Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос към Мулетонови  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.08.04 23:03



Как успя да се качиш до там?Как го направи?
Когато влязох за първи път в клубовете 1999г. ти не беше това(или греша?)...
Какво се промени от 1999г. до днес?(или нищо не се е променило..само Аз?)
Моля те отговори ми!
Не бързай да даваш път на съществото което вече е подготвило отговора.Виждам го ясно като бял ден...Малцина могат да му дадът живот..но ти успя.
Просто спри за 3-4 мин. без да мислиш и се опитай да си представиш промяната..има ли я..и каква е точно.
Ако желаеш ме запрати далече..далече с неговия отговор(ако въоще има твой)



Тема Re: Въпрос към Мулетонови [re: Дyx]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 07:02




"Виждам го ясно като бял ден..."- твърдиш ти.

Ако е така, що питаш Мулето?

Муле-не се занимавай с глупости,защото ще оглупееш.И кво от това?



Тема Re: Въпрос към Мулетонови [re: MУЛE]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано24.08.04 20:48



Питах те защото забелязвам нещо много интересно.Имам чувството, че наистина си постигнал голяма дълбочина...Не мога да разбера от къде идва...от преди години..или от някаква практика(от последните 5-6 години).Не искам да те убиждам или наранявам..Просто го забелязах едва сега.



Тема Re: "Не искам да те убиждам.."нови [re: Дyx]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 22:45





"Имам чувството, че наистина си постигнал голяма дълбочина.."

Най накрая ,МОЖЕ БИ, ще разбереш , че нещата не са вън от теб.

Муле-не те обиждам, щото няма как и защо. И кво от това?



Тема .нови [re: MУЛE]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано24.08.04 22:55



нищо



Тема Re: Въпрос към въображението - emk-33.comнови [re: Дyx]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 08:03



::lol: ::lol: ::lol: ::lol: ::lol:
ДУХ...
Ще извъртя, с въображение нещата и така... и ще ги свържа с нещата от един друг форум.....в който тече една дълга приказка.

Тя започва ето така:

Ще се изненадате да разберете, че селските несгоди, в частност в село ЕМ КОМПЛЕКТ 33 се дължат на липсата на воъбражение. ::lol: ::lol: ::lol:
Ще се опитам да се обоснова,защото това се оказва вярно не само за това село.
............................................
Навсякъде наоколо има същества, които могат да бъдат наречени кодово-МАЛКИЯ МУК.
Малкия Мук е малък, но с големи претенции.
Тази приказка важи и за всички други недорасли хора, които приличат на МАЛКИЯ МУК от селото емк-33.сом.
Нека не се обиждат.

Сега пиша върху Малкия Мук, за да усетите причината за поведението МУ в селото.
Той често е по малък дори и от майка си-в смисъл недорасъл е.
Дивите дървета ,което растат в камениста почва, не израстват нависоко.А какво да говорим, за фиданките, от които се очакват плодове.Те просто не виреят в камъни и трудности или виреят зле.
Всеки един от нас е една фиданка.

Всеки един от нас храни себе си и околните, с плодовете които дава.
И в зависимост от вкуса на плодовете си,хората се радват на себе си и на тези, които ги заобикалят.
Има хора, като Малкия Мук, които не понасят себе си.
Те не са доволни от себе си и плода си.
Това предопределя и отношението на хората към тях.
Ако не понасяш сам себе си и плода си, как тогава някой друг ще те понася?
Когато не понасяш себе си и другите не те понасят.
Тогава се получава това-оставаш малък и нищожен.
Оставаш недолюбен и самото недолюбване те изражда.
Какво друго ти остава, освен това, да се стремиш съм светлината, като едно ниско и недрасло дръвце,натискано и подтискано от по-високите дървета?
Какво остава на "малките", освен да се опитват да ЗАГРАБЯТ КОЛКОТО МОЖЕ, от светлината, която обаче се оказва ЧУЖДА.
Светлината е винаги чужда и външна за дърветата и хората.
Вниманието на хората и чувствата им, се оказват винаги чужди и външни за този, който се стреми към тях.

Дребните хора,са агресивни и недоволни хора, защото са расли в условия на дефицит на внимание.И във времената на война, на лишения, поколенията които израстват, са много по дребни и грозновати от тези поколения, които израстват в мирно време.

Малкия Мук е дребен и грозноват.
ТОЙ СЕ СТРЕМИ КЪМ ВНИМАНИЕ И ПРИЗНАНИЕ.
Да му кажеш че е едър , снажен и красив, значи да го излъжеш и обидиш.
.............................................
Сравнете външността, физиката, походката, усмивката,обходата , осанката на Малкия Мук, с тази на Охо Бохо. ::lol: ::lol:
Сравнете начина по който пише тук Охо Бохо, с начина по който пише Малкия Мук.Качеството и количеството на писане, продуктивността на идеи и сравнения, е белег за много неща.
Сравнете агресивните и грабещи интереси на единият, с тези-на другия.
.................................................
Липсата на въображение,при равни други условия, е ОГРОМЕН МИНУС.
Няма как да напиша с ОГРОМНИ БУКВИ, КОЛКО ОГРОМНА Е ЛИПСАТА НА ЛИПСАТА НА ВЪОБРАЖЕНИЕТО.
.................................................
Ето затова МАЛКИЯ МУК СЕ ПРОВАЛИ пред вас .
Същество, което няма въображение и идеи, рано или късно се проваля.
За него има дефицит на идеи и тази липса е невидима бариера.
Малките хора усещат това, затова се опитват да узурпират чужди идеи, наричайги ги гръмко -СВОИ.
Всеки УЖ има много идеи, обаче не може да ги реализира.
За да можеш да реализираш идеите си трябва ПЪРВО ДА ИМАШ ИДЕИ. ::lol: ::lol: ::lol: ::lol:

Малкия МУК НЯМА ВЪОБРАЖЕНИЕ И ИДЕИ.Той е недорасъл и в тази област.
Именно такива хора, слагат печат върху чуждите идеи,обявявайки ги за свои.
Досега обаче,Малкия Мук не е показъл нито един нотариален акт, върху идеите в селото, които нарича "МОИ".
Това не му пречи, да се разхожда на дребните си и криви краченца и да твърди-"Това е МОЯ ИДЕЯ!"..."Онова е моя идея".

ИДЕИТЕ ИМАТ КАЧЕСТВОТО ДА БЪДАТ ВИНАГИ ЧУЖДИ. ::lol: ::lol: ::lol:
Те могат да кацнат като пиленце в короната на дървото ти и да си свият гнезденце там.
Дори и пилетата и идеите не обичат ниските,криви и недорасли дървета.Те свиват гнездата си, на високи и недостъпни за недорасляците места.
.............................................
Забележете , че малките хора за това стават недоволни, защото нямат въображение.То не им достига, така както в гората, на малките недорасли дръвчета , не им достига светлина.
.......................................
Какви могатда бъдат изводите от тази приказка за МАЛКИЯ МУК И ОХО БОХО?
.........................
Ако сте идея, не правете гнездо в низко дърво, с криви крака .
Ако сте птичка, не гнездете там, където се качват хора- дребни и с криви краченца.
Ако сте жена-избягвайте дребни мъже, с криви краченца.
Ако сте селянин-избирайте си село в което кметът да не е нисък, дребен и нагъл.

Но най добре е да имате добро въображение,за да можете сами да си пишете приказките


Охо Бохо-усмихнато пиленце, със формата на муле.И кво от това? ::lol: ::lol:



Тема Re: Въпрос към Мулетонови [re: Дyx]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 09:15



postignal e golqma dylbo4ina na analnoto pronikwane weche mu wkarwat cql kol w gyza



Тема Re: Въпрос към въображението - emk-33.comнови [re: MУЛE]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано25.08.04 13:45



Леле майко...
Не знам дали случайно...но в идеята за малкия мук се крие нещо ..нещо в кодовото му име...Той има бързи обувки за да бяга надалеч....Има смокини с които ту му порасват ушите...ту му се смаляват..един вид галеник на съдбата..Защото има честа да познават(всички малки муковци)съдбата на щасливците намерили вълшебни дървета.
На всичкото отгоре..не стига,че имат бързоходни обувки..а ми се сдобиват и с летящо килимче..с което отпрашват когато им стане горещо на мястото.
Е вече съм спокоен.Кодовото име си дойде на мястото.Амин.
Пфуу, че забавно е да стоиш на това място...Виждам го като кръстопът..наоколо няма жива душа...прашно...и някак си мирно...Има едно дърво което играе роля на сянка и мъченица....Дървото е круша..Та от време на време можеш да хапнеш от полуразвалените му плодове.Амин.
Задуха ветрец..ще седна да помедитирам за час два..



Тема Re: Въпрос към въображението - emk-33.comнови [re: Дyx]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 22:29



::lol: ::lol: ::lol: ::lol: ::lol:
Макар и да беше велик,Фюрера стоеше по горе от всички хора в селото и околностите,защото имаше странна походка на същество- дюстабан,което практикуваше и дюстабанно мислене.
Не зная дали знаете какво означава да имаш дюстабанно мислене, но то не е като мисленето на Ирма/онази с големите кофички за мляко,отпред,, които не са пълни точно с мляко/.
Охо Бохо ще се опита да ви обясни какво значи това,макар и той самият да не знае .

Да имаш дюстабанно мислене и интереси,вероятно означава това, да си падаш по жени с гласа и вида на колежката /Рекламния глас/ която наистина прилича на лист хартия,със сутиен ама празен и заблуждаващ, на която лист , е направен опит да бъде нарисувано нещо между средно , мъж и жена.
Интересно е, какво ли е търсил там Малкия Мук-там долу в полите и и какво ли е намерил, за да го прави повторно и потретно?
Да стоиш по горе от хората,които живеят долу, се явава нещо опасно, мислеше си Охо Бохо, като наблюдаваше признаците на социалната смърт,която често предшествува физическата смърт.
Социалната смърт дебне винаги хората и ги обвива във социален ваккум,задушавайки ги бавно и постепенно докато ги умъртви, като изсушени пенсионери,опитващи се да демонстрират "живот".
Докато ви обяснява, Охо Бохо рови по паметта си , като в буклукчиска кофа, за да изкара някой по пресен и невмирисан от времето, спомен,годен все още за консумация.Ама те , спомените станаха едни такива, щъкащи като кърлежи и хлебарки, от които не можеш да се оттървеш, или обратното погледнато- те не могат да се оттърват от теб.
Да стоиш по-горе,разсъждаваше си Охо Бохо,значи, винаги има опасност да паднеш долу, дори и по долу, от хората,коит са долу.
Историята винаги показва такава гадна действителност,в която тези, които са били горе, падат звучно долу, така както Батето, от МОК.

Охо Бохо в този си живот,преживя няколко възхода и падения и е наясно, донякъде с асансьора на живота,дето кара хората да повръщат преди да умрат окончателно.
Социалната смърт е нещо жестоко,защото можеш да я преживееш преди да си умрял и да изпиташ вкусът и за дълги години.
...........................................................
Днес , месец след назряването и ерекцията на тези скандали в СЕЛОТО ни,Охо Бохо се чуди и мае, къде ли ще му излезе края на това, което все още не е започнало.
Защо бяха нужни тези скаднали?
Кой имаше нужда от тях, мамка му,така и не се разбра.
Изведнаж, всички се събудиха изненадани, от това, което се случи, макар все още да не знаят какво точно се е случило.
Най вероятното , всичко започна от това, че Фюрера се чувствуваше по-горе от всички същества в селото и страдаше от манията да ги управлява , ама насила.

Ей го що нещо е живота-качи те на седмото небе и като те остави там за малко, колкото да свикнеш и ...ей - на,.........вземе че се повреди асенсьора и за нула време, се закопаш социално у мъртвите .
И после, иди на изпит и обяснявай за безопасността на асенсьрите и правилата за тяхното използуване.
..........................................
Най убво е, да не се качваш на асенсьор,мислеше звучно Охо Бохо.

Какво му липсваше на Малкия Мук1че така откачи?
Какво и липсваше на Тихата Стъпка че избяга от селото?
Какво им липсваше на тях двамата, та зачерниха живота си взаимно, та сега като се приберат в къщи, да не могат да си кажат нищо, както и преди това,когато пак не си казваха нищо ?

Ей това нещо е неразбираемо- ама хората, ако можеха да разберат себе си, немаше да са хора-заключи съждението си Охо бохо и отстъпи един метър настрани от тази дума "ХОРА". Като отстъпи, Охо Бохо погледна датчика за температурата на водата и се погали по арматурното табло .
Социалната смърт е смърт на контактите/между социално болните/, които така заклеясват, че не могат да контактират помежду си и веригата спира.
................................
Кърлежите и хлебарките обаче издържат социалната смърт....

Офо Бохо прави салата от спомените си.И кво от това?



Тема Re: Въпрос към въображението - emk-33.com [re: MУЛE]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 17:59



Абе,зарежи тоя малък Мук.Той просто си е малък.Не разбра ли?


Днес взех снимките(нали си снимахме в столовата)......
И аз и ти и Яна сме с червени очи:)))Само Анон-не.
На мен много често ми излизат така очите,и бях питала един фотаджия,що така,а той ми каза:щото ти са светли очите.Може да е така.Щото,моите са пъстри,на Яна -сини,а твоите -светлокафяви:)
Ти си се опулил..:)С космонавтския ти червен скафандър...:)Червено много ти отива...
Ма...няма да я слагам тука снимката,щото зарад очите ще ни изкритикуват,че сме вампири:)))


Снощи ми беше много тежко.Извинявам се още един път.
Вчера ми беше един от тия дни,в които човек си блъска главата в стената ,защото не намира изход....
А знам,че да ми се дава един проблем-то е за да го реша.И че има решение.
Тази сутрин,като станах...и застанах още чорлава пред прозореца....да видя какво е времето...си казах,че сигурно ще дойде края....на тоя ад..
Проблем,назрял като цирей....
Проблем-19-годишен.
Вече му се вижда края...и затова още повече боли...

Понякога в живота си може да имаш отровител.
Даден ти отгоре-кармически.
Този отровител може да те трови бавно,но сигурно.
Може,дори от хиляди километри...само по телефона..
Като знаеш,че сигурно си го заслужил...от преден живот....навеждаш мъдро глава и го понасяш...обаче душата накрая и идва много и започва да се бунтува....
Това е трудния момент...
Мъки човешки.
Каквото сме си надробили-това ще сърбаме.


Но днес ,като погледнах чорлава още през джама.....в мен се появи някакъв оптимизъм......
За нещо си...







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.