Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Час по паневритмия....нови [re: Opo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано16.09.03 09:26



А ти има ли нещо, за което да не претендираш, че знаеш?

Знаеш ли аз как я играя? Откъде знаеш дали въобще търся нещо?

Има разни признаци, ама няма да ми повярваш, че може да не си единствения, който знае какво диша...

Дъгата


Тема Re: Час по паневритмия....нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано16.09.03 10:59



Паневритмията не е за да се обяснява, а за да се практикува(не знам това ли е точната дума). Тя е нещо лично.


Истината е земя без пътища!

Редактирано от huanji на 16.09.03 11:02.



Тема Re: Час по паневритмия....нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано16.09.03 11:32



Като всяка медитация, когато се Е случила.

Дъгата


Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Изrpeв]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 11:52



"А ти има ли нещо, за което да не претендираш, че знаеш?"
Това е добър въпрос и......пасва идеално за др. Муле. Тоя е експерт по всичко....Това, което Оро знае - го знае със сигурност, защото го е узнал, проверил и изпитал на себе си. Никакво фантазиране....И то - в сравнение с това , което не знае е просто прашинка....
"Знаеш ли аз как я играя? Откъде знаеш дали въобще търся нещо?"Не зная как я играеш, защото не съм те видял. Но в едно съм сигурен - че я играеш както на теб ти харесва. Откъде знам дали въобще търсиш нещо ?
тук ще трябва да ти отговоря, че без да претендирам ГО ЗНАМ С АБСОЛЮТНА СИГУРНОСТ !!!
:
Във всяко човешко същество без изключение е заложена тази нужда или необходимост или жажда - да открие истинската си същност или Себе си. Да открие пътя към онова Съкровище, което обитава вътре във всеки човек.То е вградено в нас от първия миг на живота ни и ще е в нас до последния.
Хората го търсят навън по света. Търсят го в религии и учения, в догми, философии и т.н.
"Това, което търсите отвън е вътре във вас!" е казал Сократ и много други преди и след него.

Аз бях от търсещите докато ми бе показан Пътя навътре в мен. Открих Мира, Любовта, Хармонията, Тишината, Вечноста в себе си и всеки ден от много години се радвам на едно неописуемо красиво Вълшебно Изживяване. На практика, наистина, реално и живо. Не на теория. Ето го човека, който ми показа пътя - на мен и на милиони жадни души по света.



чукни на името

Чети със сърцето не с ума.





Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Opo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано16.09.03 12:10



Уважавам това, което всеки е открил в себе си.

Не мога да си отговоря на един много прост, както изглежда въпрос...

Може ли човек, постигнал Мир, Любов, Хармония, Тишина, Вечността в себе си да не може да приеме съществуването на едно проявление на същите?...Защото за мене всичко е проявление на Единния, абсолютно всичко. Ако не приемам нещо, то значи, че отричам и част от Бога...

Не можеш ли да говориш с мене без да намесваш в диалога Муле? Той нужен ли ти е, за да ми кажеш това, което ти си узнал?

Разбирам, че напилият се иска да покаже извора на тези, които счита за жадни, но редно ли е да караш някого да пие от извора, който ти си открил, ако той вече има от къде да пие също изворна вода и не е жаден в момента?

Хармонията не се ли усеща от всичко живо, без да се говори за нея?

Дъгата


Тема Re: Час за узнаване....абе ОРО..хи хи х инови [re: Opo]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 20:02




Ти си болен по Млето бе , Орчо мамин...хи хихи
Само за него бълнуваш и бленуваш...

Муле- добре дошъл тук, между нас, хъш-измекяр дърт, ама не се забравяй. И кво от това?



Тема Re: Час за узнаване....абе ОРО..хи хи х инови [re: MУЛE]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 20:49



Хващай буквара бе напаст зомбясана!!!



Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Изrpeв]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 21:05



"Защото за мене всичко е проявление на Единния, абсолютно всичко. Ако не приемам нещо, то значи, че отричам и част от Бога... "
Ще си позволя една малка / но много съществена/ корекция на това становище:
Верно е че Единния/Твореца/Бог и т.н. названия е във всеки атом и дори частица от атома на всичко създадено. Но внимавай сега!:

Той/То/Тя не се проявява/манифестира във всичко, макар че е генератора на всичко, което се случва.
На човека е даден подаръка на "Свободния избор" но недей мисли, че Единния е във всеки човешки избор. Много неща се случват без участието Му. Тези положения са обяснени много добре в хиндуизма и аз лично съм превеждал откъси от книги тук в нето по този въпрос. Също и в християнската религия е залегнало това положение ако си чела......
Така че аз лично съм много далеч от идеята да приемам всяка дума и всяко действие на един човек като проява на Бога. Много, много далеч.
Това, което човешкия ум-компютър може да измисли и изфабрикува против всеки Божи или Природен закон е......абсолютно неописуемо.

Понеже настояваш за др. Муле:
Виж му писанията! Виж производството на един болен човешки ум! Може за някои да е интересно или дори нещо повече......за мен е БОКЛУК от начало до край!!! Защото умът му се лута на едно ниско ментално ниво - а това за което се опитва да говори е далеч от обсега на който и да било ум.
"За морето може да говори само този, който се е къпал в него" а не всеки който е чувал за него.....


В човека живее Бог - но човек не е Бог.........



Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Opo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано16.09.03 22:29



Разбирам те и ти благодаря за всичко, което си си направил труда да ми напишеш. Вярвам, че това, което не е за някого, то не може да го отклони от пътя му. Приела съм и още нещо за себе си, а именно - когато някой дойде при мене, то аз имам нужда от него, може би повече, отколкото той има нужда от мене.
Не може да бъде объркан никой, ако не е нужно да бъде объркан...Просто има да мине през определена опитност, за да научи нещо. Никой на никого не може да спести каквото и да било, ако то е нужно за израстването му.

Ти вярваш ли, че висшето може да повлияе на по-низшето, като го повдигне, докато обратното е много рядко срещано и то става само със съгласието на по-висшето?

Ако Тишината и Хармонията в мене се нарушават от нещо външно, истински ли са или си въобразявам, че съм в Тях? Аз съм благодарна на всеки, който ги провокира в мене, за да знам наистина къде съм...

Дъгата


Тема Re: Час за узнаване....нови [re: Изrpeв]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 02:37



Прочетох твои мисли в "Окултизъм" мисля. Харесаха ми някои....темата ти за плача ме докосна....
Не зная какво практикуваш и до къде си стигнала, но....имаш добро излъчване и затова ще споделя с тебе нещо от това до което съм стигнал
Пишеш:
"Ти вярваш ли, че висшето може да повлияе на по-низшето, като го повдигне, докато обратното е много рядко срещано и то става само със съгласието на по-висшето? "
На света има хора по-примитивни и хора с по-реализирани души....
"Реализирана душа" е такава която е достигнала до известна близост със своя оригинал или с Единния. Колкото по-реализирана е една душа, толкова съзнанието за индивидуалното "аз" изчезва и почти го няма. Получава се едно сливане на единичното съзнание с това на Вечността, на Бога, на Истината и т.н. названия. Един човек постигнал тази реализация черпи мъдрости директно от "склада" на Истината а не от интелекта си и ума си. Умът при такива хора спира напълно своят бесен бяг, за да се чуе гласът на Сърцето. Казано е от дълбока древност и е верно и до днес, че да си в обществото на такива хора действува силно повдигащо и извисяващо твоето собствено съзнание. В Библията е казано, че Христос постоянно поздравява учениците си с "Мир вам!" и аз доста съм мислил по това като тийнейджър....Сега знам за какво става дума и дори, когато съм в това Изживяване на контакт със Себе си
многократно съм откривал как моето изживяване се отразява на околните.....без да говоря нищо. Във въздуха възцарява Мир.
Да! По-напредналите души могат да помогнат много на по-начинаещите. Това е едно мощно излъчване и то е като попътен вятър. Веднаж имах случай да разказвам тук в Лафчето на едно момиче на 16г. за моята среща с моя Учител и изведнаж тя спря да пише.....Попитах я: Какво става, там ли си? И тя ми отговори: Заля ме твоето чувство на дълбок вътрешен Мир и Любов и не исках да го нарушавам с думи.....А аз бях на хиляди км. от БГ и не я познавах изобщо.

"Ако Тишината и Хармонията в мене се нарушават от нещо външно, истински ли са или си въобразявам, че съм в Тях? "
Тишината и Хармонията и Мира и Любовта и Вътрешната Изпълненост
са винаги в нас от самото рождение. Те никога не ни напускат, ние сме загубили способността да влизаме в себе си и в контакт с тях. Защото твърде дълго всичките ни сетива са били насочвани навън към света. Няма нищо по-истинско и постоянно от тези усещания - ние не сме постоянни. Нашето внимание и концентрация. Но човек може да се научи да развива концентрацията си навътре. Аз практикувам Познанието вече 22год. и отначало бе много трудно....постоянно губех изживяването. Сега мога да правя каквото и да било, дори да гледам ТВ или разговарям и същевременно да не губя контакта навътре и мира е с мен всеки миг. Това е истинско вълшебство. Желая го на всеки.




Виж, дори ако само за 1 секунда НАИСТИНА си се докоснала до това Изживяване отвътре - ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИМАШ ВЪПРОСА ДАЛИ СЕ Е СЛУЧИЛО ИЛИ НЕ. Това е най-великото изживяване за един човек и не може да се сбърка с нищо друго. Всички най-красиви изживявания от преди избледняват автоматично пред тази Красота неземна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.