Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 18:15



Не ритай срещу смирението-то няма онова действие и оня смисъл, който си свикнал да възприемаш.
Мекото побеждава твърдото.
Първият път, когато наистина станеш смирен, ще е първият път, когато ще усетиш, че се сливаш със силата.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 18:18



Щом упрекваш, не е лошо да почетеш Кастанеда и да го попрактикуваш.
Упрекването идва винаги от самосъжаление.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:22



Ограничен съм изначално - разбира се, не защото аз съм пожелал това. То е като логичното мислене: не можеш да не избереш да мислиш логично; а и самото логично мислене /като всичко друго в този свят/ в своята необходима формализация е ограничено. Така че - да се разберем: и да искам, не мога доброволно да се самоогранича, след като съм вторичен. Приеми факта на своята крайност. Какво толкова? Прави без-крайното като краен, а не обезателно като безкраен. Ошо ще каже: ти ВСЪЩНОСТ го правиш. Да, това е така, но като нереализирана ВЪЗМОЖНОСТ. Не и като ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. Действ-ителността изисква ДЕЙСТВИЕ. И тъкмо "действието" предполага
бит-ката
с
БИТието.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:31



Опитът да елиминирам самосъжалението, ще ми изразходва същата енергия, която ми отнема самосъжалението.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:35



Няма такова меко, което да може да разруши MY OWN DIAMOND. Диамантът е неразрушим!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:02



И какво смяташ да правиш тогава , да елеминираш себе си ли ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Люб (дете)
Публикувано27.07.02 19:11



Приятелю,У. няма нужда от (такъв слаб) адвокат (като мен),но ще ти кажа от личен опит - грешката е не в Учителя и в Учението,а в начина,по който си го приел.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:11



Ние всички така или иначе вървим към смърта . И няма нужда да избирам нещо неизбежно .
Този Учител е смърт казваш , а къде и кое според теб е живота ?????
Наясно ли си ?



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Люб]  
Авторнeвидимa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 19:23



И аз мисля така , не че има голямо значение де
и аз мога да се нарека изстрадала и страдаща по вина на друг Учител да речем по Счетоводство ( което е няма никаква връзка с това за което става дума в случая ) , ама не упреквам човека , че е " паяк " а себе си , защото съм заблудена " муха " и сам се навряла там където не ми е мястото . Много ясно , че когато нещо ти тежи и е прекалено голямо за твоите сили , ще те кара да страдаш .



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 19:38




Добра логика...но западна....не можеш да се самоограничиш извън онова, което абсолютът е ограничил, за да станеш себе си.
Излез от първичната логика, хората вече се обучават на втора, че и на трета логика по света.
Самосъжалението непрекъснато ще черпи от енергията ти, за разлика от действието ти по елиминирането му.


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.