Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: lRlS]  
Автор1234 (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 23:27



Хайде сега да не се превъзнасяме...


Ако ще правиш обобщения - даваш ли гаранция за всички (т.е. за всеки един) че е честен и почтен?
Нищо не остава скрито, включително "честността" и "почтеността" ...
Нагледал съм се на тая ситуация: тръгнат двама да си обясняват що е Любов, па накрая като не се разберат - хванат се за гушите...
Така че като цяло - нека да не се надценяваме.

Пък за хари... не виждам кой-знае колко осъдителна постъпка в несериозния отговор на несериозен въпрос....



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: минaвaщ]  
Автор5678 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 17:38



В кои беседи ги пише тези деликатни неща, защото не всичко се казва...



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: 5678]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 21:42



Хвани произволно някоя книга по книжарниците (и в интернет книжарниците) на П.Дънов и виж за какво става дума. Никой няма да те агитира - просто прочети - или ще ти допадне или няма. Философията представена в тези беседи не е нещо отвлечено, а е такава, че някои неща може директно да ги приложиш в живота.



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: xapи]  
Авторor (Нерегистриран)
Публикувано02.03.07 13:02



Да има специфика. Свързана е с жертва.
Пренася се в жертва човешката глупост.



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: минaвaщ]  
Авторckит (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 20:32



Нещо по - ясно - ритуали, нямам предвид тези, за външните. Или нещо от практиката на богомилите...



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: xapи]  
Автор newage (идещ)
Публикувано08.05.07 11:52



В отговор на:

Почти всички религии /дори и нестинарите/ правят жертвоприношения - принасяйки в името на своите богове животни, индуистите - в някои ритуали като дар принасят цветя. Каква е спецификата на подобен обред при последователите на Беинса Доуно.
Благодаря предварително за компетентната информация.



Добре каза -- последователи, защото ученици на Беинса няма.
Какво са принесли в жертва -- учението му. Днес, ако Учителя видеше какви неща се правят под неговото име би се обърнал в гроба. Ако е въобще е там...



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: newage]  
Авторlunen prah (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 19:53



Какво мислите, че се прави под негово име? На какво сте свидетели?



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: xapи]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 22:23



"Почти всички религии /дори и нестинарите/ правят жертвоприношения - принасяйки в името на своите богове животни, индуистите - в някои ритуали като дар принасят цветя. Каква е спецификата на подобен обред при последователите на Беинса Доуно.
Благодаря предварително за компетентната информация."
--------------------
Питаш какви жертвопринощения се правят при Беинса Дуно ли?
Мога да се опитам да ти отговоря...
В Православието се жертва агнето, като символ на Агнеца Божий, но това мисля е останало от Стария Завет...т.е. пасхата, на която е присъствал и Исус, според тогавашната традиция... но това все пак е външната страна на нещата... една (според мен) погрешна посока, към която почти всички религии насочват вниманието на последователите си... която аз най-общо определям като външна форма на обожание......

При Беинса Дуно също има един вид "жертвоприношение", но то е според мен вътрешно жертвоприношение, казано с други думи да пожертваме животното вътре в себе си или поне един старозаветен животински навик...



Защото колкото и агънца да лишим от живот отвън, ако останем пак същите отвътре, каква е ползата от тези кръвопролития... що за човешка логика и религиозно чувство са тези, които учат хората че трябва да се пролива кръвта на тези кротки животни за да се омилостиви Бога...нима Бог е кръвожаден и незадоволен...определено това не е Бог с главна буква, за Който свидетелства Исус, а някакъв бог с малка буква, чието име аз няма да произнасям тук, а ще оставя на вас вие да се сетите...



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: xapи]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:01



Според мен важно е преди всичко изграждането на вътрешна връзка, а не да следваме остарели външни религиозни форми на обожание
Ето тази извадка от (http://www.beinsaduno.eu/s_bg.html) може да ви послужи според мен:

"Когато иска да предаде на някой велик дух твърдост, той пак го изпраща на земята, да се роди българин. Който иска да се справя с мъчнотиите, да придобие твърдост, става българин. Българинът е професор по твърдостта. В това отношение, когато се касае за установяване на някаква Божествена идея, човек трябва да бъде българин."

"И така, тази вътрешна връзка с Бога трябва да се създаде. У българина тази връзка е много слаба. Една от задачите на учениците от Всемирното Бяло Братство, е да подигнат у българите религиозното чувство, не само по форма, но коренно. Нас не ни интересува външната форма, но трябва да се произведе един вътрешен преврат, най-напред в нас, а после и вън от нас. И тогава, това духовно течение ще потече в целия български народ и ще стане едно общо повдигане на народа. Първото нещо е да направим едно скачване, една вътрешна връзка между Божествения свят и човешката душа. Тази връзка още не е заякнала у всички ви. Вземете, например, колко лесно се разколебава вярата ви! Някой път казвате: дали има Господ, или няма Господ - съмнявате се. Това показва, доколко връзката ви е слаба. Най-красивото, обаче, е да живеем в Бога. Той ще ни даде един вътрешен импулс за всичко. Като живее човек в Бога, всичко може да върши, всичко се одухотворява. "

Желая ви най-искрено успех по пътя ви !



Тема Re: аргументи и факти, наследство от Беинсанови [re: Last_Roman]  
Автор malahi_999 (непознат )
Публикувано25.06.07 16:15



Това, че между хората, четящи неща от Учителя Беинса Дуно има и фанатици май не ти дава право да твърдиш подобно нещо! :) И аз имам алергия от всички видове религиозни и всякакви други фанатици, ама има и доста свестни хора навсякъде! Не мислиш ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.