Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема какво учи Учителят?  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано22.07.02 02:39



никога не съм чел книга с негови лекции или както там се наричат, нито пък съм контактувал с някой от "бялото братство".
попадали са ми само нещата, които точката е пускал в окултизъм.

и все пак го усещам. има сила и светлина в тази Личност, голяма сила и силна светлина...
дали правилно го усещам?

какво учи Учителят - дали случайно не ни учи да отворим сърцата си към света, дали не ни казва да се слеем с природата, да затворим очи и уши за човешката суета и да слушаме уроците си от вселената? дали не ни е завещал да се учим да дишаме от Земята, да летим - от Вятъра, да гледаме - от Слънцето, да обичаме - от Бог, който е във всичко и във всеки?

или не съм го почувствал и това не е Учителят?

не ми обръщайте внимание, просто разсъждавам пишейки ;)))

яямммммм


Тема Re: какво учи Учителят v Besedite?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор * * ()
Публикувано22.07.02 03:31



Cheti besedite ili pone izvadki ot tyah!

Semper fidelis, semper idem, semper paratus
"...how, The Light do we hear?"


Тема Re: какво учи Учителят v Besedite?нови [re: * *]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано22.07.02 03:51



абе аз съм чел извадки от беседите, нали казах :))

много буквално приемаш написаното...

пък и си мисля, че е едно да четеш беседите, дето някой разсеян ученик ги е записвал и съвсем друго да слушаш самия Учител как говори на някоя полянка в планината :)

дали е същото? хм

а ти случайно да се казваш адриан?

яямммммм


Тема Re: какво учи Учителят v Besedite?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор FarScape ()
Публикувано22.07.02 08:36



Tezi, koito sa zapisvali Besedite sa bili profesionalni stenografi, izbrani ot Nego. Vsichko e zapisano kakto e govoreno.

... in a place faraway... neverwhere...you see, time is turning into space here...


Тема Re: какво учи Учителят v Besedite?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.07.02 11:13



Ако можеш да се свържеш дирекно с енергията, наречена Беинса Дуно беседите ще станат за теб една отправна точка за дълги и вълнуващи пътешествия.

Същото е и с досега до всички други Енергии от същия калибър. :)))

Мулето ме апострофира в една друга тема, че Беинса Дуно никога не си е тръгвал от тук и това е така.

Научи се да се свързваш директно - това не може да се сравни с никакво чете - индивидуално или както прави бялото Братство...



Тема Re: какво учи Учителят v Besedite?нови [re: Drona]  
Автор Haтaли ()
Публикувано23.07.02 12:54



Ошо е далеч по-....вкусен....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Бeлия вятъp]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 12:59



Думите на Учителя са много красиви, но "красивите думи не са правдиви" (Дао Дъ дзин). Какво имам предвид? Не сте му сърбали попарата на тоя Ваш (и мой) Учител, затова толкова му се възхищавате. А той е самата смърт - особено за тези, които искат да имат своя воля и свое виждане за нещата. Абе какво да ви кажа - оплете ли те един път в паяжината си, сбогувай се с живота. Пълен догматик и какво от това че е мъдрец??! Нищо добро не съм видял от него; а когато фактите говорят и учителите мълчат. Иначе е голям красавец...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 20:12



Що си толкова изстрадал пък ти ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 14:55



Все едно да питаш това мухата, дето се е хванала в паяжината на паяка. Изводите си ги прави сама.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор StarGate ()
Публикувано25.07.02 05:56



Ne si Go razbral ti Nego. Ne e Toi, koito oplita, zashtoto Beinsa Douno E Duh na Istinata.

Kazano e: Istinata shte vi napravi svobodni.

"If thou be'est born to strange sights,
Things invisible to see..."


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: StarGate]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 11:33



Това, което съм разбрал е, че всеки по-голям красавец може да нарече себе си "Дух на истината". И какво от това? Нима това определение може да скрие мизерията на фактите? Сякаш си наясно какво е това "дух" и какво е това "истина". Така пише в книгите - това си чел, но сърбал ли си гадната му попара? Защото имаше време когато и аз бях в твоя романтичен период; но това беше едно време, когато си мислех, че това, което продължавате наивно да наричате "дух" може да ти донесе свобода. Е, имате време да се разочаровате. А може би тъкмо това е пътят?...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор StarGate ()
Публикувано26.07.02 01:10



Ti sam go kaza:
"A moje bi takmo tova e patyat?"

* * * * * *

John 17:17

"If thou be'est born to strange sights,
Things invisible to see..."


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: StarGate]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 10:50



Уважаеми, запомни: Пътят води към ЧОВЕКА, а не към Бога. ЧОВЕКЪТ е недовършено творение. ЧОВЕКЪТ е "творчество от осмия ден"! Разбираш ли какво искам да ти кажа? Човекът носи в себе си неизповедима тайна: дори самият Бог не е предвидил реализацията на творческия си замисъл. Човекът е отворена врата. За "три дена" Истинният Храм - храмът на МОЕТО ТЯЛО, трябва да бъде изграден. Това означава в един много парадоксален смисъл ВОЙНА. Война с Бога! В името на Моята Свобода, на Моята Истина, която Груповият Дух разпъва... Да "изпълниш" Закона все още не значи да си реализирал себе си. Това е само низшата фаза. Висшата фаза е да отхвърлиш раболепието си - пред Учителя и дори пред самия Бог. Провери добре ти в коя фаза си. Приведените цитати са кухи... ако нямаш познание за незаменимата си екзистенциално-личностна мисия. Сократ: "Познай себе си!". Това е най-голямата революция, която трябва да бъде извършена: ДА БЪДЕШ БУНТОВЕН СПРЯМО ОТСЪЖДАНИЯТА И НА САМИЯ ТРАНСЦЕНДЕНТЕН СЪДИЯ! В ИМЕТО НА СВОБОДНАТА СИ РЕАЛИЗАЦИЯ!
Такъв е последният творчески акт. Този път не на Исус Христос. Този път още по-радикален - НА САМИЯ МЕН!
"АЗ съм Пътят, и Истината, и Животът." НАИСТИНА: A-Z!!!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано26.07.02 14:17



Браво, браво!
Личи си, че си изстрадал своята истина....и тя е подобна на моята...
Само дето не възприемам отделянето като война с бога, а като поредния знак на свободна воля-за който смее да го стори.
Но не отричането на ниско ниво-както правят примерно атеистите. А след като си влязъл в центрофугата и си се въртял достатъчно време, че да попиеш всички истини, които бог може да ти даде.
Та-не е лошо до един етап от пътя да се съобразяваме със силите, по-големи от нас...и да чепим даже сила от тях....
Военното положение само ни изтощава.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор FarScape ()
Публикувано27.07.02 02:43



Eh, "uvajaemi",


Ti sam si imash vaprosite/otgovorite.

"Voina s Boga???

Ami na dobar ti pat, oshte mnogo shte ima da "iztradvash" "uvajaemi" "izstradatelyu"

... in a place faraway... neverwhere...you see, time is turning into space here...


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор * * ()
Публикувано27.07.02 02:54





Semper fidelis, semper idem, semper paratus
"...how, The Light do we hear?"


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: FarScape]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 15:36



Знаеш ли, прав си за "изстрадването", но поне вече знам вярната посока - ДО ПОБЕДА! Докато при теб нещата тепърва ще стават такива, каквито са при мен. Макар да не ти го пожелавам...

За какво си себе си АКО НЕ СИ СЕБЕ СИ???



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 15:56



Още веднъж-отлично казано...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 15:57



Добре разбирам, че знаеш Ошо наизуст. Бих се съгласил с теб в един по-конфиденциален разговор. Но ти самата знаеш, че това, което Ошо казва в беседите си е повече за отваряне към "вътрешната същност", за самозабелязване в аспекта на вечността. Това, че не били нужни усилия и военно положение е повече за да повярваш и изградиш нагласа, че ТАКОВА НЕЩО КАТО ТРАНСФОРМАЦИЯ Е ВЪЗМОЖНО. Но дай да бъдем реалисти и да си говорим по-улично. Ти имаш физическо тяло и дори и да те мързи, трябва да го размърдаш, за да отидеш до магазина например. Е, мен ме мързи и искам да се телепортирам. Но не мога... И дори за това понякога усилието да победиш обстоятелствата се оказва болезнено. А какво остава за по-големи и по-значими неща, които животът предлага и които извикват войната по презумпция. Тук битката е "до дупка", а ти не забравяй, че Ошо е "тантрувал" мъдрувайки, понеже е предпочитал да говори и дори да лъже, отколкото като Кришнамурти да не обяснява нищо. Това е Ошовият избор, но за САМИЯ МЕН това не означава, че говоренето е от същата модалност както безкрайно конкретно-субективното случване на света в опита. ТОВА СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА! Не си Бог и не е нужно да бъдеш! Очовечи Бога и нека утре за Човека говорят така, както днес за Бога.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 16:25



Всеки разбира Ошо по своему. Не споря.
Ричард Бах каза няколко неща, които силно ме впечатлиха. Едното от тях беше-
Истинският, първороден грях се заключава в ограничението на абсолюта.
Не прави това!
Та защо ограничаваш абсолюта, който е навсякъде, включително и в теб. Ако го нямаше и в теб, ти просто не би съществувал.
Това по отношение какво сме-богове, човеци, абсолют, дръвца....
И още нещо-забелязал ли си, че нещата никога не стават, когато си ги поставил като цел. Ти драпаш към някаква цел и фактът, че си направил цел, значи, че си влязъл в състояние да постигнеш нещо. Значи, че го нямаш.
Ако искаш много да станеш генерален директор, сигурно ще станеш зам.генерален. Защото за да станеш генерален, трябва да си бил зам....т.е. ти си влязъл в състояние на "аз съм постигнал длъжността зам.генерален"...не знам схващаш ли какво искам да кажа.
Искаш ли нещо, ти си влязъл в състояние на нямане-иначе нямаше да го искаш.
А за да постигнеш наистина нещо, трябва да влезеш в състояние на "вече съм го постигнал".
Ако вече си го постигнал, то само ти пада в краката, важно е да убедиш цензурата в съзнанието си, която непрекъснато пищи, че всъщност нищо не си постигнал.
Успехът идва, когато си в състояние на вече съм го постигнал...и никога, когато си в състояние на-на всяка цена трябва да го постигна...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 16:58



Не мога да отрека, че имам цЕл: - да бъда цЯл. Не казвам, че "ограничавам" Абсолюта ЧРЕЗ МЕН и по посока към света вън да си прави каквото си иска, още повече, че той така и така си прави каквото си иска. Но все пак МЕН МЕ ИМА като собствено целеполагащ своята цялост. И тъкмо в това е мистерията. Парадоксът е във фрагментарното душевно-телесно "пречупване" на Абсолюта през мен и навярно той /Абсолютът/ е напълно наясно с това свое "благоволение". Но ФАКТЪТ на моята не-цялостност /изконно извикваща целеполагането/ не е парадоксален, а напълно нормален, т.е. рационален факт, понеже безвъпросно съм сигурен поне в едно - в моето собствено съществуване. Единственото което някога трябва да стане и очаквам да стане, е да се възстанови Великата Симетрия между Моята Воля и Световното Цяло. В момента имаме асиметрия. Моята плът и моята кръв се нуждаят от ТЕЛОС /= целеполагане/ на самия мен като Световно Цяло; тялото ми жадува в своята ограничена изконност да бъде "ядено" и "пито" като Тяло на Световно Цяло. Извини ме, но поне при мен това все още го няма. Доста се съмнявам да го има и при теб.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 17:11



я пак...
Не знам някъде да съм твърдяла онова, в което ти се съмняваш, така че не си хаби енергията в съмнения...
Великата симетрия между твоята воля и цялото-това нещо като възнамеряването и Намерението ли е?
И тази симетрия не се ли постига чрез смирение?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:19



Кои е виновен , че си в " паяжина " и кои е виновен , че съществуват " паяци " около теб ? Кого упрекваш не мога да разбера ? Като те е страх от мечка , защо ходиш в гората ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:24



Сега се сещам и за друго: защо казваш, че аз съм ограничавал Абсолюта, след като Абсолютът сам е решил да се ограничи ЧРЕЗ МЕН, при условие, че вече по някакъв начин съм се пръкнал в този свят.
Значи, тук имаме нещо по-дълбоко: Абсолютът крие ПОСЛЕДНАТА ТАЙНА на своето собствено преображение ТЪКМО В МЕН. По някакъв начин тук е заложен кълнът на небивало още творчество и небивала още дързост: да бъде надмогнат Абсолютът в мислимостта на собствената му Абсолютна Модалност. Но тук вече Абсолютът някак си трябва да бъде накаран да се подчини, а не ти да му се подчиняваш само затова, защото е Абсолют. Разбираш ли: досега Всеобщото е всеобемало в себе си ВСЯКО единично; оттук нататък Всеобщото трябва да "влезе" в Единичното, Универсалното да стане Екзистенциално, понеже такава е НАЙ-КОНКРЕТНАТА / което ще рече - най-истинна/ нужда на Битието: - нуждата от МОЯ СОБСТВЕНА РЕАЛИЗАЦИЯ!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:25



Нищо не му разбирам на изстрадалия , само разстяга лукуми .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:33



Аман от Ошовизъм! Не се постига със смирение. Трябва някак си да съм разбрал, че смирението нищо не струва. Не съм си намирал прозренията "по първите редове на синагогите" - те струват толкова скъпо, колкото и самият Ошо не е могъл да си представи. Не можеш просто да живееш със самозалъгването, че си постигнал съвсем конкретни и прагматични цели, след като не си ги постигнал. За целите трябва да се воюва съвсем по буржоазному. Господ не е допуснал рационалното действие и цивилизования манталитет само да го отхвърляме и плюем като "осияни" от някаква "висша истина". Разбери, Ошо е прав в определени граници и за определени хора. Ошо говори на тълпи, а тук вече такова разбиране на нещата е като ненужната играчка на порасналото дете.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:37



Ти лично от какво си разочарован ? И стига си повтарял кои колко бил красив
това ли те притеснява ? Къде видя мизерията , кое му е гадното и кои те кара да сърбаш попара насила ?
И какво нарричаш " дух " , вижда ли се , усеща ли се ?
Добре поне , че не си страдащ а си изстрадал .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:38



Ще ти го кажа много просто: УПРЕКВАМ ПАЯКА.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 17:53



Още страдам, в определен смисъл повече, отколкото преди...

Защо подчертавам красотата на Дънов? Защото зад всяка голяма красота наднича едно голямо страдание. Този Учител е Смърт, а не Живот. Ако ти се иска да вървиш към Смъртта, можеш много да го харесаш. Но уловил те един път в мрежите си - за тебе няма спасение. Е, мен някак си ме улови. До ден-днешен не мога да му благодаря за това /меко казано!/. Другото вече съм го казал по-твърдо предните дни.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 18:09



Е точно така де-ти трябва да реализираш нещо, което абсолютът сам не може да реализира и затова е прибегнал до помощта ти.
Но за това не трябва да се ограничаваш. А ти се ограничаваш, твърдейки, че не си бог...примерно...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 18:15



Не ритай срещу смирението-то няма онова действие и оня смисъл, който си свикнал да възприемаш.
Мекото побеждава твърдото.
Първият път, когато наистина станеш смирен, ще е първият път, когато ще усетиш, че се сливаш със силата.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 18:18



Щом упрекваш, не е лошо да почетеш Кастанеда и да го попрактикуваш.
Упрекването идва винаги от самосъжаление.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:22



Ограничен съм изначално - разбира се, не защото аз съм пожелал това. То е като логичното мислене: не можеш да не избереш да мислиш логично; а и самото логично мислене /като всичко друго в този свят/ в своята необходима формализация е ограничено. Така че - да се разберем: и да искам, не мога доброволно да се самоогранича, след като съм вторичен. Приеми факта на своята крайност. Какво толкова? Прави без-крайното като краен, а не обезателно като безкраен. Ошо ще каже: ти ВСЪЩНОСТ го правиш. Да, това е така, но като нереализирана ВЪЗМОЖНОСТ. Не и като ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. Действ-ителността изисква ДЕЙСТВИЕ. И тъкмо "действието" предполага
бит-ката
с
БИТието.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:31



Опитът да елиминирам самосъжалението, ще ми изразходва същата енергия, която ми отнема самосъжалението.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:35



Няма такова меко, което да може да разруши MY OWN DIAMOND. Диамантът е неразрушим!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:02



И какво смяташ да правиш тогава , да елеминираш себе си ли ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Люб (дете)
Публикувано27.07.02 19:11



Приятелю,У. няма нужда от (такъв слаб) адвокат (като мен),но ще ти кажа от личен опит - грешката е не в Учителя и в Учението,а в начина,по който си го приел.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:11



Ние всички така или иначе вървим към смърта . И няма нужда да избирам нещо неизбежно .
Този Учител е смърт казваш , а къде и кое според теб е живота ?????
Наясно ли си ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Люб]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:23



И аз мисля така , не че има голямо значение де
и аз мога да се нарека изстрадала и страдаща по вина на друг Учител да речем по Счетоводство ( което е няма никаква връзка с това за което става дума в случая ) , ама не упреквам човека , че е " паяк " а себе си , защото съм заблудена " муха " и сам се навряла там където не ми е мястото . Много ясно , че когато нещо ти тежи и е прекалено голямо за твоите сили , ще те кара да страдаш .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 19:38




Добра логика...но западна....не можеш да се самоограничиш извън онова, което абсолютът е ограничил, за да станеш себе си.
Излез от първичната логика, хората вече се обучават на втора, че и на трета логика по света.
Самосъжалението непрекъснато ще черпи от енергията ти, за разлика от действието ти по елиминирането му.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 19:39



Диамантите също не са вечни.
Мекото винаги побеждава твърдото във времето. Разглеждай диаманта си динамично, не статично.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 19:39



Елиминирането на себе си е единственият възможен път...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:41



Ами да взема да се елеминирам лиииииииииииии




Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 19:47



Колкото и да ти е смешно-в един момент ще се наложи да го направиш...някои му викат и смърт на егото....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:56



Стана ми смешно понеже една жена , с която се запознах започна да ми обяснява преди няколко дена като много компетентна колко е важно егото и че без него си нищо и ако една жена няма его значи не уважава себе си и всеки мъж може да я смачка . Нямах нерви .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:59



Как се живее без его в свят на ЕГОисти ??????? аааааааааааааааааааааа



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор FarScape ()
Публикувано27.07.02 20:32



Lele-e-e,

Za kade sme nie izostanalite?


Oh, che me skinesh ot smeh bre mOmche.

... in a place faraway... neverwhere...you see, time is turning into space here...


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 20:36



А да си чувал за скитника евреин, човека дето станад бог.

(няма нужда)



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 20:51



Да. Ако нещата стават така както ги искам АЗ - това е животът. Ако НЯКОЙ ДРУГ тоталитарно налага как да стават противно на Волята Ми - това е смъртта.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 20:57



Не. По възможност Този, Който ми пречи свободно да реализирам волята си.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 21:01



Е заради тая си идея именно и си станал многострадалната Геновева...
Тя вратата била много тясна, разправят и с его през нея не мож да се провреш.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 20:59



И как си представяш единственото невъзможно нещо, а именно - ДА МЕ НЯМА?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:01



да си чел за вързани на Изгрева, понеже в света биха били по-опасни...
ако те е вързал, може да е за хубаво.
По-вероятно според мен е така, след някои прочетени постинги.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 21:03



Аз пък гледах преди няколко години по ТВ-то една друга жена, която си беше силиконирала огроооомен бюст и разправяше също толкова убедено как без огромния си бюст е нищо и как без него нищо не е, еле в тоя мъжки свят...
Коя ли от двете жени е по-шантава?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 21:05



Че като умреш, да не би светът да свърши с теб?
Ила да го е нямало, преди и теб да те е нямало?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:09



Значи все пак някога ще спре! Та нали тъкмо това искам - да спре. Както е дошло, така и да си отиде. И без да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пътувам до... Икстлан.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:13



а опита да правиш това което искаш да не ти вземе всичката...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:13



Права си. Заблуди ме; но за НЕЩАСТИЕ все още ме има и ще ме има. До свършека на света.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторshashto (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:16



na mama keleshcheto



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: .]  
АвторИзcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:17



Поне засега не виждам такава опасност.

Но... да не накъсваме разговора излишно...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 21:20



Значи идеята ти е, че светът ще спре, като спре сърцето ти?
Даже и няма да има потоп след теб, направо хоп и край.
Тц тц тц....
що не вземеш по-добре да си вложиш енергията в това да оцелееш след смъртта си....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:21



Вярно!Тя е много тясна. Повече от едно ЕГО не може, ама наистина не може да мине през нея.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 21:25



Ни едно не може...ако твърдиш, обратно кой знае през каква врата си минавал...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: .]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:25



Кой се СТРАХУВА/СРАМУВА от Човешкия Син, та го върза? Твърде позната история отпреди 2000 години!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:30



да си срещал заглавие "третия завет"...
хора, ако смятат, че някой е преродения Христос...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:31



Остави го бе , много го разглези това изстрадалото , то аз си мислех , че съм царицата на апатията ама като го гледам него ....



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:32



Идеята ми не може да бъде такава! Ще ме има и след като спре сърцето ми, но бих предпочел да победя преди да спре - тогава няма да се налага да правим проблем от това.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:37



Ти що си въобразяваш, че ако ме няма мене нещо действително ще го има???

Момичета, накъсваме разговора! Няма излизане на глава с вас!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:42



Не ти говоря за Исус Христос. Говоря ти за МЕН. Моля те, не се дръж като законник (фарисеин, книжник). Казах ти, това е твърде познато от ония времена.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:44



Само ,че мога да ти кажа , че на никои не му пука кога ще спре твоито сърце и когато спре някои ден никои няма да се трогне . Тогава ще разбереш дали Учителя е Смърт или Живот . Сега и да си изстрадал и да си страдащ пак на никои не му пука . И да си в " паяжина " или да не си все тая за околните .
В кое искаш да победиш не ми стана ясно ама след като има за какво да се бориш , използваи момента до като още мърдаш .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 21:55



Знам прекрасно, че на никой не му пука за мен. Навярно и затова на мен не ми пука за никого. Освен за мен самия.
Победата, уважаема, е да престана да бъда страдащ. Да се усмихна най-после така, както само аз мога. И когато видиш тази усмивка, веднъж завинаги да станеш... В И Д И М А .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
АвторUA-A-A (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:01



Are stiga se slyapa po foruma be



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Люб]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:04



Не отричам учението - просто споделям опит, отвъден на учението.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:13



Имаш пълното право да харесваш или да не харесваш Учителя както и Учението . Какъв ти е проблема толкова ?
След като вече си разбрал къде е живота , живеи си го , за какво страдаш ?
Какво ти липсва ? Какво ти трябва да се усмихнеш и да си доволен ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 22:14



Я кажи как точно ще те има и след като спре сърцето ти?
Като спиш, има ли те?
А кажи-можеш ли да спиш и в същото време да осъзнаваш, че те има? И да си контролираш сънищата, както си контролираш стъпките примерно?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:16



Тои може само да страда и точка



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 22:18



Ей, ей, разхожда се една друга дама като видима из нета...зает е ника...
А специално за теб една притча:
На един милионер му се развалил мерцедеса на пътя и, докато шофьорът му го оправял, той се запътил към близкото дръвче, под което седял просяк. Заговорил го и го попитал защо не работи, ами седи и нищо не прави. Защо да работя-запитал просякът.
Как защо -за пари.
За какво са ми пари.
За да изкарваш още повече пари.
За какво са ми повече пари.
За да си купиш къща, вила, кола и като остарееш, да седиш на сянка и да се кефиш.
Просякът отвърнал:
-Че аз и сега това правя.....
Или-който е нещастен в колиба, ще бъде нещастен и в палат.
Разбра ли?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 22:22



Определено му харесва да страда....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:25



В моя случай целта е толкова значима, че да не може да предизвиква лесни и... фалшиви усмивки. Но не оставай с впечатление, че само страдам.

Бас хващам, че малко поне те поразвълнувах днес! Сигурно се питаш как ли изглеждам. Предлагам да приключим този интересен разговор. Благодаря!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:31



Ами не знам как изглеждаш и ми е все тая , но съм сигурна , че ти не се харесваш достатъчно .
Няма значение де .

bye



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:33



Винаги, когато ще съм налице, ще ме има. Това, че ме има, е преди тялото ми. Но пък от своя страна тази даденост не означава, че не съм мистериозно свързан с него не по моя воля. Има ме преди всичко като проста самотъждественост. Тук и сега. Не е ли това достатъчнo? Но какво да ти казвам неща, които самата ти знаеш.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:40



Може би съм нещастен, защото чувствам, че мога да бъда много по-щастлив.

Както сме я подкарали, ще свършим ли някога?

Голяма работа си и с удоволствие се признавам..., но не точно за победен.
Кажи нещо за последно. Беше ми приятно!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 22:44



Е аз що ти казах, че страданията ти няма да имат край....щом ще си нещастен поради факта, че би могъл да бъдеш и по-щастлив-спукана ти е работата.
Чао.
Върви страдай в усамотение-може пък да ти е по-сладко, отколкото да страдаш в компания....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 22:50



Ама и в колибата и в палата може да си живея със егото . Въпроса беше как да продължим без него ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 22:55



Тия въпроси ти ги задава егото, че да се доказва колко е важно.
А по-важният въпрос е как да се отървеш от него, не се оставяй да ти завърти главата с несъществени глупости.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано27.07.02 23:01



Приятелче, защо не си на Рила? Изплаши ли се или остана да държиш фронта в клубовете?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:01



Вярно е , че ми е завъртяло главата и не знам какво да го правя . Ти как се справяш ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изrpeв]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 23:19



Реших, че ще вали много дъжд.
И си намерих оправдание.
А гадовете ми се обадха от там, че било мго гот и нека ми е и нека злобея.
Та сега се нервя, поради липса на по-приятно занимание.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 23:21



Кое това?
Аз вече го забравих...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано27.07.02 23:23



Не се нерви! Приеми избора си за добър. И аз се чух с тях. Може така да е трябвало. Да им пожелаем докато са там да е хубаво времето, че горе е много опасно лошото време.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:28



И аз
шегувам се , за егото ставаше дума



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изrpeв]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 23:31



То за мен изборът винаги си е добър и винаги си е пред компа....
Ама голяма борба беше тук тия дни...
мани мани

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 23:34



Аз пък рекох, че за мързела става въпрос...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:44



Мързела е едно на ръка . Мен ме мързи на един плаж да отида вече , мързи ме да се пека даже . ама кажи вече за това его , че 50 пъти те питах ама ти не ме броиш нещо , ще си сложа най - накрая едни дълги уши за да ми обърнеш внимание или ще съм с ник Луда Крава



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 23:48



Какво да ти кажа за егото, бе?
Какво точно искаш да знаеш?
Да го махаш-това е. Защото с его си замръзнал лед, без него-си течаща жива вода.
Кое ти харесва повече?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 23:58



Аз не знам какво точно е да нямаш его ? Как да го махна как ? как ? как ?
Можеш ли да ми дадеш пример за някои с его и за някои без его . Ти имаш ли ?
И да нямам его след като около мен всички имат , каква е ползата ?
Няма да те оставя на мира до като не ми кажеш как да стопя леда



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 00:05



Ако искаш да си имаш его и да си живееш живота-никой не те спира.
Ако искаш да вървиш в духовното, с его няма да стане. А да си махнеш егото е трудна работа, Исус е нямал, Дънов е нямал....его е оная обвивка, която те пази в света на човеците и която ти пречи в света на духовното...или намерението...или божественото.....
Опитай се да бъдеш смирена и да казваш на всичко-Благодаря ти, боже, за това, което ве сполетя.....
Това, което ти пречи да го правиш, е егото.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 00:13



Дай ми, о, Боже, онова, което все още имаш,
дай ми онова, за което никой не те моли.
Моля те не за богатство или за успех,
нито пък за помощ.

Хората толкова често те молят за тези неща,
че запасите ти трябва да са се изчерпали.
Дай.ми, о, Боже, онова, което все още имаш:
моля те за несигурност и неспокойствие,
моля те за безкрайни усилия и мъки.
И ако ми ги дадеш, о, Боже, дай ми ги веднъж завинаги,
защото не винаги ще намеря куража
да те моля за онова, което още имаш."

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 00:15



Ти справяш ли се по този начин . На мен ще ми е доста трудно . Около мен са само Еголюбци . Без его като че ли ще ми стане скучно , но пък и с него вече ми е станало .
офффффффффффффффф , ще се побъркам вече



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 00:18



Ами при мен специално всичко тръгва от скуката...като ти писне всичко и вземеш, че опиташ нещо различно...
А без его е по-интересно, щото пък можеш да си нахлупваш различни егота тогава

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 00:27



И на мен ми е скучно ама като не мога да измисля нищо . Егото може и да не ме убие ама еднообрзието със сигурност .
и мъжете са ми скучни и секса ми е скучен даже вече , даже да се влюбя не мога , няма в кои
къде е разнообразието на този живот не мога да разбера



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 00:30



Като стигнеш дотам да няма накъде вече и вземеш, че се оставиш в ръцете на намерението-белким измисли нещо по-добро от теб...
Бе намерението всеки вкарва в правия път, едни влизат от страх, други от скука-кой как се е подредил....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Люб (дете)
Публикувано28.07.02 02:49



Съгласен съм,че опитът е отвъд всяка теория.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
АвторTaka sashto (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 06:25



Eh, nai-setne ... uf-f



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:20



Не се шегувай така с мен!!!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:26



Бързаш със заключенията. Ти нищо не си видяла още. Тя ще те научи на...СЕКС БЕЗ ЕГО. Бъди сигурна, страхотно е!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Люб]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:29



Приятелче, подчертай го добре на всички ошовистки и дъновистки. Добре възприемат думите на учителите си, но не искат да видят най-непосредственото си - СЕБЕ СИ!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Taka sashto]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:33



Не мога да разбера що се отегчаваш като и ти искаш да нямаш ЕГО. Или може би не съм те прозрял?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:38



От къде знаеш , че е страхотно ?




Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 10:54



Имах предвид колко е велика в познанията си за детронирането на егото. Ако нямаш его си БОГ. Само дето не е ясно кой ще си като нямаш его.

А ти вълнуваш ли се от секса? Май доста, а?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 11:01



Чак пък да се вълнувам , по скоро съм се пуснала по течението .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 11:24



Кажи нещо, което знаеш за окултния секс. Аз мисля, че сексът не е достатъчен, за да бъдеш щастлив. Според теб Учителят Дънов би ли заклеймил секса с фриволен партньор?
Според теб в секса има ли някаква неизповедима тайна?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 11:39



Нищо не мога да ти кажа за окултния секс . А ти какво разбираш под окултен секс ? И не съм казала , че секса може да ме направи щастлива
А ти какво правиш тука изобщо след като си толкова изстрадал от Учителя ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано28.07.02 11:55



страдалецо... би ли се изчел отново...
кой ти е казал, че съществуват такива неща ти си му хванал вяра понеже е звучал достатъчно авторитетно за теб и в следващия момент си се опитал та припаснеш чуждата мисловна схема към своята в резултат "свободната ти воля" дала накъсо...........
ти виждаш ли туй що пишеш....усещаш ли го....



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 11:57



Не ме обиждай. Аз не мога да бъда просто "тука". Аз съм си на мястото. По-скоро бих те попитал ти какво правиш в моя кръгозор? От теб мога ей-сега да изчезна, но от себе си - НИКОГА.
Изстрадал съм и това е цената, която са ме накарали да плащам, за да бъда свободен. Свободата има най-високата цена. Тя се плаща с кръвта на собственото ти сърце. Не ти се натрапвам с тия въпросчета, а просто се забавлявам. Защо да не е с теб?
Имаш ли нещо против?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 11:59



Ако нямаш его, можеш да си всеки.
Ако имаш его-си си само въпросното его. На теб изглежда все още не ти е доскучало от компанията му.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 12:01



Ма сега последно не разбрах-страдаш ли или си свободен?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: ayтcaйдep]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:01



Че кой друг да го вижда?!!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано28.07.02 12:04



ей страдалецо...какви са тези неща които пишеш...."""свобода, висока цена, собствено сърце"""...
я наи светни моля те....СВОБОДА от КАКВО??????



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:07



Какво ошовско остроумие! За какво ми е да бъда всеки, като се оказва, че да бъда себе си е най-голямото чудо. Аз най-близкото си да имам, пък после ще мислим за по-далечното.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано28.07.02 12:08



не падладявай страдалецовсъщност ти си прекалено нормален за да го сториш...поне днес....
кокво е според теб абсолют....или абсолюта може ли да бъде ограничен и абсолют ли е тогава.....



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:09



Комай първото е заради второто.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: ayтcaйдep]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:17



Ако АЗ (А-Z!) съм Абсолют - може. Всъщност си е точно така.

Колега, не ме хапи, ами ми помогни да ухапем ошовистките!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 12:20



Гледам, че това да бъдеш себе си, само страдания ти носи...що не опиташ да бъдеш някой друг...дето не страда дори от това, че е щастлив, ама може да бъде по-щастлив...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано28.07.02 12:23



"Колега"..... не наричай така аутсайдера щом АЗЪТ е абсолют за ТЕБ...и невиждам основанията поради който смяташ , че хапиш "ошовистките".....
докато АЗА е абсолют....има да тракаш ченета по вятъра...
нима абсолюта може да бъде ограничен....що за абсолют е тогова????



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 12:26



Ама що сега така?
Ние кръжим около теб като мухи около мед да ти помагаме и утешаваме, а ти ще хапеш?
Е що страдаш, разбра ли сега!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:31



Качи се на Рила или на Пирин - да речем на Канарата, Злия зъб, Кончето или Каменица и виж как всички облаци, мъгли и ветрове се трупат връз челата на тия горди и красиви върхове. Защо е така? Защото са пожелали да бъдат върхове. Аз не обичам долините - просто имам вкус към суровото, гордото, красивото. Не ги отричам, но предпочитам върховете. Такъв е пътят ми.

А пропо, знаеш, че и Дънов ги е обичал. Случайно ли е това?

Момиченце, не се ебавай! Познавам нрава на Учителя повече, отколкото даже можеш да предположиш! Просто ебавките ти с мен са неуместни. Да говоря всичко това имам божествено право поради това, че съм го изстрадал. Струва ми се, че подценяваш неординерните си събеседници.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: ayтcaйдep]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:36



Ако не слушаш Мене, чуй поне Левски:
"ВРЕМЕТО Е В НАС и ние сме във времето. АКО НИЕ НЕГО НЕ ПРЕОБЪРНЕМ - то нас преобръща".
И кой ти каза, че няма Абсолют, който да е ограничен отвън и неограничен отвътре. "Още преди Авраама, АЗ СЪМ." Това да ти е познато?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 12:45



Ти май страдаш от мания за....ебаване....
Първо дърпаш "колеги" да хапеш, после пък пищиш, че те ебават.
Ха реши последно какви качества носи абсолютът в теб, че да съм наясно как моят абсолют да се обръща към твоя абсолют...дета е все един и същ абсолют...
Като не харесваш мъглите, стани долина. Аз си падам по облаци и мъгли....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 12:56



И как ще докоснеш моя абсолют? С жалките си приказчици и червенобуквените си девизчета ли? А може би с моравото на именцето си? Кое е абсолютното в теб като всеки момент можеш да изчезнеш от кръгозора ми? Ще ми докоснеш Абсолюта само ако АЗ ти позволя това.
Можеш да бъдеш сигурна, че имам ЛОГОС и отдавна ти текат лигите за такъв Абсолют. Благодари на НАМЕРЕНИЕТО, че ме немери, за да се разсееш от скуката през тия два дена.
Чекиджосвай с цитатчета за Абстракта. Само не забравяй, че освен случаен електрон в ежедневния ми кръгозор си и ЖЕНА, което е вече предпоставчица да съзерцаваш любимите си облаци само от ниското. Дори и да се вдигне мъглата на ежедневието ни.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 13:43



Май прекалено се отнесе.
Отделно, че нищо не разбираш.
Абстракт, логос, намерение, жена, лиги-и най-вече мания за превъзходство.
Айде, щрапай си по облачетата и не забравяй, че не са твърда почва.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 15:04



В какъв смисъл нищо не разбирам?
Прекалено добре те разбирам: това не ти ли е достатъчно?
Поне да не разбирах, а то...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 15:13



И ако разбираш целия свят, а не разбираш себе си-нищо не си постигнал...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 15:16



Тук вижданията ни си съвпадат 1:1.

Да не ти е станало С-КУЧ-НО?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 15:32



По-добре скучно, отколкото многострадално...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 15:47



Моят връх в твоята долина: можеш ли да си го представиш?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано28.07.02 15:51



Лелеее...
Щом твоят връх е в моята долина, то къде ли ще е моят връх...и кога ли ще го стигнеш....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
АвторPOMOSHT!!! (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 19:57



stradashtiya pak e tuk, o-o-o-o ...



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: POMOSHT!!!]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 20:08



Извинявай, брат "Помощ"!
Ако не ти се занимава с мен - просто не ме чети!
Чети сестра Наталка - тя не всякога спори с Мен.



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
АвторHELP (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 05:50



A be nema ottarvavane i tova si e. Pishe i strada, strada i pishe, aman...



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: HELP]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 10:12



Кофти индивид си. Дразниш се, понеже нищо не разбираш. Истината боли, а ти се държиш като Сократов съдник. Казах ти го индиректно, че докато не преодолееш "братско-сестринското" си "изгревско" ниво, само ще сумтиш и ще се сърдиш заради вродената си неправоспособност.



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано29.07.02 12:20



Вродена неправоспособност да пише или да страда, готин?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: Haтaли]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано29.07.02 18:14



Наталка, "вродена неправоспособност" и за едното, и за другото. То нали знаеш, нямаш ли едното, нямаш и другото.
Но ти защо се размълча когато ме няма мен във форума?
Затвориха ли се най-после СЕДЕМТЕ ти устнички? / Пардон, май бяха само ШЕСТ горе-долу, а?/

Впрочем, какво /ли/ имаш ти с Мене, жено?

Дерзай!



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано29.07.02 20:47



И ти ли, Бруте, смяташ, че си ми затворил устата?
С липсата си?
Боже, досега тренирах неправене чрез присъствие.
Ще взема да потренирам неправене с отсъствие....
Направо ми сломи колкото там бяха уста.....
...лаф имам с тебе, мъжо....малко ли е?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
АвторHHH (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 03:50



Leleee, pak ni "zatapi" ti "znaiko-mnogoznaiko" s tvoite kyor-fisheci...



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: HHH]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 07:11



Кажи кое точно намираш за кьорфишек?

Хайде, напиши го!

Пиши едно нещо, с което не си съгласен и се обоснови.





Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: изcтpaдaл]  
Авторmangalo (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 07:44



ami sichkoto bulyuk pisalo - kyorfishek fukara suratlara.



Тема Re: toi pak e tuk:нови [re: mangalo]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 11:50



И цигани ли имаме във форума?

Ясно...



Тема за Изстрадалиянови [re: Бeлия вятъp]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 12:04



Разкажи какво точно си изстрадал покрай У.П.Д.

Разбрахме че си се оплел в мрежите му........
Има една специална мрежа ако те е разплел от нея си
свободен особено нощем е и денем.......

Какво имаш предвид пряко с него или с беседите му
Разкажи нещо конкретно



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 12:18



Бе изглежда не ме е разплел...

Какво да ти кажа "нещо конкретно"?! Клевети, интриги, гадости от ПРЕКАЛЕНО ЯСЕН АДРЕС. Ако си преживявал такова нещо по 24 часа на ден безспир от десет години че и кусур насам, няма да искаш да ти обяснявам.

Ти адвокатстваш ли му? Сигурно харесваш хубавата му витрина или си един от БОДИГАРДОВЕТЕ му? Можеш ли да стреляш с автомат?...

Ти само беседите му ли си чел? Знаеш ли за другото му лице? Ако не знаеш, един мой разказ едва ли ще ти каже нещо повече, защото НЯМА ДА ИСКАШ ДА СЛУШАШ. Такава повърня е!!!!!!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Авторmangalo (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 16:33



tui sichkoto mnogo slojno be bati, sha ni ubarkash malce s tea komplicirnosti



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: mangalo]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 20:06



Ти да не си от Черното братство?

Пази боже на сляпо очи да дадеш!.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 20:23



Тебе маи много те вълнуват братските отношения



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: нeвидимa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 21:10



Не бе, просто отговарям на мангалчето, дето ми се прави на изгревско активистче. Тоя манго повече ми прилича на МУТРАФОН по начина си на изказ.

А ти къде чезнеш цял ден, Уважаема? Раздуй колко книжки продаде днес!



Тема Re: diskriminaciya i rasizamнови [re: izstradal]  
Авторmangalo (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 22:27



aide sega da ne se obijdame po cveta na kojata... ami ti ot koi si?



Тема SLUSHATEL,нови [re: изcтpaдaл]  
АвторGOTOV DA TE lZSLUSHA (Нерегистриран)
Публикувано30.07.02 22:42



ama spretni edno razkazche, kakva e taya druga strana, za koyato govorish?

ama s podrobnosti, ne s nedomlavki i gramki frazi. svetni s nyakoi primercheta ta da se razbere za kakvo stava duma, a ne taka na veresiya...

slushame te:





Тема Re: diskriminaciya i rasizamнови [re: mangalo]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 10:26



От най-расовите екземпляри.

Най-доброто, което бог е дал.
Ако не вярваш - питай го!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 10:28



Здрасти
Вчера не бях забелязал че си ми отговорил.....

Да това за интриги ми звучи познато.......

В някакъв смисъл сме братчета по съдба само че при мен повечето проблеми
са отвътре а не отвън не че отвън ги няма...
но в сравнение с тези отвътре.......а и напоследък големите ми теглила
са от Михаил( не става въпрос за глупостите дето се ширят из Бялото братство
за него щото това са глупави клишета....и те са подкладени от самия У.П.Д. с определена цел но това е друга тема а пък последното нещо дето искам е да адвокатствам на М.)

Инак ако почна да пиша за У. и за съвместните ни провали или моите жертви и провали заради него ...всъщност писах веднъж но беше преди година и Муле му стана адвокат веднага...то никой няма да повярва

Наскоро писах че най-обича първо да те накара до го обичаш и да си мислиш колко е велик пък за това да те научи на нещо ако остане време...и обикновено при мен не остава време и все се отлага и променя...ако щеш ми вярвай
Ама 7мо прераждане карам по тази схема ...този път У. реши че той е много велик и зает че понеже той е Елохим( разбирай голем директор) и не може да се занимава много много с мен та ме остави на М. е може да е задобре
че ако трябва и 2мата да ме яздят вече съвсем ще я втасам

Ако требва да съм точен ще кажа че последното прераждане за първи път
е направил нещо за мен но като преценя грубо от колко години съм с него и колко жертви са направени за него тези неща дето ги е направил ако се разпределят на над 10 000г. са направо смешни....а инак Знае и Може
Но нали той си е добре.......

Уж да не пиша ама понеже ме ръчна на слабото място и почнах....



Тема Re: SLUSHATEL,нови [re: GOTOV DA TE lZSLUSHA]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 10:29



КОЙ СИ ТИ, ЧЕ ДА ТИ РАЗКАЗВАМ НА ТЕБЕ?

АЗ БИХ ИЗТУПАЛ ПРАХА НА ОБУЩАТА СИ ПРЕД ТВОЯ ДОМ ЗА СВИДЕТЕЛСТВО ПРЕД СЪДНИЯ ДЕН, ЧЕ ТВОЯТ ДОМ ЩЕ СЕ ПОГУБИ.

НЯМАМ ДЯЛ С ТЕБ. НЕ ТЕ ЧУВСТВАМ БЛИЗЪК.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 11:07



Той си е такъв. Сам виждаш, че адвокати отдавна се намират. Те са или от съвършено незнаещите, или пък...не дай боже, от тези, които наистина виждат. Това не ги прави кой знае колко важни в очите ми, но изглежда те добре знаят мизериите му и защо ги прави. Само че това не е в мой интерес, нали?
Много е готин, много е секси ако щеш, но си е идиот. То бива-бива скръндзалък и магарешки инат, то бива съзнателно проваляне на изконни стремежи на личността, то бива простащини чрез подставени лица - и защо е всичко? Даже мангали го защитават в тоя форум - направо да им се чудиш...
Казват - в теб има нещо изначално такова... Но нали знам, че съм си нормално момче, не желая зло никому, не правя сечено на фаворитите му - защо ме тероризира?
Не мога да се оплача от прозренията, които получих - признавам, че е Гуру от ной-висока класа, ама е бездушен камък, сърце няма, душата му е нечовешка, как да вървиш с него, как да го обичаш и... да си останеш човек от тоя свят.
Не знам какво толкова му се възхищава Елеазар; този човек трябва да е ултрамазохист. Сигурно му е дал нещо /накрая/, което си заслужава, но нищо не струва на този свят такива абсурдни страдания, тъй че каквото и да му е дал, малко ще да е. Знае ли човек?
Ако тия кретени от форума знаеха, че на Човека не дават да бъде човек, ако само знаеха... Просто виждам как нищо не знаят. Ще млъкна, защото чувствам как ми готвят съдбата на Сократ, а аз мазохистично сякаш още искам да видя КАКВО ЩЕ СТАНЕ НАТАТЪК. Ех, Учителю, Учителю, малко ли ти се видя. Защо съм ти притрябвал за подметки на обувките, за изтривалка пред вратата на дома ти, като си наясно, че нищо не е ставало и няма да стане без Мене. Малко е да го наречеш Хитлер, башибозук, СВИНЯ, ЛАЙНО. Боли!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано31.07.02 12:12



Стига бе добиче, с добиче.
И още ще те боли...като се натискаш да те товарят, а те товарят щото ти го искаш. Никой насила нищо нито дава нито взема. Ти тропа ли на портата-тропа; гръб подложи ли - подложи; товара като благословия прие ли - прие. Обещание даде ли ти се- даде ти се. Хайде сега влачи камъни по нанагорнището. :))))))))))

Кога ще прогледнеш, изтърсак смотан?! Без тебе не можело!!! Може!!! Ти вече каза "Да" и оттук насетне... няма да ти подсказвам .



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 12:11



"Много е готин, много е секси ако щеш,"
Виж само в това не те разбирам какво му е красивото и сексито

“ То бива-бива скръндзалък и магарешки инат, то бива съзнателно..”
тук те разбирам идеално още повече като знам какво има, знае и може

Недей си мисли че Елеазар а такъв какъвто си го виждал по лекциите му
и той е хитрец то крушата няма да падне по-далече от дървото
Аз не бих казал че му се възхищава а че го ХВАЛИ и с това си “ПЛАЩА” на У. да му помага и дава.....

“ама е бездушен камък, сърце няма, душата му е нечовешка, как да вървиш с него, как да го обичаш и.”
Да нечовешка е ..за това не можеш на него да се сърдиш Те(Елохим са си
други същества и не може и не трябва да са като хората) важно е дейността
му да води до повече светлина хармония и любов при минимално страдание
а при него страданието и болката не са добре оптимизирани...в смисъл
страдаш и после какво почти нищо и най вече винаги той да държи
“контролния пакет акции “ да не можеш сам да си.......
ама това си е за отделна тема


Аз ако знаеш колко физическа и душевна болка съм изкукал и вместо малко помощ ми се присмя че ако бил той щял да е изучил и разбрал всичко за болката......(абе с болката шега не се прави)

“Ако тия кретени от форума знаеха, че на Човека не дават да бъде човек, ако само знаеха... “
аз знам и не само това а и други примерно нямаш право на РАДОСТ това ако на някой нему се случвало няма да го разбере.....


Той си каза как ще се оправят нещата предполагам че и при теб ще стане
нещо подобно
У: “Любовта ще оправи нещата”
В момента в който ти пусне любов от вътре ще се откажеш от всичко
Което си говорил и мислил за него( в негативен смисъл)
И ще си готов и ти да го хвалиш
На мен сами го правили 100ци пъти ...
Но има нещо извратено в това
с ума си спомняш какво е било до преди малко но понеже душата е така устроена че не може да се откаже от Любовта и отива в състоянието с най-голяма любов което той е пуснал ....а още по зле ако не си и спомняш
какво ти се случило преди и може да те накара да си мислиш че самия той е страдал зарад теб ........

много теми захванахме а само една е достатъчно да се изпишат томове



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 12:18



ot Mihail dali ne sa postradali samite posledovateli, a za vas dvamata, nechto moje da si pomislite dali ne ste si vinovni sami, to nadali niakoj vi viarva, ama po-hubavo da ne si go pravite...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 12:20



tchetoh predi vrene, tche edna sestra iskala dete ot Utchitelia,
nechto asociacia...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано31.07.02 12:24



Би ли ме светнал днес какво си намери като източник на страдание, че нещо не вдянах?
Мнооо сложно зе да пишеш, чак се озорих да те вдявам. А е известно, че озорването води до страдания...да си направим клубче на страдалците, а?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 12:26



ti da na bi da si tursich mastora...
da ne mislich, tche si purvia deto piche nechto za Utchitelia, i za Eleazar...
Mihail ne iskam da go komentiram.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Автор Haтaли ()
Публикувано31.07.02 12:28



Кой тоз Елеазар, бе?
Не съм го срещала тъдява...из клубовете.
В кой клуб пише?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
АвторHяkoйcи Aнтoн (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 12:31



Точице Точице
когато човек се сблъска с тези неща дето писах
последното нещо дето ме интересува е
е дали ми вярваш ТИ или някой друг
даже и дали аз си вярвам няма значение
те ти се случват без да има значение на какво вярваш....

ако искаш вярвай че живееш на супер планета в супер град
в прехвалената ви 6 епоха и ала бала
но ти живееш в мизерията на БГ през 2002г.

а за М. явно нямаш ИЗТИСНКИ ОПИТ



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано31.07.02 12:36



И аз по асоциация си мисля, че някой пак ще си счупи нещо.... от бързане.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 16:12



javno dobre shte mogem da si govorim na taja tema. Obestavam da te tursja vav foruma. Sega mi se nalaga patuvane. Shte me chuesh do dva dni.
Budi zdrav i po-malko stradasht!
TVOJ IZSTRADAL



Тема Re: SLUSHATEL,нови [re: изcтpaдaл]  
АвторSLUSHATEL (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 17:43



Taka si i znaeh, che drankash na veresiya. Prazni prikazki na propadnal ekzemplyar, koito izbiva kompleksi. Drankalo i kompleksar. Ot cyaloto ti faflene tuka navyava strashna skuka. Pone kato lajesh..., a be i za tova ne stavash.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: izstradal]  
Авторmangalo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 17:55



Kompleksar i rasist na pat shte hodi. malce sme injpresirani...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
АвторSLUSAST (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 20:13



E ti pa nedei go napada taka stom ne mu znaish derta. Toi si strada, a ti nosi tvoia tovar, na tebe sigur ti e leko. Mai mu tegi makata, dai mu sachuvstvie da mu pomognes malko, chovesko e. Kazva si go, nali zatui sa diskusiite. Ne mu topete glavata povece da mre inace ste go udaviete, chovek e vse pak.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи Aнтoн]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 20:57



Тези , които не живеят в мизерията на БГ през 2002 мислиш ли , че са по - щастливи от тези който живеят . И в Beverly Hills да те пратят пак ще страдаш , даже много повече от сега .



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи Aнтoн]  
Автор Haтaли ()
Публикувано31.07.02 21:06



...но устата сгрешила,
сама промълвила-
Антон..............................

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи Aнтoн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 00:17



"Като се срещнем на Слънцето, там ще се познаем"



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Автор * * ()
Публикувано01.08.02 01:10





Semper fidelis, semper idem, semper paratus
"...how, The Light do we hear?"


Тема Re: за Изстрадалиянови [re: SLUSAST]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано01.08.02 09:04



Gluposti. Ako pochnesh da mu goworish kolko e neshtasten i savsem shte se skape.

Osvn tova e kato v onazi istorija ot Riben bukvar - "kak se lovjat abezjani (majmuni)".... :))))))))))



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:05



Ти трябва доста да си видял, приятел. Той вярно говори за страданията като благослов, ама твоята явно не е благослов. Не им говори на тукашните такива страшки, щото ще вземеш да ги разколебаеш. На тях им е гот от умереното положение.

Аз те разбирам ама няма как да ти помогна щом Той те е почнал



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:18



Ти се радвай, че не ти е на главата понеже още утре може да те изискат и теб и тогава няма да си толкоз ербап. Не се носи лесно товара с който товарят онея горе



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:42



Кой имаш впредвид?



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи Aнтoн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:49



"Истински опит"... а, какъвто имам, такъв мога да го споделя /или да не го споделя/, а да ме изтискват няма нужда.

Ако някой ти покаже конкретни места, където е това което той дава и което е в Учението на Учителя се...

В 1938 г. е казал, че е дошъл на земята да предаде Учението и Системата на Учителя и че той не е Учителя.

Срещал съм, че преди да си замине, са го питали журналисти какъв е - Учител ли, индийски йога ли или ученик и той отговорил, че е ученик...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Авторbozata (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 09:56



Trunki uchenik. Prav e toja na kogoto pisesh, che taja tema deto ste ja podhvanali krai nema. Toj e uchitel i naistina e strashen. Toj e naj-golemija bulgarin, no zalna i majka na Bulgaria ot nego, stoto e naj strog kam svoite i zatui sme na takova deredge nie bulgarite.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: www]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано01.08.02 11:53



:)))))))))

Не е. И не разбирам само защо трябва да се опява за нещо, което доброволно си понесъл. искам да кажа, че това никой насила не ти го трупа. Обещали са ти нещо и ти вторачен в него си казал "да" без да размислиш че и ти има да даваш. :)))))))

В Рибния буквар е описан следния начин за лов на обезяни - " напълвате един ботуш с туткаль; обезяната поради вроденото и любопитство пъха ръце в ботуша и залепва за туткаля." :)))))))

Или другия - като хване плода и не може да си измъкне ръката; хем иска да се измъкне; хем иска плода.... Ама не получава нито едното нито другото.

И ние така - хем искаме да си останем "човеци", хем искаме да живеем на Небесата. :))))))) И така в един момент се разкрачваме и не сме нито сред човеците нито сред небесата - пълни нещастници.

Точно като в пубертета - нито знаеш кой си; нито знаеш закъде - едни оголени нерви и страдание. :))))) Аз, например, смятах, че всички ми се присмиват, че не ме разбират, че ме мразят и искат от мена непоносими неща ( като да излизам денем та всички да ме видят и да ми се смеят!!!!).

Не си правя илюзии - колкото повече задълбаваш, толкова по-болезнени неща изплуват на повърхността; непоносими неща, които отказвам да приема че нося в себе си. Но този боклук трябва да изплува; да, мъчително е, но не мога да виня никого, че го е изкарал наяве.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 12:18



" "Истински опит"... а, какъвто имам..."

от всичките ти писания все цитати вадиш и от собствен опит нещеш да говориш

какво е говорил У. и то пред журналисти не е от голямо значение важно е какви ги върши


__________

абе не трябва да се чака чак до Слънцето



Тема Любовта иде.нови [re: bozata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 12:21



Tchel sum v smisul, tche na Bulgaria e postaven da upravliava Saturn sus
kamchik. No Saturn se razbira s Venera.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 12:29



Имах предвид Михаил.
А Учителя е отказал да каже кой е, за да не си навредят.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 12:33



Той е давал в смисъл, търпение и концентрация да научите, вече е нещо.
А ти тренирал ли си търпение, поне 100...





Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано01.08.02 14:05



Намери ли отогвор на въпросите си?



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Автор FarScape ()
Публикувано02.08.02 01:30



BEINSA DOUNO - MIROVIYAT UCHITEL!

... in a place faraway... neverwhere...you see, time is turning into space here...


Тема Re: Любовта иде.нови [re: .]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 09:27



а виждаш ли някъде от положителните сатурнови
качества в БГ че аз само отрицателни виждам...страх,съмнение,несигурност ,......


опссс сетих се за едно положително до преди време
в БГ образованието беше издигнато на пиедестал( това определено е Сатурн...) и по важното че това беше и в ценностната система на самите българи ама сега ...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 09:31



е то всеки е Учител по едно направление
и Ученик по друго

магаренцето(много е опорит и инатлив) Михаил мре за Учитела си
ама не умира за него



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 09:47



Здравейте, приятели!
Времето няма да чака да ни текат лигите по тоя или оня авторитет. Не може да има любов там, където има насилие! Навярно насилието само подготвя любовта. Писано е, че второто идване на Човешкия син ще бъде в слава. Идвах няколко пъти пред вас да изхвърля мъката си от архаичните методи на Учителя си - образно казано - в небитието. Сега четох омразното ви МУЛЕ и в този човек виждам много повече дързост, отколкото във всеки от вас. На България и в окултен план са нужни нови браилски хъшове, нови възрожденци!
Това, което можем да кажем ние, няколко души в този форум, няма да навреди на общата ни мисия - да бъдем свободни от илюзии и фалшиви авторитети, от идолопоклонство. Светът вън се променя светкавично, животът на хората в битов план се улеснява, само Ученикът продължава да бъде товарен като добитък така, както е било в средните векове. И веднага се намират защитници на подобни методи, които от кумова срама трябваше да бъдат изоставени доста отдавна. Нека тези защитници измолят Учителя да поемат нашия товар щом толкова им се носи. Но понеже не са носили, или са носили, но не им е тежало, сега ни хулят. Не ме мързи да работя, уважаеми бели братя. Искам само да ви кажа, че ме боли, защото работя и се отнасят с мен така, както едно време турците са се отнасяли към нещастната рая. Но сега е двадесет и първи век, сега Човекът ЗАСЛУЖАВА наградата си, Човешкият син - славата си.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 09:51



поне 100 какво..и за какво

предполагам знаеш че може да се направи 100секунди да ти се сторят....( там на челото има едни центрове)
а и това дето трабва да истърпиш да е токова интензивно че.......


иначе У.П.Д. като беше наоколо правехме някакви тренировки
понеже ти се стискаш да кажеш нещо конкретно ще го кажа аз

Какви велики тренировки сме правили с Великия Учител

Та седим си ние( кой разбира да се сеща защо говоря в множествено число)
Той ми е пуснал малко повече будност...каца муха на ръката ми
и забелязваш как се надига подсъзнателния импулс да трепнеш ида си мръднеш ръката за да я разкараш но благодарение на тази будност
правиш усилие и запазваш самообладание и спокойствие
( не че не си чувствителен напротив усещаш идеално мухата)
след това тя се разхожда по ръката а ти контролираш импулсите си
като по свикнеш за У. не проблем да я накара да иде на някое по особено
място примерно носа ...после може да те залее студена вълна по гърба
и да ти се иска да се разтресеш или да заподскачаш но пак същото
трябва да запазиш.....и т.н....

и такива велики неща



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Hяkoйcи]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:03



Дръпнах му малко нещо като политическа агитация, а такива работи мразя по принцип, но пред тия само така можеш да оправдаеш присъствието си във форума. Нали това искат - оправдания... Давам им ги. Но и няма какво да му говориш на ближния си, след като на всеки животът му стига само да гледа себе си. Нямаме нито време, нито сили за повече. Той ще надене маската на учителя си пак заради себе си. Това още един път показва Моята (и Твоята) СВЕЩЕНА правота.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:20



Твърде е късно да приема упрека ти! Едно време такива упреци все още означаваха нещо за мен. Никой не избира да бъде товарен. Питай българския народ избира ли бедността и мизерията, избира ли да му затварят АЕЦ, избира ли да му горят ракетите. И даже да няма такова нещо като "български народ", има ме мен. Какъв товар доброволно съм приел, след като поне за мен е ясно, че не съм добиче? Друг е въпросът ако някой тиранин иска да ме третира като такъв. Тогава нека не оправдава нелицеприятните си дела с някакъв доброволен МОЙ избор, а да свали картите, за да му видим лицето!

Смотан съм, щото съм окован. Свали ми оковите, да видим дали ще бъда смотан. И изобщо, не съди Живия Човек, съди Идола!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано02.08.02 10:31



:)))

Не те упреквам. Напротив, показвам ти, може би неудачно, че оковите ти сам си ги надянал и сам трябва да ги отхвърлиш. :)))

Хайде, спомни си. :)) Обещаха ти Небето ....



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:39



ех, че не са ви назначили за председатели...



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:44



Вярно е, че НЕ БЯХ (пустото му НЕ-БЕ!). Сега съм решил ДА БЪДА!!!

Не допускаш ли, че не можеш да ме залъжеш със старите си играчки?!

Детето порасна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: .]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:47



Приемам сарказма ти. И аз не обичам политпросветата, макар и нея да я мога. Но ... нали знаеш...кучето скача според тоягата.



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано02.08.02 10:57



Пратихме го войник.

Моите игри край нямат. :)))))))

Ами какво чакаш, бъди ( бъдеще, не сега, време, не аз, не..... - началото на половенето). :)))))))))



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:57



Pochva da stava interesno.
Golemi baiganjovstini ama i umni momceta, a?



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: Drona]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 10:59




СРОКЪТ НА СЛУЖБАТА ИЗТЕЧЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
УВОЛНЕНИЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: за Изстрадалиянови [re: изcтpaдaл]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано02.08.02 11:22



Ще ви се.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано02.08.02 11:29



Грубият език неделима съставка ли е на страданието и неординерността?
Да не би да им е вътрешноприсъщ?

Боже, това ли ме чака, когато изляза от обикновеността си?

Най-същественото е невидимо за очите- От един друг очен лекар


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Eднa лeля]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 11:35



Езикът ми е груб и суров, защото У. направи живота ми груб и суров. Мога да бъда и нежен; бях такъв, преди да дойде Големият Огън. Такъв съм и сега под несвалената Плащеница....................
Който отначало е бил нежен не може да стане груб. Може само да впряга грубостта (когато се наложи). Нали така прави и У.?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано02.08.02 11:44



Аха. А налага ли се?

И все се каня да те питам - това "изстрадал" в минало свършено ли е?

Най-същественото е невидимо за очите- От един друг очен лекар


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Eднa лeля]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 12:42



Не винаги.

И сега е валидно.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано02.08.02 13:40



И защо се цупиш?

Ти на мъката страдание ли викаш?

Най-същественото е невидимо за очите- От един друг очен лекар


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Eднa лeля]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 14:03



Мъката е страдание. Често. Понякога животът е непоносим.

Има два вида мъка: едната е от глупост и безхаберие; другата е от "окована воля". Може би тя съответства на страданието. Някъде в Изток пишеше: "В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа." Тук се крие мистерията... Първата крачка към отнемане на Волята ти по силата на висши съображения. Това е и началото на безграничното страдание.
Когато ми върнат волята - тогава няма да съм страдащ.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано02.08.02 14:15



Мъката си е мъка. Може би си много дързък, затова страдаш.

Ще ни отнемат волята, как не. Като сме паднали-изпаднали.

Разкажи малко за обратния път.

Най-същественото е невидимо за очите- От един друг очен лекар


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Eднa лeля]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 14:22



Дързостта не е порок... особено след като е минало толкова време.

Пътят обратно е Пътят на Славата. Полагащата се награда след много и добре свършена работа. Така мисля Аз. Ако някой овластен идиот от Горе все още мисли другояче, проблемът е голям - жална ми майка! Но правият съм Аз. Не някой друг. Щото като ме боли - мене ме боли, а не Него. Да мислиш противното е да не си нормален. Аз, слава богу, съм...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано02.08.02 14:39



Не казвам че дързостта е порок. Просто страданието й прилича.
И хладната предпазливост не е порок. На кой както му е дадено изначално.

Разбрах, ти сам си си критерий и изпълнение.
И кой е този овластен идиот, който не го боли когато тебе те боли?

Пътят на Славата казваш? Не е ли стръмничък?
И после, после какво?

Много си лаконичен, не можеш ли по-инак?

Най-същественото е невидимо за очите- От един друг очен лекар


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.08.02 15:07



Бая има да страдаш тогава-ако чакаш да ти върнат волята.
А да ти е хрумвало, че никога не си я имал, та няма и какво да ти връщат?
Нищо не си имал, освен заблуди.
И нищо няма да имаш, освен собствената си дисциплина-ако решиш. Пък след време и собствената си безупречност...
Иначе дори и силата, която си мислиш, че имаш, не е твоя.
С увеличаване на безупречността не ти се увеличава силата, а ти се увеличава достъпът до нея....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Любовта иде.нови [re: изcтpaдaл]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 15:43



ти с какво се занимаваш напоследък
(освен със страдане разбира се )



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.08.02 16:31



Себеизживява се като възстанал ангел.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Любовта иде.нови [re: Haтaли]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 16:46



лесно тие като нема какво да те огнетявааааааааа

_____________________
мъдростта не ходи по Хора и Ангели,
а добротата по Архангели и Елохим
( поговорка из фолклора на Божествения свят)
_____________________
Кое е по-добро да си Човек вкусил от любовта но без мъдрост
или Архангел вкусил от мъдростта но без любов
(задача от сборника със задачи за същества от 4,5,6 сефирота
- задачата се решава до като диша Брама)



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано02.08.02 16:53



Първо вкусваш от любовта като човек и после - от мъдростта като Архангел.
Така избираш!



Тема Re: Любовта иде.нови [re: изrpeв]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:04



хахахааааааааааа
Там е работат че не ти избираш
тя нее задача за Хора,Ан......
а за същества от 4,5,6...

то ако мжеш да си избираш и други неща си би избрал ама
каквото ти е избрано

_______________________________________________
Ако си всемогъщ, безкраен, вечен, ....как да разбереш хората(как да ти пука за тях по тяхно му)



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано02.08.02 17:10



Усещам, че ще се мине и през двете, въпрос на време е. Избрано е, сигурно е.



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.08.02 17:13



Предпочитам да съм богат и здрав отколкото беден и болен...
Както се казва на руски-Игра стоит свеч...
...а освен това и няма какво да се губи....

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Любовта иде.нови [re: изrpeв]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 17:22



може би да .....но по-важното е как/на какво ниво ще се мине


това поне ще видим ...онези как са го надписали


_______________________________
Някой да е ходил наскоро по духовния свят...кво става по истинския Сатурн



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано02.08.02 17:24



Минава през асцендента ми в момента.



Тема Re: Любовта иде.нови [re: изrpeв]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 18:24



колко приказки а фаида никаква


приказваме приказваме т.е. пишем пишем.......................



Тема Re: Любовта иде.нови [re: Hяkoйcи]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 18:34





JUST RIGHT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ECCE HOMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 18:57



THE ANSWER: O O [WC].

THIS NOTHING YOU CAN SAY TO MAKE ME CHANGE MY MIND. GOOD BYE!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.08.02 19:06



Съвет-започни да си отделяш по малко от енергията, която влагаш в страдането. Къткай и я настрани, консервирай си я в буркани, съхранявай си я във фризер.
След време можеш да си я ползваш за мислене-като се понатрупа.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано02.08.02 19:21



?????????????????????????????????

SHE'S GOT THE POWER



Тема Re: Геновев,нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.08.02 19:37



я виж колко щастливи иконки има...

Харесай си една и си е твоя....
Не ти ли се изстрада страдалото?
Силата е в мен......

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: изcтpaдaл]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 21:33



a razumno li straduch, chtoto ako otchte smiatach, che niakoi drug e vinoven za "Mennostta"...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: .]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 10:12



Njama razumno stradanie. A za "mennostta" e vinoven Sazdateljat.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 14:30



ako e iziaden deserta, moje da preminech na purvo i vtoro.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Дyx]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано10.08.02 17:31



намерих, Приятелю :))))
Отговорите се крият във Въпросите :))
мисля, че това дойде от самия Учител, чрез един много Светъл посредник :))

яямммммм


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор PASS_AGER (новак)
Публикувано10.08.02 22:54



Учи ни Учителя, но... сме много калпави ученици...особено аз самият...Все изпортвам нещата... Той ни казва да ги изпитваме, да не ги приемаме на вяра... ами сигурно това правя в момента... изпитвам се...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано11.08.02 23:41



За това бих слушал нон-стоп ...разкажи ми нещо....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.