Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Правилата на този клуб. Моля, прочетете ги!нови [re: Meчът нa Apxaнreл Mи]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:24



Едно такова обосновано и пространно излагане

не изключва в бъдеще появата на свещенни

правила и изисквания, които до тук не са

дефинирани и затова е добре отсега да се

знае кои букви от азбуката правилата изискват

да се използват и кои е неправомерно и

неприлично да се появяват тук


*** от модератора ***
Много мъдро изказване! Явно този приятел буквите много го притесняват.
*** от модератора ***

Редактирано от Meчът нa Apxaнreл Mиxaил на 25.11.03 12:27.



Тема Re: Правилата на този клуб. Моля, прочетете ги!нови [re: :))]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано25.11.03 13:17



Тя инквизицията се е появила също толкова невинно и с добро намерение.
Защо трябва да се ограничава изказа на пишищите тук по някакъв начин и кой определя какъв да е той? Как става това? Къде е свободата?
Как така някой изведнъж се е загрижил за моята карма и на тази основа би ми забранил да правя нещо в този клуб, като почти навсякъде другаде това си е позволено и в клубовете всичко се регулира от самосебе си.
Фашизъм някакъв, ей Богу. Какво ще спечели клуба от всичко това? Такава скука и сухота ще настате, чак изтръпвам...
Да не говорим, че някой се е нагърбил да защитава Учителя, сякаш той има нужда от това. Направо е смешно.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Opo]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано25.11.03 13:30



Дано някога ти се проясни съзнанието и да разбереш някои елементарни неща за този свят, защото явно не си в час.
Как не можеш да осъзнаеш, че никой освен тебе не ти пречи?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Zemedelec]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:57



"Дано някога ти се проясни съзнанието и да разбереш някои елементарни неща за този свят, защото явно не си в час."

Някой не е в час......
Ти прочете ли какво съм написал ? Опита ли се да го схванеш?
Добре, ето ти още един пример:
Има най-различни ТВ канали, нали? И всеки си има своя любим канал. За някои - това е CNN - защото дават последните най-пресни новини за световни събития. За други Eurosport - заради спортните предавания, за трети National Geografic - заради природни и туристически предавания и т.н. и т.н.
Сега представи си че сядаш да гледаш един обявен интересен мач по спортния канал и.......изведнаж почват да предават вместо мача за......бедственото положение на децата в едно африканско село - глад, мизерия, спин и трагедии....

Вдяна ли?

В Дир-а трябва да започнат юзърите да уважават надписа на клуба в който влизат!!! А не да си дрънкат каквото си искат в който и да било клуб..... В момента ситуацията е хаотична и безобразна!!! Това не е свобода - а простотия и слободия !!!



Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Opo]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано25.11.03 16:49



Във всеки клуб за който се сещам и в който е било възможно да се поства само чрез регистриран nickname е наставало равновесие. Това, че в някои клубове регистрираните никове не са на мода (поради съображения за 'свобода на словото' да речем) си е неприятно, и може би поради това понякога не можеш да разбереш с кого говориш.
Но не виждам какво не ти хареса в предишния 'Беинса Дуно'?
Нали всеки е свободен да говори каквото иска, какво пречеше МУЛЕ-то на хората? Никого не е бил, само е говорил... ми че говорете и вие!
Кой ти е пречил? Ако искаш да кажеш, че някой може да ти попречи с свое изказване, то тогава... много извинете, това е една друга тема...

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Правилата на този клуб. Моля, прочетете ги!нови [re: :))]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 16:50



Ами да за буквата се притеснявам

защото за закона друг се грижи



Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Opo]  
Авторcлoвoтo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 17:21



Какво правиш ли? Ами разпъваш Христос в мен. Това е примитивизъм в разбирането ти за "бога" и "учителя". Насаждаш култ към някой и нещо, което не е по-реално и по-любимо за мен отколкото съм аз на самия себе си. Аналогиите ти са удачни, но те нямат нищо общо с интимното ми разбиране за свобода, което е неприкосновено и тъкмо интернет е един от безболезнените (за съжаление - все още относително!) начини да го упражнявам. Каквото и да ми кажеш, ти допринасяш светът ми да стане по-скучен и по-беззвучен с тази своя модераторска намеса. Разбирам те, че си засегнат, съчувствам ти, но ти откъде знаеш какво имам аз с Дънов и дали не съм аз човекът, който би могъл да отвори очите на някого в този клуб тъкмо чрез антагонистичната си намеса, която ти си склонен изначално да отречеш. Пак ти казвам: от тук трябва да се свалят само откровените обиди или хората, които така и не им увря главата да не ги използват. Но тук може и трябва да се показват отрицателните страни на учението на Дънов и духовните практики на това учение. Аз имам какво да споделя, тъй като и аз съм минал по този път, и аз знам нещичко, и не си ти този, който трябва да ми става цензор на думите. За такова знание понякога се плаща с кръв! И то е принципно споделимо, освен ако не причислим правото на интернет изява към една от многото демократични дейности, както правиш ти; и в такъв случай няма как да не са удачни сравненията ти с полицаи и сергии. Тъкмо в интернет това не ме интересува. Не ме трий ако реша да не бъда с учителя ви; не върши работата на фарисеите и неразумните евреи. Така ти няма да познаеш Христа ако рече да дойде пак. Защото думите, които казвате тук са изначално чужди на духа на истината. Това се повтаря 2000 г. от религията, която създаде индулгенциите, инквизицията и заклейми секса като един от най-смъртните врагове. Христос няма да говори и наставнически на "братята и сестрите". Този път ще има отмъщение спрямо всяка притворна доброта, която така и не припозна силата на монадата, силата на Аз.



Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: cлoвoтo]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 18:50



Явно не можах да ти помогна да се вдигне мъглата от главата ти.
Затова ще ти кажа ясно и просто и кратко само това:

Петър Дънов прочул се по света като Беинса Дуно е имал една мисия, която е изпълнил успешно. Учението му е високо стойностно и поради този факт е привлякъл хиляди хора по целия свят, които намират в него духовна опора и прозрение.

Този клуб е създаден и съществува ИМЕННО ЗА ТОЗИ ВИД ХОРА - КОИТО ОБИЧАТ БЕИНСА И УЧЕНИЕТО МУ!

...." ти откъде знаеш какво имам аз с Дънов и дали не съм аз човекът, който би могъл да отвори очите на някого в този клуб тъкмо чрез антагонистичната си намеса, която ти си склонен изначално да отречеш."
Само това изречение показва какво имаш ти с Дънов - антагонистично отношение!
......."дали не съм аз човекът, който би могъл да отвори очите на някого в този клуб......"
Да отвориш очите на някого за какво? За своя антагонизъм? Кой го е грижа за това......???

No comment!



Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Opo]  
Автор ayтcaйдep (новак)
Публикувано25.11.03 18:53



"...." ти откъде знаеш какво имам аз с Дънов и дали не съм аз човекът, който би могъл да отвори очите на някого в този клуб тъкмо чрез антагонистичната си намеса, която ти си склонен изначално да отречеш."
Само това изречение показва какво имаш ти с Дънов - антагонистично отношение!
......."дали не съм аз човекът, който би могъл да отвори очите на някого в този клуб......"
Да отвориш очите на някого за какво? За своя антагонизъм? Кой го е грижа за това......??? "
Така е орко



Тема Re: Криворазбраната "демокрация". Моля, прочетете!нови [re: Opo]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано25.11.03 19:11



Да отвориш очите на някого за какво? За своя антагонизъм? Кой го е грижа за това......???
И така, първите прояви на зачитането на чуждото мнение и разбирането пропъплиха в 'Обновения клуб на Беинса Дуно (тм)'.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.