Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: за " мнение"нови [re: нeизвecтнa]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:17



Действително имам към 200 излизания и много съзнателни сънища за последните 7 години. Всичко започна с хеми-синк касетите през 1997 г. Аз съм от София. Имаше една книжарница "Елрид", чрез която се свързах с дистрибуторите на Института и с други интересуващи се в България. Единият мисля че се казваше Георги Стоев. Тази книжарница продаваше касетите, но вече отдавна не продават, защото решиха, че е скъпо за българския стандарт. Не мисля,че в Интернет ще намериш free хеми-синк. Ти с какви касети си работил? Аз си купих целия Гейтуей секънд-хенд и 1 касета с метамузика. Имам каталога им и много материали. А сайтът на института е:
http://www.monroeinstitute.org/
Оттам можеш да си поръчаш с personal check - банка Биохим изготвя чекове. Специално за излизането се тръгва от фокус 10, по-скоро, а не от 12. Затова ще ти свърши работа и само Wave I от Гейтуей. Институтът продава CD-та. Wave I ще ти излезе към 100 $. Но щом като вече си се научил, защо на пробваш, разчитайки само на себе си? И на мен хеми-синкът не ми действа като в началото. Търся други начини.
И аз се "зарибих" по същия начин като теб: не е като да не можеш без това, но много ти липсва. Каква свобода, нали? И при мен в началото беше лесно и често, а напоследък става веднъж на 2 месеца. И при други е било същото. След първоначалния "късмет на начинаещия" после им се е налагало доста да се поизпотят, за да стане. В началото почти всяка нощ бях навън. А знаеш ли какво казват за спонтанните излизания-че били най-безопасните. По-безопасни от предизвиканите. Има много какво да си кажем, вкл. и за методите, но хайде да не е наведнъж. Ако знаеш горе-долу добре английски, ще ти дам най-добрите сайтове с много информация и нет книги.
Като каза "вибрации", нямам типични вибрации като при Монро. Да се треса или нещо подобно. Има светлини, звуци и тактилни усещания. Някои смятат, че вибрациите са само един незадължителен страничен ефект без особено значение. Те не предизвикват състоянието излизане. Отделям се с лекота и нямам black out (изключване) след това. Усещане за завъртане и допир до пода. После се изправям и тръгвам.



Тема Re: за " мнение"нови [re: mnenie]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 19:09



От малка със мен се случват страни неща. Може би ще можете да ми помогнете да си ги обясня. Понякога ми се случва да нямам спомен за това какво съм правила в растояние на часове . Не зная как да го обесня . Сякаш духът ми напуска тялото , но това се случва през деня . Оказва се , че съм говорила или вървяла. Последният път ми се случи на работа . Нямах спомен за 4 часа. Не мисля , че съм луда или нещо подобно. Като малка майка ми не ми даваше да говоря за тези неща пред други хора. Понякога правя спонтани предсказания които след това се случват. Когато застана до някой човек зная дали ми мисли доброто или ме мрази ,усещам дали му е мъчно. Само ,че не зная как да доразвия тези си способности . Исках да ви попитам тези състояния при които нямам спомен дали не са спонтани излизания от тялото , но се отплеснах . Много ще се радвам , ако някои ми даде съвет или е преживял същото , защото моите познати не се интересуват от тези неща.



Тема Re: за неизвестнанови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 18:22



Не мисля че излизаш от тялото щом ходиш и говориш
Възможно е но тогава някой друг трябва да поеме управлението на тялото



Тема Re: за " мнение"нови [re: mnenie]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 18:46



Здравей!
Относно предишното-имам WAVE-1 на Монро но вече не ги слушам
Качил съм си BWGEN-ератора и чат пат си правя компоти от честоти хеми-синк
Но както казах нещото става когато не го очаквам
Ти срещал ли си се и общувал ли си с някого отвъд?
Ходил ли си в парка?Или си скитал само във физическия свят?
Как става при тебе точно номера?Стига с въпросите че ставам нахален
Но като няма човек с кого да споделя и "нормалните"хора те мислят за откачалка...
Ако искаш прати някой адрес
С английския съм зле но си превеждам сайтовете на руски и чета
Чао за сега



Тема Re: за неизвестнанови [re: няkoй]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 19:30



За Неизвестна: хм, има в литературата има описани случаи на излизане в будно състояние по време на ходене. Много са редки, но ги има. Мадам Саже ли се казваше жената...нещо подобно. Била учителка и ставало в час пред черната дъска. Другият беше Боб Петерсън. Той е едно от най-популярните лица в жанра излизане от тялото. Автор е на книги, една от които прочетох. Аз му вярвам. http://www.robertpeterson.org/
V. Making the Body Move During an OBE
The books I read on out-of-body experiences led me to believe that it was impossible to move the physical body during an OBE. I found out that it might be difficult, but possible.

Several times I have apparently forced my body's eyes open during an OBE, yielding some interesting results. I have written more about that in the next chapter.

Although I have no way to prove it, I have apparently made my body move in other ways during a few OBEs. For example:

11/08/80 Sat - OBE #25

...I started myself astrally swaying again. I tried moving my feet, and my physical ones moved! They felt very heavy. The foot I moved was not the swaying astral limb, but the physical one, and I could sense it move with my mind-vision. About then I blacked out and came back....

"This resembles split-consciousness, except that your consciousness is still fully within the astral body." "Сякаш съзнанието е на няколко места едновременно, но всъщност е изцяло в астралното тяло."

Веднъж се разхождал \надявам се, че не греша, беше от неговата книга, а ако греша неволно, после ще се поправя, но случката е точно такава\ посред бял ден с негов познат и ...изведнъж видял как изостава от тялото си, което продължило оживено да разговаря. Адски е необичайно, но...Кой поема контрола, действително?? Нашето "аз" има различни пластове: има съзнание, подсъзнание и свръхсъзнание. Той не казва дали тялото е говорило смислени неща и дали той ги е запомнил. Изчакай да потърся точното място в книгата.
А ти преведе ли си непреведения английски текст? Както виждаш, не е опасно и не е симптом на психическо заболяване. Има описани случаи на неконтролируеми припадъци с амнезия, но хората просто падат - не говорят и не се движат. Това е друго. След ИТ ми се е случвало след като изляза от типичното за ИТ "вцепеняване" на тялото да видя с потрес как размахвам физическите си ръце абсолютно машинално. Правех едно след друго еднакви движения с ръцете. Като се усетих, спрях. Рядък случай.
Ти нямаш съзнателен контрол. Това създава неудобство. Но съмняваш ли се, че все пак някой се грижи за теб? Някаква част от теб.
А това че си развила психовъзможности, също не ме учудва. Това също се случва с практикуващите ИТ. Петерсън има цяла глава CHAPTER 25
Psychic Experiences: телепатия, ясновидство, видения, психически сънища, дежа вю, прекогниция, психокинеза. Твоето е един по-слабо изразен вариант: да чувстваш емоциите на другите и т.н. Познато ми е.
Не мога да се изказвам категорично за теб, виж какво пише в тази книга и си направи собствени изводи. Не се плаши толкова от необичайните неща - доста хора ги преживяват, но се боят да говорят от страх да не ги помислят за луди.



Тема Re: за Някойнови [re: няkoй]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 20:06



BWGEN-ератор? Това да не е някоя от лайт-енд-саунд машините, които могат да се включват към компютър? Те правят миксовете от честоти. http://www.photosonix.com/
Сега, за общуването с ...хора...от отвъд...Препрочитах част 3 на трилогията на Монро и изникват нови и нови неща, за които си казвам: я, ама то било вярно. Монро пише за контакта с починали близки \но трябва наистина да сте били близки\, че всичко, което се иска, е да се настроиш във фаза с онова, което си спомняш за починалия, случка след случка, интонация на гласа, образ. Колкото повече мислиш за него, толкова повече се настройваш на неговата вълна. Тогава можеш да го "срещнеш" както по време на ИТ като емоция и излъчване "зад кадър", нещо познато, усещаш присъствие, чувстваш подкрепа - така и в будно състояние, когато неочаквано ти изплува някаква информация "в стил" еди-кой си. Не се съмнявам в състоянието на психиката си, защото ходих тук и там, разпитвах разни хора и проверих информацията. Беше фактологическа. Потвърди се. Много е лично, за да продължавам. Бяха минали 5 години от "смъртта" на човека. Паркът не ми е познат. Толкова далеч...Това е отвъд фокус 21...
А за физическия свят...това, което виждаме при ИТ, не е той, а копието му, проекцията му...



Тема Re: за неизвестнанови [re: mnenie]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 01:17



Много ви благодаря за отговорите. Много се радвам, че намирам хора които са чели и говорят за това. За съжаление във момента започвам да уча ангийски и не мога да си преведа текста. Аз също си мислех кои се грижи за нас когато напускаме телата си. Бог ни е създал толкова съвършени , а нашето съзнание е заключено в толкова тесни граници. Знаете ли , мисля че всеки човек има свои ангел хранител или нещо такова което го пази. В моя досегащен живот това нещо на няколко пъти ми е спасявало живота. В досегашният си живот винаги съм получавала знаци или по точно това е вътрешно усещане сякаш някои те съветва какво е най добро за теб. С майка ми го нарекохме 'шесто чуство'. С течение на времето разбрах, че трябва да се съобразявам с него и никога не съм бъркала. Имам страшно много въпроси и ми е много приятно да си говоря със вас , но не искам да ставам досадна.



Тема Re: за мнениенови [re: нeизвecтнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 17:00



BWGEN-това е генератор на мозъчни вълни-тоест с него можеш да правиш
хеми-синк звуци с каквато искаш честота,модулация,фонов шум/бял,розов /и т.н.Можеш да си го свалиш на:www.bwgen.com
Името ми е Димитър-на 46 години-от Пловдив.С тези и подобни неща се занимавам от 13 години.Скитах бая време да търся истината по разни религии,
неформални клубове и т.н. ,но само си изгубих времето.Сега опитвам сам.
Друг човек/автор/,който ми разби много илюзии е ОШО.
Чел ли си нещо от него?
Чао за сега!



Тема Re: за неизвестнанови [re: нeизвecтнa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 17:04



Питай! Ще се радвам, ако мога да бъда полезен с нещо!



Тема Re: за мнениенови [re: няkoй]  
Авторнeизвecтнa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 00:09



Аз също се опитвам да търся истината от близо 13 години. Опитах се да търся отговори в христианството но останах много разочарована. Разни попове които идват пияни интересуват се само от това кои какво е дарил и след това го делят помежду си. Не всички са такива но ... реших, че трябва сама да търся отговорите. Лутах се от едни автори към други.Преломен момент за мен бяха книгите на Джеимс Редфийлд . Едната се казва Селестинското пророчество . Други книги които купих много отдавна ,но разбрах едва наскоро са тези на Барбара Марчиняк.Едната от тях се казва Вестителите на зората. За съжаление не съм чела нищо от Ошо. Не зная какво пише Ошо но от тези книги разбрах, че нашите мисли създават нашата действителност. За съжаление много хора не вярват , че е така. От цялото това търсене се промених страшно много неусетно за самата себе си. Спрях да мразя, опитвам се да не пожелавам лошо на никого и станах ексцентрик за хората. Старите ми познати спряха да ме търсят, а новите идват само когато имат нужда. Хората мразят когато кажеш , че ще направиш нещо и го постигаш .Това го могат и те , но когато им кажа начина ми се смеят. Коя книга на Ошо би ми препоръчал за начало? Ако си чел нещо от тези автори ще се радвам да си поговорим. За сега чао!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.