Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано18.10.08 08:31



Отговорих ти.
Твое беше твърдението, че нещата не са само черни и бели...

И пак,
Не може да стане велика личност Човек, докато продължава в разговорите си да използва оня детински атавизъм, да се опитва за всяко дребно нещо да води малки жалки войни и да се наслаждава дори на дребни словестни победи.
Подход като на Римлянина - да става весело на тълпата.

Но това е твърде далеч от градивната критика.
Нещо повече, прав или грешен, аз излагам тези, защитени от доказателства.
Какви са твоите тези-доказателства?! Или остава само виц-"остроумието".

Правилно ли е да считаме като Закон твърдението, че Интернет е само за празнословие, безделие и развлечение?!
Да, след като има арестувани за подобно развлечение в поредния медиен скандал. (Въпреки Лъжите за Свобода /на словото/).
Кога нещо е сериозно и кога не?...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 10:42



Да наистина, това какво общо имаше с природозащитниците

Може би той причислява всички, които не принадлежат към "Великата бяла раса" към Животинското царство?
И сега към sci - аз съм природозащитничка и ме е хапало куче /е, не пея в хора/. Е, и? Първо - със сигурност съм провокирала животинката по някакъв начин. Ако има озверели кучета по улиците, запитай се кой ги е пратил там!!! Много е лесно да търсим вината винаги някъде другаде, когато тя е в нас, хората!
Обвиняваш другите, че са с промити мозъци, че мислят ограничено, но самият ти, както вече казах, мериш само по собствения си аршин и не приемаш чуждо мнение. И наистсина имаш интересен поглед върху някои неща, не мога да не го отбележа!
Един въпрос, тъй като клубът е Велики личности - посочи съвременник, когото би определил като такъв! Ще е интересно да се помисли върху нещо такова...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 11:09



Ох, аз половин книга изписах из форумите за да докажа, че след втората световна война НЯМА ЕДНА ДОРИ ЛИЧНОСТ, камо ли "Велика", ти ме питаш...

А природозащитниците, толкова ясно го казах:

Визирам точно хората (природозащитници, антикомунисти, гей-застъпници, анти-расисти и т.н.), които не мислят, а повтарят папагалски шаблони, по модата на Света .
Някога наказваха ако не прославиш Г. Димитров (на мен ми се е случвало), без да знаеха защо пък те толкова го славят. Днес е МОДЕРНО да защитаваш животните и циганите (никога не бих принизил животните на нивото на циганите), да хулиш Хитлер и комунизма, НО НИКОЙ ОТ ТИЯ ПЛЮЕЩИ НЕ СЕ И ЗАМИСЛЯ ДА ПОПРОЧЕТЕ ПО ВЪПРОСЪТ, НО СЕРИОЗНА ЛИТЕРАТУРА, НЕ ПРОКЛАМАЦИОННИ ЛИСТОВКИ И ВЕСТНИКАРСКА ПОМИЯ.

Мисля, че 21 век е далеч по-суеверен (заучен какво да отговаря) от средновековието.
Свободата на Словото се състои само до изливане в публичното пространство на цинизъм и простотия, иначе - поголовно преследване.

Ето за такива казвам, че са без мнение. И днес 99,999999% сте такива. Говорите, което на тълпата й е наложено и вече й е станало навик...
И не разбирате различното, щом не пасва на шаблонът ви, вие го приравнявате без мисъл на някой отрицателен шаблон (наложен ви от Властниците) и налитате с агресия.
Точно това е ТЪЛПА.

Защо напада едно куче - защото е било накарано от Човек (изрод) или заради невежеството си (страх от неизвестното).
Затова казах, че е страшно, когато хората станат кучета.

Не съм агресивен, учуден съм, че като че ли няма шанс да се разбираме какво именно мислим.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 11:10.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 11:45



По-рано нарече мисленето ми фаталистично, сигурно си спомняш... Хм! Виж се само какви ги пишеш ти! Бълваш песимизъм! "Няма една дори личност, камо ли велика"... Все се надявах да посочиш поне едно име, някакси не върви да поставяш всички хора под общ знаменател.
Ето, например: "...сте такива", ..."говорите", "мислите"... Разбирам, че визираш природозащитниците като мен, но може да засегнеш и някой "невинен"

/това беше шега!/ Наистина ли нямаш никакво чувство за хумор и смяташ ли, че щом някой не приема казаното от теб безпрекословно, то той е агресивен, без собствено мнение и с промит мозък... Тук цитирах епитети, които ти използваш
Не е нужно да отговаряш, ако го намираш за безсмислено, но случвало ли ти се е да приемеш чуждо мнение пък на теб, такова, което не пасва на твоя шаблон, например? Аз лично няколко пъти споменах, че за мен няма нищо по-прекрасно от свят, в който хората имат различни мнения, уважавам правото им на това и смятам че е изключително креативно те да ги обсъждат, без това да значи, че се карат А ти тук ме обвиняваш, че не разбирам различното щом не пасва на шаблона ми И, ако 99,999999% сме такива, то останалия 0,000001% за кого е?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 12:12



Ами останалите 0,000001% са тия, които мислят. Но толкова малко като брой, няма как да не се загубят (абсорбират и изядат) в такава тълпа.
А общественото ниво е ОСОБЕНО важно. Не си ли чела изразът "във въздуха имаше напрежение" - откритието сякаш е назрявало, масите са се вълнували и ... изведнъж Личността, която била най-Чувствителна да долови гласът на Бог, просто донесла Откритието до Хората, тъй както Мойсей донесъл 10-те заповеди.

Та искаме едно и също - хората да мислят. Ти мислиш, че аз съм нетолерантен. Аз мисля, че всички повтаряте едно и също и то е грешно, не защото аз мисля, че е грешно, това бе мой извод от дълги години четене, слушане и анализи.
Абсурдно е от чувство за "толерантност" да се съглася с грешното мисленене някого. Просто няма да е полезно за него.

Въпросът е и за това, ти сама призна, че мисленето ми е "оригинално" (не се хваля, само искам да е ясно, че съм различен, не задължително прав). Та привеждам някакви мисли и доказателства. В отговор ми дават шаблони от жълтата преса. Не долавям ИНДИВИДУАЛНО МИСЛЕНЕ (впрочем в реалността този проблем не е чак така изразен; може би реалните хора, с които рядко все пак говоря са по-склонни да се замислят, вместо да се 'пускат на запис').

А ИСТИНАТА е една. Ако твърдо застъпваш поредната мерзост на Светът в 21 век, че "имало много истини; всеки си има своя истина", то тогава няма как да стигнем до съгласие един с друг.
Вярата в Бог не се получава нито само чрез интелектуални доказателства, нито с добра воля... тя се дава от Бог, ако сам Човек искрено я желае лично за себе си.

---

"Мъдрецът е винаги тъжен"

Няма как да запазиш способността си да МИСЛИШ и наблюдавайки светът около теб да не си песимист и тъжен.
Казват Християните са оптимисти, пълни с надежда. Но те най-добре трябва да знаят, че Земята я чака ужасен край, а спасените ще са нищожен брой...

И пак, защо, ти имаш ли някоя съвременна Личност предвид?

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 12:14.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.10.08 12:35



Чел ли си Ървин Уелш?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 12:44



Виждам, че тук отваряш вратичка за една друга тема - демографския взрив и отражението му върху ценностната система на дадено общество. Има връзка. Нямам обяснение на това, но е факт, че съвременното общество се "храни" с Личности, храносмила ги и нищо не остава... Но не всички стават за "ядене", има и доста жилави такива


Разбира се, че не толерантност може да те накара да се съгласиш с погрешно мнение, а глупост. Но чие мнение е погрешно и чие правилно, и не е ли въпрос на субективизъм?
Ха, може би истината е една, а може би не, не съм толкова мъдра да зная.
Ето най накрая да сме на едно мнение! И аз мисля, че Земята я чака ужасен край, но в подробностите ще се разминем, така че по-краткия вариант да оставим
Знаеш ли, всичките ми колежки в университета с изключение на една се увличат по чалга, Биг Брадър, безцелно обикаляне по магазините за "парцалки", и не показват никакъв интерес към материала, който уж сами са избрали да изучават. Но аз запазвам чувството си за хумор въпреки всичко Имат право да правят с живота си каквото си искат! Светът около мен щеше да ме прави тъжна, ако смятах, че имам власт да го променя. Но нямам! Приемам го такъв, какъвто е и продължавам напред.
Няма да е лошо да изясниш какво имаш предвид под "жълта преса", "жълта литература", защото излиза, че всичко което ние /имам предвид тези, с различно мнение от твоето/ четем е "жълто", а това, което ти четеш не е

Вярата в Бог... Та нали тя не се нуждае нито от доказателства, нито от аргументи, а така са се втурнали всички вярващи да опровергават тази или онази научни теории.
Веднъж ми каза - не се отчайвай, има надежда! Сега май ти имаш нужда от подобни думи
Извинявам се за начина, по който излагам мислите си /доста е разбъркано всичко/ - много бързам!



Тема Re: Мислите ли... [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 13:38



Не, не съм го чел.

Трябва да си призная, че художествена литература почти не чета. От малък си казвах - времето е толкова кратко, че по-добре да се захващам с твърда храна.
Като ще е Литература, по-добре да е сериозна Философия.

С годините нарастна интересът ми към книги и филми, но не толкова защото вярвам, че те ще променят света, а може би се предадох в стремежите си.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 13:38.



Тема Re: Мислите ли... [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 13:43



Мислех си, че човек би оцелял и без общество. С годините разбрах, че не се свиква (още повече, че възможностите да се отдадеш на чиста наука и изкуство са... никакви). Знам, че може да се живее, ако имаш дори само още един човек. Но ти сама каза - днес на практика всички са еднакви. Дори да си затворя очите за друго, самотата е достатъчна за да те погуби...

Не, не трябва да отварям тема за тъгата и т.н., както вече казах.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли... [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.10.08 14:02



А Мадона слушаш ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.