, всички знаем какво се случило в общи линии. Старият, недоволен влечугоподобен владетел на Земята (Сатан, Сет-Ан, или Санат Кумара) посетил Адам и Ева и ги въвел в йога, повдигайки тяхната кундалини (змийска енергия), просвещавайки съзнанието им и промивайки умовете им с обяснения за истинското състояние, в което те се намирали. По такъв начин той ощетил и тях, и техните деца в Едемската градина, третирайки ги като невинни животни за разплод. Култът към кундалини йога се разпространил навсякъде в Кипър и имало широко обсъждане сред всички адамови арийци относно тяхната цел в живота. Естествено, плеядианският арийски управител, или бог, наречен Ван (Van), също бил извънредно обиден, когато разбрал какво е сторил стария змийски владетел чрез преждевременното предаване на психични способности на адамовите арийци, които сега вече се явявали действени съзаклятници в старото въстание срещу империята Борг, която искала да принуди всеки индивид да се имплантира.

На адамовите арийци от Едем било дадено право да избират между три възможности. Те можели да приемат да се преселят на друга планета, за да развият своя собствена култура и да привлекат още свои представители от Земята; можели да отидат на специален остров в Северна Европа, който ние познаваме като Ирландия, също известен и като Туле (Thule), който щял да бъде нов Едем за поддържане чистотата на арийската раса и същественото й разрастване в бъдеще; или пък можели да се присъединят към Адам и Ева, пътешествайки по Земята, съвокуплявайки се с местното население и поставяйки наченките на нова хибридна раса между адамовите арийци и атлантите, които хибриди щели да бъдат специални и насърчавани да поддържат своите собствени кръвни линии чисти, които след време щели да образуват новата доминираща шумерска (Sumerian) империя, както знаем. Шум-арийците (Sum-Arians) са, разбира се, в основата на днешните класи, управляващи Новия Световен Ред, който се стреми към глобална полицейска държава, управлявана от тях след изтребване на болшинството от нас докато не остане нищо друго освен два милиарда имплантирани роби, съхранени за целите на жертвоприношения, както и за робски труд. Естествено, гневната стара влечугоподобна раса иска това споразумение, защото те държат съвременната шум-арийска раса под контрол, точно както се твърди от Дейвид Айк и др., и се подсигуряват в това старата империя Борг да употреби своите собствени оръжия срещу тях.

Влечугоподобните казват: “Бъде щастливи, андромеданци, вие ще имате Земята пълна с имплантирани роби с управляеми умове, както винаги сте искали, и ще можем да ядем купища от тази маймунска храна, точно както винаги сме искали. Вие ще имате каквото искахте и ние ще имаме каквото искахме.”

И, разбира се, човечеството на Земята е невероятно глупаво и с усмивка ще позволи всички тези злоупотреби на двете галактики да ги унищожат.

И така, бялата раса се разпръснала в три направления. Това е значението в тризъбеца на Адам, който той носел навсякъде - било като Шива при индусите или като Посейдон при гърците. Една голяма група адамови арийци наистина заминала на другата планета. По-късно, на някои контактьори от южна Англия било съобщено от тези хора, че те били от планетата Янос (Janos) и първоначално били гърци (от Кипър), които искали да се върнат на Земята. Разбира се, арийците от Ирландия били наричани Tuatha De Danan - народът на Дан (Dan), или Адам. По-късно Туле (Thule) бил завладян от бежанци от Испания, или Мил (Mil), поради ислямското нашествие. Тези синове на Мил постепенно прогонили датчаните (Danes, Dens) извън Ирландия. Въпросните народи (Dons, Dans, Danes или Dens) трябвало да се преселят в местата на днешна Дания, за да поддържат своята арийска чистота, която била нарушена чрез смесени бракове с пристигащите испанци от Мил. По-късно те се разселили на север в Норвегия и Швеция, а след неуспешния опит като викинги да си върнат Британските острови някой от тях решили да изградят нова арийска колония в Исландия. Освен това те отишли и в Гренландия, все още управлявана от Дания, макар че първата колония загинала, поради променящите се условия и недостатъчната численост.

Онези, които се присъединили към Адам и Ева, най-напред се установили в Месопотамия, основавайки шум-арийската империя, както се спомена по-горе. По-късно Адам и Ева се установили на връх Кайлас в Тибет. “Кайлас” буквално означава “забава”, включваща сексуални оргии и други подобни - връх Забава. Арийските пилигрими щели да пропътуват пътя на коприната, който се простирал от Ирландия през Германия чак в Русия и надолу по Волга, а и през Централна Азия до Такла Макан (Takla Makan) и тибетските райони около Кайлас. Те формирали голяма арийска цивилизация, която се простирала от района на Такла Макан надолу през днешен Пакистан до Хинг Лай (Hing Laj) край морето по протежение на това, което някога било свещената река Сарасвати (Saraswati), а сега е просто Инд (Indus) от името Хинди (Hindus). Всички тези райони, по които се установили арийските пилигрими към Кайлас, били наречени аг-хара-та (Ag-Hara-Ta), което означава “вътрешната земя на отиващите при Хара, Шива, или Адам” (Inner-Hara-Toward). Тялото на Адам Шива е консервирано в леда във висините на връх Кайлас до ден днешен и много напреднали йоги-адепти в Индия са били там и са го виждали. Неарийските пилигрими основали култура в индийския подконтинент, наречена ба-хара-та (Ba-Hara-Ta), или “външната земя на отиващите при Хара, Шива, или Адам” (Outer-Hara-Ta). Ето защо истинското име на Индия не произлиза от името на река Инд, а от Бхарата (Bharata). Тъй че Агхарата (Agharata) и Бахарата (Baharata) са били култури, изграждани около връх Кайлас над 50000 години. И поради това в древните религиозни текстове “сеид” (Seidhr) на викингите Агхарата се споменава като Асгаард (Asgaard) - град или общност, управлявана от Один (Odin), който отново е Адам.

Освен това, Адам/Один по едно време през ранните дни се установил в Германия, за да се среща със своите деца от колонията Туле. Именно там, в мястото, днес наричано Екстерщайн (Exterstein), той измислил руните, както за писменост, така и за пророкуване. Ето защо там, близо до град Падерборн (Paderborn), съществува място, наречено “Домът на Адам и Ева”. Също така е интересно и това, че келтският език на Ирландия и Шотландия е бил наричан от някои келтски историци “изначалният език на Адам и Ева”, който наистина е западния корен на индо-арийския език, разпространил се навсякъде в шум-арийска империя от Ирландия до Индия, заедно със санскритския, който се явява източния корен на същия език.

Съвместното изучаване на келтски, санскритски и древношумерски езици би довело до интересна реставрация, стига да имаше филолози, които да могат да схванат значимостта на всичко това.

Та защо е трябвало древните викинги от Швеция да слизат по Волга през Русия? Те са се опитвали да скицират още веднъж древния маршрут на пилигримите към Асгаард, Агарта, (Asgaard, Agharta) по пътя на коприната. Те искали да пристигнат физически живи до Асгаард, вместо да стигнат само духом с валкирите (Valkyries), ако ги убиели в битка!

9. Понеже на малките сиви човечета - населението от типа на делфините от старата лунна еволюция на Луната - било обещано възраждане на расата им съгласно новото междугалактическо споразумение, или Пакс Галактика, на тях им било позволено да извършват насилствени похищения с цел кръстосване с отбрани американски жени и им била предоставена планета, на която да могат да отгледат тази нова сиво-американска хибридна раса, наречена Есесани (Essesani). Американският телевизионен филм-откровение за извънземните, наречен Нашественици (Intruders), разкрива това твърде буквално.

Очевидно този план фактически е завършен, макар че продължава заключителната програма по извличане на сперма от американски мъже, която може да се използва за по-нататъшно изкуствено оплождане на малки сиви жени. Малките сиви човечета, обаче, не са от Зета Ретикули. Зетите са друга раса и именно те са похитили Бети и Барни Хил. Онези, които не правят разлика между зетите и малките сиви човечета, и обратно, са невежи. Също така, представителите на расите от Ригел не са нито зети, нито малки сиви.

Що се касае за онези, които смятат, че на Земята се води някаква битка между малките сиви и високите блондини, то те също са в неведение относно новото междугалактическо споразумение. Обаче е вярно и това, че влечугоподобните имат естествено, изначално превъзходство над малките сиви човечета и понякога третират дори тях като хранителни продукти, а това е неприятен проблем, с който малките сиви трябва да продължават да се справят. Но едно нещо е съвсем сигурно - куполовидните древни градове на малките сиви човечета на Луната вече не функционират като такива. Също така, техните квадратни летящи чинии вече са антики, макар че земните хора все още ги виждат от време на време.

Предупреждението на андромеданците, че те ще “изтеглят Луната надалеч” (за да избавят Земята от похищенията и програмата за кръстосване на малките сиви човечета) е само по себе си прах в очите, тъй като според други контактьорски източници тази програма фактически е вече завършена.

10. Именно арийците от планетата Ера (Erra) в Плеядите се свързали с Хитлер и го подтикнали да продължи програмата си по осигуряване на арийска превъзходна раса, която довела до геноцида, извършен както над евреи, така и над цигани през Втората Световна война. Те също така обещали на Хитлер военна помощ и плеядианска технология за построяването на летящи чинии и лъчеви оръжия. Ето защо американците казват, че немските самолети били съпровождани от “огнени изтребители”, или НЛО. Но галактическите сили не позволили на плеядианците да помогнат на немците в завладяването на света, ето защо те трябвало да се укротят и позволят третия Райх да бъде преустановен. Обаче нов геноциден четвърти Райх, очевидно унаследил сътрудничеството на влечугоподобни и арийци, сега провежда геноцид на Земята, като Африка се явява първата му цел посредством инжектиране на СПИН сред африканското население по програми на ООН за ваксиниране. Това също така обяснява и защо неоконсерватистите на Буш от Новия Световен Ред искат всички американци и британци да бъдат ваксинирани колкото се може по-скоро, ако не с ваксина против мнима едра шарка, то поне с противогрипна ваксина. Така тяхната последна стъпка е да пуснат на свобода ужасна разработка на свръхгрип в Америка и Европа, който ще накара американци и европейци да приплачат за ваксина против новия убийствен грип. В началото новата ваксина е в “малки доставки”, което подлъгва хората сами да я търсят, вместо да се борят срещу нея, както постъпиха с потенциално смъртоносната ваксинация против разновидност на дребна шарка, която ще премине в грипен бум. Щом веднъж тези копелета се докопат до телата ни с ваксини и/или микрочипове, с човечеството е свършено. Те ще са постигнали абсолютната власт на Новия Световен Ред и всяка лична свобода, истина и съвест ще престанат да имат значение. С властващите сили на две галактики, поддържащи тази възмутителна жестокост спрямо човечеството на Земята, е трудно да се види откъде би могло да дойде спасението!

11. Плеядианците изпратили тук, в Израел, нови генно проектирани мъж и жена - Исус и Мария Магдалена, - които да поемат проарийско духовно ръководство на Земята и поставят началото на нова Едемска колония със свръхарийска синя кръв. След разпъването на кръста, или псевдосмъртта на Исус, той и Мария Магдалена отишли в Андора в Пиринеите и започнали нов Едемски период на възпроизводство, при което се появила нова човешка раса в южна Франция, наречена “катари”. Но шум-арийските властелини не можели да позволят на тези нови арийски разплодни животни да оцелеят, защото това щяло да убие поддържания от тях управляван от влечугоподобни елит и програма по внедряване на синя кръв, и те организирали изколването на катарите. Само една шепа от внуците на Исус Христос са оцелели до днес в Андора, но с числеността си те не представляват заплаха за шум-арийската програма по внедряване на синя кръв, провеждана в наши дни от такива фамилии като Рокфелер, Ротшилд и кралските семейства на Великобритания и Европа. Всички тези фамилии изпълняват обреди на човешко жертвоприношение към Луцифер, както повелява тяхната илюминатска система от убеждения. Жертвоприношението към “боговете” на влечугоподобните разбира се датира от времето на Атлантида и било провеждано при маите, толтеките и ацтеките в Мексико до съвсем неотдавна.

И разбира се, нито в Мексико, нито в Индия ще признаят, че притежавате психични умения, ако не сте се усъвършенствали достатъчно, за да станете “нагуал” или “нага” - еквивалентът на влечугоподобните йоги. Това не означава, че висшето човешко развитие е предимно зло или повлияно от влечугоподобните, въпреки това то е допълнителна дилема за нас, човешките същества. Ние имаме други възможности за избор отвъд арийския технологичен атеизъм и човекоядството или вампиризмът на влечугоподобните. Някъде между империята Борг и илюминатския вампиризъм е пътят на осъществимата човешка еволюция, даже ако в края на краищата тя не успее да се вмести на тази претърпяла пълно корабокрушение Земя на нееволюцията и антиеволюцията.

Трябва да е ясно, че на човечеството са били подавани еднакво големи количества информация и дезинформация от извънземни източници. Също така трябва да е ясно и това, че само индивид в уединение, или малка група от двама-трима тук-там, могат да обхванат цялата картина така, както е представена в тази статия. Изглежда живеем в незряла вселена, където преобладаващите раси на две цели галактики могат да се държат като заблудени, жестоки и безчовечни съдници. Сякаш броят на местните космически богове се удвоява, в качеството им на местни космически дяволи и от двете страни на междугалактическия политически фронт, когато Андромеда, или Хатон (Haton), влиза в съюз с Млечния път, или Орвонта. Можем само да се надяваме, че човекът-молец (Mothman) или хората-птици - очевидно истинските старши раси на Орвонта - ще постигнат някакво споразумение с арийците от Андромеда, така че по някакъв начин последните да се съгласят да спрат текущото унищожаване на Земята и човечеството.

Някои от вас може да попитат как се вместват умовците (Ummos) във всичко това. Бих казал, че те са местните по-големи богове на съседните планети с раси от Андромеда. Те са по-големите богове, за които се предполага, че са победили титаните, или гигантите, и са ги прогонили от Земята. Това трябва да се е случило преди 50000 години по време на въвеждането на Адам и Ева. Умовците са научна, антидуховна раса, която счита, че превъзхожда земните хора с толкова много, че на практика експлодират с техните големи и претъпкани догоре мозъци. В духовно отношение те отчаяно се нуждаят от кундалини йога и по-благородните, приветливи и духовно зрели влечугоподобни знаят това, но не са в състояние да им помогнат.

Друга раса - ярганците (Iargans) от планетата Ярга (Iarga), които в древен Египет били известни като водните кучета, тъй като имат лица като на кучета и са земноводни плувци, имайки много малко сухоземни области на планета си, - също се е опитвала да оказва помощ чрез установяване на контакт и обучение на някои холандци, защото народът на Холандия живее край океана и има голямо население върху много малка сухоземна територия, по което малко си приличат с Ярга. Ярганците са се опитвали да допринесат за по-хармонични управление и култура в Нидерландия напук на господстващите Илюминати, действащи чрез холандските кралски особи и приятелските им кръгове. Местоположението на планетата Ярга очевидно е до звездата Процион, която не е съвсем арийско владение. Всяко арийско установяване там има за цел да държи под око ярганците, за да не се бъркат в плановете относно Земята.

Друга силно замесена извънземна раса са жълтооките, белокожи “голямоноси сиви” от Сириус, които основали Баба-лион (Baba-Lion), Баща Лъв - или Вавилон в Месопотамия, като развъден център на котешкия народ от Сириус за създаване на своя собствена ускорена хибридна раса, едната половина от която станали евреите, а другата половина - арабите. Арабите имат големи криви носове поради техните сириански предци. Ето защо древна Сирия се наричала Асирия, което значи “Сирия на Земята”.

Сирианците очевидно не възприели бездушно радикалните геноцидни нападки срещу арабските народи от страна на Новия Световен Ред и решили, че са в правото си да извършат космическо нашествие над Америка и Великобритания, за да спрат това, но, както изглежда, андромеданците и влечугоподобните заедно с хората-молци не позволили това по свои собствени съображения, които вече бяха описани. Така някой би допуснал, че Сириус има неопределена позиция по отношение на Земята.

Колкото до жителите на Сириус Б, които очевидно са риби, те самите дълго време са били наблюдатели и генни инженери, които първоначално спомогнали за развитието на делфинските раси на Луната (когато тя заела земната орбита самостоятелно като жива планета), а по-късно за внедряването в океаните на Земята на генно проектираните подобни на сепии същества от Сириус Б, които се явяват прастарците от митовете “ктулу”. Тези първични подводни същества са същите, които в книгата “Дзиян” се наричат “водни хора, ужасни и лоши”.

На тази планета няма човешки раси, които да не са възникнали от имплантирани маймуноподобни хора от някъде другаде, съчетани с кръстоски от съседни звездни системи. Водещите началото си от Земята антропологични т. нар. “научни теории за произхода на човешкия род” са просто израз на невежество с много малко попадения в него. Всеки, който е способен да обработва космическа информация, знае това. Дори нашите Йети и Голяма Стъпка са нисши човешки раси, възникнали в резултат на кръстосване на ранноимплантирани човекоподобни маймуни от другаде с местните горили или човекоподобни маймуни на Земята, изправени на крака, за да бъдат храна на влечугоподобните. Йети и Голяма Стъпка, следователно, представляват еволюционен спад - срамно потомство на неандерталската раса. Също така факт е и това, че все още има оцеляла колония същински неандерталци в отдалечените райони на Аляска и много тамошни хора знаят това, макар че болшинството други, с които те разговарят, отказват да “повярват”, което вероятно е най-добре за оцеляването на онези нещастни неандерталци. Аз предполагам, че Илюминатите биха искали да ги имплантират, както и да ги използват за жертвоприношения.

Съществуват ли тайни колонии на Земята, с наскорошни преселници в Ориента от планетата Марс, както неотдавна бе съобщено - сигурно. Някой от тях дори се държали като често споменаваните “ориенталски” мъже в черно. Помните ли, когато съобщиха по новините, че НАСА получила телевизионни сигнали от “лицето на Марс”, изобразяващи огромен брой марсианци, измръзнали и изгладнели до смърт след като Марс бил изведен на настоящата си орбита? По онова време се образувала типична илюминатска властваща класа на технологични бюрократи, които били построили подземни градове за собственото си оцеляване, точно от същия тип, каквито има и на Земята - където те са се заровили сега и в които ще се опитат да се уединят, когато започне ужасния геноцид на повърхността за изтребването на всички нас. По ирония същите тези Илюминати, на Земята построили за себе си видима “алтернатива три” - град за оцеляването си на Марс, с марсианска помощ! Така кръвожадните лоши момчета от Земята си сътрудничат с кръвожадните лоши момчета от Марс. И всички те са истински марионетки на лошите влечугоподобни момчета, обрисувани от Дейвид Айк. Но накрая нещата може и да не се развият така добре за тези илюминатски некрофили. Съществува Закон за кармата, според който всекиму във вселената рано или късно ще се върне всичко онова, което той е сторил на другите, в който случай няма да има “къде да избягаш, нито къде да се скриеш”.

Това, което се случва на Земята в този момент, е заключението на жесток, антиеволюционен генетичен проект - с най-добрите намерения при съставянето му и най-лошите намерения при съвместното му изпълнение.

Целият този фалшив Апокалипсис не е нищо друго освен грозно свидетелство за гнила междугалактическа политика. И що се касае за огромното болшинство хора, които никога няма да се заинтересуват и научат тази космическа информация, те ще измрат в невъобразими количества като жертвени овце, каквито действително са. Пропагандирането на Новия Световен Ред и “тероризма” на полицейската държава ще ги доведат до планирания завършек та дори и ще блейнат в изблик на обидена сдържаност срещу статии като тази, например, които, разбира се, са “манивела за теориите на конспирацията”. Те ще сграбчат своите кръстове, или компютрите си, заплашвайки с юмруци всеки един, който се опита да им каже какво всъщност се случва на планетата Земя. Колкото до глупавите мюсюлмани, те ще продължат да се оставят да бъдат вербувани от ЦРУ чрез Ал Кайда, за да служат като глупави ударни войски за автотерористичните действия на американци, британци и европейци към ускоряване на военното положение и засилването властта на полицейската държава - точно както Владимир Путин използва чеченските “бунтовници”, за да бомбардира руски жилищни комплекси и театри.

Можем ли да очакваме или се надяваме на помощ от вселената или на добронамерено нашествие, което да изведе лошите влечугоподобни, Илюминатите и андромеданските арийски прохитлеристки манипулатори? Ами, винаги има надежда, разбира се, въпреки че досега тя все е отсъствала трагично. Може би наистина има Добър Бог там някъде, който досега е дремел зад волана, който ще се събуди и ще намести всичко преди да е станало твърде късно. Нека се помолим действеното Добро Всемогъщо Божество да благоволи да се събуди и направи нещо възхитително хубаво за Земята. Междувременно ние трябва да управляваме самостоятелно хищническата вселена и трябва да усвоим известна опитност в некръвожадно нагуалистично магьосничество и кундалини йога, точно както Адам Шива направил преди хиляди години на връх Кайлас. Вероятно няколко уединени индивида може да се научат да балансират между технологията и йога, точно както Шанкара - миротворецът - някога се научил. Колкото до мен, аз все още се опитвам да намеря заминаващ транспорт от планетата, защото е факт, че досега не съм намерил някой, който да е способен да усвоява космическа информация. Затова ми е трудно да видя с какво действително допринася личното ми присъствие тук. Човешките същества не искат космическа истина. Те искат само да трупат точки от своето малко суетно его относно това, в което вярват и не вярват, своята познавателна лудост, своята неспособност да се учат. Междувременно, болшинството от онези, които навлязат в тази област на познанието, ще се опитат да минат с непълните и почти безполезни откровения на хора като Дейвид Айк и Джеф Ренс, двамата от които имат големи заслуги, но които все още са твърде невежи и нямат ключ към някои значителни области от космическата информация. И така, всичко се върти в кръг около милостивите милиони от онези, които посещават уебсайтовете на Айк и Ренс. Колкото до Илюминатите, те направо ликуват от това колко е лесно да бъде дискредитиран Айк с неговата теория за влечугоподобните и способността им да променят облика си, която, за съжаление, е наистина твърде реалистична в някои отношения. Лесно е да се държат хипнотизираните и лоботомизирани от телевизията хора далеч от подобни откровения. Не е трудно да се види кралицата на Англия или принц Чарлз да казват на някоя от жертвите на кървавите си ритуали: “Сега вярвате ли на уебсайта на Дейвид Айк? Ха-ха-ха - наистина е твърде късно за вас!”; или пък това: «Трябвало е да обърнете повече внимание на филма “Широко затворени очи” (Eyes Wide Shut), ако не сте искали да стигнете дотук!»

Какво? Някой се е разхленчил нервно затова, че те искат да продължат всичко това? Ами, детенце, почни да медитираш над глобалната картина и търси повече космическа информация, отколкото обикновено търсиш. За Бога, престанете да бъдете безучастни! Търсете Истината и нищо друго освен Абсолютната Истина. Може и да имате незначителен шанс за спасение.

Редактирано от eco_world на 04.11.08 20:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.