Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Средата ли определя човека или обратно?  
АвторNabludavasht (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 20:28



Средата ли определя човека или човек определя и създава средата?
Чистотата ли създава човека или човек създава и поддържа чистотата?

Какво мислите?



Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Nabludavasht]  
Автор Mopraнa. (6% trinity)
Публикувано02.12.03 22:54



Ето тук се сещам за Матрицата или как една (перфектно) организирана среда, примерът е с изкуствения интелект, привлича към себе си неорганизирания органичен интелект и започва да го създава - определя = организира; след като неорганизираните интерперсонални качества на човека се синхронизираха със средата на/в матрицата, те започнаха да я променят ... но по-интересно ми е как средата избира хората, които ще я променят, защото ако не приемем, че средата избира хората /казано е събитията избират личностите си/ и ги определя, тогава най-лесно се стига до идеята за духовния свръх-водач /и върховната илюзия/, което е резултат; според мене човекът се настройва на вълните на всички ония среди, през които преминава, а способността да създава му е изначално отнета; да открива - да, но не и да създава ...

* Тази тема ме интересува отдавна, но скоро не съм се замисляла над тези неща. Ще се радвам да чуя/прочета и другите мнения. /10x/

Редактирано от Mopraнa. на 02.12.03 22:57.



Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Mopraнa.]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано02.12.03 23:17



До колкото съм наясно средата определя човека в много малка степен,но ако разбираме под среда влиянието на планетите и генетичния код-е това вече наистина влияе.Да наистина сме здраво хванати в матрица,но колкото и да е лошо,толкова е и добре,защото тази матрица е робовладелец пазещ робите си от истината.Когато още не сме зрели е опасно да се сблъскваме с истината.Опасно е за нашите съзнания.Когато се осъзнаем,то няма среда,която да ни спре и ние ще я променим.Това е някакъв естествен потбор,еволюцьонен ход или тест.Така ние се изпитваме със средата и в съревнованието се осъвършенстваме взаимно.



Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Mopraнa.]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 23:21



В Индия взимат за пример цветето лотус - то живее в мръсни води и следва нивото на водата но.....не се замърсява от мръсотията. Напротив прави с красотата си целия пейзаж красив.

Човек трябва да живее като лотус! Да не се замърсява от околната среда.

Как?
Вакум не съществува в природата.
Значи единствения начин е да откриеш и поддържаш постоянно връзката с Вечната Чистота - Тя обитава във всекиго! Беинса е само един от цялата поредица месии, които са идвали на тази зема и са говорили за това. Всички са говорили за едно и също нещо.

Ще пусна отново темата ми "Реализацията" която един фанатизиран психопат-кракер трие постоянно......А за интересуващите се - сайтове за моя Учител, който ме научи да живея като лотуса......Той е жив!




Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: .]  
АвторNabludavasht (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 00:13



".А за интересуващите се - сайтове за моя Учител, който ме научи да живея като лотуса......Той е жив!"

Може ли Учител да бъде не-жив?



Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Nabludavasht]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано03.12.03 00:46



Установено е, че средата създава човека в по-голяма степен, отколкото гените му например.
Израснал в среда на престъпници, малко трудно ще станеш учен.
Израснал в среда на учени, малко трудно ще станеш престъпник.
Не че е невъзможно, но обикновено средата (семейство, приятели, училище, колеги) оформя възгледите и мненията ти.
Човек създава чистотата в своя живот.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Bиливap]  
АвторNabludavasht (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 01:20



Интересно е, че повечето хора, които са станали велики учени, творци, педагози са живели в крайно трудно среда. Като че ли има някаква връзка.

Как мислите?

Може би зависи от силата на духа? Някои засмукани от средата, а други се издигат над нея.



Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Nabludavasht]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 01:57



Само не ме бъзикай на тази тема..........
И Христос е "жив" и Сталин е "жив" и "Бетовен е "жив" и прабаба ти също - всички са живи и здрави!!! Ха-ха-хаааааа

Разграничавай смъртното от вечното. Тялото не е вечно. Някои идеи и мъдрости и учения са вечно живи - дори и когато човека е напуснал този свят.

Във всяка епоха са се появявали месии - ТЯХНАТА ПОЯВА Е С ОПРЕДЕЛЕНО И ОСНОВНО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ТЪРСЕЩИТЕ СЕБЕ СИ! ЗАЩОТО СА ЖИВИ ТЕ МОГАТ ДА ПОКАЖАТ ПРАК-ТИ-ЧЕС-КИ НА ХОРАТА ПЪТЯ КЪМ СЪРЦЕТО. Иначе всичко е написано и съществува от памти века........
РОЛЯТА НА ЖИВИЯ УЧИТЕЛ НЕ ПОДЛЕЖИ НА СЛОВЕСТНО ОПИСАНИЕ........ТРЯБВА ДА БЪДЕШ ПОСВЕТЕН - ЗА ДА УЗНАЕШ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА.......ТО Е ЕДНО ЖИВО ИЗЖИВЯВАНЕ А НЕ ТЕОРИИ И ВЯРВАНИЯ И ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪЦИ.....




Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: .]  
Авторпak (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 02:06



Психопата-хакер изтри отново тази тема и аз.....отново ще я пусна.

Това е толкова гнила типично българска черта:" Не ме интересува това за което пишеш но няма да оставя и другите да го прочетат!"
Този кретен ако знаеше каква карма си трупа при всяко триене и как ще го трясне по фанатизираната зомбясала кратунка......би престанал веднага - ама нещастника продължава да трие и трие......докато ревне.....ама ще е късно!!!


Това тук е тритото поне 100 пъти в разни клубове:







Тема Re: Средата ли определя човека или обратно?нови [re: Nabludavasht]  
Автор AГAPTA (член)
Публикувано03.12.03 11:15



Предизвикателството е да живееш в калта и да останеш чист.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.