Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 18:37



Накратко я улових.

Но не съм съгласна. Това е.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано02.11.08 19:04



Когато казваш "тълпа", разбирам какво имаш предвид, но не мога да разбера какво чувство влагаш - на презрение ли, на раздразнение, или може би снизхождение, съжаление??? Не личи да си безразличен, а както казах общуването по интернет изкривява малко нещата... та затова питам.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 19:46



Приятелю sci, а сигурен ли си, че словото, което приписват на Апостол Павел е истинското?
Виж сам... истинските мъдреци - книги не пишат!
Книгите ги пишат посредствените!
Те записват думите, които са изказвали истинските мъдреци!
А помисли сам...когато една мисъл (както светлината, или както водата) премине през едно по-нечисто съзнание, през едно по-нечисто стъкло, няма ли да се орежат нейните по-високи, по фини нюанси? Няма ли да стане тази светлина по-обикновена, както и изворната вода - мъртва като чешмяната!
Исус не е писал евангелията в Новия Завет, нито неговите ученици са ги писали, а това вече е светлина, която е пречупена многократно тоест не е вече онази Жива Светлина (с голямо С), която дава Живот!
Затова за мен "Аз съм Живота и Светлината!" от онази черна книга, наречена от света - "Света Библия", не е истината, която търся и в която вярвам!

Редактирано от eco_world на 02.11.08 19:59.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:08



Усещането (Чувството) на Мъдрецът към Тълпата е... нещо подобно на това като, когато гледаш някой да се дави...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 20:20



Хм. Според мен усещането на един мъдрец би трябвало да бъде - "Аз мога да плувам! Ще трябва да влезна при тълпата за да мога да измъкна някого. От брега никой няма полза от мъдростта ми."





Тема Re: Никола Тесланови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:20



Е житието на Павел също ни е предадено в книгата Деяния на Апостолите и не е писана лично от него. Имаме и негови писма (както и на другите Апостоли).

Да, прав си, писаното слово е ограничено. Това е и причината да не се разбираме в интернет.
Затова и учениците ходят на училище и имат учител. (Нещо, което се промени и то към много много лошо в днешни времена).

И пак там, в Библията е писано - Вярата идва от СЛУШАНЕ на Словото. Поради което е лицемерие, когато хората отказват свети събрания под предлог, че ще си четат у дома.

За това способстват и купищата ЛЪЖЕУчители, които карат хората да потъват в разочарование като сами преценяват Словото (а не като при неграмотното простолюдие от миналите векове).

НО и тук Има една тайна - БОГ КАЗА НА ПОСВЕТЕНИЯ, ЧЕ СЛОВОТО МУ НЕ Е БУКВА, А Е ЗАПИСАНО В СЪРЦАТА, НЕ ЗАКОН, А ЖИВОТ ПО БЛАГОДАТ...
Служенето на Бог не е Насилие!

И пак, не мисля, че цитирам Библията фанатично като закон, дори затова нямам навик да давам точни цитати, а разсъждавам.
Ученикът тръгва с Вяра, пристига с Мъдрост. (В Царството Небесно, Вярата ще отпадне, както и Надеждата. Остава само ЛЮБОВТА).

А повече относно ЖИВОТО СЛОВО У ПОСВЕТЕНИЯ, то е дълбока тайна и едва когато тръгнеш по Пътя ще имаш достъп до нея.
И пак, достъпът не е като при военните секретни игрички и простотии, а просто както източните мъдреци (явно ги харесваш) казват - трябва да изпиташ за да разбереш. По-дълбоките ми обяснения са като да говоря за Дао ("който знае, не говори; който говори - не знае").

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 20:23



Е тогава защо ме упрекваш, че обсъждам знанията си с останалите тук.



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.11.08 20:24



Според мен обсъждането и знанията не са помощ.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано02.11.08 20:50



Според мен обсъждането и знанията не са помощ.

Знаеш ли приятелю sci, не знам как е за теб, но аз винаги съм се възхищавал на женската интуиция, защото докато ние мъжете трябва да разсъждаваме върху даден проблем за да намерим отговора - те, жените, вече го знаят!

Редактирано от eco_world на 02.11.08 20:54.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано02.11.08 21:02



Може би


Но какво ни остава?

Казват винаги трявбва да има изход.
И все пак...
Няма я онази Жреческа (Научна) общност, на която сам Човек да се опре.

Едно е сигурно - САМ Човек не виждам как ще стигне далеч. Нужен е поне още един, Учител (понякога умният слушател става учител, като опосредства Бога-Учителя).

Така или иначе трябва да се опитва, да драпа Човек по Пътя до последен дъх. Не трябва да се мълчи, а да се вика, да пищи така както и за ужасите на Света и Б-я днес... Настоятелността, упорството казва Бог накрая ще даде резултат.

Минах през Ада, но не се отказах, не мога да се откажа, а всеки път виждам, че който търси, намира.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.