Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано24.06.03 11:14



Бялото братство в София?На един от базарите на книгата в НДК ми подариха няколко техни брошури.От разговора ми с хората на щанда останах с впечатление,че има някакви проблеми.Моя дядо през трийсетте години е бил последовател на Учителя ви.Имам и книжки от това време.Но ако може да ми изясните-какви са проблемите с френските ви братя?Не можах да прочета никъде нищо по въпроса

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: KABИ]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано24.06.03 15:46



Здравей и тук :)
Михаил Иванов едно време е бил набит от Учителя с бастун по главата и изгонен от Братството. За причините не си спомням сега, но явно е имало защо. За него той казва че лошото в Братството се е проявило чрез него, за да не навреди на останалите.
След това Михаил Иванов заминава за Франция, където отваря своя школа и се провъзгласява за учител.
Цялата история прилича на любимите на дядоБлаго Софийско "братство" с председател и устав.
Да припомня, че когато една групичка от Братството отива при Учителя с предложение да се направи правилник за живота на "Изгрева" Той направо ги изгонва.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: Ras4o]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано26.06.03 04:17



Аргументите с бастун по главата защо са били необходими?Нищо не срещнах и в многотомната поредица "Изгревът на братството" от средата на 90-те години.Възможно ли е външен човек да разбере тоз вид "хуманни" аргументи или те са от кухнята и са за вътрешна употреба?

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: Ras4o]  
Автор StarGate ()
Публикувано26.06.03 06:35



Непроверени клюки...

"If thou be'est born to strange sights,
Things invisible to see..."


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: KABИ]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано26.06.03 12:20



Историята мисля че е точно от "Изгревът", ама не мога да ти кажа къде точно.
Бастуна по главата е бил защото са се скарали много яростно с някой друг от братството, забравих му името, и са отишли при Учителя да ги разтървава. Учителя не е толерирал разпри между хората в дружеството, особено когато са отивали при Него да отсъди кой прав и кой не.
Потърси специално историята на Михаил Иванов - мисля че там е описано.
Може да има нещо споменато и в "Акордиране на човешката душа" на Б.Боев. - тази книжка е по-приятна за четене и другата.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: Ras4o]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано26.06.03 20:02



Ще питам и теб-има ли електронна библиотека с вашите книги.Касетки с музика имам доста-купих си ги от Новото битие и другата книжарница,но книгите са тежки.

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: KABИ]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано27.06.03 14:25



http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~ogi/beinsaduno/index-books.html

Виж Неделни Беседи - това са беседите, които са четени за обикновени хора - всеки е могъл да присътства на тях. Повечето беседи не са свързани, могат да се четат в произволен ред. Общо взето е добре за начало.
Има и много други издадени лекции - те са четени пред различните групи от Негови ученици - на сайта има списък със всичките издавани книги.
Има издадени много сборници с мисли, съставени от някой си. Аз лично не ги харесвам - само мислите, извадени от контекста на беседата и без примерите, които се дават, нямат този смисъл, който е бил изказан.
Прави впечатление че на сайта някои беседи са дадени в два варианта на различни издателства, като те се различават - правени са редакции в стила и правописа на думи, които са изговаряни по по-различен начин по онова време.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: KABИ]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано27.06.03 19:27



Откъде си ги купил?



Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ...нови [re: Дeлфин]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано27.06.03 20:11



Ако питаш за касетките-от Новото битие,от другата книжарница до нея,на малките 5 кьошета,от Елрид и от тази в безистена на Пиротска-3.

А книжките на М.Иванов-ако питаш за тях-са от щанда в НДК на базара на книгата-част от тях са безплатни.

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Последователите на Михаил Иванов-общуват ли с ... [re: KABИ]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано27.06.03 20:17



За касетките питах, благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.