Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Светослав Рьорихнови  
Авторhrisantius (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 17:10



Страница за Светослав Рьорих


Брой на сп. "Палитра" по случай 100-годишнината от рождението на Светослав Рьорих




Тема Re: Светослав Рьорихнови [re: hrisantius]  
АвторCaмбo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.04 20:26



Аре стига с тоя Рьорих бе



“Трябва да изберем този Учител, който ни води по нов път. В този пункт хората от северните страни имат за пример учителя Ленин, който притежава познанието за ценностите на новия път. Всяко слово на неговата проповед, всяка постъпка от негова страна носи печата на новия полъх.” /стр.1 в книгата “Община”/

“Появяването на Ленин го приемете като знак чудотворен от страна на космоса” /стр.39/

Това ли ти е "учителя"?! Изявен застъпник на комунизма



Тема към изявения застъпник на тангризманови [re: Caмбo]  
Авторhrisantius (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 07:31



Прочетох статията, за която пишеш, още преди 3 или 4 години. Отдавна не бях се смял толкова. Ето например:

Жената на Рьорих, Елена Ивановна живееща понастоящем в Адияр като “теософска мадона”, роля в която бива посветена след смъртта на предишната Ани Безант /преди Ани Безант това място бива заемано от Елена Блавадска/.

При положение, че Елена Рьорих никога не е била в Адиар и в самия Адиар не е имало никаква теософска мадона...

Масонският девиз гласи: “Победи или умри.” Рьорих предпочита ни едното, нито другото. Вместо да се оттегли в мълчание,той продължава опитите да опровергае това или онова. В края естествено позорно избягва, изоставяйки Комитета по Пакта “Рьорих”.


При положение, че Н.Рьорих първо не е членувал в масонски органицации, второ не се е опитвал да "опровергава това или онва", да не говорим, че от текста на Боголюбов изобщо не става ясно кое "това" и кое "онова" се имат предвид. И трето, Пактът "Рьорих" е бил подписан и ратифициран от всички американски държави, така чме твърдението на Боголюбов и тук е плод на добре развинтена фантазия. И цялата статия, която цитираш, е съставена от все същите измислици и клевети, измукани от една брошурка, печатана с японски или германски пари в китай през 30-те години.

Що се отнася до Ленин, Николай Рьорих го разглежда като привърженик на общинножителството, а не като комунист или марксист. Абе хора, нямате ли какво друго да четете, ами сте се привързали към този тип ненаучна фантастика като книгите на Боголюбов, Кураев и пр. недоразумения!?





Тема аз пък не съм тангристнови [re: hrisantius]  
Авторaнтиkoмyниcт (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 11:02



Те и за извънземните разправят някои, че били научна фантастика Аха И аз се смея на наивността на хора като вас, дето във всеки са готови да видят "учител" Четете другаря Ленин по-често



Тема Re: аз пък не съм тангристнови [re: aнтиkoмyниcт]  
Авторhrisantius (Нерегистриран)
Публикувано08.11.04 15:32



Милован Джилас май беше казал, че по-лош от комунизма е само антикомунизмът... Забелязал съм, че когато хората почнат да се борят с комунизма, често жъзприемат най-лошите му черти - в това число стават доста ограничени.



Тема Re: аз пък не съм тангристнови [re: hrisantius]  
Авторняkakъв (Нерегистриран)
Публикувано08.11.04 17:16



А пък някои стават доста глупави, вярвайки на всевъзможни "гурувци" осезаема разлика между ограничените комунисти, антикомунисти и глупаците няма



Тема Re: аз пък не съм тангрист [re: няkakъв]  
Авторhrisantius (Нерегистриран)
Публикувано09.11.04 13:38



За всевъзможните "гурувци" съм напълно съгласен... От друга страна няма начин да убедиш някого, който е решил да стане последовател на Мария Деви, Виссарион и пр. - този избор си е дълбоко личен и човек в повечено случаи разбира къде е попаднал само след като получи личен опит.

Но да се подхожда към Рьорих от политически позиции, били те комунистически или антикомунистически, е най-малкото недомислие.



Тема Re: аз пък не съм тангристнови [re: hrisantius]  
Авторняkakъв (Нерегистриран)
Публикувано09.11.04 17:09



Въпрос на гледна точка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.