Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Opo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано17.09.03 10:25





Стигнала съм до там, че мога да не бъда провокирана и изваждана от състоянието на Мир за все по-дълго...Затова задавах тези въпроси към тебе. Надявам се да си ме разбрал.
С Муле се пробвате един друг кой колко ще му издържат лагерите или пък просто се правите на интересни за пред публиката, като вече не подбирате изразните средства. Това е между вас двамата и не ме интересува. В повечето случаи просто ви подминавам. Направи ми впечатление, че се опитваш да изместиш опита ни с тебе за диалог като въвлечеш и Муле в него.

Та думата ми беше - когато е постигнат вътрешен Мир, тогава не би могло, поне според мене, човек да реагира така, както реагираш ти.

Знам, че искаш да предадеш това, което усещаш, това, което знаеш, но защо не го правиш по-тихо и спокойно, не така натрапчиво. Дори когато се дава, не бива да е като акт на задължаване, превръща се в подобие на насилие...

Поздрав и благодаря за споделеното!

Дъгата


Тема Re: Час за узнаване....абе ОРО..хи хи х инови [re: Opo]  
АвторZvezdichka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 11:06




Може доста да се поразсъждава кой точно е напаст! И какво е напаст? И защо е напаст?
И от колко висок ПЪН твоят изПЪНат ум измисли това?
И изобщо не ти ли минава през пистата /разбирай гладкия ти мозък/, че като пускаш поредната мухлясала сбирщина от букви, че Муле и този път е напипал буренче, борещо се за право на разстеж?

Не че им е зле на буренчетата - нали и те се борят да ги чуят....!



Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Изrpeв]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано17.09.03 12:03



Ма много си възпитана, бе

що не вземеш да му теглиш....една нецензурна приказка, че да видя тогава как ще ти обяснява всичките тия неща любезно, щото си имала приятно излъчване?

че то и аз имам приятно излъчване...ма кой да го види, га паднат маските, или пердетата?

той май Буда беше казал "Убий Буда":-))), ма не "чети го"...

Глей кви мъдри неща са казали хората с две думи:
"Който следва пътя на Истината, той винаги е свободен.
Който следва пътя на Доброто, той винаги е добър."


Ако живота ти поднесе лимон - направи си лимонада


Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Eднa лeля]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано17.09.03 12:14





Щото искам да блесна с добро възпитание...не личи ли, та питаш?

В една друга тема те питах за твоите курабийки, пък ти са направи на дръж ми шапката... Кво, продукти ли искаш, ще ти донеса, само не ме дръж в мъгла...Кога ще ти опитам вкусотиите, аааааа??!

Невъзпитано ли е да си искаш? Искам лимонада и курабийкиииииии!!!

Ама леля, ама неосъзнат войн...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 17.09.03 12:21.



Тема Re: Час за узнаване....абе ОРО..хи хи х инови [re: Zvezdichka]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 12:22



"И изобщо не ти ли минава през пистата /разбирай гладкия ти мозък/, че като пускаш поредната мухлясала сбирщина от букви, че Муле и този път е напипал буренче, борещо се за право на разстеж?

Не че им е зле на буренчетата - нали и те се борят да ги чуят....!"


В цялата световна история пратениците-месии са се появявали на този свят за да..............изкореняват бурените в съзнанието на хората. беинса не е изключение. Др.Муле не е пратеник, нито месия а "отрицател". Няма едно нещо, което да не е отрекъл и да не отрича всеки ден. "Черногледец №1"
Има такъв метод на отрицанието за достигане до Истината познат от древността - "Не това, не това....." но кажи ми ти - колко живота са необходими на един човек да отрече всичко излишно .......за да остане истинското??? И кой е тоя и що за човек е - да се гаври и подиграва с всички.......от позицията на "най-висша инстанция" ???
Най-прекия път не е на отрицанието а на ПРИЕМАНЕТО НА ДИРЕКТНИЯ КОНТАКТ С ИСТИНАТА КОЯТО ОБИТАВА ВЪТРЕ В НАС.


Бурените трябва не да се разсаждат /като др.Муле/ а да се изкореняват всеки ден, всеки миг......



Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Eднa лeля]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 12:25



"Ма много си възпитана, бе "

Тя е възпитана, но ти??? Намесването в чужди разговори и то по твоя начин е признак на МНОГО ЛОШО възпитание. По-добре бъди себе си и кажи директно на Оро какво мислиш за него ! И още по-добре ще е да се обосновеш защо мислиш така.



Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Изrpeв]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано17.09.03 12:25



Курабийките сега не са на мода

време е за едно сладко:-))))))))) ела в Кастанеда, там ядем на поразия:-))))

Ако живота ти поднесе лимон - направи си лимонада


Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Eднa лeля]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано17.09.03 12:30





Аз пък искам от твоите прехвалени курабийки, за които само съм слушала...Пощалива съм, бре... Кво ме отклоняваш от мерака ми? Аз сладко си имам, ама ти май ме каниш повече заради ритниците...Тях съм ги пробвала, пък съм и раздавала под прикритие...

Ти кажи за курабийките...

Дъгата


Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Opo]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано17.09.03 12:36



ма и любопитен тоз Оро бе!

ми ся... ако хич не ми и занимава Оро мислите..кво- да лъжа ли нещо? Кво казва учителят ти за доброто възпитание?

Ако живота ти поднесе лимон - направи си лимонада


Тема Re: Час за узнаване....абе ОРО..хи хи х инови [re: Opo]  
АвторZvezdichka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 12:41




....." но кажи ми ти - колко живота са необходими на един човек да отрече всичко излишно .......за да остане истинското??? И кой е тоя и що за човек е - да се гаври и подиграва с всички.......от позицията на "най-висша инстанция" ???
Най-прекия път не е на отрицанието а на ПРИЕМАНЕТО НА ДИРЕКТНИЯ КОНТАКТ С ИСТИНАТА КОЯТО ОБИТАВА ВЪТРЕ В НАС."

Много странно! Отправяш послание, но какво излиза то?

Нима за истинското може да се говори?
И каква е позицията на най-висшата инстанция? И кой е казал, че това е най-висшата инстанция?
И тази истина, дето "обитава вътре в нас", винаги и при всеки ли е една и съща - тук и сега???
Хайде без клишета!

"Др.Муле не е пратеник, нито месия а "отрицател". Няма едно нещо, което да не е отрекъл и да не отрича всеки ден. "Черногледец №1"

След зададените по-горе въпроси ми хрумва само още един:
Какво би искал да ти утвърди /антипод на отричам, а не онова, другото/ Муле?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.