Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: last roman]  
Автордoдocaн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 09:35



явно си истински христянин-вместо да поспориме и да ме убедиш в твойта истина ти мислиш за насилие(както братовчед ти м-р Буш и милиони псевдо христяни преди вас).Скоро ще има толкова насилие че и на вас ще ви омръзне.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: дoдocaн]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано04.04.05 12:50



Всеки си има своя истина-въпрос на избор.А една лъжа,изречена 100 пъти се превръща в истина.Ясно е че не всичко написано в Библията отговаря на истината-религията се уповава на вярата,а не на доказателствата.А това че някои използват религията за разпалването на конфликти на верска основа, доказва тяхното лицемерие и човеконенавистничество....Аре,поздрав от БУШевиките!

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: ДOДOCAH]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано21.04.05 20:34



със сигурност исус не е бил това, което е описано в Библията, но пък какво ти дава право да твъдиш, че живота му е протекъл ТОЧНО така? да не си бил там?
нищо не е ясно, след като това се е случило преди 2 и повече хиляди години, можем само да гадем. и това, че на някой му изнася тая хипотеза по-горе, не значи, че тя задължително ще е вярна. не смяташ ли, че каквто и да е бил, само факта, че дори след две хилядолетия половин свят го почита, го прави велик?

И един мармот завива...


Тема Do dodosanнови [re: ДOДOCAH]  
Автор Mat Cauton (knight)
Публикувано22.04.05 17:48



А ето и моето мнение: За мен няма значение какъв точно е бил Исус, за мен има значение какво той олицетворява. аз не вярвам в човека Исус, аз вярвам в Понятието Исус. Ето аз как го разбирам-със смъртта Си на кръста Исус изкупи греховете на цялото човечество. От тогава хората имат избор- прави добро и не мисли какво е било преди това. Това е и посланието-Никога не е късно да започнеш да правиш добро, независимо какъв си бил преди това. Може да си убивал но все пак всеки може да се поправи. Тук не говоря за това че ако се разкаеш всичко ще ти е простено и ще отидеш в рая или в Ада ако ли не се разкаеш не. Аз не вярвам в Рай и Ад. Аз вярвам че за да се изкорени злото от света човек трябва да започне от себе си, не от другите.

Ясно е че не се знае какво е станало тогава-не сме били там. Но все пак за да разберат хората посланието се е наложило да създадат тази история. и се е създала цялата тази простотия с църкви, попове, папи и т.н. Изгубил се е смисълът на всичко и си прав че хорат трябва да разберат че ако ходиш на църква на Великден и целуваш ръка на попа това е не е начинът.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: ДOДOCAH]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано23.04.05 20:47



Интересна версия. Като си помисля, донякъде съвпада с тази от Петото Евангилие. За съжаление от него са достигнали само отделни фрагменти, тъй като то е било подложено на унищожаване от религиозни фанатици. Ето един:

...
Тайната вечеря приключи. Сервитьорите раздигаха масата, напразно търсейки оставен бакшиш. Петър и Матей се бяха кротнали на страни и убиваха времето, играейки барбут. Петър, хронично губещ напоследък, хвърли 6, 6 и 5. Матей, за когото заровете бяха единственото удоволствие, след като приключи с бирничеството, замахна с жар и получи 6, 6 и 6. В това време към тях отегчен се приближи Иисус, размахвайки ръце в страни – тренираше за предстоящото разпъване. Каза им:
- Пичове, дайте да хвърля и аз.
И те му дадоха. С доста силно движение, резултат от прекъсналата тренировка, той хвърли 7, 7 и 7.
- Стига с тези чудеса Иисусе, ние тука на пари играем! – недоволно се озъби Матей.
- Между другото да си виждал Юда? – попита Петър, тършувайки из празните си джобове.
- Каза, че отива да вземе някакви пари. – смотолеви Иисус – А, тъкмо бяхме взели да се целуваме!
- Ми крайно време беше, има да ми дава 30 сребърника. – каза Петър.
...



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: ДOДOCAH]  
Автор,,, (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 23:42



Във всеки форум има поне 10 откачалки.Влезнах тук с надеждата да ги избегна, но уви...те май са навсякъде.Всеки има право на мнение, но да предлагаш такава версия е най-малкото нелепо.Не съм от много вярващите, не ходя в църкви, но от любопитство/за обща култура/ си направих труда да прочета библията и това онова около събития свързани с нея.Силно се впечатлих от това, че доста от описанията в библията се доказват като реално съществували събития и хора.Доказват го археологическите находки.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА ИСУСнови [re: ДOДOCAH]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)
Публикувано02.05.05 12:25



КАК НЕ ТЕ Е СРАМ ПОНЕ МАЛКО, БЕ!!!!!!

Ще се престоря тактично, че не разбрах намека Ви....


Тема СРАМ МЕ Е...нови [re: 3eфиpнa плaмъчka]  
АвторДOДOCAH (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 11:07



СРАМ ме е-от това че хората са просто стадо,водено от извратеняци,срам ме е че земята се тъпче от 6 милиарда човекоподобни скотове-от които скоро ще се оттърве по старата схема,срам ме е че още има религии,армии и пари.
СРАМ ме е ама какво да правя...



Тема Жалка картинка си!нови [re: ДOДOCAH]  
АвторAнoнимчo (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 13:54



Мда... Дълбока лична драма има в теб, човече!....
По-добре да дедем дума на психолозите по твоя въпрос.... Психологията поне част ли е от нещата, в които вярваш?



Тема Re: СРАМ МЕ Е...нови [re: ДOДOCAH]  
Автор goth_storm (Душевна Буря*V*)
Публикувано01.06.05 17:42



само така!!!!!!няма за какво са те е срам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.