Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 27.07.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема ПРИЗНАВАМ  
АвторБOГДAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 11:01



Признавам си наистина, че никога не съм била привърженик на учението на Дънов, вероятно не пожелах дори да се докосна до философията му, наблюдавайки своя позната - духовно малтретирана от любимия си човек - физически и емоционален паразит, който напусна работа, за да бъде издържам от нея, отказваше да й помага, защото така я "учеше" на смирение и търпение, не правеше секс с нея, защото това било мръсно и гнусно занятие, не смяташе, че е нужно да обича сина си, защото никога не го бил искал, та затова и не му бил син, значи.

Списъкът с високодуховни реакции, красящи безсмъртната душа на този дъновист, чиято едничка радост бяха някакви рилски забежки, както и странни беседи с "братята и сестрите", може да бъде продължен, но не е мястото в един форум, където лаконичността е залог думите ти да бъдат чути.

Та сега, когато отдавна не се бях вълнувала от учението на Учителя, сега, когато очаквам дете и в свободното си време търся контакт със себеподобни в един клуб на бъдещи майки, имах удоволствието да отпия от УЧЕНИЕТО отново. Сега съм матрьошка, кукла, шамандура и не помня още какво. Невероятната агресия на някакво МУЛЕ вече не ми изглежда като шизофренно поведение на лунатик, а като стратегия на братството, защото, като гледам, въпросното МУЛЕ не се подвизава особено в собствения си клуб, а пълни със спам нашия.

МИЛИ КЛУБАРИ, НАИСТИНА НЕ ЖЕЛАЯ ДА ОБИДЯ НИКОГО, но за бога, нали Дънов е една от националните гордости за вас - хората, занимаващи се с окултизъм?! Защо допускате подобна агресия и то точно на едно място, където са може би най-кротките обитатели на нета. Та ние сме тук, защото търсим помощ, съвет, просто разговор и не се натрапваме на никого.

Възможно ли е това?!
Как изобщо допускате подобни волности.

P.S. Пиша това не с надежда да се променят нещата, то ние си имаме вече модератори( нещо, което нада ли някой си е мислил, че се налага в един толкова спокоен и толерантен клуб), а за да ви кажа, че докато съществуват такива хора, Учението винаги ще си остане ерес, философия на маниаци, циници и хора без оформена ценностна система.
Хубавото в цялата работа е, че колкото повече са хората като МУЛЕ, толкова по-малко ще са нормалните последователи на Учителя, а както е известно, природата сама намира решение за непълноценните си екземпляри.

Сега пожелавам на всички жени в този клуб здраве на вече родените им или бъдещи деца. На мъжете желая добри жени, които да ги дарят със здрави и хубави деца, а на тези, които вече си имат, желая здраве на децата им - физическо и духовно.

Повече няма да ви посещавам. Просто исках да си кажа, каквото ми тежи.



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 11:45



Uchiteljat NE MOZHE da ima normalni posledovateli. Negovata cel nikoga ne e bila da sazdava normalni hora. Tova uchenie ne e za normalni hora - normalnite si imat politicheski doktrini, pravoslavie, high-life i prochie poznati produkti na subkulturata. Za Uchitelja e bilo vazhno da se nameri PONE EDIN, kojto da otgovori na uslovieto: hem da si ostane chovek ot tozi svjat, hem da izdarzhi na vsichki gadosti, cinichni obidi i maltretiranija, koito mu se nalagat, t.e. da ne bude chovek ot tozi svjat. I taj kato takuv chovek NE MOZHE da se nameri dori sred chlenovete na tezi klubove, predlagam ti da si ostanesh s nejasnotata i uchudvaneto kakvo vse pak se opitvat da pravjat s zhivota si tezi neshtastni uchenicheta, sled kato nito s normalnite hora sa hora, nito s angelite angeli, a Uchiteljat im ne dava i pet pari za tjah, sled kato samijat toj gi napravi pomijari i sred choveci, i sred bogove.




Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: izstradal]  
АвторБOГДAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 12:00



Виж, толерантността ми към всякакъв вид учения и философии е безкрайна. Аз изповядвам своята ортодоксална религия, не по задължение, а защото тя ми дава това, от което се нуждая, за да съм в хармония със себе си. Не налагам възгледите си, мъжът ми е атеист, не изисквам от околните нито да споделят вярата ми, нито очаквам от тях да ми налагат своята. Това обаче, което ме възмути тук много силно, е агресивното налагане на модел, който очевидно противоречи на здравия разум. И ако наистина е част от Учението на УЧИТЕЛЯ да захвърляш децата си, да не бъдеш майка, да вярваш, че докато носиш детето си, си матрьошка, дебела тъпа шамандура и още не знам какво, то, моля, всякакви коментари за това "УЧЕНИЕ" са излишни. А това са думи на този Дъно-гуру.



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 12:12



Takava e atmosferata, kojato se sazdava sred tezi hora. Razbira se, che tazi atmosfera si ima svojata parvoprichina i tazi parvoprichina e uchenieto na Uchitelja. Vsichki religii i okultni doktrini zalagat na edno: ti ne si nared, zhivotat na horata e greshen, vinata e v choveka; normalnoto e nenormalno, hubavoto e grozno, da si muzh e greshno, da si zhena e opasno (osobeno za muzhete), da imash zemni zhelanija e prestaplenie (sjakash mozhesh da imash njakakvi drugi). V samoto mu ime na tozi Uchitel e vgradena mizerijata - da si vinagi na DUNOTO, naj-prezrjan, naj-nizvergnat. Primerat e Bulgaria. Nali toj be Uchitel na bulgarskija narod, nali se vaplati sred bulgari. Zatova nie, bulgarite, vse sme bili naj-nakazanite. Ta nali DUNO se zanimava specialno s nas?!



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано17.08.02 12:30



Когато стигнеш границата на здравия разум и последният ти отеснее, пак заповядай.
Засега Бъдещи майки ти е напълно достатъчен.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: Haтaли]  
АвторБOГДAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 12:51



Не можеш да знаеш какво и колко ми е достатъчно.
Разбирам желанието ти за оригиналност, но ако прочетеш думите си отново, ще осъзнаеш, надявам се, че са лишени от способността да носят използваема от човек, притежващ "здрав разум", информация, а както е известно една от основните цели на всеки вид текст е информативността.
Каза ли нещо?
Или и ти си била на Рила тези дни?
Може след тази авантюра и ти да наминеш към нас, заповядай!



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 13:01



Тя МОЖЕ да говори като нормален човек, но отдавна й е омръзнало.

Тук, обаче, става въпрос за нещо друго. Колцина (направо казано - малцина) са тия, които след толкоз душевни манипулации на Учителите могат да запазят здравия си разум.
Аз съм един от тях, но знаеш ли какво ми костваше това? Думите не могат да изразят това, което искам да ти кажа.
Не случайно Диоген с фенера е казал: "Търся Човек!", а не "търся хора".
Учителят търси човека, но понеже такова нещо не се намира, всичко изгаря от непосилния огън. Един съвет от мен: стой максимално далеч от този огън! Няма оцеляване!!!



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: izstradal]  
АвторБOГДAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 13:13



Не се бях сетила за семантиката на думата ДЪНО, но сега, като се замисля, да - вятно, защо да търсим етимологията в чужди корени, значението и в нашия език е многозначно. Истината обаче, ако трябва да сме безпристрастни е и в това, че семантично отношение думата може да бъде разчетена и като"основа", начало, фундамент. За масовото съзнание обаче думата битува с широко известното си значени на нещо ниско, на място, което никой не желае да обитава. А и е в противоречие с пространствените ориентири, използвани от самите братя, та нали все към високото ги влече?!

Аз искрено споделям мнението си, че там, на Рила, сега се случват неща, които вероятно самият Учител нада ли би одобрил, въпреки доста "свободните" разбирания за много от обикновените неща от живота.
Аз си признавам, че нито паневритмиите им харесвам , нито имам време да ходя по планините и да пея неща, които са в пълна дисхармоня с моето звукоусещане, нито да танцувам като обезумяла, размахвайки крайници в ритъм, който противоречи на собствения ритъм на тялото ми. Хората, които аз съм виждала и наричат себе си "братя", не са от тези, които бих имала за другари в каквото и да било. Съвсем сигурно е, че ако имат капка мозък, и те не биха ме възприели за своя "сестра"
Аз съм "продукт" на определена среда, на определено време и на определени жизнени обстоятелства. НОРМАЛНА или не, това е, очевидно никой не би намерил поведението ми за опасно, освен хора като тях, защото вероятно точно хора като мене пречат на хора като тях скоро да хвръкнат в небесата, щото ние ги теглим към........хехе....към ДЪНОто.

Съжалявам за това.
Обаче, ако някой от тези хора осъзнае до каква степен е неприятно да нахлуваш агресивно в пространството на една бъдеща майка, в момент, когато, известно е, връзките й с космоса са ограничени поради състоянието й, то може би има шанс да получи отклик и това учение в душите на малките създания, защото в ерата, която настъпва, знанието ще е всичко, а аз лично не мисля да ограничавам информацията на своето дете, но задължително ще му спомена, че докато съм го носила под сърцето си, съм била наречена тъпа, дебела шамандура, а да не казвам какви снимки на физически увредени деца бяха постнати, което си беше жива гавра.

Успех за тебе!!



Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано17.08.02 13:16



Не говоря на "човека със здравия разум"-този тип хора са ми крайно безинтересни.
На тези човеци твърде малко им е известно, щом смятат, че текстът носи основно информация и щом издигат информацията на пиедестал.
Слаби са ти ораторските напъни, остави.
Ако обаче си дошла, само за да се подереш наляво и надясно-ще съм ти подръка.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: ПРИЗНАВАМнови [re: БOГДAHA]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 13:20



И за тебе!

Не им се връзвай! Никъде няма да хвръкнат. Те просто са болни. Един ден ще оздравеят и ще си спомнят с насмешка за своя ДЪНОвски период.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.