Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трите свята  
Автор Изrpeв ()
Публикувано12.12.03 09:54



"Идеята, която трябва да залегне в душите ви е, че като дойдете до Божествения свят, трябва да бъдете готови да живеете и по физически, и по духовен и по Божествен начин.
Това значи: вие трябва да живеете и по форма, и по съдържание и по смисъл. В Божествения свят се съдържат и физическият, и духовният. Физическият свят е място, откъдето се черпят материали, духовният свят е място, откъдето се черпят сили. Божественият свят представя съвкупност от начини и методи за използване и обработване на материалите и силите, необходими за развиването на човека."


Дъгата


Тема Re: Трите святанови [re: Изrpeв]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано13.12.03 23:44



На това в магията му викат стомах,гърди и глава-това са трите фабрики на човека и бога.



Тема Re: Трите святанови [re: Trismegist]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано13.12.03 23:50





Не само в магията явно, щото нея не мога да кажа, че я познавам, ама от другаде го знам.

Дъгата


Тема Re: Трите святанови [re: Изrpeв]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано14.12.03 00:16



Изгря пак ей!Направо ще си направим лилаво парти,защото сега си си сменила цвета.Ама знаеш ли-по принцип този цвят се среща в аурата само на най- висшите същества е аз просто така съм го сложил.После вече е черния.Всъщност не разбирам какъв е този черен цвят,който блести.Знам че в бойните изкуства обаче(и не случайно),колкото на по-високо ниво си,толкова е по-тъмен колана.И разбира се накрая е черен.Може би се чудиш защо трчбва да са тъмни цветовете и аз също.Имам си някаква идея,но никой не ми я е потвърдил,защото и не знае.Свещенницие също са с черно.А сатанистите накъде носят бяло.Абе знаещите пък носят и сиво,като среден цвят.Въобще голяма какафония.Късмет в разгадаването на истината или в нейното припомняне!



Тема Re: Трите святанови [re: Trismegist]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано14.12.03 00:33



Аз знам, че след лилавото следва аметистовото, а след него диамантено, съдържащо всичките преди лилавото, целия спектър. Къде е черното, което блести?
За коланите си го обяснявам, без да съм се занимавала с бойни изкуства, че е свързано с овладяваване енергиите на природата, енергията на Земята, тази, която идва от центъра й.
Аз усещам кой цвят ми хармонира в определен момент и него нося, понякога се обличам в цвят, който да стимулира нещо в мене или с който да въздействам на обкръжението си. Всеки цвят си е на мястото. Нямам представа защо, но рядко обличам черно или го комбинирам с нещо светло. Свързано е с темперамента, струва ми се.

Дъгата


Тема Re: Трите святанови [re: Изrpeв]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано14.12.03 00:53



Зарежи това черно,този който ми го каза,имаше нещо в предвид,но аз нали съм реотанче.Ами мога да ти обясня,за черното,но не трябва.Все пак някои неща сами трябва да се откриват от хората.Не мога да коментирам казаните от теб неща,гледам да се обаждам там където знам.Караш ме да се замислям,защо пък сила от земята и защо черно?



Тема Re: Трите святанови [re: Trismegist]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано14.12.03 01:09



Е, щом като не трябва, значи не трябва. Всичко, което ми е било нужно да знам, намирал се е начина да го намеря, да си го спомня...

Не те карам да се замисляш, аз не го казах след мислене, а така ми дойде в главата. Може да не е вярно. Черното като че ли поема, бялото отдава. Черното е затваряне, обръщане навътре, бялото е отваряне навън.

Лека нощ!

Дъгата


Тема Re: Трите святанови [re: Изrpeв]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано20.12.03 01:27





цветовете от видимия спектър на светлината са както следва (подредени възходящо по енергетичност) :

оооооо (това последното следва да е малко по-светло:))

от У. чета за виолетовия цвят като най-висш ... за аметистовия и диамантения за пръв път чувам

светът е жесток към себе си в неразбирането


Тема Re: Трите святанови [re: Люб]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано20.12.03 23:32



Цветовете са символо,по скоро черния или белия цвят е наи-висшия,но както и ти каза най-тъмния цвят от дъгата е лилавия и може би е аналог на другите.



Тема Re: Трите святанови [re: Trismegist]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано21.12.03 04:47





Здравей,

лилавият не е най-тъмният от видимия (за човека) спектър, а синият. Седя пред учебник по химия и "видимия спектър". Но човекът и без това възприема малка част от електромагнетичното излъчване през очите, за разлика напр. от пчелата, която вижда ултравиолетовото (което е след виолетовото), но тя пък не възприема червеното.

Повече не знам

светът е жесток към себе си в неразбирането



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.