Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Учителят за Любовтанови  
Автор alfka (ентусиаст)
Публикувано01.11.03 09:24



Пускам малко цитати от Учителя, за да се личи, че е клуб Беинса Дуно

Пак за Любовта...
Какво да правя, като Той е говарил толкова много за любовта - значи тя ни е необходима.

А пък вие, ако искате, го коментирайте, ако искате си говорете за ваши неща...


"Казано е в Писанието: "Любовта никога не отпада, никога не се изменя."

Слушате някой да казва, че обича или е обикнал някого.Той мисли, че обича този човек от момента, когато го е срещнал. Щом мисли така, неговата любов е временна, преходна.Тази любов наричаме "любов на еднодневката".Докато живее в любовта на еднодневката, човек всякога ще изпада в комични, драматични и трагични положения.
За пример: като каже на някого, че го обича, възлюбеният му ще обикне друг. Щом забележи това нещо, той започва да ревнува.Ето едно комично и драматично положение.

Любовта никога не ревнува, никога не търси своето право.Който истински обича, той никога не съжалява, че обича, а не отговарят на любовта му.

Съвременните хора се обичат едни други, въпреки това се мъчат. Защо? Съмняват се в любовта.И който обича, и когото обичат, и двамата се съмняват.Щом дойде съмнението, с него заедно иде и мъчението.

Съмнението показва, че любовта не е чиста, има нещо користно в нея.Който обича безкористно, никога не се съмнява. Той е доволен от факта, че обича.Щом обича, той е богат, доволен от всичко."


Пожелавам ви днес и вие да сте богати и доволни, изпълнени с любов.




Тема Благодаря ти Алфче-за красивия цитат:)))нови [re: alfka]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 09:42



..Любовта на еднодневката....казва Беинса.
А на теб случвало ли ти се е ,да обичаш някой,който още не си виждал???
Да не знаеш на колко е години точно и всякакви подробности?
Само да си видяла душата му и вече да го обичаш?
И да установиш,че тая обич не се променя,въпреки всичко?

Ако се стесняваш -не ми отговаряй!



Тема Re: Учителят за Любовтанови [re: AГAPTA]  
Автор alfka (ентусиаст)
Публикувано01.11.03 09:55



...а аз - че го прочете

Не се стеснявам, много съм отворена... (за някои)

Да, случва ми се.
Когато го видиш, разбираш, че се познавате от векове.


А иначе живота е пълен с комични и драматични положения,
нали живота си е фарс!



Тема Алфченови [re: alfka]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 17:25



Аз точно за това те попитах.
Защото,ако не го преживееш-това са само думи!Макар и от Беинса.Той дори често е казвал,че само опитността ни ползва.
Другото е плява...думи.

Да даваш.....без да искаш......
Това е цяло изкуство.
А забеляза ли в началото как се бунтува Егото?

То ИСКА да притежава!Борбата с него е тежка.
Но......ако успееш да го победиш-насладата е голяма!

Да......права си........усещаш ,че тази душа я познаваш от векове.......
И дори ти е малко чудно......как така,чак сега я срещаш в този живот.......

Трябва да се преживее...
Няма друг начин да научиш това изкуство.
Да обичаш....без да искаш да те обичат.......да обичаш ........непрестанно.......
Да благодариш стотици пъти на Бога...ако само за миг можеш да зърнеш любимите очи........Без да искаш друго....
Да си богат с ТОВА..........вътре в себе си........

Трябва да се преживее...за да се научи.

Да живееш всеки ден с това опиянение.

Да благодариш на Бога.......хиляди пъти.

Богатство е това....
Но го осъзнаваш,когато научиш изкуството-да обичаш без да те обичат!





Тема Re: Алфченови [re: AГAPTA]  
Автор alfka (ентусиаст)
Публикувано01.11.03 18:37



Благодаря ти за хубавите думи!

Много истина и мъдрост.



Тема Re: Учителят за Любовтанови [re: alfka]  
Авторnoviya (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 23:37



И още нещо по темата:любовта е най висшата ценност.Затова Исус е могъл да каже:"Бог е любов".Но неговото слово е вече на две хиляди години.То се нуждае от корекция,трябва малко да бъде модернизирано.Бог не е любов.Казвам Ви:Любовта е Бог.И има огромна разлика между двата израза,макар че думите са все едни и същи.Ако Бог е любов,това означава,че любовта е само едно от качествата на Бога.Той може да има още много други качества:може да е мъдър,може да е справедлив и честен.Може да бъде опрощение.

Но когато се каже :"Любовта е Бог",това е съвсем друг израз.Тогава самият Бог става качество на всички о нези,които знаят как да се обича.

Бог е любов




Тема Re: Учителят за Любовта [re: noviya]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 12:57



Религия и мистика
>> Окултизъм Темата е видяна: 145


Тема Това е то истинската любов.
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано 29.10.03 20:07

Любовта е приемане без осъждане

Да, аз открих това за себе си, любовта е приемане без осъждане. Когато
честно мога да кажа това "аз приемам всеки без осъждане", аз спокойно мога
да кажа че обичам тези хора. Когато мога открито да кажа, че приемам себе
си без осъждане, тогава аз мога да кажа, че обичам себе си. Не е нужно
да харесвам всичко в останалите хора. Просто е нужно да ги приема без да ги
осъждам. Нямам нужда да харесвам всичко в себе си, просто ми трябва да
приемам себе си без осъждане. Опитай да се разделиш с осъждането и да
навлезеш във фаза на приемане. Ще се почувстваш по-добре. Плюс това е забавно.
Всеки е различен, всеки е оформен по различен начин, всеки е поел към
различни опитности и сега ние споделяме една същност. Точно в центъра на
душите си сме свързани тъй дълбоко. Всички искаме любов, мир, щастие и радост.
В самата същина на нашето същество ние сме реки от тези качества, но опитностите от живота са ни оформили различни и така ние преживяваме различни степени от тези качества. Когато аз започна да приемам без да съдя, аз започвам да виждам това че каквото и да е било изразено навън от един индивид е просто заучени опитности или условни образци и вярвания. Това не е истинския образ на този индивид. Истината е, че всички ние притежаваме една красива същност от чисти качества вътре в себе си. И така започни да приемаш това, което виждаш отвън и знай че отвътре ти си великолепен сноп от неограничени качества.
Това е то истинската любов.



Тема Re: Учителят за Любовтанови [re: alfka]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 13:07



Религия и мистика
>> Окултизъм Темата е видяна: 1149



Тема Re: Кой как разбира любовта! [re: Kaлu]
Автор б/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано 02.10.03 22:55



"Светът в който живеем е наричан "причИнен". Не съществува едно нещо, което да не е причинено от друго....Една безкрайна верига причини и причинени явления и неща.....Един кръговрат, едно устремно д-ние на форми и енергии, което не спира за миг. "Всяко нещо до което се докоснат очите ..... не е нищо нищо повече от една .....илюзия!" е казано и написано от дълбока древност. Защото това, което в момента ти изглежда и приемаш за реално истинско и съществуващо - скоро или по-бавно ще изчезне, ще се превъплоти в друга форма и т.н. "Всяко нещо веднаж създадено и по този начин имащо "начало" трябва да има и край един ден." Това се отнася и за нашата планета и за слънцето и слънчевата система и всичко "производно" или създадено.

А има ли нещо, което да не е било създадено някога?
Да!
Човек му е прилепил много най-различни имена на всякакви езици.....И едно от тях е: Любовта
Любовта никога не е създавана и никога няма да бъде унищожена. Тя няма причина и не принадлежи на т.н. "причинен свят". Тя съществува и е причината за съществуването на Вселената и всичко създадено. Тя е Енергия над всички други енергии и НЯМА ПО-СИЛНО НЕЩО ОТ НЕЯ НА СВЕТА И ВСЕЛЕНАТА. Тя е най-чистата и незамърсима с нищо Енергия преминаваща през Времето и Пространството - генерираща всичко, което се случва и....оставаща безучастна. Някои я наричат Бог или Творец или Вечност или Истината и......др. и др.
Любовта не подлежи на дефиниции и обяснения......Има един начин да се открие и узнае....И той е чрез влизането в директен контакт с Нея. Къде?
Вътре в нас!
Аз не говоря за земната и междучовешка любов, която е твърде причинна и корестна....."Обичам те...защото правиш "това" или "онова" или защото имаш "това" или "онова" и т.н. "защото-вци". И когато "защото" изчезне - с него изчезва и "любовта".......Такава е човешката любов - причинна. Чрез нея получаваме представа и тренинг да търсим онази другата - безпричинната, вечната, истинската.....
Няма по-блаженно изживяване за едно човешко същество от това да влезеш в контакт с Любовта, която обитава в теб от рождение и никога не те напуска до последния ти миг. При този контакт Времето спира своя вечен бяг, Мисълта спира своето бясно препускане и започваш да изпитваш един неземен Мир в който е Любовта, която те прегръща по-нежно от майка и те потопява в Себе си, където няма дуализъм, няма конфликти, няма философии и догми, нито религии, нито секти....нищо. Има само едно Изживяване за което никой досега не е намерил достатъчно точни и силно думи........Защото в това Изживяване ти си се завърнал Вкъщи. Това е твоят Истински Дом от където един ден си тръгнал да скиташ по света като бездомник.....Домът за който Сърцето ти никога не е спряло да копнее и търси....Домът на Блаженството и Любовта.....


Ето кой ми показа Пътя назад Вкъщи:









Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.