Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано16.10.08 19:27



Непознати приятелю sci, някои от нещата, които четох от теб досега, ми се видяха интересни, но това последното е пълно с предразсъдъците на ограниченото мислене и светоглед на авторите на книгите, които си чел.
Ако наистина си им повярвал, вероятно и ти си пълен с доста предразсъдъци - помисли се върху това, а?
Поздрави от мен!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 19:55



В теб няма нищо обективно. Всичко мериш с своята мярка, не можеш да разбереш ничие чуждо съзнание. Това, че четеш, не означава, че си обективен.
Например колко безмислено намеси природозащитниците. И колко едностранно гледаш на всичко. Ами при теб няма цветове - само черно и бяло (раса). Имам чувството, че някак не разговаряш много с хората.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор HogoFogo ()
Публикувано17.10.08 02:40



Да.
Аз съм велик.
А ти не си. Защото си мухльо.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано17.10.08 05:40



Мислите ли, че всеки човек има потенциала да стане велика личност?

За да станем велики личности трябва да вярваме безгранично!
А нашата вяра е ограничена!
Такива сме и ние самите!
Следователно ние сме продукт на собствената си ограниченост!
Кой е виновен?
Ние сме си виновни!

Редактирано от eco_world на 17.10.08 05:43.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 08:25



Който използва в речника си думата "вина" няма потенциал да стане велика личност.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано17.10.08 11:17



Taka e!
Аз съм жертва на собствената си ограниченост!
А ти си жертва на твоята си ограниченост!

А иначе сме богове, но богове разрушители, които стават богати и велики, защото разрушават планетата си!

За такива велики личности ли става дума тук?

Ето например на всяка такава "велика личност" на Земята й присъждат "Нобелова награда", а тя самата е най-яркият символ на разрушението!

Бедно, бедно човечество!




П.П. Пределно ясно е... не можем да вървим по стария досегашен път и да следваме досегашните ни познати методи.
А ако продължим с тях ще затрием живота на планетата, а с него и биологичните носители на съзнанието ни!

И накрая аз лично боговете-разрушители ги заобикалям отдалече.

Редактирано от eco_world на 17.10.08 11:58.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано17.10.08 14:19



Ти смяташ ли, че можеш да станеш велика личност?



Тема Re: Мислите ли... [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 17:26



"боговете-разрушители" са силните на деня, властниците, които тълпата боготвори...

Но те са най-жалки ДЕМОНИ, които в агонията си завличат всичко по пътя си към Смъртта.

Гневът, омразата, физическата сила са срам и недостойно нещо за Човекът.
Любовта, Творческият акт на Сътворението е продукт на Мъдростта и е вечен!
Името на Бог е Любов.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли... [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 17:38



Аз ли?

А може ли роден в Б-я да стане Личност???

До сега няма прецедент (дори да има, явно са умирали сам сами, забравени от всички).

Обстоятелствата, родовата ми обремененост ми налагат непреодолими обективни ограничения. Мисля доста за себе си вече споменах.

Човек е Творец, не борец. Ако бъде заставен да се бори, той просто драпа за да задържи правото си да бъде Личност.

Повечето хора дори не се сещат, че могат да бъдат Личности, на мен тоя ми стремеж се прояви от най-ранно детство. Трябва да благодаря за Болката!

---

Въпросът е, когато си роб, дали ще издържиш да не похулиш за участта си Бог и да Умреш? Въпросът е, дали научаваш нещо, дали има Смисъл да си по рождение окован насилствено в тъмница (а не както в Пещерата на Платон, където тълпата доброволно се е самооковала)?
А достойно ли е да мълчиш и тихо да скърбиш, обричайки се на забрава без шанс за развитие и промяна? Или по-добре да пищиш и виеш към Луната, та както в оная притча на Христос, да бъдеш чут и вдигнат, за да можеш един ден да направиш и СВОЯ собствена крачка?
Но до къде стигат силите човешки...

...

Не мисля, че трябва да говоря тук по тая тема.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли... [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано17.10.08 17:47



Изобщо изписа цял куп приказки само за да не отговориш.

Не исках да ми говориш по някоя тема, а просто да отговориш с да или не. Започваш да ми приличаш на Копривената метла, който просто търси къде да си пробута знанията и понякога изглежда нелепо.

Знаеш ли какво отличава великите личности от теб? Те не са мислили и работили за своите личности - просто са ги използвали за някаква цел извън тях и не са философствали напразно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.