Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ИСУС ХРИСТОС  
Автор Zara_83 (непознат )
Публикувано09.02.08 20:30



Нека БОГ ви благослови докато гледате това клипче и ако още не си взел решение да промениш живота си,направи го още сега!

http://zazz.bg/play:ea49c127



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторPOCИ (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:57



Само един може да се нарече ВЕЛИК, това е ГОСПОД ИИСУС ХРИСТОС !



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:58



Джизъс е суперстар, а?





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: POCИ]  
АвторPOCИ (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:00



Не разбирам чужди езици !



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: POCИ]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 15:02



ами хвани научи някой, че сега без езици не се живее.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор Zara_83 (непознат )
Публикувано12.02.08 23:56



ИСУС е Божият Син който даде живота си за да не бъдем наказани ние. Много хора не вярват или не искат да повярват но има едно пророчество което ще се изпълни много скоро: Филипяни 2 глава


9. Затова и Бог Го превъзвиси и Му подари името, което е над всяко друго име,
10. така че в името на Исус да се поклони всяко коляно от небесните и земните, и подземните същества
11. и всеки език да изповяда, че Исус Христос е Господ, за слава на Бога Отца.



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.02.08 01:38



в крайна сметка всеки вярва в каквото му отърва.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 (новак)
Публикувано13.02.08 08:19




Ти май държиш да си опашка за всеки християнин, от която и да е деноминация!
Какво ще кажеш за връзката свободна воля-вяра/в каквото и да е /?
Що се отнася до Исус Христос, той винаги ще си остане революционер в областта на религията, а и заслужава уважение , най-малкото заради комбинацията дърводелец-син на Бог!



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор corsica (настъпващ)
Публикувано13.02.08 09:30



ИСУС е Божият Син който даде живота си за да не бъдем наказани ние.

Това твърдение никога не съм го разбирала....Как така се е случило, че и след Исус стотици, хиляди и милиони хора все пак са били наказвани с какви ли не страдания-болести, глад, насилия, войни. Нали уж всичко е било отдавна изкупено на кръста?....и то страдащите са вярващи християни. Да оставим настрана невярващите, будистите, мюсулманите и т.н.

Вторият ми въпрос е къде в дадения цитат т.10 виждаш пророчество, щото аз не виждам...


o todo, o nada


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: lshtar777]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 09:34



Той Христос бил революционер и в буквалния смисъл на думата, затова приятелите ми го ковнали на кръста.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано13.02.08 09:38



Абе да не съм на негово място...............
Я да си дойдем на думата- защо си опашка , а не глава?





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: lshtar777]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 09:40



Нещо си се объркала, аз съм хедър, а не футър. Просто трябва да гледаш темата във възходящ ред.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано13.02.08 09:44



По-удобен ми е низходящия.


Щом като вниманието ти се закача от личността на Христос, значи питаеш някаква скрита симпатия, а пък тя върви рамо до рамо с антипатията!



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: lshtar777]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.02.08 09:49



'псолютно. Кефя се на хипари с нестандартни идеи, опълчили се на Novum Ordo Seclorum...



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано13.02.08 09:59



New world order?
Хе-хе, звучиш като ню ейдж отворко!
Вече наистина започвам да вярвам в холографската същност на Вселената, щото така ми изнася и така си я проектирам около мен, че да ми е конфортно!





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: lshtar777]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:07



всеки си има собствена Вселена, ако не вярваш - питай Зейфод Бийлброкс.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано13.02.08 10:16



Винаги съм знаел,че вселената се върти около мен!
Зейфод Бийлброкс
Ама и аз се подписвам с две ръце под това!


Не съм двуглава и триръка , засега..............а за изперкването , ммне знам!



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: lshtar777]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано13.02.08 10:18



Той е дълбоко религиозен





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 10:26



Точно така - всяка сутрин паля тамян и после почвам да гоня спамърските неверници из дира.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано13.02.08 10:32







Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано13.02.08 10:32



Зара, филмчето и призивите не струват, но ти успя да събудиш клуб заспал от повече от година. Браво!





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор lshtar777 ()
Публикувано13.02.08 10:34



Тежко е теглото модераторско, ама дай да почешем езици за Исус Христос.............ако искаш и Дарвин може да поотупаме.


Вместо тамян си тегли един ободряващ ритник, щото той ще ти помогне да риташ спамърски з............ци по-лесно



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано13.02.08 10:37



Имаш предвид, че гони духовете ли? Или призраците сменящи си никовете из клубовете? Романа да не се окаже екзорсист?





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано13.02.08 10:39



Имам предвид,че е дълбоко религиозен макар и да се прави на езичник





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано13.02.08 10:43



Клатиш му ореола.

Въпреки, че това, което си пуснал не го доказва.



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 11:57



ти па се сети какво да пуснеш.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 12:00



Аз съм атеист, бре, чукундур. Иначе ти нерелигиозен езичник виждал ли си?





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:59



Това ли е Бог??!!
А благословиите остави на друг.



"И ако не си взел решение да промениш живота си, направи го още сега!" -



Каква "Великомудра" заповед??!! Кой ти я подшушна, кой (Бог) ти я

вдъхна?! Я се стегни. За такива призиви и (напудрени празни слова) Бог

няма "уши" затова. Е, ние как да те - последваме?!






Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 15:15



Тук пък се натъкваме на друга "блестяща" изповед на авторката на

поставената тема. Тя ни "обяснява" не само Бог, но представете си... и Синът

Божий - Иисус Христос , Който бил дал живота си за... ("даде живота си за да

не бъдем наказани ние"). Ведага следва и моето питане - ОТ КОЙ ДА СМЕ

НАКАЗАНИ И ЗА КАКВО ДА СМЕ НАКАЗАНИ. И понеже е съвсем видно че, тя

е "плиткоумно" сляпо вярваща ни "доказва" и то "най-аргументирано" - че

представете си ИМАЛО ЕДНО ПРОРОЧЕСТВО, което щяло да се изпълни и то в

много, много скоро време ,че от страх да ти се изправят косите??!! И НЕ НИ

ОСТАВА НИЩО ДРУГО ОСВЕН... ДА ХВАЩАМЕ ГОРИТЕ.



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: MMM]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано25.02.08 15:18



Много си строг към детето. Ще поживее, ще види.





Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Kaлoмaин]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 15:44



И аз от сърце и желая да е жива и здрава - (сериозно), да живее но, какъв

диоптър очила да и предоставим за това което ЩЕ ВИДИ.



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор Cтeпeн Пpинц (с примеси)
Публикувано27.02.08 20:27



Така е.

Хубаво е обаче, различните вери да не стават причина за кръвопролития и омраза, некакси не се връзва с каквато и да е духовност...

Нека си верва кой как иска, без да стават кечове за глупости.

Източните са малко по-надред в тва отношение, щото не се тепат толкова заради религия. Визирам такива като даосизъм и различните течения на будизма.

Не всички де, хиндусите яко се тепат с муслимците и други кечове има там също.

Обаче трите юдо-идни религии... мноо политика, мноо стадна работа. Един е Аллах, един е Исус, бла бла.

То всяко учение като че ли си има вътрешно-индивидуално-философско ниво и външно-колективно-стадно ниво, което е и религията.

Какво ли би казал Джизъс за инквизицията например, която е вършила същите работи като неговото разпъване векове наред. Що народ е отишъл е така... не са обръщали бузата много, много.

Самият сМел гибсън се разграничава от Църквата като институция и твърди, че нема нищо общо със завета на Пича.

Абу лудост колко щеш...



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cтeпeн Пpинц]  
Автор Cлoвeнckи вoлk (чукундур)
Публикувано28.02.08 08:37



Самият сМел гибсън се разграничава от Църквата като институция и твърди, че нема нищо общо със завета на Пича.

Той е потенциален богомил



Нищо не разбира от тематиката на клуба-спами,флудва и чати

Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Cлoвeнckи вoлk]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.02.08 00:15



от австралийското словенско племе илюминати.

adam Darayavaus xsayathiya vazraka xsayatha xsayathiy


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторHimler (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 02:32



Zdr na vsichki suglasen sum che isus e velik no po velik e samiq gospod po tochno visheto prevapushtenie na isus.Isus e za nas horata za da mojem da go vidim pipnem i chuem no toi si e toi i da vqrno za nego beshe prorakuvano che shte se rodi i da naistina se rodi.No koi go ubi? koi kara svetut kum nova gibel i koi cica kruvta na obiknovennite horica.az ne vqrvam na tradicionalistikata zashtoto tq e za glupacite koito sa smireni ovchici v edno 6 milqrdno stado i shte vi kaja koi go ubi ubihago tezi koito sled tova se samoprovuzglasiha za bogoizbrani seshtate se koi sa.a za moite tvurdeniq ima rimski svedeniq koito stranno zashto se potulvat s vseki zminat den i drugata mi obosnovka e otidete v zemenskiq manastir (poburzaite dokuto go ima vse oshte tam se pazi zhast ot tainata)zashtoto po stenopisite e opisano v podrobnosti kak isus e razpunat i malkite gnomcheta go bodat i chatat da izduhne a za gnomchetata ot koq narodnost sa nqma da govorq otidete i se ubedete sami.za gjamii pari ima i se stroqt no za manastir ot 13 vec stranno li zashto nqma.hora pomnete dokuto vqrvame v isus shte ni ima i nas a ako zagubim vqrata si ni chaka purvo duhovna i posle genetichna gibel s posoka ankara.a otnosno samiq bog mi nie bulgarite sme alfa i omega zatova sme trun v ochite na gnomite predi da ima isus ima TANGRA i tova vaobshte ne e ezicheski kult taka go obqsnqvat segashnite psevdo pedero ucheni a se kazva v edin letopis Tangra tova e nebeto Tangra tova e zemqta Tangra tova sme ti i az ....... i nashata religiq e purvata izvestna na chovechestvoto i po logikata che gospod e edin i toi e na vsichki sledva.............. no tova ne znachi che ne obicham gospod tochno obratnoto.i pak kazvam vijte go manastira shtoto e v mnogo ukaqno sustoqnie i sled nasheto pokolenie nqma da go ima.V Grad Zemen e

p.s. Sam sum drugi nqma



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
АвторHimmler (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 02:39



a i ishtar777 be mnogo ti e gnomski nick-a



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Авторblume (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 15:05



Ne bogohulstvaite!



Тема Re: ИСУС ХРИСТОС ЛИ?!нови [re: Zara_83]  
АвторMAPKOC (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 11:05



Както виждам, за теб - Иисус Христос, не е нито Бог, нито Спасител - той е в крак с "модното ти увлечение" - и ни Го представяш за - музикант, а не Изкупител. Устройваш ни евтини спектакли и ни внушаваш, че всички метъли и рокаджии - са спасени, а Пасторът на твойта църква е от тез - "Двойно Родените" - та затова отдавна мястото на Месията, е превзето - нагло - от пасторското самомнение. Внимавай да не се сурнеш като - свинете, сиреч бесовете, излязли - от бесовският ти ум.


ДА!!!ДА!



Тема еееххх амааанови [re: corsica]  
Авторakapдa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 18:07



Ами че Исус не е станал велик с това че е висял на кръста(щото с мноооого други е било така,това е било едно от римските наказания,както и набиването на кол...),нито е изкупвал грях,а точно ВЯРАТА в БОГ (т.е. силата на неговата вяра)го прави ВЕЛИК.....ние можем само да му дишаме прахата в това отношение,щото всеки тръби че вярва а всъщност сме минали покрай вярата......





Тема ЗАрчееееее имам въпрос.....нови [re: Zara_83]  
Авторakapдa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 18:21



Стига си цитирала бе жена,нямаш ли мнение?Да съгласна съм Исус и за мен остава най великата личност на всички времена!Но не защото е изкупувал грях или нещо подобно,и хич не се кефя че е умрял по такъв начин,аз за друго го признавам-ЗАЩОТО ТОЙ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ Е ВЯРВАЛ!!!А ние.....минали сме покрай вярата....Ти какво си мислиш,че като знаеш библията наизуст и като тръбиш че си вярваща,значи вярваш ли?НИЩО ПОДОБНО!Вярата не е "цитат",тя не е в някакво си изречение"аз вярвам",ВЯРАТА Е СЪСТОЯНИЕ НА ДУХА!С нея не се парадира,тя е в дйствията а не в приказките..................
Между другото имам един въпрос към теб;Защо се оповаваш на писанието,след като половината е затрито и скрито по политически цели?





Тема Re: ЗАрчееееее имам въпрос.....нови [re: akapдa]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано15.04.08 23:57



здравей
имаш доста неверни представи за същността на християнството и не си ме разбрала правилно. Не знам дали си вярваща в каквато и да било религия , затова и не знам какъв отговор да ти дам за да ме разбереш. БОГ е жива и реална личност и можеш да се обърнеш в молитва към Него за отговорите на въпросите които те вълнуват. Имаш много погрешна представа за ИСУС - Той не е просто човек, ТОЙ е Живият Реален БОГ, Създател на всичко видимо и невидимо, и приел човешки образ воден от безкрайната Си любов към нас, грешните човеци. Умирайки на кръстта Той понесе всеки един човешки грях, за да изкупи човечеството от вечно осъждение. Дали ти възприемаш това или не, то е истина, един ден всички ще бъдем съдени, и няма да имаме оправдание, че не сме знаели за Него, или за спасението което Той ни предлага
Библията е съвършеното, истинно Божие Слово, никой никога не я е променял,скрил, затрил по религиозни, политически, икономически,културни или каквито и да било причини. Дали ти вярваш в това или не е без значение.



Тема За Химлерчоооонови [re: Himler]  
Авторakapдa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 14:25



Химлерчооо,чети сега да ти пиша......кви са тези глупости....ква тангра,ква първа религия,кви гноми,кви пет лева.........Нека дате просветля:Исус много добре Е ЗНАЕЛ какво го чака.Това е било предсказание и е ТРЯБВАЛО да се СБЪДНЕ-БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ ЩЕ ГО УБИЕ-въпросът е бил да се изпълни предсказанието,Исус УМИШЛЕНО е избрал ЮДА да го предаде....така че не знам за кви гноми говориш,обаче трябва да ти кажа,че Исус сам е избрал пътя си(мислищ ли че е нямал силата да промени нещата....?)



Второто което е ...пак не ми става ясно какво общо имя Анкара(един невероятен и ЧИСТ град) с генетичните ти глупости и изобщо с упадъка на скапаната ни държавица......да те светна ли в нещичко по този повод
1.Самото човечество е ВЕЧЕ в упадък и върви на по зле(та ако щеш и генетично го кажи,а за духовно -да не говорим)
2.Самият ти след като си настървен и настървяваш хората тук,значи си минал покрай вярата и изобщо за каква вяра ми говорищ и за какъв Исус ......па и тангра намесваш,сигурно и ти не знаеш що.........
3.Разясни си ги тези неща и тогава седни и пиши.....



Тема Re: ЗАрчееееее имам въпрос.....нови [re: Zara_83]  
Авторakapдa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 14:59



Здрасти,Зара!
Да ти кажа аз вярвам в БОГ,и в себе си,интересуват ме всички религии,защото СЪМ УБЕДЕНА че всичко говори за едно и също и източника е един-БОГ!И той ОБИЧА ВСИЧКИ!БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ!И ще ти кажа защо мисля така-ЗАЩОТО ВСИЧКИ СМЕ СЪЗДАДЕНИ ОТ НЕГО!Той е силата която ни движи изобщо,няма какда ни мрази,защото И В БИБЛИЯТА И В КОРАНА е писано че той е в нас и ние в него,от това следва че всеки един носи божия частица в себе си,нали?Значи мразейки някой народ или определена общност,значи БОГ мрази част от себе си,схвана ли?Което няма как да стане,аз за това мисля че Бог не ни мрази,няма някой,който да е омразен на Господ.......единствено човек сам на себе си може да бъде омразен,съответно човек мразейки себе си -мразим БОГ,защото ние носим част от Божия дух,съответно НЯМАМЕ ПРАВО ДА ГО ОМЪРСЯВАМЕ С ОМРАЗА,ГНЯВ,ЗЛОБА,ЗАВИСТ......за това са и десетте божии заповеди,те не са в полза на Бог-Той ги е дал заради нас,защото всичко що е наречено грях-е във вреда не на БОГ,а на нас...........

А иначе дали Бог е реална личност.......за това дали е личност..-незнам,знам обаче че със сигурност ГО има и за мен е без значение дали се казва Яхве,Исус,или както и да е там,и без значение в каква форма съществува-ТОЙ СЪЩЕСТВУВА!!!И ОБИЧА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ!

Зара надявам се точно да съм ти обяснила в какво точно вярвам,това е от мен.....за сега





Тема Re: ЗАрчееееее имам въпрос.....нови [re: akapдa]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано19.04.08 19:33



Здравей
би ли ми обяснила как така вярваш в БОГ а в същото време не знаеш дали Той е реална личност. Всъщност в какво се изразява вярата ти?
БОГ е реална личност и Той е установил определени правила по които да Го почитаме - тези правила изключват абсолютно всички религии - ислям, будизъм и прочее.
Разбира се че Той обича всички, но иска да Го почитаме по Неговите правила, и тези които не ги спазват биват наказани.
Неговият план за човечеството е да бъде спасено от греховете чрез смъртта и възкресението на Неговия Син. Който не вярва в Сина Му, ще бъде осъден за греховете си и ще бъде наказан вечно. Който повярва че ИСУС е Единствения Жив БОГ, който дойде в човешки образ за да плати наказанието за нашите грехове, и изповяда Божия Син за ГОСПОД и Спасител получава опрощение на греховете си и вечен живот.
Животът на тази земя е тест който трябва да преминем за да получим вечен живот. От нас зависи дали ще преминем този тест или ще бъдем наказани за вечността.
От тук можеш да разбереш повече за това Кой е ИСУС

http://www.greatcom.org/bulgarian/whois.htm



Тема Re: ЗАрчееееее имам въпрос.....нови [re: Zara_83]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано24.04.08 05:21



Аз искам да кажа, че повярвах в Исус и той ме направлява!

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Last Roman]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано24.04.08 05:42



Аз го свалих от кръста даже го дадох на президента да му го дадат... Даже срещнах тогава онзи Дейвид от Господарите на ефира говореше по телефона. Бях тръгнал да тъся Драго чая и минах и през Лили Иванова. Свързах се с нея по телефона и ми се разкрещя, че била в Русия... после пак и се обадих й и казах за детелините и тя ми отговори "О, моля ви не ме занимавайте с глупости!" Даже точно тогава станаха проблемите с Любомир Попов свещеника, който твърди,че вярва в Бог, а не помага на хората. Казаха ми,че тормозел жена си също й разбивал устата! Гам ходи нашата леля Ани пощальонката да им мътят главите, а онзи който умря имаше една аптека и беше много злобен. Работеше в Катедралата! Вие не можахте ли да разберете, че сами си отивате да се молите на сатаната там, а?

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: stoyanov]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.04.08 06:48





Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор abriev (новак)
Публикувано25.06.08 09:17



ти си болна!?няма друго обяснение!?каква "велика личност" е исус христос!?

след 100г.и в ада няма да те пуснат!спри да се излагаш!!!какво ви кара да го правите това?бог ли!?кой бог...



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор eco_world (непознат )
Публикувано07.09.08 13:13



След като всички знаем, че Исус е Божият Син, то тогава църквите, които са го обсебили като Свой, те чии дъщери са?


Може ли едно съвършено съзнание да се представя на земята от несъвършени съзнания.
Колкото и да се старае едно несъвършено съзнание ще оплеска съвършеното!
Така е и с теб мила Зара! Така е и с мен! И с всеки един от нас!
Тогава, кой има право да води другите по пътя към Бог, след като и той е също несъвършен като всички останали?
Никой!

Tеб те използват, мила Зара!
Ти вярваш ли, че само с вербално скандиране за великия пример на Исус, ще можеш да направиш нещо повече за душата си, отколкото всеки друг обикновен човек?
Знам деца като теб има много, но вас църквите ви използват за безплатни рекламни агенти, за да се увеличава броя на вярващите и стичащите се към храмовете, за да се пълнят касичките на свещенниците от продадените свещи, икони и ритуали.... и т.н.
Виж със своя пример Исус успя да направи много повече от всички старозаветни църкви и свещенници взети заедно, но точно това му коства живота, понеже със своето безкористно служене на Бога, той заплаши бизнеса на старозаветните свещенници, които печелеха от продажбата на ритуалите, обявени от тях за свещенни.
Виж огледай се, вгледай се по-внимателно и ще видиш, че и днешните свещенници правят същото както старозаветните са правели по времето на Исус.
И какво следва от това?
Какво ли?
Следва това, че и днес да се въплати Исус в тяло, сегашните свещенници ще Го разпънат отново както някога старозаветните...
Това са търговците в храма, мила Зара!
Я виж в интернет - не са ли си спретнали евреите един "Лас Вегас" от историята на Исус? Спретнали са си! И всеки Божи ден им се въртят рулетките от прииждащите тълпи от вярващи от всички краища на света.
Тогава за каква вяра изобщо можем да говорим? Това ли е Богоизбрания народ, който е призван да дава пример на всички народи?

Църквите, мила Зара, никога няма да позволят да се появи нов, безкористен Исус в този свят, защото тогава хората ще тръгнат след него, а църквите ще се опразнят и свещенниците ще станат безработни.

Затова избий си от милата главичка, че църквите искат света да се промени и да няма насилия, кражби, болести и страдания. Напротив точно от тези негативни и неприятни изживявания на народите по света печели религията своята мощ.

Затова църквите винаги ще експлоатират и стимулират вярата на народите в примера на Исус, но не за тяхно добро, а за свое.

От тази гледна точка може да се запитаме:

На кого всъщност служат църквите?

Те нямат официални пълномощия от Исус или от Бог за да представят Исус на земята!

Те, църквите, живеят от нас, като ни продават своите религиозни ритуали, тоест реализират печалби, но не плащат данъци, като нас и както всички останали социални институции, а това означава, че не участват наравно с всички за поддръжката на социалното общество, в което всички живеем - тогава на кого всъщност служат?

Редактирано от eco_world на 07.09.08 16:04.



Тема Re: ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор tonybadams (непознат )
Публикувано24.10.08 21:55



какво да кажа там кадето думите са просто думи ,а сарцето е станло още една дума,
бог ,исус -сащо думи.
най голяматата гавра е с думичката Любов.

Няма я нито при вярващите нито при невярващите.

говорите за бог е и... какво от това.Той не иска думи...иска да обичаме себе си...това много ли е?...мноого е.

дали оби4ам себе си-е поне мога да кажа че не е лесно.

"дали всичко е любов...сякаш времето е спряло и няма кой да чуе"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.