Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано31.10.08 13:33



Странно е, когато думата "възгордяни" отправя по чужд адрес именно този, който смята пътя, по който върви, начина, по който търси истината за единствено правилен!? За по-голяма арогантност от тази в момента не се сещам.
Или може би следното, което също ми направи впечатление. Ти милееш за природата по свой си начин, но когато някой друг изтъкне своето мнение, веднага му навираш в лицето гладуващите и мизерстващи деца по света и неща от този род. Сякаш за теб е невъзможен стремежът да се милее и за едното и за другото, сякаш непременно искаш едното да бъде жертвано и ей така, с лека ръка, отсъждаш кое да бъде. Личното ти мнение си е лично твое и нищо не ти дава право да лепваш характеристики на хората, които не го споделят!
Ако притежаваше по-дълбоко чувство и разбиране за начина, по който "функционира" света от Тълпата, както твърдиш, то за теб нямаше да е невъзможно да видиш красотата дори и в "паяците в джунглата".

Когато липсва директния контакт /изражение, поглед, жестове, интонация/ значението и смисъла на казаното много често се изкривяват. Затова в интернет пространството се разговаря понякога и с чувсво на хумор.





Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано31.10.08 14:21



- Многократно съм се убеждавал във факта, че не-личната комуникация често води до напълно погрешно разбиране. Странен и интересен феномен, който специалистите, си заслужава да изследват.
НО

- Не можем само да подхвърляме подигравателни шегички, шаблонни изрази от оня тип, които разсмиват тълпата, като избягват каквато и да било сериозност на разговора. Отморяващо е може би, но недостойно е непрекъснато да сме несериозни, освен, когато ни плащат.

- Какъв е моя Път? Някакво фанатично Учение ли предлагам, някаква Религия, Секта??? Моят е Правилният Път, в смисъл, че избирам Пътя на МЪДРОСТТА (по условие). А друг е въпросът как се справям с вървенето. Дори това не е важното, както многократно казах, важен е само СТРЕМЕЖЪТ, ИЗБОРЪТ да търсиш Мъдрост. Ако си на по-високо ниво, то само си задължен да помагаш (споделяйки знанията си) на тия след теб.
Затова е нужно, не просто да оспорвате, а да представяте СВОИ теории и доказателства. Обикновено използвате "клиширани" такива (приети точно като СУЕВЕРИЕ от Тълпата) и бягате от дискусия. Мисля е очевидно, че представям доказателства, аргументи, за своите теории.
Така, според мен решихме "объркването" ти относно моето "възгордяване".

---

Колкото до опазването на Природата (Човек, животни, растения, минерали), да, трябва да се постъпва така, че да се вреди възможно най-малко. НО винаги трябва да имаме правилни приоритети. А аз съм твърдо убеден, че Човек е Короната на Творението.

(Хората обичат да объркват приоритетите. Най-често например поставят Приятелите си пред Любимия Човек; друг случай е да поставиш Кариерата /Шефа/ пред Семейството си. АБСЛЮТНО ПОГРЕШНО! И отново тези "йерархии" са представени много точно в Библията. Изобщо, изследвай я като Учен /както аз правя/ и ще се увериш, че просто си пасва, получава се, Библията ни напътства към Хармонията!).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 31.10.08 14:26.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано31.10.08 17:20



Аз нещо противно на това, което казваш за Библията ли съм написала някъде? Не бих спорила по тази тема, не съм запозната достатъчно.

И пак това голямо "но"! Ти си избрал сам за себе си да се вземаш доста на сериозно. Не "възгордяване", това е дума, която ти употреби, а аз цитирах. Арогантно подхожда повече. Дори да си по-мъдър от всички нас, дори да си по-умен, ако прекалено много натякваш качествата си, те придобиват съвсем други нюанси. "Добродетел над добродетелите е да се дисимулира добродетелта!" Тъй като не съм много мъдра, просто цитирах. Не е много оригинално, но пък е вярно.
Ти смяташ, че човека е корона на творението, аз - не. Ти търсиш хармонията в Библията, аз - в Природата. Защото всичко в нея е в хармония и баланс, докато не се намесят хората. Не харесваш дивото, но дори там има повече хармония, отколкото при хората, защото нито червея тръгва да се прави на лъв, нито лъва пречи на червея да съществува, само защото е по-могъщ. А уж ние /хората/ сме разумните същества на планетата. Само дето, ако "количеството" Мъдрост е константа, то това количество доста се е разпиляло и поразмило с демографския взрив.



Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 08:28



Сци, със тази твоя съсредоточеност да не бъдеш от "тълпата" започваш да ставаш досаден. Всеки в "тълпата" си има лице, име и живот, който го е направил такъв, какъвто е. Не си въобразявай, че мизантропите са велики личности. Най-много да са били велики мизантропи.
Всъщност никой не вярва, че предлагаш ново учение. По-скоро хората се чудят каква секта би ти формирала такова съзнание. Между другото защо не минеш през "Религия". Там Романът е пуснал "Религиомер".

Може би сам ще се изненадаш какво означават възгледите ти и ще видиш, че и ти си в тълпата.



Тема Re: Никола Тесланови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 12:21



Напълно те разбирам. Точно това, което аз наричам Тълпа, те кара да се отвръщаш от Човекът.
Но пак в Библията пише - Мнозинството е ЗЛО!. Това, което и всички Гении повтарят.
Дори Насилието в дивата Природа е породено от Грехът на Човека
Така че, бих ти препоръчал да не оценяваш Човекът по мнозинството, а по единиците.
Оцени го по себе си. Макар, че вероятно и ти не можеш да реализираш своето Аз, обхваната от робството на Тълпата. Но, както все казвам - важен е стремежът. Понеже горко на оня, който знае (и може) да стори Добро, а не го прави. А Управниците, могат, но полагат услия да сторват единствено Зло...

Не оценявай Човекът по утайката на Обществото - Властниците, борещи се за власт и пари. Оценявай Човекът като принцип, по Великите Личности, макар, че са малцина избраните.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 01.11.08 12:42.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 12:41



Не, не съм от Тълпата и никога не съм бил. Затова съм тъй Самотен. Но... Принципите не трябва да се престъпват никога. Това е да обичаш БОГ повече от Хората дори.
И точно такава тема имаше миналата седмица в клуб Християнство. Но сега не я намирам. Цитираха Словото, но се правеха, че не го разбират, защото търсеха леснината на собствените си пътища, вместо славата на Божия Път.

Запознат съм с подхода на Римлянина - цитати, подхвърлени смешки - никакви изводи, никакви предложения... просто убиване на време. Има ирония в това, модераторът на клуб Религия да е пълен атеист

.

А за мен не ще намериш съответна "секта". Какво е общото в сектантите - те се борят за ЗЕМНО (МАТЕРИАЛНО) благоденствие. Ето например - йеховистите не вярват в Божието Царство - надяват се, някой да им оправи земните къщурки и да са щастливи. Католиците винаги са се стремяли към Власт, прикрити зад загадъчност (масони, илюминати и т.н.), всъщност опасани в глупави и срамни интриги. То е като държавните служби - представи си най-прехвалените - за държавна сигурност - мъже със свръх самочувствие, а реално обикновени жалки паталогични воайори и извратени садисти, чийто живот съвсем няма никакаъв смисъл! Православните са водени от мързел и низко угодничене на тялото. Харизматиците - произлезли от САЩ, минаха хипарската фаза на големите концерти, днес се отдават на търговия и лихварство. Англиканска, мормонска, муун и т.н. секти с извратения им патриархат, пуританство - едни патологични садисти, които се гаврят със собствените си деца. Будисти и източни религии, дремещи в някоя дупка като животни, без да им пука за хората около тях. Отдават се само на наркотични състояния, които обезобразяват безсмислено телата им и ги обричат на болести, воня и мизерия. За по-низшите култове не ми се и говори - жалко е когато човек реши да продаде душата си на низши духове (отново известни като гении, но в друг смисъл), само за някакви жалки земни подаяния...

Така че, не ще ме намериш там. Божията Църква е от отделни пръснати ЛИЧНОСТИ, носещи Духът в Сърцата си!

Не се гневи. Гневът обикновено е породен от подсъзнателен упрек срещу самият себе си. Не знам, може би усещаш как си вързана и ти в Тълпата и няма измъкване. НО пак ТАМ е писано, Князът на тоя Свят тялото може да унищожи, но Безсмъртната Душа остава.
Важен е единствено искреният отказ вътре в душата си от модата, суетата на този Век (Свят).

---

Поздрави за прекрасната картинка!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 01.11.08 12:43.



Тема Re: Никола Тесланови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано01.11.08 13:31



От чисто любопитство

какво се получи.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 14:16



Не се гневя - чудя ти се. Ако искаш го приеми като изява на ограничеността на една от тълпата - защото нямам намерение да се съобразявам с твоите представи за личности.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано01.11.08 14:18



Видя ли - вписваш се в тълпата. А теста е от руски сайт - не американски.





Тема Re: Никола Тесланови [re: sci]  
Автор lila_va (минаващ)
Публикувано01.11.08 15:31



Е, не се "отвръщам" от човека. Просто не мисля, че хората сме по-специални като вид от останалите видове на планетата, само защото аз съм човек.

Но имаше и такъв момент при мен, да. Понякога добрите намерения не стигат, за да се пребориш с простотията. Напротив, дори се получава обратен ефект. Поради грешни методи ли що ли? По този въпрос тема е пуснала Каломаин в "Религия". Та нашите занасяния и шегички тук са безобидни и не това отличава хората от Хората, а ето такива постъпки като посочените там.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.