Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 13:04



Тогавашните монарси са обичали да показват, да демонстрират властта си. Всеки, който види, да сведе глава, да разбере, че е никой, да изпита страхопочитание. Може би затова са го правили. А единственото хубаво нещо, произтичащо от това е, че днес се наслаждаваме на гледката на красивите замъци, които са съградили. Но пък, ако нищо материално не е вечно /и то си е така/, какъв ли е смисълът...


Понякога си противоречиш, да. Но сигурно и аз го правя, незная.
В някое друго измерение може би се оцелява само с дух. В нашето е нужно съвсем друго. Харесва ли ни, или - не, няма значение.
Не е въпросът в това, дали една майка предпочита децата си, например, пред кариерата си. Понякога тя няма избор. Обществото не и дава избор. И тя го прави - не за себе си, за децата си. Постепенно подобно отношение се наслагва в поколенията и се превръща в манталитет, в мироглед ако щеш. Промяната е толкова естествена - едни ценности се заместват от други... Кой знае докъде ще ни доведе това...



Тема Re: Мислите ли...нови [re: loverrock]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:12



А според мен е страшно смешно това съревнование мъже / жени.

Попитай едно възпитано дете, отгледано в здраво семейство, кого повече обича - баща си или майка си.

Изобщо няма по-смешно и жалко поведение от състезанията и конкуренцията (гадост, издигната на пиедестал в съвременното общество).

Ако искам жена, последната ми мисъл ще бъде да я използвам да ми домакинства или за секс. Отдавна съм превъзмогнал тия най-низши МАТЕРИАЛИСТИЧНИ стремежи. Въпрос на самодисциплина и ДУХОВНИ СТРЕМЕЖИ.

Семейството има смисъл за по-силна работа в областта на Духа (писано е "ДВАМА събрани, Бог е между тях").

Не мисля, че разбирате нещо от това, за което ви пиша.
Не, не поставям под съмнение способностите ви, просто едва ли в това просто-материално ежедневие сте запознати с подтекта, със същността на Учението. Днес пастори, учители, учени нямат това Знание и дори не го търсят.
Аз поне го търся, затова съм 'Ученик' и това е смисъла на Живота ми на тая Земя - Развитие към Небесното.

Така, че какво разбираш под "силен мъж" - пияница в бара? политик, който гради "имидж" върху костите на невинни? бизнесмен натрупал богатство от кръвта на невинни? мускулест тип, който спи всяка нощ с различна? як мъжага, който за профилактика редовно почупва костите на някого?...
РАДВАМ се, че съм слаб по твоите критерии

Какво е силна жена - някоя която си гледа интересите, а е с мъжа "ако има някаква полза". Не жената ли избира мъжа по богатството. Значи все още има някакво значение?! Или си гледа живота, а ти трябва да я следваш, да й правиш глупави подаръчета? И това сериозен, човек ли би го желал? Ама и така не става, че "губи интерес" ако много й угаждаш. Значи жена, която си живее живота и се отдава на силния (по горепосочените критерии) в момента... За жена, която счита, че само от други жени се нуждае... не ми се говори. За ония психопатологични проблеми, които сега ги изкарват за генетични, днес не ще да споря.
Ами да, не ми трябва такава жена.

Ако имаме ОБЩ план, ОБЩ стремеж, ОБЩА цел и считаме, че реализацията е възможна с ОБЩИ Усилия, то тогава - Чудесно, отговорът е Семейство.
Ако всеки ще си живее за себе си, то токава, ок, - аз нямам какво да правя; не обичам да преча на работата на друг; не съм натрапник.

---

Мисля доста разводнихме темата. Даже вече е далече от предназначението на клуба. Мисля да спра да пиша, преди някой да ме спре принудително
Извинявам се ако съм обидил някого!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 13.10.08 13:16.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: lila_va]  
Автор sci (ученик)
Публикувано13.10.08 13:19



Просто не бих могъл да живея с твоето фаталистично мислене.
Тоя свят е материален, нещата се променят, трябва да се нагаждаме, за да оцелее тялото ни, да дадем поколение. Ценностите се променят... НО С КАКВО?

Не, просто съм от "старата школа". Съвсем НЕ оцеляването ми (физическо) е на първо място. Един Християнин следва Принципи, не се кланя на Обстоятелства ("Денят е създаден за Човека, не човек за денят!").

Това, че си противореча идва от факта, че въпреки всичко и аз се боря за физическото си оцеляване (работя), че и аз имам материални желания...
Никой човек не е съвършен. Важно е да правиш ИСКРЕНИ усилия в Правилния Път!

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 13.10.08 13:27.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор lila_va (непознат)
Публикувано13.10.08 13:32



Грешиш. Аз съм щастлив човек.

Когато човек е щастлив без да прави другите нещастни, не трябва да променя нищо! Освен, ако не е глупав
Между другото думите, с които си описал съвременните бизнесмени, мутри, политици и т.н. /за което си прав до голяма степен/ в отговора си до loverrockр напълно пасват на един монарх. Имам предвид: градят имидж върху костите на невинни, трупат богатства от кръвта на невинни, а и разврата не им е бил чужд... Явно нещата не са се променили чак толкова
Но за едно си прав - този спор не води до никъде.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор durrel (непознат)
Публикувано15.10.08 10:54



Какво ли имаш предвид под Голямото начало? Питам, защото са известни артефакти от преди много повече от 7000 години - пещерни рисунки и релефи. И според мен това никак не са просто някакви си драсканици, а изключително изящни и натуралистични произведения на изкуството. Но това е мое мнение.



Тема Re: Мислите ли...нови [re: durrel]  
Автор sci (ученик)
Публикувано15.10.08 14:56



Като Християнин, аз Вярвам в Сътворението и не виждам научни доказателства срещу Библейската история, дори напротив - като изследваш, всичко се потвърждава...

Според мен, преди ВСЕМИРНИЯТ Потоп (станал преди около 7000) Хората са били изключително интелигентни, притежавали са несравнимо по-големи знания (Мъдростта на древните).
Както знаеш, ние креационистите не приемаме еволюцията, а свидетелстваме за наблюдаваната деградация на всичко.

Тук не говоря по-подробно, от една страна, защото сам аз съм в процес на изследване по тези изключително сложни теми, а и защото ще се разгарят безсмислени и неконструктивни спорове и беседи.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!


Тема Re: Мислите ли...нови [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 12:37



С тези велики бели водачи до къде са стигнали индианците и африканците?

Изобщо не вярвам, че бялата раса е допринелса с нещо положително за развитието им - по скоро им е попречила.



Тема Re: Мислите ли... [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.10.08 13:21



Не знам как е в реалността, но в Интернет определено всеки си разбира каквото си ще

"Великите бели водачи", са от митологията и на аборигените в Австралия, и на Инките от Южна Америка, подобни са дори описанията в древните Индийски епоси, в Японски митове, вярвания на Африкански племена - все далечна родова памет, че племето им било просветено от бог, който по всичко изглежда от Европеидната раса - БЯЛ мъж с брада?
Това е странно за обяснение - несвързани народи, в митовете и религиите си почитат БЯЛ Човек, дал им Знанието.
Дори в Египет, доста тъмничките местни жители вярват, че Мъдростта им е донесена в дълбока древност от Тот - Човек с изключително европеидна външност.

Най-малкото, от къде тия народи са виждали такива Хора, като са далеч от Европа, а и според официалната наука в Европа имало малцина полумаймуни по това време???

---

И още нещо.

Винаги ми е било забавно да гледам пенещите се от гняв природозащитници, но как ли биха постъпили ако улично псе им налети или не, по-добре ако налети на невръстното им дете... като видят кръвта и...

А как би се почувствала ако в 16 век отидеш със свещениците - смирени старчета, доста просветени и кротки ентусиасти, заедно с конкистадорите в Америка и ... там видиш гримирани полуголи чудовища, които всяка неделя си организират забавление - играят футбол и загубилият отбор (14 човека) се качва един по един на върха на пирамидата, където Жрецът му прерязва гърлото. След малко кръвта на потоци се стича по стъпалата на "свещената" постройка.
Или отиваме малко по-на юг. Тами има едни силни индиански племена - обичат да залавят хора като пленници, на малцината убити им отрязват едни специални части (особено мъжките) и ги носят у дома като деликатес на жените и ДЕЦАТА си.
Ами пленниците - одират ги живи, докато обикалят в еуфория около тях, после ги разфасоват и ... НАСИЛА КАРАТ ПЪРВО ДЕЦАТА да оближат стичащата се кръв и да опитат от прясно извадения мозък...

Какво ще кажеш? Дали би ахнала от великата им култура?
Дали е било много жестоко, че военните ни мъже просто ги застреляли, а свещениците спасили все пак тия, които приели новата Вяра (какво насилие от страна на Мисионерите ни само, а).

Впрочем, усетили залеза си, инките вече се били поизнаесли от големите си градове, когато белите ги нападат. Само, че преди да се изнесат не забравили да заровят децата си живи под къщите си или в някой случай първо им пръскали черепа с тояга.

Или да видим - на север, бедните онепраевдани роби в Хаити. Как мисионерите се отказали да отнемат коренната вяра на негрите и до ден днешен те се кланят на демони във Вудо - мъничка част от ритуалите е да наливат бебетата си с кръв и вино, и да ги прекарват хванати за крачето, надолу с главата над огън, докато последното се къса от писъци.

Култура викаш?

Или нещо нашенско - циганин на 30 прави бебе на родилка на 11-12 (и това само след като вече са се изредили всички от родата му). Обаче българин на 20 е жалък нещастен педофил ако заговори 15 годишна. Залавят го, вкарват го в затвора и обществото тръпне от радост пред това, което властимащите там му правят...

Може би по-културни са северняците. Знаеш ли ескимосите как уважават старците си - ами пращат ги в ледената пустиня. Ако ония имат късмет ще замръзнат преди бялата мецана да закуси с тях. Вярно по-морални ми се струват.

Мислех си, велики личности. Да взема да дам някой пример за книги, рисунки, музика на тия прекрасни онеправднани племена, жертви на расизма на гадния бял човек...
Обаче те писменост нямат - рисуват разни неща дето и сами не си ги разбирали (разбирали ги само Жреците, които безчинствали като плашели тълпата, че са магии) и то най-вече разни нескопосани календарчета (щото техният бог бил Великото дневно Светило). Верно музиката им е яка, наркоманчетата (точно по племенен обичай) и до днес си я слушкат.

Та какво ще кажеш за расизма?! И до къде викаш белите са докарали племената?

Впрочем интересен факт е, че преди българският преславен цар Крум (за който днес моралистите тук копнеят от все сърце) да победи един император от древната Византийска империя, обичаят да се пие вино от главата на човек май не е бил широко застъпен из Европейските земи Сега за тази история гордо учим невръстните си деца.

P.S. Въпреки провокативния си тон, трябва да те уверя (и да се застраховам), че всичко написано тук е цитирано по памет от доста на брой книги, без да украсявам историите (напротив - съкратих ги та да не са толкова зловещи). Всичко това е Истирически ФАКТ!

И знаеш ли, учудващо, всички тия онеправднани народи още съществуват. И както циганите в в България са освободени от всякакви задължения, а получават доста помощи наготово.
Но все още никой от тях не е избрал Пътя на Твореца (макар да има ръководители и бизнесмени от техните среди).

Европейците също са правили ужасни неща (особено Англия и нейният страничен продукт САЩ), но имат и много велики неща, които са същността на Всеки Прогрес.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!

Редактирано от sci на 16.10.08 13:37.



Тема Re: Мислите ли... [re: sci]  
Автор Kaлoмaин (еретичка)
Публикувано16.10.08 17:53



Смирени старчета!?!

Гримирани полуголи чудовища!?!
Май имаш проблем с различните от теб.

Знаеш ли, целият ти постинг говори само за личните ти ограничения, защото нещата които пишеш дори не са вярни, но ако се хвана да те опровергавам просто ще е безмислено - човек, който има толкова деформиран и лъжлив поглед върху нещата е обречен да си живее с илюзиите.

Наистина не мога да се начудя на това, кой идиот ти е дрънкал такива глупости.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.10.08 17:55.



Тема Re: Мислите ли... [re: Kaлoмaин]  
Автор sci (ученик)
Публикувано16.10.08 18:39



Цялото си свободно време от 5 годишна възраст до сега си запълвам най-вече и предимно с четене...

Сравнявам и чета много и различни книги. Не мисля, че не съм обективен.

Ето например, съжалявам, че наскоро си купих книгата:

"Индиянски религии и магии" - Алфред Метро; из-во Лик, София 2004

Скучна книжка, но не ми се вярва да приказва глупости и лъжи, по простата причина, че доста прилича на суховат научен труд.
Тази ми беше до бюрото, не ми се преписват заглавия от личната ми библиотека.
Който търси намира.

Кажи едно велико постижение, конкретен пример. Ама на древна цивилизация, а не като Пирамидите например, които са строени около Потопът.

Ние сме богове.
Присъедини се към нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.