Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:45



Т.е. вината на жените е, че получиха право да гласуват, да получават заплата за работата си, да бъдат финансово независими?



А гейовете няма да станат по-малко ако се правим, че ги няма.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:47



Ти да не си учител по професия?





Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:47



честно, аз тебе в тая роля /на примерна домакиня/ не си те представям. Макар че белоснежна престилка на голо женско тяло винаги ми действа ... вдъхновяващо /и учестява сърдечния ми ритъм/.



Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:53



Е за Пирамидите, не знам, може би са просто някакво чисто техническо съоръжение.

Относно Средновековието - то също няма точни граници - в началото е подемът на Християнството, после - спомни си творбите на велики философи, обикновено свещеници и монаси (Тома Аквински, Алберт Велики, Корнелиус Агрипа, Парацелс, Фибоначи и безброй други; дори днес в 21 век не могат да се изброят и 2-3 имена на съвременници), те преписват, анализират и запазват всяка древна творба, дори Ватикана с нейната Цензура, не е изгорила "забранените книги" както Източните диваци изгориха Александииската Библиотека.

Така или иначе, вярно е, че времето 14-19 век може да се нарече Златна ера и за Науката и за Изкуството. За това Църквата е абсолютно необходимо условие, защото е подтикнала Хората да търсят Духовното (Отвъдното), а не да се заровят в материалното, като свине в бълвоча си. След това завладяването на Светът от Буржоазно-Капиталистическата върхушка неминуемо доведе Човечеството точно до това свинско положение.
(Официалният идеал на САЩ е "потребителското общество".)

И още един битов пример - сравни обноските на Аристокрацията, на истинските Благородници от Средновековието с пародиите на имитиращата ги Промишлена Буржоазия. Сравни изтънчеността на един средновековен бал, с циничността на конкурс за спортни танци днес...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 14:09



Много си се объркал - с няколко века си се отклонил, та си се родил в съвремието

Не ти е мястото тук /или времето/, но ти си го знаеш.

Какво толкоз лошо има в спортните танци? Това вече е прекалено!

А, имало и някаква полза от църквата все пак. Не само са гонили /избивали/ "вещици" и учени явно...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:10



Хм, честно да си кажа, не бих се решил да вляза в съвременно училище



Виж, на студенти малко преподавах, но така или иначе не можех да реализирам таланта си за работа с чиста Наука, така че се предадох на бесмислено оцеляване (т.е. работя за заплата), което са си Лични проблеми и тъга...

---

Бива ли да започваме в тази тема спорове за гей-лесбииското (феминиско) движение?!

Вместо това, ще ти кажа, какво Лично мен би ме направило щастлив (но аз поне не виждам никакъв начин да го реализирам... това е друга тема, която НЯМА да засягаме):
1. научни изследвания, с цел трансцедентално удоволствие от опознаването на Бог;
2. мила жена и сладки деца, с които да прекарваме времето си в смях и спокойствие в къщичка сред природата;

Това е най-най-общо казано (ПРИНЦИПНО).
Сега ще започнете плачевни истории - ядене, пиене, развлечения...
Ами яденето е физиологичен процес, нещо което е необходимо, но няма място в съзнанието ти. Ако човек се забие в битовизми, се получава българската реалност, която не вярвам да се харесва някому.
Например аз с най-голямо удоволствие бих редувал умствената работа с копане, гледане на животни, строеж дори.
Казах, разнообразието е най-важното нещо за един човек...
Както и да е, да не разводнявам още темата.
Всеки си има талант, например някои би поставил в 1. - копане на градина и т.н.
Не вярвам, че някой би издържал само да мързелува. На мен рекорда ми е да се олежавам до 8 часа сутринта. Ако ме оставят до обед например, сигурно бих умрял...

Важно е друго - какво ви прави ВАС, ЩАСТЛИВИ?

Защото просто няма как да е "работа в престижна фирма" или "трупане на пари". Никога не питам някой - КЪДЕ работи, а КАКВО работи.
...
Надявам се, че разбирате принципите, за които разсъждавам тук.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:16



Абе не ги защитавам, но за целите на истинността, покрай вещиците и бая зловещи престъпници от простотия и суеверие са си получили заслуженото.

За спортните танци - честно фиксирах самия факт, че се правят в спортна зала, която не може да се сравни с някоя зала в дворец. За дрехите да не говорим, че направо съвременната мода е жалка и смешна.

А, де да можеше да съм се се родил в Хайделберг през 19 век



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли... [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 14:19



Ами ако милата жена не иска да живее сред природа? И коя жена е мила с примери?



Тема Re: Мислите ли... [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 14:24



Бая зловещи престъпници са си получили заслуженото? За сметка на колко невинни? Ако ги пресметне някой, сигурно Хитлер ще ни се стори като светец в сравнение с това. Не звучиш много християнски



А! Да можеше, ама не може! Тррябва да живеем в реалността, че животът е много кратък, поне за такива като мен, които не вярват в задгробния



Тема Re: Мислите ли... [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:44



Детски въпрос ама да има дискусия



Ами то затова ВСЯКА ДУША СИ ИМА ПОЛОВИНКА, пасват си като ключ и ключалка.

Нямам абсолютно никакви намерения да си пасвам с всяка жена.
Вярата ми е, че има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА, с която интересите ни ще са така съчетани, че не само да няма взаимни компромиси (поредната простотия на днешната сбъркана "философия"), ами да реализираме мечтите, интересите и стремежите си в максимална степен и пълнота.

И ще ме смъмриш за идеализма. Ето по това се различаваме ние Християните от невярващите:
Докато вие считате, че идеалното не съществува, и се задоволявате с каквото падне, купонът да тече,
ние считаме, че липсата на Вяра убива идеалното все повече и повече и животът става безсмислен, тъп, жалък... Но когато има Вяра, упорито защитавана с Дела (недопускане на компромиси, а постигане на ПЪЛНО Щастие ЗА ВСЕКИ) тя извиква Идеалното (Бог) и се реализира Вечен Блажен Живот.

Мисля, фактите от реалността доказват нашата (Християнска) "философия".
Задоволявайки се с все по-неидеални реалности, Светът все повече затъва, докато погине съвсем (което го твърдят все повече учени, знаеш глобално затопляне и т.н.).

И така, докато за Светът, Индивидът е без значение, важно е някакво мнозинство, което да му се осигури да живее някак си (както е при животните, впрочем),
то в Християнството, всяка Личност (Човек) сама по семе си е "по-ценна от целия Свят" и целта е ВСИЧКИ да Живеят СЪВЪРШЕНО!

Ще кажете "ама не вярваме".
Обаче за Християнството Условието е Вяра.
Тогава, какво?
Няма отклонения в практиката от теоретично предвиденото

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.