Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Натали иска да знае...  
Автор Drona (чирак)
Публикувано04.11.02 11:37



"Как да постигна това 3-то измерение?"...:)))))

Ето какво открих сред избърбореното от любимият на ума и сърцето наталини Ошо : " Еволюцията работи хоризонтално; методите, техниките, религиите, те работят вертикално"("Книга на тайните", т.4, стр.211).

"Хоризонтално еволюцията в спряла; сега започва вертикалната еволюция. От там, където се намираш, трябва да направиш скок нагоре. Тази вертикална революция ще е на съзнанието, не на тялото. И за нея си отговорен ти. "(пак там, стр. 212).

Хоризонталата...плоскостта....квадрата....

Беинса Дуно казва по повод същото следното:

" Да допуснем, че имате един четириъгълник. В четириъгълника това са най-лошите условия. ... Само по вътрешни пътища може да преодолееш външните мъчнотии"(XXI година, 29 лекция на Младежки окултен клас, 22.05.42).



Тема Re: Натали иска да знае...нови [re: Drona]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано04.11.02 13:51



Ехеее, Натали това си го знае още от някой минал живот. Практически питах дали си стигнала донякъде, да те понтирам (копирам). Ама ти явно още философстваш...ти накъдето си тръгнала, аз оттам идвам, бе аланколуу....
Това за вертикалата е много ценно нещо. На друго място Ошо казва-вие обикновено се движите по хоризонталата-от А към Б после С....
А за да постигнете в духовното, трябва да вървите от А1 към А2 после А3...
По хоризонталата е правенето, по вертикалата-неправенето. Разпънатия Христос-ръцете са му по хоризонталата, тялото по вертикалата...
Какво ли ти отварям очите...



Тема Re: Натали иска да знае...нови [re: Haтaлu]  
Автор Cивия вятъp (пазител)
Публикувано04.11.02 14:09



имам чувството че дронка подражава малко на МУЛЕто, обаче няма да стане само с желание, защото се взима адски насериозно и ми се струва, че не е установила чиста и силна връзка с истинския си Дух. не умее да бъде проводник все още - твърде силен земен Аз се наблюдава.

иначе добре работи и далече е стигнала (мое скромно мнение). нагласата трябва малко да се попромени и всичко ще бъде на 6

всеки Път е със сърце, когато носиш Сърцето със себе си


Тема Натали и Вятърко анблокнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано04.11.02 14:57





Мулето е неподражаем.

И не може да си представите колко ми е кеф процеса на стигане до тия две или три редчета. (особено като знаете че Ошо не чета и имам само едно негово творение като подарък). :))))

Иначе "вертикалният" подход го открих за себе си преди няколко години, когато нито Ошо нито Дуно ми бяха на главата. :))))

Какво точно те интересува, скъпа на сърцето ми Натали, относно практиката - всички пътища водят в Рим. :))))

И като си петимна за практикуване - заповядай на гости - ще си практикуваме та ще ни пращят ушите. МНого обичам практика гювеч и практика на фурна.



Тема Re: Натали и Вятърко анблокнови [re: Drona]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано04.11.02 15:01



Гювеч на фурна, ама с месце. Аз практикувам месоядство от много отдавна.
А за пътищата, дето водели към Рим-така си е, ама не ми се минава през Пекин...



Тема Re: хм, анблок...нови [re: Drona]  
Автор Cивия вятъp (пазител)
Публикувано04.11.02 15:19



мога да си представя колко ти е кеф :-))

самодоволството обаче определено не е емоция, която ще те отведе там, където (предполагам) искаш да стигнеш


не се заяждам, просто отбелязвам неутралното си мнение. ще се радвам ако не съм прав за връзката ти с духа.

всеки Път е със сърце, когато носиш Сърцето със себе си


Тема Re: хм, анблок...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано04.11.02 16:22





Леле, не даваш на човек да си направи кефа. :))))

Е, какво, да те каня ли на гювеч или да?



Тема Re: Натали и Вятърко анблокнови [re: Haтaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано04.11.02 16:35



Аз да не съм догматик.

Ще ти наготвя месцето с най-голям кеф и даже няма да ти чета лекция за вредата от подобно деяние. :))))



Тема Re: хм, анблок...нови [re: Drona]  
Автор Cивия вятъp (пазител)
Публикувано04.11.02 18:58



какъв гювеч? :-))

само ако няма месо вътре

и чушки.
мразя чушки

но пък обожавам люти чушлета ;-)))

и патлажани мразя...



та за какъв гювеч говореше?

всеки Път е със сърце, когато носиш Сърцето със себе си


Тема Re: хм, анблок...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано04.11.02 19:54



Няма да го каниш ветрушкото на гювеч пък. На мен ми обеща месце без конско...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.