Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ернесто 4е Геваранови  
Автор cHe Gu3vArA (непознат )
Публикувано02.12.07 13:21



Какво ще кажете за революционера на 20-ти век ,или както го нари4ат последният революционер романтик !



Тема Re: Ернесто 4е Геваранови [re: cHe Gu3vArA]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.12.07 06:49



аз пък съм последния римлянин.


човекът обаче си бил бая безскрупулен, а астмата му изиграла лоша шега. Та го хванали безпомощен - като Левски.

Facta, non verba!


Тема Re: Ернесто 4е Геваранови [re: cHe Gu3vArA]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано06.12.07 21:17



Наскоро излязла някаква книга за него и я превели на български... Заглавието май беше нещо от рода на "Другото лице на Че Гевара" и ставало дума за това, че Че бил всъщност голям изверг и убивал за удоволствие и че при залавянето му се бил насрал от страх и не бил изстрелял и един куршум. Имало описани случаи, когато при него са идвали близки на арестувани врагове на революцията и са молили за освобождаването им, а Че пред тях е вдигал телефона и нареждал въпросните да бъдат разстреляни. Като се замисля, ако в подобна позиция и пленниците бяха такава измет като Костов, Михайлова, Данчо Ментата, Доган, Велчев, Сакс-Кобург-Гота, агентите Виктор, Гоце и т. н. знайни и незнайни презрени врагове на народ и родина.... не просто щях да нареждам да ги разстрелят, а щях да организирам публични изтезания. Уви, не съм в подобна позиция... засега...

Hasta siempre comandante!

ПП В момента доколкото знам се снима мащабна продукция за Че с участието на Бенисио дел Торо, догодина май трябва да излезе...


Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Редактирано от Cлapтибapтфacт на 06.12.07 21:19.



Тема Re: Ернесто 4е Гевара [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Cтeпeн Пpинц (с примеси)
Публикувано05.02.08 21:11



Да, и се снима с "Червената" камера :) - революционна дигитална КИНО камера, която ще убие лентата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.