Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Беинса за Истинатанови  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 14:31



Предлагам да си поговорим за това, за което е говорил Беинса.
Или, ако предпочитате- да помедитираме върху думите му:

"Истината е само това, което никога не се изменя, което всякога е живо..
В съзнанието на всеки човек трябва да има една обща мисъл, че той съществува.
Невъзможно е човек сам себе си да унищожи. Може да унищожи своите дела, една своя мисъл, но сам себе си да унищожи- това е немислимо.Да унищожи себе си е невъзможно, понеже животът е целокупен.
Като казвам, че не мога да унищоже себе си, разбирам, че аз съм един жив елемент от едно цяло и по никой начин не мога да унищожа този жив елемент, този живот. Един човек не може да унищожи цялото, на което е част. Нито пък цялото може да разруши някоя от своите части.
В абсолютната реалност, в безграничното, във вечното не могат да стават никакви промени. Следователно в едно трябва да бъдете сигурни: че вие никога не можете да унищожите сами себе си...
..В света има един установен ред на нещата, с който като влезем в стълкновение става така, както ако се блъсне едно шише в някоя канара. Нали шишето се счупва? И ние сме едни такива шишета, които като се сблъскат, остава реалното в света, а ние ставаме на малки парченца...
Реално е това, което никой не може да ни вземе.Това, което всеки момент може да ни помага във всички радости, скърби, страдания, неволи и мъчения .Това, което може да ни помага вътре в нас тогава, когато никой не може да ни помогне..
Реално е само това, което може да уреди нашия живот и да ни направи щастливи. И това, реалното, е в нас вътре...

Аз не казвам, че няма да се тревожите, но след като се разтревожите и дойдете до крайния предел, да можете да превърнете тази енергия и да произведете в себе си щастие..
..Ако някой път се обезсърчите, влезте по-дълбоко и по-дълбоко в себе си, докато дойдете във вашия свят на щастие, на радост и на веселие. И ще кажете тогава: "Сега разбирам Истината."
Когато твоята душа е изпълнена с Божията Любов и ти чувстваш импулса и пулса на всичко живо в света, тогава смъртта нямада дойде.Това е щастието на човека.

..Така придобивате едно прозрение, влизате в новия живот и намирате, че старият живот, в който дотогава сте живяли, е бил фалшив...




Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: Aлф]  
Автор AГAPTA (минаващ)
Публикувано07.05.03 16:07



Алфче,поздрав!
Благодаря ти за хубавия цитат,който си извадил!
Но......знаеш ли ,тук бих поспорила с У.,за това-дали не може човек САМ да се унищожи?!
Аз имам подобна опитност.......и почти успях.....да се унищожа...
Дали,не може човек да се унищожи сам?!
ТОЙ казва,като дойдем до крайния предел,на отчаянието,да го превърнем в щастие......
Ти това можеш ли го?
Това е много трудно.И ние ако го можем винаги,то тогава.....стигане няма да имаме.
Даа.....на теория всичко е лесно.
Трудно е да го приложиш!
Така мисля аз...



Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: AГAPTA]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 17:07



Ако беше Мулето, щеше да ти каже да не мислиш.

Аз ще ти отговоря пак с думите на Учителя:
"Влезте по-дълбоко и по-дълбоко в себе си, докато дойдете във вашия свят на щастие, на радост и на веселие.
Тогава твоята душа се изпълва с Божията Любов и ти чувстваш импулса и пулса на всичко живо в света, тогава смъртта нямада дойде.Това е щастието на човека."

Не можеш да унищожиш вечното, което Си.
Скоро писах в клуб йога за преживяването на Шри Рамана на това вечно Битие и Блаженство:

Обикновено такова преживяване възниква след дълга практика, но при него е станало съвсем неочаквано на 16 год. възраст, спонтанно, без предварителни усилия или желания.
Той се намирал в стаята си вкъщи, когато е обзет от силен страх от смъртта, без да е бил болен.Този шок накарал ума му да се обърне навътре и да започне да изследва какво е смъртта, като я инсценира.
Той задържал дишането си и имитирал труп, като за няколко минути възпроизвел преживяване на смъртта.Но той продължавал да чувства с пълна сила своята индивидуалност и глас "Аз" вътре в него.Значи "Аз"- Духът е винаги безсмъртен.Осъзнал, че неговата реална природа е нерушима и тя няма нищо общо с тялото, ума или личността.
То избухнало ярко като жива Истина, която възприел непосредствено. "Аз" било нещо много реално, единственото реално нещо и цялата му съзнателна сетивност е била концентрирана в това "Аз".

"От този момент "Аз" или Истинската ми същност с мощно очарование фокусира върху себе си моето внимание.Оттогава страхът от смъртта изчезна веднъж завинаги.Други мисли могат да идват и да си отиват като различни музикални тонове, но "Аз" остава като основен тон, на който се опират и с който се смесват всички останали. Заето ли е тялото с разговор, четене или нещо друго- аз съм постоянно съсредоточен на Истинския Аз. До този кризисен момент нямах ясно възприятие на моята Същност или съзнателно влечение към Нея. Не чувствах осезаем или ясен интерес към Нея, а още по-малко- някаква склонност към постоянно пребиваване в Нея."

Това преживяване остава за него постоянно и необратимо.От този момент съзнанието му за индивидуална личност изчезва и никога повече не възниква.Той остава напълно потопен в преживяване на Битието, което е пълно Знание и неизразимо Блаженство, надхвърлящо живота и смъртта.





Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: Aлф]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 20:29




Истината не се вълнува, дали е истина.
Истината е истина-тя не може да бъде друго.
Но ТИ ИСТИНА ЛИ СИ?
Това, че искаш да говориш за истината и че тя те вълнува, показва едно:ТИ НЕ СИ ИСТИНА!


Муле-останалото е без значение.Ти също.
И кво от това?



Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: AГAPTA]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 20:31




Агарто, ТИ КВО ОБЩО ИМАШ С "ЧОВЕКА" МА?
Ти си въобразяваш че си ЧОВЕК.

А стига бе, научи едно:да се правиш на това, което не си, е лъжа!

Муле-абе карай да върви, ако искаш наречи се и булдозер, но не си точно това.И кво от това?



Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: Aлф]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 20:34




"Ако беше Мулето, щеше да ти каже да не мислиш."-пишеш, но не е така!
Не бе, мисли, но не глупаво...



Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: MУЛE]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 00:29



Някой да те е питал какво се върти в болния ти мозък?








Започни да практикуваш МИСЛЕНЕ НА УМ тикво самозомбясана!!!
Уж с брада оди - а говори като курветина! Като квартална клюкарка.....На всяка манджа - похлупак....Ауууууу Бъди мъж - езика зад зъбите си дръж!!!
Що е То?




Тема Re: Беинса за Истината [re: MУЛE]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 08:37



А теб какво те вълнува, че питаш:
"ТИ ИСТИНА ЛИ СИ?"- и сам си отговаряш?


Какво тук значи някаква си личност...




Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: AГAPTA]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:26



Трудно е да го приложиш!
Така мисля аз...
----------------------
Trudno e no ne e nevuzmogno...a i tochno sega imame naj-dobrite usloviq za tova...



Тема Re: Беинса за Истинатанови [re: MУЛE]  
АвторPassager (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:31



"Ако беше Мулето, щеше да ти каже да не мислиш."-пишеш, но не е така!
Не бе, мисли, но не глупаво...
--------------------------------------
Glupavo...Umno...tova sa samo vashite subektivni ocenki...
I malkite opiti sa dvigenie napred...za tova te pozdravqvam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.