Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Наслаждавайте се.нови  
Автор huanji ()
Публикувано04.09.03 22:03



Крия йога – “Петдесет скъпоценни камъка на разбирането, носещо радост”.

1. Докато не се захванеш със себе си, каквото и да правиш, няма да сложиш край на болката и мъката.
2. Наблюдателят изживява, а наблюдението не. Спокойното осъзнаване е наблюдение без каквато и да е преграда от страна на наблюдателя.
3. Никоя книга не е свещена. Това са само думи, отпечатани върху хартия както във вестник. Свещена е живата книга на самия себе си.
4. Прякото възприятие, а не заимстваното знание те освобождава от авторитетите.
5. Прекланянето пред авторитети унищожава цялото разбиране.
6. Величието на човека е в това, че никой не може да го спаси. Той трябва сам да се спаси.
7. Истината е тази, която те освобождава, а не твоите усилия да бъдеш свободен.
8. Обичта без привързаност винаги е действие, а не реакция.
9. Съществува една вечна реалност. Тя може да бъде открита само когато съзнанието е освободено от илюзии и замърсявания. Бъди бдителен към човек, който ти предлага удобства, защото в това се крие експлоатация. Той прави примка, в която ти си хванат като риба в мрежа.
10. Да вярваш не означава да си религиозен. Вярването е механизмът за самосъхранение на ума.
11. Яснотата няма нужда да избира.
12. Богът на посредственият ум е един посредствен Бог.
13. Изживяването е изразът на живота. В натрупването само на изживявания има болка. В разбирането даже на едно изживяване съществува блаженството на пълнотата.
14. Не мисли за себе си, а бъди осъзнат за мисълта, която те кара да мислиш за себе си.
15. Истинският морал е доброволно действие, а не задължителни действия, извършени под принудата на страха и алчността.
16. Надеждата разрушава яснотата и ти пречи да възприемеш това, което е.
17. Егото е следствие от възпрепятствани или незавършени докрай действия. То произтича от дейността на ума и следователно е илюзия и мит.
18. Страхът се ражда поради бягството от това, което е.
19. Умът хвърля сянка върху разбирането на вечното.
20. В разбирането на невежеството на ума има интелигентност.
21. Търси истината и ще познаеш лъжата. Разбирането разкрива истината, а не търсенето.
22. Съществува само живот. Не си ти този, който да се грижи за него.
23. Живей напълно, без защити и дилеми.. Тогава ще ти се разкрият неведоми дълбочини на живота!
24. Животът идва при този, който има буден, отстъпчив, уязвим и открит ум.
25. Интелигентността е тази, която въдворява ред, а не дисциплината.
26. “Идеалите” и “измите” не трансформират хората. Това, което предизвиква трансформацията, е свободата от игото на идеалите. Тази свобода е зрялост. Идеалът е само ум. Умът е незрялост.
27. Умът в медитация е непрестанно осъзнаване, непрекъснато приемане и ясно различаване.
28. Бъди бдителен към обясненията, тъй като това, което може да се обясни, не е истината.
29. Тишината е онова, което не престава, когато има общение чрез Лахири.
30. Свободата от познатото е прозрение в непознатото.
31. Ако започнеш да разбираш това, което си, без да се опитваш да го промениш, тогава това, което си, претърпява една радикална промяна.
32. Обичай живота, животът е.
33. Ласкателството и оскърблението са породени от невежеството. Приемей и двете учтиво.
34. Същността е вечността.
35. Всяко изживяване трябва да се усили, за да те изпразни от същото това изживяване.
36. Да се задоволиш с малко, не е духовност, но да си свободени и от малкото, и от многото, е.
37. Самото страдание освобождава човека от страдание.
38. В мига на съдбоносна уязвимост, в мига на силна несигурност се ражда светостта на висшата интелигентност, блаженството на свещената енергия, благословията на святата празнота, цялата всепроникваща пълнота.
39. В пламъка на любовта изгарят всички страхове.
40. Човекът е Бог, защото човекът е живот. Бъди свободен от объркаността на вероизповедания, обичаи, догми, доктрини, предрасъдъци и предубеждения. Мисли просто.
41. За човек, загубил допир с живота, мистицизмът и окултизмът са пътят към истината.
42. Смъртта не е нищо друго,освен един инцидент в непрестанно подновяващия се живот.
43. Има само движение на живота, а не фиксидея за прогрес.
44. Състраданието не е сянка на мисълта, а е светлина – нито твоя, нито моя.
45. Разделението между материалния живот и духовния живот е същността на светският живот.
46. Можем ли да обичаме дори тези, които ни мразят и се отнасят враждебно към нас? Опитай се да разбереш, защо те правят така? Тогава какъв ще бъде твоят отговор? Трябва ли да посрещнем омразата с омраза и яростта с ярост? Какъв ще бъде резултатът ако направим така? Не сме ли се проваляли в отговорите на подобни въпроси през много хилядолетия досега. Ако се провалим и сега, никога няма да имаме възможност да го направим и в бъдеще, защото може всички да бъдем унищожени в една ядрена холокоста!. Ще помогнат ли Крия Йогите на човечеството да се събуди за тази ситуация?
47. Животът е за да се живее спокойно, а не да бъдем претоварени и възбудени от ловката система от мисли, пропагандирана като религия или духовност.
48. Религията е събиране на енергия да видиш това, което е. Тя не е разпиляване на енергия, за да избягаш в това, което би трябвало да бъде.
49. Духовността не е да търсиш печалба или власт, а да усетиш екстаза и енергията вътре.
50. Животът е свободен. Песента на живота е песента на реките, течащи към открити морета. Скитайки, скитайки.



Истината е земя без пътища!


Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: huanji]  
Автор AГAPTA (член)
Публикувано04.09.03 22:58



Дааа......
Благодаря ти ,Хуанджи!

"Ако започнеш да разбираш,това което си,без да се опитваш да го промениш,тогава,това,което си претърпява една радикална промяна"....

Знаеш ли,всъщност точно това се опитвам да правя винаги....
И затова не мога да понасям нравоучители,поучители и т.н ,защото те искат да ме променят....нали така?
А аз отказвам категорично да се променям!
Ето защо......

Още един път ти благодаря ,Хуанджи!



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: AГAPTA]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 23:42




"А аз отказвам категорично да се променям! "
Хи хи их и
Посредствен ум, посредствено разбиране на мъдростта...хи хихи
Кой те променя тук?
ПРосто ти се смеем....хи хихи
Ти си мезе.
Остани си такава, за да ти се смеем по дълго, ако не ни омръзнеш дотогава.
Егати мезето- 100 кила и с посредствен ум.
Внимавай да не го изходиш някъде, че после, кой ще ни каже:
"А аз отказвам категорично да се променям! "
...........................................
Сутрин гледам, някои кучета разхождат стопаните си....в парка.
А тук гледам, ...мезе с трътка....и малък, малък ум, който повтаря:
"А аз отказвам категорично да се променям!"


Остани си такава, но не се самоубивай отново, моля ти се.


Муле- майтапа е майтап, когато е майтап.Не вярвай на Мулето, то се бъзика И кво от това?



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: MУЛE]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 09:12



Нима мислиш,че тоя тъп дир е най-важното нещо в живота ми?!
Нямах предвид това.
По-скоро.......например ,моите родители.
Сблъсъка ми с техния мироглед започна много рано.
Но аз отстоях себе си достойно.
Ма...кво да ти разправям на теб.
Ти и за мезе не ставаш.



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано05.09.03 09:31



Толкова е хубаво, а уж са думи...когато думите са живо слово, то прониква в нас...

Нещо имам да попитам, ако можеш да ми отговориш...

"Тишината е онова, което не престава, когато има общение чрез Лахири."

Ако не е чрез него тишината престава ли??? Не е ли някакво ограничение, не знам от кого е написано?

Тишината не е ли независеща от никого и да може да се достига по различни пътища?


Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 05.09.03 11:30.



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: huanji]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 14:59



Тенкс!
ще си го копирам.



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: huanji]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 20:19



33"Ласкателството и оскърблението са породени от невежеството.Приемай и двете учтиво."

Муле,приемам те учтиво,щото си невежа..........



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано06.09.03 20:44



Ако човек потърси общение с Лахири Махасая, ще намери само тишина. Никъде не се казва, че той дава тишината, нея никой не я дава, тя не е на никого.
За да разбереш тези "камъни", се иска да станеш достъпна за енергията. Как ще стане това, ако си раздразнена?


Истината е земя без пътища!


Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: huanji]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 14:42



имам един приятел йога,занимава се от много време.когато евтимов стана "известен",той се махна от българия,ходи насам натам.сега е в един аршам ли,както там се казва,в индия.дават му 10 000 $ на лекция(естествено тези пари отиват в аршама,а за него остават 1000$ да яде портокали).беше дошъл преди време с едни чаршафи с едни гердани...видяхме се и ми вика:всичко е ала-бала.тия йоги дето са за западняците са прах в очите,истинските в индия ревниво пазят тайните си.може да казва истината,може и да ме лъже...хуанджи,не им се вързвай много...иначе хубави работи пише,ама не са много лесни,иначе нямаше да ги кажат.това летенето ще да е много проста работа,иначе щяха да кажат как става.нещо което се постига трудно не е тайна.



Тема Re: Наслаждавайте се.нови [re: дядoБлaro]  
Автор huanji ()
Публикувано08.09.03 00:49



Чаршафите не правят йога, нито герданите, нито монашеството, нито диетите и поста.


Истината е земя без пътища!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.