Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Мислите ли...  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано05.10.08 15:18



Мислите ли, че всеки човек има потенциала да стане велика личност?

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.10.08 15:23



при добро стечение на обстоятелствата - да.
Но не е идеята да станеш велика личност за един ден, а да продължиш да бъдеш такава и по-нататък. А това се удава на малцина.
Да не забравяме обаче, че зад всеки велик мъж, стои по една велика жена.


Queen's only

Редактирано от Last Roman на 05.10.08 15:25.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано05.10.08 20:25



Ами ако ми кажеш каква ти е представата за величие може и да се включа в залаганията, дали всеки има потенциал.





Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 10:35



Естествено, че не! У всеки човек има някакъв /най-общо казано/ потенциал, който е генетично унаследен. При подходящо стечение на обстоятелствата, този потенциал може и да се реализира. Но при каквито и обстоятелства да се развиваш, ако гените са ти отредили лош характер и слаба памет например... нямаш шанс.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 11:05



Значи ли това, че величието е свързано с коефициента на интелигентност, паметта или характера? Много гении са имали отвратителен характер. Някой не са имали и много добра памет - или поне паметта им е била избирателна. това не ги е направило по-малко влиятелни или значими за обществото.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 11:25



Не е възможно да се напише всичко по този въпрос, наистина. Но най-общо казано всичко е в гените на човек, но зависи и от условията в които попада и се развива. Мисля, че това се нарича късмет

То не само при хората е така. Не твърдя, че гений е този , който има благ характер или еди-каква си памет. Не мога да дам такова определение! Но тъй като в крайна сметка всичко е химия, няма начин да се избяга от гените.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 11:56



Гените имат малко значение. Известо е, че красивите са глупави (по-скоро неморални, търгувайки красотата си по един или друг начин), а грозните - умни (по-скоро, защото им остават само книгите и духовни начини за реализация).
Умът по никой начин не е свързан с гените! Забележи - генетичните ни разлики с маймуните са НИЩОЖНИ! Дори разликите ни в ДНК с дъждовния червей са едва забележими. Това е, защото ДНК КОДИРА САМО И ЕДИНСТВЕНО ВЪНШНИЯТ ВИД!!! А телата не се отличават кой знае колко много, нали?
Умът е продукт на ДУХА, проява на Душата!
Неандерталците, са вид маймуни, с по-голям мозък от нашия, но не са постигнали нищо в Науката и Изкуството, нали?
Разбира се, при много увредено тяло, Духовният потенциал не може да се реализира.

Съвсем НЕ "всичко е химия"! Ето съжителствата, които заместиха брака, основани на неморални мотиви и животинска страст (химия), до къде стигнаха - едно общество без идеали, без ценности, не познаващо Духа, тълпа по-лоша от животинско стадо, отлеждаща (по-скоро бълваща) яростни и изродени отрочета.

Римляниът го каза добре.
Ако един Мъж има добра среда (не богат, но хармоничен материален свят и най-вече хармоничен психичен свят, за който е абсолютно необходима "велика" жена), то той може да стане Велик. Всеки може, защото на всеки е даден Талант от Бог, мисия, която няма нищо общо с оставяне на поколение, нито с трупане на богатство, нито с кариера и "заработване" на добро хорско мнение.
Един съвременен философ бе казал - мъдрецът се ражда от низините. Нормално, ако живееш в охолство, едва ли преситен и отегчен ще се сетиш за въпросът за смисъла на живота или ще забележиш дребните чудеса около себе си (вижте бизнесмените днес, те унищожават с огромна бързина природата и никога няма да забележат невероятната й красота, сложност и... гениалност!).
Да си на дъното също не става - вижте в сива България, в сивия капиталистически свят - живот под строг режим, в панелки, гета, пошлост, ... това няма как да не хвърли една чувствителна и будна личност в дълбока Депресия, завършваща със Смърт - безнадеждана апатия и бавна мъчителна агония.
Няма по-голям враг на Човешкото от режима, от планирането. Монотонността и еднообразието са най-силната отрова за Духа!

Великите по принцип са отхвърлени от Обществото (признават ги едва години след смъртта им, но това само официално. Нима мнозинството много долюбва великите учени или класици (които събира само от снобска суета)).

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 10.10.08 12:01.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 12:09



животните също могат да мислят:




Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 12:25



Добре де, а как ще преследваш целите си, ако се развиваш в среда, която не ти предлага никакви възможности. Ако те отглеждат в ромски квартал, в колиба с платнище вместо врата и си обут само ако някой намери захвърлени на бунището чехли, какви цели ще преслидваш тогава? Може да имаш невероятен потенциал, но нищо няма да излезе от теб, защото единствените думи, на които ще си научен, ще се побират на един лист хартия. Влияние на средата. И обратното. Може да ти наемат частни учители, да ти се предлагат възможности да се пробваш в различни области.., да израстваш с научни доклади вместо приказки за лека нощ /пази Боже/, но пак да си останеш тъп като галош. Защото никой не си избира сам родителите /и прародителите/ и не се знае какво от генетичната лотария ще ти се падне. Нали трябва да има Нещо, което да се реализира все пак. От всяко дърво не става. И след като го има това Нещо, след като попадне при подходящи условия, от теб зависи да му осигуриш среда да покълне - вкл. велика жена, или велик мъж /незнайно защо определихте гениите като мъже само/. Не всичко е химия, а химия + подходяща среда и условия.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 12:31



Аз затова винаги поставям Емоциите над Ума.

Мозъкът е като компютър - забележи, обикновено "олигофрени" /синдром на Даун, Аутизъм и т.н./ проявяват "феноменални" способности към смятане, запомняне на числа, каледнари и т.н., НО нямат никаква способност да МИСЛЯТ.

Имаше един велик учен, който като дете имал чудесна памет и смятал бързо, но през пубертета се появил у него Творческият Талант и тия му "технически" способности изчезнали. Това не му попречило да създаде удивителни неща в чисто абстрактната наука (мисля, че беше математик).

Под изкуствен интелект, професиоално се разбира "устройство за разпознаване на образи, в най-общ смисъл".
Все още не е, но аз съм оптимист, че надеждно такова устройство ще бъде направено (аз самият съм проектирал в работата си подобни; но не може много да им се разчита). И какво от това?! Това не е ИНТЕЛЕКТА на Човек.

Друго се изисква за да съТВОРИШ една Симфония или да нарисуваш картина, да напишеш поема, да създадеш философски възглед за реалността...
Това идва само от Духа! Това е ТВОРЧЕСКИЯТ потенциал, ДАР, даден само и единствено на Човек, тъй като е "образ и подобие, Божие".

Животните, могат да разпознават образи, могат да заучат инстинктивно голям набор от "програми" с различна сложност, "привързват" се към хранещия ги човек... но никога нищо няма да съТВОРЯТ!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 10.10.08 12:48.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 12:46



Именно заради това, аз поставих СРЕДАТА (Условията) над Генетичната заложеност (ако искаш прочети ме пак).

Семето за да покълне трябва добра почва.

Но СЕМЕТО НЕ Е МАТЕРИЯ (химия, тяло, гени, ДНК), а ДУХ (частица живот от Бог).

Ще успеят да клонират и тяло на Човек, ще видим тогава как ще обяснят, че се държи като животно, не се научава и т.н., понеже В ДНК НЯМА ДУША!

Забележи - преди бяхме техническа нация, защито в комунизма се надпреварвахме НАУЧНО с капиталистите (много показателни са космическите изследвания). Сега сме нация от спортисти, бизнесемни, политици, полицаи, банкери, счетоводители, адвокати...

Значи НЕ генетичната заложеност, а Възпитанието (някога книгите струваха 20-30 пъти по-евтино и беше достъпна цялата качествена световна литература /научна/) са от значение какъв ще стане Човек "когато порасне".

Все си мисля, че ако имаше образовани родители и свястна среда дори същество като Бербатов или Стоичков би пораснало Достоен Човек (както виждаш, това понятие съвсем не е свързано с пари, коли и жени

).

---

Защо гениите ги определих като Мъже?
Адам бе създаден Човек, а Ева негов (несравим, уникален, чуден, крайно необходим...) ПОМОЩНИК.

Преди да те подтикна към феминистки безумия, ще ти кажа че съм абсолютно далеч от всякакви фанатични и религиозни предубедености!

Просто това е ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТ.
Жената подкрепя мъжа, осигурява семейна топлина и както казах - психически хармоничен свят. Мъжът Твори НАВЪН, той свързва обособената семейна единица с открития Свят.

Не става дума за важност (един без друг и жената и мъжа не оцеляват). Просто разлика във функциите.
Мъдростта идва САМО от Бог (единствения ТВОРЕЦ), но трудно ще слезе в ума на един Мъж, ако той не е направен щастлив от една Жена.
Жената и Мъжа са едно цяло, две части, на Човек. Представи си какво би станало ако Нощта поиска да стане Ден. Или Луната - Слънце. - Животът би прекъснал.
А не става ли сега това - Жените първо (както Ева първа съгреши), а после и Мъжете измениха на предназначението си и... ЖИВОТЪТ в началото на 21 век е в сериозна опасност (на практика надежда няма за Земята, което пак е пророкувано в последната книга на Библията).

Не ми казвай, че щастието за една жена е кариерата. Зарязват децата си и отиват да правят пари. Оставят в страдание собствената си плът и кръв заради мението на непознати от хорската тълпа...

Това е друга, дълга тема...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 10.10.08 12:54.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 12:53



А теб от коя средновековна килия те изкараха? Ако расъждаваш по този начин си 9-та глуха!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:03



За да не помислиш, че не съм запознат, ще ти кажа, че хиляди пъти предпочитам ХАРМОНИЯТА на ИЗКУСТВОТО и НАУКАТА в Средновековието пред писъците на модерната "култура" - хомосексуални, дрогирани "емота", облечени в парцали и омацотени с токсини, "вярващи" в 'силата' на положителното мислене "духовни" хора, чалгари, рапари, биячи, кариеристи, ловци на пари, пиячи, "силни личности" забавляващи се да тъпчат и унижават себеподобните си...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 13:08



ООооо, комплекси! Ясно!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:11



аз пък ако можех да се телепортирам в Средновековието, не бих се изпикал там даже, толкова щеше да ме е гнус от дегенератите, населявали този отрязък.


Биологически /в частност генетически/ погледнато мъжът е помощник на жената в осигуряване на разнообразно потомство, но това е тема за клуб биология/генетика/.

Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:14



Може да е въпрос на разминаване в понятията, обаче някои хора гледат на емоциите като на творения на ума. По-точно като на опит на ума да имитира чувствата. Емоциите са свързани с мозъка, а чувствата със сърцето.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:19



Наистина ли смяташ, че Ева е съгрешила? Хайде да видим какъв е нейният грях?





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 13:19



Трудно може някой да ме подтикне към феминистки безумия, защото не подценявам противоположния пол. Създаденото от природата в процеса на еволюция е необходимо и значимо.
Достоен човек все пак не значи гений. А дали за това са му нужни коли, жени, пари. Не, естествено, не съм писала подобно нещо. Може би изкривяваш думите ми. Пък и всеки да си осигурява това от което има нужда, за да е щастлив, лошо няма.
Ще те разочаровам, но не съм вярваща и трудно някой може да ме убеди, че е факт несъвършенството на жената и превъзходството на мъжа, било то и написано в Библията.
Интелигентен, умен и одухотворен са различни неща, спор няма по въпроса. Просто аз смятам, че не всеки човек може да бъде което и да е от трите, при каквито и условия да расте.





Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:19



сърцето въобще няма никакво отношение в случая с чувствата, защото е просто един кух мускулест орган, контролиран от мозъка, чието предназначение е да изпомпва кръв. Всичко е в главите ни. Мозъкът е уникален орган.

Queen's only



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:22



Сигурен ли си, че мозъка може да контролира сърцето? Все пак има случаи на мозъчна смърт (вярно - това може да е относително), но сърцето продължава да бие.

И можеш ли (ако не си йога) да промениш ритъма с разума си?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:25



Но тези "дегенерати" построиха прекрасните Дворци и Катедрали, създадоха най-прекрасната вечна Музика, нарисуваха най-великите Картини и съградиха великолепни Скулптори, създадоха Вечни Научни теории, върху които днес американците само се упражняват...
Какво остана от античността - едни скучни пирамиди сред пустиня?
А и в целия си разкош Дворецът на римските императори, може ли да се сравни с Лувара по времето на Луи XIV?

---

Мъжът и Жената са с равно (генетически) участие при възпроизводството.
Ще кажеш, че почвата е по-важна от семето?
Не са ли и двете абсолютно задължителни, без да има степенуване?

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:28



мозъкът контролира ритъма на сърцето, а самата мускулна тъкан в този орган притежава свойството да се самовъзбужда и съкращава /автоматия/. Когато мозъкът е превъзбуден, той изпраща по-чести сигнали и сърдечната дейност се учестява. Разбира се контролът е неволеви и зависи от вегетатичната нервна система, а не от съзнателната човешка дейност. Но тази тема не е подходяща за лекции по анатомия и физиология.

Queen's only



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:29



Сърцето е метафора за ДОМ НА ДУХА.

Всичко ТВОРЧЕСКО произлиза от Духа (затова казват от сърцето).
А Духа на Човек чисто физически се свързва с материалното тяло, чрез мозъка.

---

Дори да приемеш историята с Ева за метафорична...
Проследи различи събития в общоисторически план.
В случая имах предвид, че първо започна феминисткото движение, последвано от движенията на гейовете и накрая това разпадна семейството...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 13:30



Сърцето има собствена проводна система, която също е подчинена на мозъка, а това няма нищо общо обаче с разума





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 13:31



Е, дай всички да живеем по един и същи модел и да страдаме!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:34



Използвах Библията като приказка, не като доказателство. Просто добре онагледява реалността. За Очевидните факти не е нужна Вяра



Да, пак казвам, прочети написаното от мен - Всеки се ражда талантлив, но при неблагоприятни Условия на Средата, СЪГЛАСЕН СЪМ, той ще завърши зле и то толкова по-зле, колкото по-чувствителен и интелигентен е бил (като дар от Бог).

Това днес се наблюдава отлично - порочните и безличните просперират и се подиграват на чистите по сърце...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:34



Говориш ми за Ренесанса, който е повлиян от античността, а не за Средновековието. А ако тамплиерите не се бяха запознали с културните достижения на изтока, щеше да видиш катедрали на куково лято. За музика и изкуство да не говорим.
Останките от римските дворци и термите /които папите усилено са разрушавали, за да построят своите/ са в пъти по хубави от Лувъра. Виж само съвършенството на Пантеона или Мавзолея на Адриан /превърнат в Замък Сан Анжело/ и ще придобиеш представа за архитектурните постижения на древните.
За пирамидите какво да ти кажа - още никой не е успял да повтори това съоръжение.



Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:38



Точно това правим - Властниците произвеждат безлична тълпа, всички млади са отляти по шаблон, шаблон от малоумие и порочност. И това, за най-голямо съжаление ще доведе до жестоко страдание.

Тълпата е тая която напада различните.

Например гейовете реват, че са различни и си искали правата - но излизат на победоносни паради.
А нормалните Хора, които се стремят към Духовното са тъпкани и подигравани, че "не можели да правят пари".

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 13:39



Аз пък ще кажа обратното - за вярата не са необходими факти


Но пък това прави спора безсмислен.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 13:43



А за теб кое е нормално? За мен гейовете са напълно нормални, жените на ръководни длъжности също! Кое е нормално ти да работиш женицата да се грижи за дома, да ражда и да ти пере дрехите?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:45



Т.е. вината на жените е, че получиха право да гласуват, да получават заплата за работата си, да бъдат финансово независими?



А гейовете няма да станат по-малко ако се правим, че ги няма.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.10.08 13:47



Ти да не си учител по професия?





Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 13:47



честно, аз тебе в тая роля /на примерна домакиня/ не си те представям. Макар че белоснежна престилка на голо женско тяло винаги ми действа ... вдъхновяващо /и учестява сърдечния ми ритъм/.



Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 13:53



Е за Пирамидите, не знам, може би са просто някакво чисто техническо съоръжение.

Относно Средновековието - то също няма точни граници - в началото е подемът на Християнството, после - спомни си творбите на велики философи, обикновено свещеници и монаси (Тома Аквински, Алберт Велики, Корнелиус Агрипа, Парацелс, Фибоначи и безброй други; дори днес в 21 век не могат да се изброят и 2-3 имена на съвременници), те преписват, анализират и запазват всяка древна творба, дори Ватикана с нейната Цензура, не е изгорила "забранените книги" както Източните диваци изгориха Александииската Библиотека.

Така или иначе, вярно е, че времето 14-19 век може да се нарече Златна ера и за Науката и за Изкуството. За това Църквата е абсолютно необходимо условие, защото е подтикнала Хората да търсят Духовното (Отвъдното), а не да се заровят в материалното, като свине в бълвоча си. След това завладяването на Светът от Буржоазно-Капиталистическата върхушка неминуемо доведе Човечеството точно до това свинско положение.
(Официалният идеал на САЩ е "потребителското общество".)

И още един битов пример - сравни обноските на Аристокрацията, на истинските Благородници от Средновековието с пародиите на имитиращата ги Промишлена Буржоазия. Сравни изтънчеността на един средновековен бал, с циничността на конкурс за спортни танци днес...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 14:09



Много си се объркал - с няколко века си се отклонил, та си се родил в съвремието

Не ти е мястото тук /или времето/, но ти си го знаеш.

Какво толкоз лошо има в спортните танци? Това вече е прекалено!

А, имало и някаква полза от църквата все пак. Не само са гонили /избивали/ "вещици" и учени явно...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:10



Хм, честно да си кажа, не бих се решил да вляза в съвременно училище



Виж, на студенти малко преподавах, но така или иначе не можех да реализирам таланта си за работа с чиста Наука, така че се предадох на бесмислено оцеляване (т.е. работя за заплата), което са си Лични проблеми и тъга...

---

Бива ли да започваме в тази тема спорове за гей-лесбииското (феминиско) движение?!

Вместо това, ще ти кажа, какво Лично мен би ме направило щастлив (но аз поне не виждам никакъв начин да го реализирам... това е друга тема, която НЯМА да засягаме):
1. научни изследвания, с цел трансцедентално удоволствие от опознаването на Бог;
2. мила жена и сладки деца, с които да прекарваме времето си в смях и спокойствие в къщичка сред природата;

Това е най-най-общо казано (ПРИНЦИПНО).
Сега ще започнете плачевни истории - ядене, пиене, развлечения...
Ами яденето е физиологичен процес, нещо което е необходимо, но няма място в съзнанието ти. Ако човек се забие в битовизми, се получава българската реалност, която не вярвам да се харесва някому.
Например аз с най-голямо удоволствие бих редувал умствената работа с копане, гледане на животни, строеж дори.
Казах, разнообразието е най-важното нещо за един човек...
Както и да е, да не разводнявам още темата.
Всеки си има талант, например някои би поставил в 1. - копане на градина и т.н.
Не вярвам, че някой би издържал само да мързелува. На мен рекорда ми е да се олежавам до 8 часа сутринта. Ако ме оставят до обед например, сигурно бих умрял...

Важно е друго - какво ви прави ВАС, ЩАСТЛИВИ?

Защото просто няма как да е "работа в престижна фирма" или "трупане на пари". Никога не питам някой - КЪДЕ работи, а КАКВО работи.
...
Надявам се, че разбирате принципите, за които разсъждавам тук.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:16



Абе не ги защитавам, но за целите на истинността, покрай вещиците и бая зловещи престъпници от простотия и суеверие са си получили заслуженото.

За спортните танци - честно фиксирах самия факт, че се правят в спортна зала, която не може да се сравни с някоя зала в дворец. За дрехите да не говорим, че направо съвременната мода е жалка и смешна.

А, де да можеше да съм се се родил в Хайделберг през 19 век



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 14:19



Ами ако милата жена не иска да живее сред природа? И коя жена е мила с примери?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 14:24



Бая зловещи престъпници са си получили заслуженото? За сметка на колко невинни? Ако ги пресметне някой, сигурно Хитлер ще ни се стори като светец в сравнение с това. Не звучиш много християнски



А! Да можеше, ама не може! Тррябва да живеем в реалността, че животът е много кратък, поне за такива като мен, които не вярват в задгробния



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:44



Детски въпрос ама да има дискусия



Ами то затова ВСЯКА ДУША СИ ИМА ПОЛОВИНКА, пасват си като ключ и ключалка.

Нямам абсолютно никакви намерения да си пасвам с всяка жена.
Вярата ми е, че има САМО ЕДНА ЕДИНСТВЕНА, с която интересите ни ще са така съчетани, че не само да няма взаимни компромиси (поредната простотия на днешната сбъркана "философия"), ами да реализираме мечтите, интересите и стремежите си в максимална степен и пълнота.

И ще ме смъмриш за идеализма. Ето по това се различаваме ние Християните от невярващите:
Докато вие считате, че идеалното не съществува, и се задоволявате с каквото падне, купонът да тече,
ние считаме, че липсата на Вяра убива идеалното все повече и повече и животът става безсмислен, тъп, жалък... Но когато има Вяра, упорито защитавана с Дела (недопускане на компромиси, а постигане на ПЪЛНО Щастие ЗА ВСЕКИ) тя извиква Идеалното (Бог) и се реализира Вечен Блажен Живот.

Мисля, фактите от реалността доказват нашата (Християнска) "философия".
Задоволявайки се с все по-неидеални реалности, Светът все повече затъва, докато погине съвсем (което го твърдят все повече учени, знаеш глобално затопляне и т.н.).

И така, докато за Светът, Индивидът е без значение, важно е някакво мнозинство, което да му се осигури да живее някак си (както е при животните, впрочем),
то в Християнството, всяка Личност (Човек) сама по семе си е "по-ценна от целия Свят" и целта е ВСИЧКИ да Живеят СЪВЪРШЕНО!

Ще кажете "ама не вярваме".
Обаче за Християнството Условието е Вяра.
Тогава, какво?
Няма отклонения в практиката от теоретично предвиденото

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:47



Аз пък мисля, че жертвите на капиталистическата (материалистичната) алчност са много повече от избитите от Католиците, от Хитлер и от който и да било последовател на Духовен Идеал в историята като цяло.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 14:53



Мечтите са индивидуални! Това, за което мечтаеш ти на мен може да ми се струва смешно, както и обратното! Не е вярно, че атеистите се примиряват-напротив! Ние създаваме нови модели на поведение, нови стремежи, а христяните се ръководят от едно книжле! Доста ограничено и фалшиво!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:54



А и.. "коя жена е мила".

По-лесно ми е да ти кажа коя жена НЕ е мила:
- спомни си българските филми - с разярените им стопанки, шетащи диво из панелната кочинка с кърпа на главата, ревящи за малката заплата на мъжа си и това, че мразят децата си, щото трябвало да им "слугуват"... (едва ли са били омъжени насила или пък раждат насила)
- жена, която зарязва семейството си за да клюкари и одумва с "приятелки"
- жена, която зарязва семейството си за да удовлетворява извратено его, като прави "кариера" само за да се покаже пред ненужни, чужди, безполезни хора (същото смятам и за мъжа, не проявявам никаква дискриминация!)

и т.н. ...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 14:57



Ами за това първо кариера, а ако остане време може и да създаде семейство! Медицината напредна може да се ражда и на 40!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано10.10.08 14:58



Ами хайде да ги броим



Явно има жертви и жертви... Но не могат да се мерят с инквизицията, не!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 14:59



Тук само мога да кажа, че не си запозната с Християнството.

Съвсем не се ръководим от книжле. Разбира се има много такива, като няколко известни личности в клуб Християнство тук, но така те дори не са истински Християни.
Християнството никак не страда от въображение и разнообразие на философските идеи... Затова Всички Велики Учени и хора на Изкуството са Християни.

---

Сподели твоите мечти (Цели, Житейски Стремеж).
Любопитно ми е да науча какво СМИСЛЕНО мотивира Хората да живеят. Както казах, не мога да си представя, че мотивът е "титла", "пост-длъжност във фирма" или "числа в банковата сметка". Ако е така, вярно, принадлежим към различни Духовни Видове



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 15:05



Искам да пиша музикални разкази в списание Q ,поне веднъж на месец да пия в някой пъб в Ирландия, да организирам гей сватба и да стане жесток сълзлив купон! Има и още...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 15:46



Да, раждат след 40, ама раждат уродчета и не заради медицината, а по естествени генетични причини. И тези уродчета няма кой да ги отгледа (или което е много много много по-лошо - отглежда ги някоя бабичка), остават на произвола на съдбата далече преди зрелостта си.

Последни и

.

Може да е по-дълго Съществуването в 21 век, но Животът е по-кратък!
По-добре да Живея 30 години и да умра! Но не да агонизирам още 40-50 години, подкрепян от извратеностите на съвременната медицина...

Пак отваряш друга болна тема...

---

От мечтите ти - това за разказите е ясно и хубаво, талант е да пишеш...
Но каква мечта е да пиеш в някое кръчме? Или там другото... Не е смешно, аз бих повръщал неудържимо на една гейска сватба, не поради някакви предубедености (никога не съм си мислил за гейовете специално, просто реакцията ми е вродена както към всяка друга гадост, слуз например, или някой червей и т.н).
Но може да се свърже тази ти "мечта" например с организиране на празнинства - отлична "професия", смислена, за която е нужен талант.

Мечтите са Мечти, когато отговарят на ЛИЧНИЯТ ти въпрос за Смисъла на Живота.

Защо тогава все целта е "кариера". Каваш първо кариера, пък после семейство - значи даваш младостта си за да пише на гроба ти "тя бе основател и собственик на NewMicrosoft и имаШЕ 67 милиарда евро ) отколкото да се радвам в младостта си заедно със семейството си, вместо да ги наблюдавам с премрежен поглед от смъртното си легло???
Ето това няма как да разбера.
Аз дори не мога да си представя като цел на гроба ми да е гравирана дефиницията за Ентропия , пред това да съм изживял живота си по-близо до хората. Макар, че тук се крие друга голяма тема - за Апостолството.

Мисля доста се отклоних, за да не ме обвините в религиозност, ще спра до тук.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 10.10.08 15:50.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор ivi4-cska (ЦЕСЕКАР_ПАТРИОТ)
Публикувано10.10.08 15:49



Категорично не.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.10.08 16:24



Не само за да пия, но и за да срещам хора и да слушам истории-това е ирландска кръчма!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано10.10.08 16:43



Знам

, гледал съм го във филми.

Хубаво звучи, за някой път за разтоварване в края на деня.
Но представи си - ден, който си упражнявала талантът си и си се доближила до нещо наистина стойностно

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано11.10.08 10:00



Поименно, моля, поименно.





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор durrel (непознат )
Публикувано11.10.08 10:17



Аз съм нов тука, ама ако може така, то и аз искам - 18 век, на кораба на Кук!





Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано11.10.08 10:20



С Бугенвил е пътувала жена, преоблечена като мъж, разбира се. Значи може ли и аз?





Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор durrel (непознат )
Публикувано11.10.08 10:22



Може! Кога тръгваме





Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 11:51



Ама припомнете си какво му се случило на Кук накрая...

Аз пък искам да съм ученик на Хук, Робърт Хук от 17 век ако не се лъжа



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано11.10.08 13:27



Ама припомнете си какво му се случило на Кук накрая...

Аз нямам нищо против, ако е такава цената за подобен живот, бих се замислила...Е, доста трябва да помисля всъщност, но нали не бързаме?


Р. Хук - добро попадение! Не е случайно, че е имало толкова велики учени и откриватели по това време.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор durrel (непознат )
Публикувано11.10.08 14:57



Имало е какво да открие човек - нова земя, нова култура... То сега с тая глобализация


И виж ги ти днешните жени! Няма ли да ти приляга повече да си дамата на някой рицар



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.08 15:14



Какво им е на днешните жени?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано11.10.08 15:17



Може, но се чудя как ли ще ми понесе мрачната обстановка на един средновековен замък? А трябва ли по цял ден да стоя на прозореца на кулата и да го чакам да се върне? Тогава не искам


Не е било никак лесно да си жена в този период. Затова така нахлузих панталоните



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор durrel (непознат )
Публикувано11.10.08 15:27



А на мен си ми харесват

Нищо, че мислят и за други неща освен ръкоделието си



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.08 15:28



Какви други? Кариера, оргазми?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор durrel (непознат )
Публикувано11.10.08 15:35



Пошегувах се с lila_va, която мечтае да се качи на кораба на Кук. Да не ме обвиняваш в сексизъм? В грешка си да знаеш





Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 16:57



Абе диваците от всички континенти извън Европа, ако ги изследваш сериозно, а не от "жълтата" литература, ще си помислиш дали са имали някаква "култура" изобщо.
Реалността е доста по-различна при преживяване в сравнение с наблюдаване по телевизията.

А Сега остават най-важните открития в Науката (макар съвсем да няма светлина в тунела все още)...
Необходими са гении да възродят Изкуството...

Проблемът е "философията" на консуматорското общество. Докато този урод остава на духовната сцена на Човекът, шанс за развитие е невъзможен. Определено явлението, покосило цивилизацията в началото на 21 век има характер на злокачествен тумор.

---

Интересно, наистина. Една днешна жена мечтае да беше пират, вместо придворна благородна дама!

Обществото ни днес, не иска да остави нищичко КРАСИВО

А какво прави една благородничка - занимава се с Изкуство!

Дори само неуките мислят, че благородния Рицар се занимавал с битки.
Достойно е Мъжът да се занимава с Наука. В една древна творба за самурайте е писано - Пътят на всеки войн е да стане Мъдрец. По-разбираемо за западната култура е съчинението Парсифал на Ешенбах - там разбираш, защо има по-голяма Сила и е по-възвишено да си Бард, Певец възпяващ "Любимата" пред това да си просто войник на бойното поле.

Едно мутренско общество никога не ще прозре тая тайна. Дори да чете "Песен на песните" един "слепец", гледа, но никога няма да види Светлината на спасителната Истина, в невежеството ще си остане просто животно...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано11.10.08 17:16



Зависи какво разбираш под дивак и култура, нали така? Защото те и в Европа не са живели се в замъци, особено в по-северната част, по която явно доста се прехласваш. Доста расистко изказване, дали е богоугодно?
Да мечтая да съм на кораба на някой мореплавател вместо това да си стискам ръкоделието, самотна в мразовития замък? Явно не се мразя достатъчно

Всяко разнообразие би било за предпочитане!
И имаш доста романтична представа за рицарството... Радвай се, че живееш в 21 век, в средновековието щеше да се разочароваш!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 17:48



За 'културата' на диваците - не мисли, че те са построили пирамидите (особено тия в Америка)... Историята им е набор от добре забравени истории, превърнали се в смешни суеверия, осигурили адски кръвопролития и зверства... и малцината им остатъци днес, вместо да се обединят (пък било то и срещу белия си враг) те се до-само-унищожават.
Вземи един по-близък пример - разгледай "живота" в едно негърско гето...

Достойният Човек, независимо от бедността си, няма да яде от контейнерите, няма да тръгне да убива или да продава плътта си!!! Ще умре, но с Чест!!!

Човекът за това е повече от Животното, защото може да подчини инстинктът си за самосъхранение на друга по-висша Цел!

Коренните различния между "расите" са факт! В този смисъл, расизмът не е отрицателно явление, а научно обективно заключение. Отрицателен го правят нелепите политически прокламации и малоумието на тълпата!
Или какво? Мислиш ли, че ако някой негър вместо да стане "най-якия в NBA", вземе, че създаде Теория на Всичко (така мечтаната днес във физиката), няма да му дадът Нобеловата Награда???!

Всекиму според възможностите.

Не бъди толкова сигурна за древността на северна Европа. Един Християин знае доста по-различна (най-вече по-ЛОГИЧНА) История от, тая прокламирана от Властта на Тълпата.
Колко древни са Стоунхендж и другите руини, намирани единствено в Северна Европа, напомнящи за нещо невиждано, непредставимо и колосално?
Ще се очудиош ако разбереш коя е "люлката на Цивилизацията".

Ето ти малък пример - кои са били ония древни гърци - философи, и египтяни - мистици... дали те са оставили днешната абсолютно неграмотна и безлична сбирщина...

Тук ще спра. Знам, трябва да приведа множеството доказателства. Но това е сложно и твърде обемно. Просто не става за клуб в Интернет.

---

А иначе, сигурна ли си, че не би чела книги или свирила на пиано в просторния светъл и стоплен от огъня в камините Дворец? Или през пролетта да се разхождаш край езерото в прекрасните градини с хиляди екзотични цветя и птици? Пред това да идеш сред канибали и чудно отровни членестоноги и змии, болести, зверски жеги и мухъл...
Някога дворците не са били днешните развалини. Истина ти казвам, елементи с размерите на грахово зърно (спомни си Приказката) са били от огромно значение за архитектурата им (външна и вътрешна). Усещането и Животът в такива условия би те "променил"...

Същото е и в рицарството - не е просто моя представа...


Сама каза, не е случайно, че в края на този период е златната ера - невиждано и неповторимо явление - революция в човешката мисъл...
И това е Факт, не романтичен спомен.
("Те горяха в Огъня на Науката")

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 11.10.08 17:52.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано11.10.08 18:04



Едва ли има нужда да ти обяснявам защо сред цветнокожите има по-малко успели учени и откриватели! Това няма нищо общо с расовите различия, а се дължи векове дискриминация. Подобно е положението, ако се сравняват половете. Вирджиния Улф го е казала: "Няма как една жена да пише като Шекспир...по времето на Шекспир!" За това става въпрос.
Просторния, светъл и топъл дворец съществува само в приказките, за съжаление. Истината е, че огромните бални зали са били доста мразовити, налагало се е да спят в малки килийки, за да ги отопляват - нещо като килер /без прозорци. А зимата е по-дълга.
А иначе кое момиче не мечтае да бъде принцеса, закриляна от рицари, обожавана на баловете! Но реално нещата не са стояли точно така. Замъците - красиви отвън безспорно! Но всичко, което се е случвало вътре ни се струва привлекателно само защото отстои във времето.
ПП Коя е люлката на Цивилизацията?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано11.10.08 18:46



Прав си - аз предпочитам да съм пират. От благородните.





Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 18:58



Чудно от къде имаш тая представа за дворците.
Тя съвсем не съвпада нито с описанията на хронистите (дори за "дворецът" на Цар Симеон I, въпреки варварската "култура" е бил описан главозамайващо).
Погледни възстановените Дворци в днешно време - отново нямат общо с отблъскващото описание, което ти даде.

Не забравяй, че за Феодалът са работели десетки градове и села, а той бил един със семейството си и за разлика от сегашните бизнесмени не е трупал златото в трезори, а го оползотворяввал за Висши Духовни Цели - Изкуство и Наука. Така, че имали са средствата и желанието за един наистина разкошен Живот. Убеден съм Реалността засенчва Въображението ни.

Направи си кратко проучване за малцината останали днес благородници - как живеят ... те не просто "имат много пари", те живеят в наистина друг Свят... до колко това е полезно и добро е друг въпрос



---

За "расизмът" помисли пак. Едва ли ше успееш, след годините промиване на мозъкът.
Но ето ти още един малък пример - колко наши НЕВРЪСТНИ циганчета, осиновени от западни семейства (Англия, Швеция, САЩ!), бяха върнати, поради "ужасяващото им поведение" когато поотраснат...

Знаеш ли, много се съмнявам да има негър в западния свят, който да е беден колкото мен (да не говорим за по беден). И със сигурност има несравнимо по-добри Учители и Условия да се реализира.
Но те до един избират вече десетилетия СПОРТА (или по-лошо - политиката!).
Защо ли?

---

За жените - ами да ти кажа, патриархатът в оня кучешки вид (тъй почитан в Б-я) - мъжът мързелува и бие жена си и децата си да му работят е чисто ориенталско явление!!!
Наблюдавал се и в домовете на низшото простолюдие от Западния свят.

Мисля, поне от филмите ти е известно отношението на един истински Благородник към ВСЯКА една Жена.
Така, че имали са възможност да творят и са го правели.

На жените е отредено Изкуството, на Мъжете - Науката.
Казах ти, не става дума за доминиране, а за въпрос на функциониране (вж. дуалистичните учения, например представата за Ин-Ян при източните народи).

Това, че Мнозинството е от Простолюдие, вече многократно казах. За Човешката култура трябва да съдим по Елитът й в конкретния исторически интервал, не по тълпата! Днес точно тоя Елит практически изчезна. Простолюдието са такива не от бедност, а заради Умът си. Можеш да си Диоген Киникът и пак да принадлежиш на Елита!

---

Северна Европа е люлката на Цивилизацията.
Да, Човекът е Сътворен в близкия изток, но покрай историите за Потопът и разпръсването на Народите се разбира, че най-Елитните му представители се установили на териториите на Британските Острови и Северна и централна Европа.

Това е накратко, но за всички доказателства и етапи, трябва да размишляваш сериозно над огромен брой документи. Нещо за което тук не мога да помогна.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 19:06



Ами трудно се намира "мила жена" днес. Трудно е когато се разхождат "семейството", хората да не могат да разберът кой е Мъжът и коя Жената



Обаче няма начин да поискам визията на един прочут кмет, само за да вървя редом с една "силно еманципирана съвременна жена".

Накратко, предпочитам женствените жени. Просто вътре дълбоко в себе си съм пълна противоположност на всичко гейско

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.08 19:17



Тя пак може да е женствена, но да има собствен живот. Работа, собствени пари, приятели и идеи! Не може мъжът да е център, не и в този век!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано11.10.08 19:58



Християните считат, че в семейството двамата са ЕДНО. НЯМА ЦЕНТЪР!

Ако жената и мъжът си имат "свой живот" вместо един общ, то и семейството се обезсмисля...
Но точно това виждаме днес.

НО Силата е в обединението - идеи, мисли, стремежи... та нали Семейството точно тая цел има - да осигури по-добро оцеляване във външния свят...

А днес... Не виждам някой да се чувства по-добре. Ще е интересно, ако ти спазваш тия "идеали", на старини, например на 60 години, като се обърнеш назад как ще оцениш живота си с оглед на това колко си била ЩАСТЛИВА, т.е. колко смислено си живяла и какво си оставила след себе си...

---

Както и да е. Християните НЯМАТ за цел да променят някого (както мнозина се заблуждават), а само да донесът Благата Вест. Важно е всеки да знае, да ИМА ИЗБОР, а за Личния си Избор, всеки си носи отговорността.

Ти избираш самостоятелен живот, без семейство.
Аз лично бих искал семейство или по-добре - САМ.

Накрая всеки САМ ще (се) съди да правилността на направените през живота си избори.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.10.08 20:14



Така ката чета май не харесваш жените от "Сексът и Градът" ? Дадох го за пример, в България няма как да се случи, но в Ню Йорк, Париж и Лондон-да!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.10.08 20:18



Люлка на Западната цивилизация е Средиземноморието. По-точно - Гърция и Рим. От север освен варварски орди, нищо свестно не е дошло.



Queen's only


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Last Roman]  
Автор sci (ученик)
Публикувано12.10.08 11:12



Римлянино, пръв е Египет, в това, за което говориш. А в Египет, колкото и да не ни се иска се смесват мъдростта на арабите и евреите...

От Египет Знанието навлиза в Гърция, а едва от там в Рим...

НО всичко това е в много много по-нови времена.
Мегалитите в Северна Европа са много по-древни от Пирамидите, които са по-древни от Египет...
Огромната им древност разбира се е прикрила несравнимото им величие от преди около 7000 години - Голямото Начало



Една малка насока - изучавай и сравни най-древните митове на всички народи - от аборигени през индиици и африканци до индианците... Еднакви са - мъдростта е принадлежала на Велик БЯЛ водач... после са останали само следи, оскъдни спомени...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано12.10.08 11:16



Аз разбира се не гледам нито сериалът, нито филма, но се досещам напълно за какво говориш. Правилно си се досетила за предпочитанията ми.

А за българките - ами просто старата пиеса "Криворазбрана цивилизация" на нов глас

(а не, щото са много онеправдани).

"По плодовете ще ги познаете" - това е писано в Библията. И наистина, Историята показва факти - безспорни резултати, които само за слепия не са свидетелство за "правилността" на дадена идеология...
(От Ню Йорк, да е излязло до сега нещо добро?)

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано12.10.08 11:21



Сексът и Градът!





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано12.10.08 19:14



А според теб как са се отоплявали тези дворци през зимата? И защо реши, че обитателите им са се занимавали само с изкуство? Повечето дворци са тънели в интриги и разврат.
А и ти сам каза колко народ е превивал гръб, за да могат благородниците да нямат друга грижа, овен тая как да завъртят главите на поредните си любовници.
Ако се отприщя на темата за цигънчетата ще опрем пак до генетиката и ти няма да се съгласиш с мен, така че го подминаваме така, както подминах и написаното за цар Симеон!
Ами занимавали са се с изкуство и каквото там са правели, защото са имали много свободно време. А са имали свободно време, защото негрите са измирали по плантациите от изтощение и болести. Не може след като си се блъскал от сутрин до здрач, да се занимаваш с изкуство или наука. Съмнявам се, че някой благородник прави така. Да не говорим , че за негрите е било забранено дори да се учат да четат. А и наклонността към изкуствата е генетично обусловена!

Има прекалено много жени в науката и съответно мъже в изкуството. Така че явно не е и въпрос на функциониране, а на предпочитане.

Всяка епоха си има плюсове и минуси, но ти виждаш твърде много плюсове в Ренесанса. Просто съм реалистка. Но не е нужно да бъдеш и ти.

Според това което съм чела люлката на цивилизацията е Средиземноморието. Но дори само Китай да вземем за пример - когато китайските принцеси по времето на Царствата са носели най-ефирна коприна, какво ли са носели северноевропейките? Не забравяй, че повечето блага и открития върху които стъпват северноевропейските цивилизации при прохождането си идват от Изток!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 09:12



Казах ти, дворците се отопляват с камини. (Преди промишленото безумие, Европа била покрита с гъсти прекрасни гори!) Осветявали са се със свещи - многоброен персонал се грижел за това.
Стига с тия филми за интриги и разврат. ФАКТ е, че от Леонардо са Винчи до Нютон са били отглеждани в дворците и монарсите са почитали Мъдреците си, точно както днешните олигарси почитат парите.

Ама интересно изказване - нямали какво да правят и правили наука и изкуство. Ами браво - яж, пий (и прави секс), щото утре ще умреш. Чудя се що за спокойствие обладава атеистите. Как можеш да си мислиш, че живееш, когато водиш жалко съществувание, по-недостойно от това на животните???!

Разбира се, че заниманието с НАУКА и ИЗКУСТВО стои несравнимо по-високо, като дълг и чест за достойния Човек!
Ще кажеш - що едни ще седят пред камината и ще пишат пък други да им орат нивата?
Ами колко пъти ми кажи срещна ученик, който би предпочел да седи у дома и чете по Математика, пред това да иде на село и да помага на баба???!

Факт е, че повечето Хора по душа избират Физическият труд. Но малцината Интелектуалци съвсем естествено стават техни водачи! (днес водачи са насилници, крадци, всякакви неуки престъпници).

И пак - онеправдани ли са били "селяните". Стотици селяни се грижили за "прищевките" на ЕДИН благородник. Смятам, че са работили предимно за себе си! А не както сега - бизнесменът разполага с живота на робите си, понеже робите не притежават нищо (камо ли земя и дом), а слугуват за една абстрактна разменна единица - хартиики с ЧИСЪЛЦА, наречени банкности.

---

Не мисли за негрите като за толкова онеправдани. Точно те се избивали по много по-зверски начин между племената си в ада на Африка. За тях в определен смисъл работата за белите било благопсловение. Точно техните вождове, събирали във войни пленници и ги ПРОДАВАЛИ на белите!
А вероятно много повече бели (предимно деца) били продадени в ония времена от престъпниците в Холандия на ориента



Защо след освобождението никой негър не стана Учен? Станаха ПОЛИТИЦИ - Висши политици и ... спортисти, но науката и изкуството явно не им са по сърце...

Само Науката и Изкуството те правят Човек!

---

Същото е при жените - защо сега се еманципират - служат на разврат (окзава се, че в основите на всеки порно-бизнес винаги стои някоя мадам) или интригантстват за пари и безсмислена власт!

Всяко правило има изключения. Но като си помисля и композитори, и художници, че и писатели и поети (изкуство) почти няма жени.
Защо?! Сега са свободни да творят, но те предпочитат други занимания...

Жените обаче са несравними като учителки, медицински работници, занимаващи се с пеене и танцуване и т.н. Не случайно музите са жени...

Каваш има жени в Науката. Дай пример. Знам няколко добри математички, но математиката е Език, е Наука (впрочем добрите преводачи също са жени).
Да не кажеш М. Кюри - единствената жена, съ-ноблеов лауреат.
Но фактите са различни - жената усъдна, упорита, трудолюбива, издръжлива, целеустремена... но НЕ талантлива.
Така и Мария - чела, работила, но ... оженила се за известният Учен Кюри. Бекерел вече бил открил радиоактивността. Съпругът й открил аномалия в излъчването на един минерал, но му се видяло твърде трудно да го изследва.
След което Мария посветила ЦЕЛИЯТ си живот на мръсната, крайно опасна и зверски тежка работа да обработи съвсем сама РЪЧНО в ДВОРА на къщата си ТОНОВЕ УРАНОВА РУДА... за да получи ампулка нов радиоактивен елемент - това ли е пример за елегантно, красиво и ПОЛЕЗНО откритие?
За сметка на това, се разболяла (и днес тетрадката й е толкова радиоактивна, че може да се разглежда само през защитна преграда).
И защо не е изследвала това, с което работи, та заради усърдието й да прави рентгенограми на фронта по време на Войната, облъчила твърдне много хора???

Факти, факти...

Всичко това показва, че Истината остава твърде сива колкото и да обсъждаме.
ВАЖЕН Е ИДЕАЛЪТ, независимо дали го виждаме, един Християнин ВЯРВА в АБСОЛЮТНОТО и само така върви! А само експеримента (практиката) накрая ще разделят сивата смес на чисто Бяло и Черно.

---

Относно Цивилизацията - империите следват една след друга, все по-немощни и смешни (в интелектуално отношение). Знаеш какво се говори за величието на древните - създали 7-те чудеса на Света. После Египет. Гърците се учат в Египет (невероятна религия и митове). Македонците се учат в Гърция. Рим със своите луди императори осреднява всичко (дори няма собствена митология, а я заимства частично от гърците) и... като че ли прекъсва тая верига от велики Империи.
Северните народи са били най-древни, ако съдим по артефактите им.
Те са побеждавали, прогнилите отвътре империи на юг.

Днешната империя на злото (парите) както виждаме е най-жалка смешна и позорна, независимо, че причинява повече страдание от всички предшестващи я...

А иначе, права си, Китай и най-вече Индия принадлежат на същия поток от древни Велики Хора, които градят и в Северна Европа...
А и днес е показателно, че интелигентността нараства към по-северните райони.
Трудно е да правиш наука, докато се печеш полугол на зверско слънце в средиземноморието

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 10:58



Ами именно - как се отоплява този огромен мразовит замък с камина? Истината е, че им се е налагало да спят по няколко души в легло, за да не умрат от студ! И непрекъснато повтаряш:"Стига с тия филми! Стига с тия книги!" На теб да не би случайно да ти работи машината на времето?

Интересно откъде черпиш информация!?
Замъците са прекрасни творения, красиви са във всяко едно отношение и няма значение дали са били практични, така че да оставим тази тема. Но представяш ли си, ако светът беше пълен със замъци? На кого ще се хареса подобно еднообразие? Ами те са така магнетични, именно защото са уникални! А светът е прекрасен, защото е изпълнен с уникални места, народи, култури /колкото и да не ти се ще/. Цялата ни планета е едно толкова изключително място, че ако човек се замисли в по-сериозни мащаби би му спрял дъха! А ти с такава лекота отсъждаш кое е достойно да съществува и кое не, кои хора са Хора и кои не... Знаеш ли, след толкова години обучение по биология най-важното, което научих е, че животът е Чудо! Научи се да го уважаваш във всичките му форми! Не използвай думата "животни" за обида! Не се получава. Природата е над всичко! Тя без нас /хората/ може, но ние без нея - НЕ!
Приеми, че човек сам избира какво да чете, гледа, в какво да вярва. Това не дели хората на низши и визши! И се замисли дали е случаен факта, че малцина мислят като теб. Аз лично, ще си призная, за първи път чувам подобно твърдение - Северна европа е люлка на цивилизациите.
А точно пък за Нютон са известни едни по-други факти
Стотици селяни работят за един благородник, но всъщност работят предимно за себе си?! Колко удобно!
Ако негрите са се избивали по какъвто и да е начин в племената си, то е защото сами са избрали подобен начин на изразяване, а това е различно! А вождовете им просто са нямали друг избор!
С такава лекота твърдиш, че никой негър не е станал учен!!! Явно познаваш всички учени И не е нужно човек да прави велики открития през ден, за да е достоен човек! То ако с такава честота се правеха открития, ехе... И не е учен само този, който прави велики открития!
Ако всички жени по света се занимаваха с изкуство, а всички мъже - с наука, то това би бил един много скучен свят! Светът е прекрасен именно в многообразието си!
Не си много последователен в отношението си към жените! Приемам правото ти на мнение, но има много жени учени, повярвай ми, работила съм с такива - изключително одухотворени и интелигентни жени, отдадени на науката!
А за Кюри какво да кажа? Жалко е, че така обезсмисляш труда и! Все пак това, което тя е открила намира много широко приложение днес.
Не всичко е Бяло и Черно! За мое огромно щастие светът е доста по-шарен! Във всяко отношение... И поне в мечтите си човек може да опита от всичко: в един момент съм на кораба на Кук, в следващия се разхождам из градините на Шамбор!
Знаеш ли как са наказвали тези, които по неволя са станали прицел на царския гняв в Китай? Режели са им краката и са ги оставяли на пост пред портите. Жестокостта е навсякъде, неизбежно е, не са я измислили негрите!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 11:29



А ето и нещичко по темата за жените и мястото им в науката.
Явно имаш интернет

едва ли ще ти представлява проблем да се поровиш и да прочетеш нещичко.
Чъншун У! Физичка, преобърнала фундаменталния закон за четността, но не могла да получи научна работа по време на Втората св. война заради дискриминацията към азиатците!!!
Барбара Мак Клинток - в областта на генетиката. Идеите и били отхвърляни с десетилетия! Все пак върховете вече от векове били окупирани от мъжете и те колели те бесели, както се казва...
24-годишната Джослин Бел е откривателка на пулсарите. За откриването на пулсарите Нобелова награда получава ръководителят на доктората и! Уау! След това тя се отказва от научна дейност...
Толкова много факти, порови се и ще намериш, аз това го извадих само от една статия!
Въпреки сексизма, въпреки трудностите и униженията, на които са подлагани, толкова жени са намерили смелост да останат вярни на идеите си. При същите условия как ли биха постъпили мъжете? Можем само да гадаем...




Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 11:57



Горкичките,
трябва да ти кажа, че един единствен път съм "воювал" и то бе да защитя научния си труд от ръководителя си. А аз съм мъж, ръководителят ми бе жена! Е, аз победих, но повечето ми колеги - не.

Иначе, лошо попадение, към квантовата механика и съвременните генетика и космология имам изключително дълбоки резерви! Нищо свързано с хората, просто стоим на едно място. Американската наука НЕ е Наука. Докато мерим "научността" с брой публикации ще сме жалки невежи кариеристчета. Тогава по-добре да работим в частна фирма.
Имах един куп доклади, на които ръкопляскаха в чужбина (уж развитите страни на северна Европа)... НО днес народите не са това, което някога са били


Защо? Защото подходът е като тоя на Мария Кюри - тежък труд за дребни, незначителни неща - спомни си Ускорителят - милиарди пари, хиляди хора, огромна машина... Ще видим дали ще открият някога нещо.
По-лошо е, че сега бизнесът не прави "наука" както Кюри - безкористно (макар, че всеки Творец си има вземане-даване с Гордостта), сега ФАЛШИФИЦИРАТ наука за да крадат пари!

Старата мъдрост "по плодовете ще ги познаете".

Трябва да бъдат изхвърлени ТЪРГОВЦИТЕ от ХРАМА!!!
Едва тогава ще видим истинската Светлина и тя ще ни Роди Отново!

---

Да, разнообразието е единственото нещо, което може да се нарече Живот на практика. Точно монотонността, еднообразието в трудовия ден на мнозинството днес е оня Смъртен Грях, единствения, който отнема Живота и погубва Душата.

Но, ДА, можеш да дадеш оценка, вярна и точна за даден народ - просто по стремежът му към Небесното! "Търсете Царството Небесно, останалото ще ви се приложи" - Духът дава Таланти, като ДАР.
Но когато издигаш НАСИЛИЕТО, то си проклет.
Всички Светски Власти си служат с НАСИЛИЕ. Затова и завършват по един и същи начин - в пречистващия огън на Революцията, праведният съд, свещеният гняв на унизения Елит сред Хората (Творците)!

Затова Хитлер, въпреки прекрасната идеология, погуби всичко и себе си, затова "великите" империи на индианците, които лееха с радост кръвта на събратята си, бяха унизително заличени за броени дни...
Справедливостта накрая винаги тържествува.

Има ценни неща, към които винаги трябва да се стреми всеки един Човек, ако иска да бъде Достоен, да има смисъл на Живота си!!!
Не можеш да си толерантен, да се изравниш в тълпата, да се обезличиш, послушен роб, отдаден на апатия, слугуващ безгласно...
Човек е ДЛЪЖЕН да е повече от животните. Обичам животните, особено като съм заобиколен от хора-зверове още от най-ранното си детство, но...
ти би ли се оставила на котило скорпиони, само защото са гладни, бедничките??!

Ето ти точен Критерии за оценка на всичко -
което проявява Насилие е боклук, което Твори е Божи син.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано13.10.08 12:00



Ти в коя секта си? Те вече са към 100, но ми е интересно ти в коя си!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 12:01



И още нещо.

Има непреходни неща. ДУХЪТ ТРЯБВА ДА ТЪРЖЕСТВУВА НАД МАТЕРИЯТА.
Затова монархиите, тоталитарните общества бяха по-достойни и оставиха нещо ценно след себе си. Водени бяха от идеал, от философия, не от жалко трупане на числа в банкови сметки! Без значение, до колко успяха да приложат Идеалното кум Реалността. Така или иначе - това е Пътят, Божият път.
Проблемът е в хората, слаби и жалки, не в Идеята на Духа!

Далечната История ще отсъди.

Не, Биологичният Живот не е достатъчно Чудо, та да не си способен да се откажеш от материалният си Живот за една по-висша цел!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 12:02



Аз съм уникат.
Атакувам ВСИЧКИ секти.

Членувам е Христовата Църква, истинската на Небе, не тия деноминации, регистрирани в съда



Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 12:20



Брей! Ама ти ставаш все по-зловещ

Наистина! Сигурно подобно мислене прави деспотичните натури!
Ами ти не правиш нищо по-различно от останалата рая , на която се подиграваш, бе човек - мериш според собствения си аршин. Нали всички това правят. Затова сме на туй дередже. Той и Торкемада туй е правил
Ти не се основаваш на факти, но когато някой изложи своето виждане за нещата ти трябват много такива. И защо ли след като не вярваш на фактите?!
Недей така с това пренебрежително отношение към жените! Не за друго, ами не съвпада с ренесансовия хуманизъм и меко казано си противоречиш! Както казах прогресът в науката не може да е постоянен - през ден велико откритие. Понякога са нужни милион малки стъпчици преди да се направи скокът. Но лаврите обира само този, който е направил финалната стъпка. Това обаче не омаловажава всичкия труд, положен за да се стигне до там.
И как точно обичаш животните? На яхния или с картофи Виждал ли си как умира от шок забулена сова/една от най-красивите птици/, простреляна в крилото от безумен ловец? Ей така за кеф. За да докаже, че той е господарят, че е повече от нея. Но то пък според теб совите може да са сатанински изчадия..., недостойни да съществуват



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 12:26



Ха! Ако това е пътят, къде са монархиите днес? И трупали са несметни богатства, о, как само са трупали! Избивали са се за тях. Говориш измислици в момента. Искам факти :) Според мен няма по-големи материалисти от монарсите.
Духът трябва да съществува над материята! Добре, ама живеем в материален свят. Безсилни сме пред този факт.Обществото, в което живеем налага да оцелява кой както може.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 12:45



Какво според теб е карало ония бедни и глупави хорица, без машини, и малцина на брой да издигат красивите Храмове?

Защо тогавашните монарси не са били като днешните бизнесмени - да заграбят всичко и да си го "напъхат под възглавницата", без смисъл, без цел, без...
Защо тогавашните монарси, ако просто са търсили грандоманщина не продължили с огромни правилни сгради (като пирамидите), натъпкани догоре със злато и скъпоценни камъни, ами влагали толкова сложна математика, символика, НАУКА в тия градежи?
Защи масоните днес, не мирясат, тъй и тъй са събрали цялото злато на Света, няма начин да останат без охолство нито те, нито поколението им докато свят светува?

Съжалявам за начинът ми на писане. Аз съм крайно миролюбив човек, както казах Насилието е онова, което най-силно презирам. А насилието се дължи на НЕВЕЖЕСТВО. Точно затова едно куче напада дете. Аз не искам хората да бъдат кучета!

Бедната совичка - совите, символ на Мъдростта, са едни от най-любимите ми красиви животни!
Никога не съм казал, че монарсите са примерът, който да следваме. Войнолюбиви, те се забавлявали с гадости като ловът например. Презирам снобизмът...
Надявах се всички тия неща да са станали ясни.

Не обобщавам, не съм расист. Имам приятели цигани. Оценявам Човек, като ИНДИВИД.
И за мен, както и на Бог не е нужно човек нещо да покаже, за да се докаже. "Бог не гледа на лице". Може да е просяк в калта, ВАЖНО Е МИСЛЕНЕТО, ВЪТРЕШНИЯТ СТРЕМЕЖ! То е непреходно и остава вечно, а богатството материално става на прах.

Грешиш ако мислиш, че ценя един учен по получената Нобелова Награда

Ценни са тия с "малките стъпчици".
НЕ Е ВАЖНО КАКЪВ СИ СЕГА, А КАКВИ СА ВЪЗГЛЕДИТЕ ТИ, КЪМ КАКВО СЕ СТРЕМИШ! ВАЖНО Е ДА СЕ РАЗВИВАШ В ПРАВИЛНАТА ПОСОКА.

Казах ти, бих станал брат на философът Диоген, дето живял в бъчва и пил вода от локвата, отколкото на един безсмислен низък американски бизнесмен, за който няма нищо Свято!

Защо се предаваш?! Може пък да не сме толкова безсилни да оцеляваме с ДУХ не със слугуване на материята ...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор loverrock ()
Публикувано13.10.08 12:45



Говори така за жените, защото живеем във време,в което всеки по-слаб мъж се страхува от тях! Жените имат всичко и одавна не се нуждаят от мъж да ги издържа, да ги командва! Жените са адвокати, хирурзи,държавни глави!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 12:49



Именно





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 13:04



Тогавашните монарси са обичали да показват, да демонстрират властта си. Всеки, който види, да сведе глава, да разбере, че е никой, да изпита страхопочитание. Може би затова са го правили. А единственото хубаво нещо, произтичащо от това е, че днес се наслаждаваме на гледката на красивите замъци, които са съградили. Но пък, ако нищо материално не е вечно /и то си е така/, какъв ли е смисълът...


Понякога си противоречиш, да. Но сигурно и аз го правя, незная.
В някое друго измерение може би се оцелява само с дух. В нашето е нужно съвсем друго. Харесва ли ни, или - не, няма значение.
Не е въпросът в това, дали една майка предпочита децата си, например, пред кариерата си. Понякога тя няма избор. Обществото не и дава избор. И тя го прави - не за себе си, за децата си. Постепенно подобно отношение се наслагва в поколенията и се превръща в манталитет, в мироглед ако щеш. Промяната е толкова естествена - едни ценности се заместват от други... Кой знае докъде ще ни доведе това...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:12



А според мен е страшно смешно това съревнование мъже / жени.

Попитай едно възпитано дете, отгледано в здраво семейство, кого повече обича - баща си или майка си.

Изобщо няма по-смешно и жалко поведение от състезанията и конкуренцията (гадост, издигната на пиедестал в съвременното общество).

Ако искам жена, последната ми мисъл ще бъде да я използвам да ми домакинства или за секс. Отдавна съм превъзмогнал тия най-низши МАТЕРИАЛИСТИЧНИ стремежи. Въпрос на самодисциплина и ДУХОВНИ СТРЕМЕЖИ.

Семейството има смисъл за по-силна работа в областта на Духа (писано е "ДВАМА събрани, Бог е между тях").

Не мисля, че разбирате нещо от това, за което ви пиша.
Не, не поставям под съмнение способностите ви, просто едва ли в това просто-материално ежедневие сте запознати с подтекта, със същността на Учението. Днес пастори, учители, учени нямат това Знание и дори не го търсят.
Аз поне го търся, затова съм 'Ученик' и това е смисъла на Живота ми на тая Земя - Развитие към Небесното.

Така, че какво разбираш под "силен мъж" - пияница в бара? политик, който гради "имидж" върху костите на невинни? бизнесмен натрупал богатство от кръвта на невинни? мускулест тип, който спи всяка нощ с различна? як мъжага, който за профилактика редовно почупва костите на някого?...
РАДВАМ се, че съм слаб по твоите критерии

Какво е силна жена - някоя която си гледа интересите, а е с мъжа "ако има някаква полза". Не жената ли избира мъжа по богатството. Значи все още има някакво значение?! Или си гледа живота, а ти трябва да я следваш, да й правиш глупави подаръчета? И това сериозен, човек ли би го желал? Ама и така не става, че "губи интерес" ако много й угаждаш. Значи жена, която си живее живота и се отдава на силния (по горепосочените критерии) в момента... За жена, която счита, че само от други жени се нуждае... не ми се говори. За ония психопатологични проблеми, които сега ги изкарват за генетични, днес не ще да споря.
Ами да, не ми трябва такава жена.

Ако имаме ОБЩ план, ОБЩ стремеж, ОБЩА цел и считаме, че реализацията е възможна с ОБЩИ Усилия, то тогава - Чудесно, отговорът е Семейство.
Ако всеки ще си живее за себе си, то токава, ок, - аз нямам какво да правя; не обичам да преча на работата на друг; не съм натрапник.

---

Мисля доста разводнихме темата. Даже вече е далече от предназначението на клуба. Мисля да спра да пиша, преди някой да ме спре принудително
Извинявам се ако съм обидил някого!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 13.10.08 13:16.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:19



Просто не бих могъл да живея с твоето фаталистично мислене.
Тоя свят е материален, нещата се променят, трябва да се нагаждаме, за да оцелее тялото ни, да дадем поколение. Ценностите се променят... НО С КАКВО?

Не, просто съм от "старата школа". Съвсем НЕ оцеляването ми (физическо) е на първо място. Един Християнин следва Принципи, не се кланя на Обстоятелства ("Денят е създаден за Човека, не човек за денят!").

Това, че си противореча идва от факта, че въпреки всичко и аз се боря за физическото си оцеляване (работя), че и аз имам материални желания...
Никой човек не е съвършен. Важно е да правиш ИСКРЕНИ усилия в Правилния Път!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 13.10.08 13:27.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 13:32



Грешиш. Аз съм щастлив човек.

Когато човек е щастлив без да прави другите нещастни, не трябва да променя нищо! Освен, ако не е глупав
Между другото думите, с които си описал съвременните бизнесмени, мутри, политици и т.н. /за което си прав до голяма степен/ в отговора си до loverrockр напълно пасват на един монарх. Имам предвид: градят имидж върху костите на невинни, трупат богатства от кръвта на невинни, а и разврата не им е бил чужд... Явно нещата не са се променили чак толкова
Но за едно си прав - този спор не води до никъде.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор durrel (непознат)
Публикувано15.10.08 10:54



Какво ли имаш предвид под Голямото начало? Питам, защото са известни артефакти от преди много повече от 7000 години - пещерни рисунки и релефи. И според мен това никак не са просто някакви си драсканици, а изключително изящни и натуралистични произведения на изкуството. Но това е мое мнение.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор sci (ученик)
Публикувано15.10.08 14:56



Като Християнин, аз Вярвам в Сътворението и не виждам научни доказателства срещу Библейската история, дори напротив - като изследваш, всичко се потвърждава...

Според мен, преди ВСЕМИРНИЯТ Потоп (станал преди около 7000) Хората са били изключително интелигентни, притежавали са несравнимо по-големи знания (Мъдростта на древните).
Както знаеш, ние креационистите не приемаме еволюцията, а свидетелстваме за наблюдаваната деградация на всичко.

Тук не говоря по-подробно, от една страна, защото сам аз съм в процес на изследване по тези изключително сложни теми, а и защото ще се разгарят безсмислени и неконструктивни спорове и беседи.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 12:37



С тези велики бели водачи до къде са стигнали индианците и африканците?

Изобщо не вярвам, че бялата раса е допринелса с нещо положително за развитието им - по скоро им е попречила.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.10.08 13:21



Не знам как е в реалността, но в Интернет определено всеки си разбира каквото си ще

"Великите бели водачи", са от митологията и на аборигените в Австралия, и на Инките от Южна Америка, подобни са дори описанията в древните Индийски епоси, в Японски митове, вярвания на Африкански племена - все далечна родова памет, че племето им било просветено от бог, който по всичко изглежда от Европеидната раса - БЯЛ мъж с брада?
Това е странно за обяснение - несвързани народи, в митовете и религиите си почитат БЯЛ Човек, дал им Знанието.
Дори в Египет, доста тъмничките местни жители вярват, че Мъдростта им е донесена в дълбока древност от Тот - Човек с изключително европеидна външност.

Най-малкото, от къде тия народи са виждали такива Хора, като са далеч от Европа, а и според официалната наука в Европа имало малцина полумаймуни по това време???

---

И още нещо.

Винаги ми е било забавно да гледам пенещите се от гняв природозащитници, но как ли биха постъпили ако улично псе им налети или не, по-добре ако налети на невръстното им дете... като видят кръвта и...

А как би се почувствала ако в 16 век отидеш със свещениците - смирени старчета, доста просветени и кротки ентусиасти, заедно с конкистадорите в Америка и ... там видиш гримирани полуголи чудовища, които всяка неделя си организират забавление - играят футбол и загубилият отбор (14 човека) се качва един по един на върха на пирамидата, където Жрецът му прерязва гърлото. След малко кръвта на потоци се стича по стъпалата на "свещената" постройка.
Или отиваме малко по-на юг. Тами има едни силни индиански племена - обичат да залавят хора като пленници, на малцината убити им отрязват едни специални части (особено мъжките) и ги носят у дома като деликатес на жените и ДЕЦАТА си.
Ами пленниците - одират ги живи, докато обикалят в еуфория около тях, после ги разфасоват и ... НАСИЛА КАРАТ ПЪРВО ДЕЦАТА да оближат стичащата се кръв и да опитат от прясно извадения мозък...

Какво ще кажеш? Дали би ахнала от великата им култура?
Дали е било много жестоко, че военните ни мъже просто ги застреляли, а свещениците спасили все пак тия, които приели новата Вяра (какво насилие от страна на Мисионерите ни само, а).

Впрочем, усетили залеза си, инките вече се били поизнаесли от големите си градове, когато белите ги нападат. Само, че преди да се изнесат не забравили да заровят децата си живи под къщите си или в някой случай първо им пръскали черепа с тояга.

Или да видим - на север, бедните онепраевдани роби в Хаити. Как мисионерите се отказали да отнемат коренната вяра на негрите и до ден днешен те се кланят на демони във Вудо - мъничка част от ритуалите е да наливат бебетата си с кръв и вино, и да ги прекарват хванати за крачето, надолу с главата над огън, докато последното се къса от писъци.

Култура викаш?

Или нещо нашенско - циганин на 30 прави бебе на родилка на 11-12 (и това само след като вече са се изредили всички от родата му). Обаче българин на 20 е жалък нещастен педофил ако заговори 15 годишна. Залавят го, вкарват го в затвора и обществото тръпне от радост пред това, което властимащите там му правят...

Може би по-културни са северняците. Знаеш ли ескимосите как уважават старците си - ами пращат ги в ледената пустиня. Ако ония имат късмет ще замръзнат преди бялата мецана да закуси с тях. Вярно по-морални ми се струват.

Мислех си, велики личности. Да взема да дам някой пример за книги, рисунки, музика на тия прекрасни онеправднани племена, жертви на расизма на гадния бял човек...
Обаче те писменост нямат - рисуват разни неща дето и сами не си ги разбирали (разбирали ги само Жреците, които безчинствали като плашели тълпата, че са магии) и то най-вече разни нескопосани календарчета (щото техният бог бил Великото дневно Светило). Верно музиката им е яка, наркоманчетата (точно по племенен обичай) и до днес си я слушкат.

Та какво ще кажеш за расизма?! И до къде викаш белите са докарали племената?

Впрочем интересен факт е, че преди българският преславен цар Крум (за който днес моралистите тук копнеят от все сърце) да победи един император от древната Византийска империя, обичаят да се пие вино от главата на човек май не е бил широко застъпен из Европейските земи Сега за тази история гордо учим невръстните си деца.

P.S. Въпреки провокативния си тон, трябва да те уверя (и да се застраховам), че всичко написано тук е цитирано по памет от доста на брой книги, без да украсявам историите (напротив - съкратих ги та да не са толкова зловещи). Всичко това е Истирически ФАКТ!

И знаеш ли, учудващо, всички тия онеправднани народи още съществуват. И както циганите в в България са освободени от всякакви задължения, а получават доста помощи наготово.
Но все още никой от тях не е избрал Пътя на Твореца (макар да има ръководители и бизнесмени от техните среди).

Европейците също са правили ужасни неща (особено Англия и нейният страничен продукт САЩ), но имат и много велики неща, които са същността на Всеки Прогрес.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 16.10.08 13:37.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 17:53



Смирени старчета!?!

Гримирани полуголи чудовища!?!
Май имаш проблем с различните от теб.

Знаеш ли, целият ти постинг говори само за личните ти ограничения, защото нещата които пишеш дори не са вярни, но ако се хвана да те опровергавам просто ще е безмислено - човек, който има толкова деформиран и лъжлив поглед върху нещата е обречен да си живее с илюзиите.

Наистина не мога да се начудя на това, кой идиот ти е дрънкал такива глупости.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.10.08 17:55.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.10.08 18:39



Цялото си свободно време от 5 годишна възраст до сега си запълвам най-вече и предимно с четене...

Сравнявам и чета много и различни книги. Не мисля, че не съм обективен.

Ето например, съжалявам, че наскоро си купих книгата:

"Индиянски религии и магии" - Алфред Метро; из-во Лик, София 2004

Скучна книжка, но не ми се вярва да приказва глупости и лъжи, по простата причина, че доста прилича на суховат научен труд.
Тази ми беше до бюрото, не ми се преписват заглавия от личната ми библиотека.
Който търси намира.

Кажи едно велико постижение, конкретен пример. Ама на древна цивилизация, а не като Пирамидите например, които са строени около Потопът.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано16.10.08 19:27



Непознати приятелю sci, някои от нещата, които четох от теб досега, ми се видяха интересни, но това последното е пълно с предразсъдъците на ограниченото мислене и светоглед на авторите на книгите, които си чел.
Ако наистина си им повярвал, вероятно и ти си пълен с доста предразсъдъци - помисли се върху това, а?
Поздрави от мен!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 19:55



В теб няма нищо обективно. Всичко мериш с своята мярка, не можеш да разбереш ничие чуждо съзнание. Това, че четеш, не означава, че си обективен.
Например колко безмислено намеси природозащитниците. И колко едностранно гледаш на всичко. Ами при теб няма цветове - само черно и бяло (раса). Имам чувството, че някак не разговаряш много с хората.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор HogoFogo ()
Публикувано17.10.08 02:40



Да.
Аз съм велик.
А ти не си. Защото си мухльо.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано17.10.08 05:40



Мислите ли, че всеки човек има потенциала да стане велика личност?

За да станем велики личности трябва да вярваме безгранично!
А нашата вяра е ограничена!
Такива сме и ние самите!
Следователно ние сме продукт на собствената си ограниченост!
Кой е виновен?
Ние сме си виновни!

Редактирано от eco_world на 17.10.08 05:43.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 08:25



Който използва в речника си думата "вина" няма потенциал да стане велика личност.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано17.10.08 11:17



Taka e!
Аз съм жертва на собствената си ограниченост!
А ти си жертва на твоята си ограниченост!

А иначе сме богове, но богове разрушители, които стават богати и велики, защото разрушават планетата си!

За такива велики личности ли става дума тук?

Ето например на всяка такава "велика личност" на Земята й присъждат "Нобелова награда", а тя самата е най-яркият символ на разрушението!

Бедно, бедно човечество!




П.П. Пределно ясно е... не можем да вървим по стария досегашен път и да следваме досегашните ни познати методи.
А ако продължим с тях ще затрием живота на планетата, а с него и биологичните носители на съзнанието ни!

И накрая аз лично боговете-разрушители ги заобикалям отдалече.

Редактирано от eco_world на 17.10.08 11:58.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано17.10.08 14:19



Ти смяташ ли, че можеш да станеш велика личност?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: eco_world]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 17:26



"боговете-разрушители" са силните на деня, властниците, които тълпата боготвори...

Но те са най-жалки ДЕМОНИ, които в агонията си завличат всичко по пътя си към Смъртта.

Гневът, омразата, физическата сила са срам и недостойно нещо за Човекът.
Любовта, Творческият акт на Сътворението е продукт на Мъдростта и е вечен!
Името на Бог е Любов.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано17.10.08 17:38



Аз ли?

А може ли роден в Б-я да стане Личност???

До сега няма прецедент (дори да има, явно са умирали сам сами, забравени от всички).

Обстоятелствата, родовата ми обремененост ми налагат непреодолими обективни ограничения. Мисля доста за себе си вече споменах.

Човек е Творец, не борец. Ако бъде заставен да се бори, той просто драпа за да задържи правото си да бъде Личност.

Повечето хора дори не се сещат, че могат да бъдат Личности, на мен тоя ми стремеж се прояви от най-ранно детство. Трябва да благодаря за Болката!

---

Въпросът е, когато си роб, дали ще издържиш да не похулиш за участта си Бог и да Умреш? Въпросът е, дали научаваш нещо, дали има Смисъл да си по рождение окован насилствено в тъмница (а не както в Пещерата на Платон, където тълпата доброволно се е самооковала)?
А достойно ли е да мълчиш и тихо да скърбиш, обричайки се на забрава без шанс за развитие и промяна? Или по-добре да пищиш и виеш към Луната, та както в оная притча на Христос, да бъдеш чут и вдигнат, за да можеш един ден да направиш и СВОЯ собствена крачка?
Но до къде стигат силите човешки...

...

Не мисля, че трябва да говоря тук по тая тема.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано17.10.08 17:47



Изобщо изписа цял куп приказки само за да не отговориш.

Не исках да ми говориш по някоя тема, а просто да отговориш с да или не. Започваш да ми приличаш на Копривената метла, който просто търси къде да си пробута знанията и понякога изглежда нелепо.

Знаеш ли какво отличава великите личности от теб? Те не са мислили и работили за своите личности - просто са ги използвали за някаква цел извън тях и не са философствали напразно.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано18.10.08 08:31



Отговорих ти.
Твое беше твърдението, че нещата не са само черни и бели...

И пак,
Не може да стане велика личност Човек, докато продължава в разговорите си да използва оня детински атавизъм, да се опитва за всяко дребно нещо да води малки жалки войни и да се наслаждава дори на дребни словестни победи.
Подход като на Римлянина - да става весело на тълпата.

Но това е твърде далеч от градивната критика.
Нещо повече, прав или грешен, аз излагам тези, защитени от доказателства.
Какви са твоите тези-доказателства?! Или остава само виц-"остроумието".

Правилно ли е да считаме като Закон твърдението, че Интернет е само за празнословие, безделие и развлечение?!
Да, след като има арестувани за подобно развлечение в поредния медиен скандал. (Въпреки Лъжите за Свобода /на словото/).
Кога нещо е сериозно и кога не?...

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 10:42



Да наистина, това какво общо имаше с природозащитниците

Може би той причислява всички, които не принадлежат към "Великата бяла раса" към Животинското царство?
И сега към sci - аз съм природозащитничка и ме е хапало куче /е, не пея в хора/. Е, и? Първо - със сигурност съм провокирала животинката по някакъв начин. Ако има озверели кучета по улиците, запитай се кой ги е пратил там!!! Много е лесно да търсим вината винаги някъде другаде, когато тя е в нас, хората!
Обвиняваш другите, че са с промити мозъци, че мислят ограничено, но самият ти, както вече казах, мериш само по собствения си аршин и не приемаш чуждо мнение. И наистсина имаш интересен поглед върху някои неща, не мога да не го отбележа!
Един въпрос, тъй като клубът е Велики личности - посочи съвременник, когото би определил като такъв! Ще е интересно да се помисли върху нещо такова...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 11:09



Ох, аз половин книга изписах из форумите за да докажа, че след втората световна война НЯМА ЕДНА ДОРИ ЛИЧНОСТ, камо ли "Велика", ти ме питаш...

А природозащитниците, толкова ясно го казах:

Визирам точно хората (природозащитници, антикомунисти, гей-застъпници, анти-расисти и т.н.), които не мислят, а повтарят папагалски шаблони, по модата на Света .
Някога наказваха ако не прославиш Г. Димитров (на мен ми се е случвало), без да знаеха защо пък те толкова го славят. Днес е МОДЕРНО да защитаваш животните и циганите (никога не бих принизил животните на нивото на циганите), да хулиш Хитлер и комунизма, НО НИКОЙ ОТ ТИЯ ПЛЮЕЩИ НЕ СЕ И ЗАМИСЛЯ ДА ПОПРОЧЕТЕ ПО ВЪПРОСЪТ, НО СЕРИОЗНА ЛИТЕРАТУРА, НЕ ПРОКЛАМАЦИОННИ ЛИСТОВКИ И ВЕСТНИКАРСКА ПОМИЯ.

Мисля, че 21 век е далеч по-суеверен (заучен какво да отговаря) от средновековието.
Свободата на Словото се състои само до изливане в публичното пространство на цинизъм и простотия, иначе - поголовно преследване.

Ето за такива казвам, че са без мнение. И днес 99,999999% сте такива. Говорите, което на тълпата й е наложено и вече й е станало навик...
И не разбирате различното, щом не пасва на шаблонът ви, вие го приравнявате без мисъл на някой отрицателен шаблон (наложен ви от Властниците) и налитате с агресия.
Точно това е ТЪЛПА.

Защо напада едно куче - защото е било накарано от Човек (изрод) или заради невежеството си (страх от неизвестното).
Затова казах, че е страшно, когато хората станат кучета.

Не съм агресивен, учуден съм, че като че ли няма шанс да се разбираме какво именно мислим.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 11:10.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 11:45



По-рано нарече мисленето ми фаталистично, сигурно си спомняш... Хм! Виж се само какви ги пишеш ти! Бълваш песимизъм! "Няма една дори личност, камо ли велика"... Все се надявах да посочиш поне едно име, някакси не върви да поставяш всички хора под общ знаменател.
Ето, например: "...сте такива", ..."говорите", "мислите"... Разбирам, че визираш природозащитниците като мен, но може да засегнеш и някой "невинен"

/това беше шега!/ Наистина ли нямаш никакво чувство за хумор и смяташ ли, че щом някой не приема казаното от теб безпрекословно, то той е агресивен, без собствено мнение и с промит мозък... Тук цитирах епитети, които ти използваш
Не е нужно да отговаряш, ако го намираш за безсмислено, но случвало ли ти се е да приемеш чуждо мнение пък на теб, такова, което не пасва на твоя шаблон, например? Аз лично няколко пъти споменах, че за мен няма нищо по-прекрасно от свят, в който хората имат различни мнения, уважавам правото им на това и смятам че е изключително креативно те да ги обсъждат, без това да значи, че се карат А ти тук ме обвиняваш, че не разбирам различното щом не пасва на шаблона ми И, ако 99,999999% сме такива, то останалия 0,000001% за кого е?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 12:12



Ами останалите 0,000001% са тия, които мислят. Но толкова малко като брой, няма как да не се загубят (абсорбират и изядат) в такава тълпа.
А общественото ниво е ОСОБЕНО важно. Не си ли чела изразът "във въздуха имаше напрежение" - откритието сякаш е назрявало, масите са се вълнували и ... изведнъж Личността, която била най-Чувствителна да долови гласът на Бог, просто донесла Откритието до Хората, тъй както Мойсей донесъл 10-те заповеди.

Та искаме едно и също - хората да мислят. Ти мислиш, че аз съм нетолерантен. Аз мисля, че всички повтаряте едно и също и то е грешно, не защото аз мисля, че е грешно, това бе мой извод от дълги години четене, слушане и анализи.
Абсурдно е от чувство за "толерантност" да се съглася с грешното мисленене някого. Просто няма да е полезно за него.

Въпросът е и за това, ти сама призна, че мисленето ми е "оригинално" (не се хваля, само искам да е ясно, че съм различен, не задължително прав). Та привеждам някакви мисли и доказателства. В отговор ми дават шаблони от жълтата преса. Не долавям ИНДИВИДУАЛНО МИСЛЕНЕ (впрочем в реалността този проблем не е чак така изразен; може би реалните хора, с които рядко все пак говоря са по-склонни да се замислят, вместо да се 'пускат на запис').

А ИСТИНАТА е една. Ако твърдо застъпваш поредната мерзост на Светът в 21 век, че "имало много истини; всеки си има своя истина", то тогава няма как да стигнем до съгласие един с друг.
Вярата в Бог не се получава нито само чрез интелектуални доказателства, нито с добра воля... тя се дава от Бог, ако сам Човек искрено я желае лично за себе си.

---

"Мъдрецът е винаги тъжен"

Няма как да запазиш способността си да МИСЛИШ и наблюдавайки светът около теб да не си песимист и тъжен.
Казват Християните са оптимисти, пълни с надежда. Но те най-добре трябва да знаят, че Земята я чака ужасен край, а спасените ще са нищожен брой...

И пак, защо, ти имаш ли някоя съвременна Личност предвид?

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 12:14.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.10.08 12:35



Чел ли си Ървин Уелш?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано20.10.08 12:44



Виждам, че тук отваряш вратичка за една друга тема - демографския взрив и отражението му върху ценностната система на дадено общество. Има връзка. Нямам обяснение на това, но е факт, че съвременното общество се "храни" с Личности, храносмила ги и нищо не остава... Но не всички стават за "ядене", има и доста жилави такива


Разбира се, че не толерантност може да те накара да се съгласиш с погрешно мнение, а глупост. Но чие мнение е погрешно и чие правилно, и не е ли въпрос на субективизъм?
Ха, може би истината е една, а може би не, не съм толкова мъдра да зная.
Ето най накрая да сме на едно мнение! И аз мисля, че Земята я чака ужасен край, но в подробностите ще се разминем, така че по-краткия вариант да оставим
Знаеш ли, всичките ми колежки в университета с изключение на една се увличат по чалга, Биг Брадър, безцелно обикаляне по магазините за "парцалки", и не показват никакъв интерес към материала, който уж сами са избрали да изучават. Но аз запазвам чувството си за хумор въпреки всичко Имат право да правят с живота си каквото си искат! Светът около мен щеше да ме прави тъжна, ако смятах, че имам власт да го променя. Но нямам! Приемам го такъв, какъвто е и продължавам напред.
Няма да е лошо да изясниш какво имаш предвид под "жълта преса", "жълта литература", защото излиза, че всичко което ние /имам предвид тези, с различно мнение от твоето/ четем е "жълто", а това, което ти четеш не е

Вярата в Бог... Та нали тя не се нуждае нито от доказателства, нито от аргументи, а така са се втурнали всички вярващи да опровергават тази или онази научни теории.
Веднъж ми каза - не се отчайвай, има надежда! Сега май ти имаш нужда от подобни думи
Извинявам се за начина, по който излагам мислите си /доста е разбъркано всичко/ - много бързам!



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 13:38



Не, не съм го чел.

Трябва да си призная, че художествена литература почти не чета. От малък си казвах - времето е толкова кратко, че по-добре да се захващам с твърда храна.
Като ще е Литература, по-добре да е сериозна Философия.

С годините нарастна интересът ми към книги и филми, но не толкова защото вярвам, че те ще променят света, а може би се предадох в стремежите си.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 20.10.08 13:38.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 13:43



Мислех си, че човек би оцелял и без общество. С годините разбрах, че не се свиква (още повече, че възможностите да се отдадеш на чиста наука и изкуство са... никакви). Знам, че може да се живее, ако имаш дори само още един човек. Но ти сама каза - днес на практика всички са еднакви. Дори да си затворя очите за друго, самотата е достатъчна за да те погуби...

Не, не трябва да отварям тема за тъгата и т.н., както вече казах.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.10.08 14:02



А Мадона слушаш ли?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано20.10.08 14:56



Това пък защо



Е, има някои интересно звучащи нейни песнички, но за мен те са в категория - фонова музика (радио).

Предпочитам по-специална, енергиино концентрирана музика - симфоничен метъл, класика, техно, денс (по-рядко).

Сигурен съм, че Гениите комбинират изпълненията на Rhapsody of Fire с образа на хор в Милтъновия Пандемониум, с медитация по Клайдерман

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано20.10.08 17:19



Затова казах, че е страшно, когато хората станат кучета.


Но хората са кучета или поне са на това ниво на осъзнаване!

Повечето от обкръжаващите ни в социума са преродени в човешка форма бивши домашни любимци, които въпреки че са в тела на хомо сапиенс все още не могат да скъсат с животинското си самоосъзнаване.

Ето точно по тази причина животът на по-напредналите в осъзнаването си човешки същества става все по труден, защото едно напреднало човеко същество осъзнава преходността на живота ни в това измерение и не се запасява и осигурява, но в резултат на това по-високото си осъзнаване отива на последна позиция в материалното.

Редактирано от eco_world на 20.10.08 17:28.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор durrel (непознат)
Публикувано22.10.08 10:02



Разбирам, но как ли един креационист си обяснява съотношението между онтогенеза и филогенеза?



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано22.10.08 10:04



Да нямаш предвид Durrell?





Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор durrel (непознат)
Публикувано22.10.08 10:07



Е-е-е! Една буква, никой не забелязва


Именно в този клуб му е мястото да спомена, че не срещам много често негови фенове



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор lila_va (новак)
Публикувано22.10.08 10:09



Ето, че забелязах!
А, не съм съгласна, много сме





Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано10.11.08 11:27



"Най-мразим да мислим !" /шопска велика мисъл/



Тема Re: това ми напомня за двама кълвачинови [re: stoyanov]  
Автор nerusata (непознат )
Публикувано18.11.08 12:48



това ми напомня за двама кълвачи - баща и син. Чукали си те по дърветата, но в

почивката сина казал на баща си - "тате искам да уча и да стана правист". "ок сине , живота е пред теб,изучи се и стани". Минало се време и сина пак - " Тате искам да уча и да стана инженер." "ок сине - дерзай"- подкрепил го на свой ред бащата. Но след още известно време при поредния опит от страна на сина да сподели с баща си синовните си щения за своето бъдеще, нервите на клетия баща се опнали и хоп - взели че се скъсали : "Сине каквото искаш ставай, но от мен да знаеш: каквото и да станеш, пак кълвач щте си останеш"



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор krechetalo77 (познат)
Публикувано19.01.13 18:57



много съм луда, извинете. В главата ми са, болна съм, нямам значение и скоро ще пукна.

Редактирано от Киро на 19.01.13 19:31.



Тема Re:нови [re: krechetalo77]  
Автор krechetalo77 (познат)
Публикувано19.01.13 18:58



аз съм лудата кука Ефир. Още не знам, но скоро няма да мога да пиша тук. Ако сега пукна, утре няма да има кой да сиспомня за мен, аз съм изхарчен, ЯЛОВ боклук....

Редактирано от Киро на 19.01.13 19:30.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: eco_world]  
Автор Минко Маринов (непознат )
Публикувано22.03.13 09:18



Мисалта определное си я бива:)
_______________





Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Adrina (искам лято!)
Публикувано24.02.15 14:25



Ехееееее..ти пък какво против имаш тях?


Бербатов има фондация, помага човека, това че не философства напразно не го прави по-малко духовен човек...

но трудно ще слезе в ума на един Мъж, ако той не е направен щастлив от една Жена.
Тъй ли?
А кои сте вие? За Боговете питам! Къде да се присъединя?
Абе тук било бая интересно...: )))))

И нека утре започне от днес!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Adrina (искам лято!)
Публикувано24.02.15 14:27



Аз затова винаги поставям Емоциите над Ума.
Това е интересно! Може ли малко повече инфо...

И нека утре започне от днес!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.02.15 14:54



Потенциал - да!

Въпросът е единствено е това, че за неговото натрупване рядко е достатъчен един живот.

Истината е някъде там ! - реплика на очният ми лекар.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: valsodar]  
Автор Adrina (искам лято!)
Публикувано25.02.15 19:55



А кой за теб е Велика личност...и с какво? Говорим за цялостен перфектен образ...
Дай пример, ако може...



И нека утре започне от днес!

Тема Re: Мислите ли...нови [re: stoyanov]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано03.03.15 12:59



Така казано, не се разбира, какво се има предвид под "велика личност".



Тема Re: Мислите ли...нови [re: Exaybachay]  
Автор miradona@abv.bg (непознат )
Публикувано23.06.15 13:42



Според мен всеки си има идеал за велика личност!
_______________






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.